Derki

A niech mi ktoś wytłumaczy czym różni się derka polarowa Toulene od zwykłej polarówki Eskadrona? Jest ona o wiele lepsza jakościowo? Przewyższa dralon?
Mam dylemat i zwracam się z prośbą do osób użytkujących derki masta (korsik, lovely? :kwiatek🙂. O ile podjęłam decyzję, że na mojego ogra standardowo noszącego derki 145 cm wezmę padokówkę masty 6'3'', to waham się, czy derki stajennej (drelich albo coś grubszego, ale bez rozcięć na łopatkach) nie wziąć 6'6''- myślicie, że utonąłby w niej?
myślę, że by by utonął. Derka 6"6 ma po grzbiecie idealnie 155cm. Może się okazać że będzie za duża w klacie i będzie spadać do tyłu
Dziękuję ślicznie :kwiatek:
Zdecydowałam, że będę goliła konia pół na pół 😉 Mam w chwili obecnej 2 polary. Chcę zakupić tą przejściówkę z Villa horse 150gr. Do tego jeszcze jakąś grubszą Yorka, zastanawiam się nad http://www.okser.pl/york-derka-zimowa-savannah-420d-p-6035.html a http://www.okser.pl/york-derka-zimowa-alaska-p-6206.html Lepiej wziąć tą grubszą? Taki zestaw powinien mi wystarczyć czy trzeba by kupić jeszcze jakąś 400, 500gr na super mrozy? Czy na mrozy szłoby założyć Yorka, przejściówkę, ewentualnie jeszcze polar i wystarczy?
Karutek Dralon jest o wiele grubszy od toulene, za to toulene jest bardziej mięsisty od zwykłego polaru.
w starych kolekcjach (szary/bordo) podstawowe polary to były właśnie- chyba- toulene, korsik taką ma i jest całkiem inny polar niż w kolekcyjnych, + do tego sznureczki ozdobne 🙂
to jest zwykły polar, tylko właśnie bardziej mięsisty i wypasiony 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
31 października 2010 15:23
co do derek masta. Wrzuccie sobie w wyszukiwarke slowa masta zing. Wyskoczy wam post z fotka mojego konia w derce 6'9. Czyli 155. I powiedzcie mi czy to jest na niego za duza derka?? To jest (do jasnej anielki!) derka padokowa NIEPROFILOWANA na grzbiecie. Najwazniejsze jest jak sie na koniu uklada, a nie ile wam z mierzenia derki na plasko wyszlo - bo ten pomiar jest irrelewantny!!
Korsik i lovely nie od dzisiaj maja chyzia z derkami padokowymi - nie lubia zeby derka byla luznawa czy sukienkowata. OK, ich prywatny bzik i ich prywatne zmartwienie. Ale reszte namawiam o rozsadek - kupujcie derki, zwlaszcza nieprofilowane padokowki, w rozmiarach wlasciwych dla waszych koni, a nie za male o co najmniej rozmiar!

Madzia, po co ci derka 135?? I to na padok?? Konik-baleronik?
Kupuj obie 145 i nie cuduj.
Robił ktoś z was sam derkę ?
Tak.  🤣 🤣 🤣
Szyję derki różne różniaste. A co chciałabyś wiedzieć??????
Madzia, po co ci derka 135?? I to na padok?? Konik-baleronik?
Kupuj obie 145 i nie cuduj.

Z tego co ja zrozumiałam to Madzia chciała kupić większą czyli 155 zamiast 145 a nie na odwrót...
Caroline, po pierwsze to ja wolę, żeby derka padokowa była większa i ZAWSZE kupuję większą, nie wiem skąd wnioskujesz ze nie lubię sukienkowatych (takie preferuję)
po drugie, czy ta derka wygląda na za małą?


to jest masta 6'6 czyli 145 a po grzbiecie ma 155. Przy czym mój koń normalnie nosi derki 155 (i profilowane i nie profilowane), tutaj w eskadronie XL czyli 155 (z tego co niektórzy piszą eskadrony mają+ 10cm czyli 165cm po grzbiecie)


poprostu masta ma zawyżoną rozmiarówkę
caroline- nie wiem o co ci chodzi, mój koń nie chodzi w zamałych derkach, od kłębu do zadu ma 155cm derki nosi 165cm, piszę co widze i skoro masta 6'9 była sporo za duża to to pisze...
puściłam Rudą w horseware 6'9- 165cm na padok zobaczyć jak się układa i wygląda naprawdę świetnie 🙂
mój koń w zamałych derkach:



zdjęcia stare ale są
jak widać cisną z każdej strony..
nie gdy nie kupuje za małych derek zawsze większe conajmniej 10cm, ale widze kiedy pół derki ciągnie się za koniem..
edit. widze że korsik też pokazała juz zdjęcia nieszczęsliwego konia w zamałych derkach  😉
A jak z rozmirówką Weatherbeeta, 6,6 odpowiada rozmiarowi 155?
Pochwalę się nową dereczką 🙂







Nie wiem ile w rzeczywistości ma Masta po grzbiecie,ale na opakowaniu 6'6 jest podaje,że 150cm.
caroline   siwek złotogrzywek :)
31 października 2010 19:08
korsik, lovely, uderz w stól a nożyce sie odezwą? 😵

napisałam jasno - przy padokówkach nieprofilowanych na grzbiecie wasze mierzenie derek na płasko ma tyle sensu, ze... szkoda gadac 🙄

mam i maste i eskadrony. na metkach opisane jako 155, HUK mnie interesuje mierzenie tego na płasko, bo to nie ma znaczenia. znaczenie ma to, ze obie pasują na tego samego konia o rozm. 155.

a wasze wywody o mierzeniu na plasko i głębokich wnioskach z tego wyciąganych, mnie juz od dłuzszego czasu drżnią.
Caroline dziękuję za uwagi :kwiatek: Kasz ripstopy eskadrona też ma/miał XL, prawda? Chyba właśnie z tego powodu zdecyduję się na 6'3'', bo u nas 145 jest jednak trochę na wyrost (np. ripstop M, czyli 135+10 leży ok, chociaż muszę to jeszcze sprawdzić przed podjęciem ostatecznej decyzji- a nuż mi konisko urosło :hurra🙂.
chyba jakoś trzeba dobrać rozmiar, nie? czy mam kupić trzy derki i wybrać jedną pasującą? po to są rozmiary żeby na ich podstawie dobierać derki skoro ktoś się zapytał to odpowiadam co widze i co wiem na podstawie derek, które miałam  🙄
dla mnie eot
A jak z rozmirówką Weatherbeeta, 6,6 odpowiada rozmiarowi 155?


6'6 Weatherbeet'y pasuje idealnie na mojego noszacego 145 + 😎
caroline   siwek złotogrzywek :)
31 października 2010 19:32
madzia, tak, Kasz chadza w eskadronowym XL, masta 6'9, tattini 155
próbowałam eskaronowego 165 i tattini 165 - sa zdecydowanie za duze.
a te pasujące - niezaleznie od producentów - wszystkie pasują tak samo dobrze.

oczywiście, warto sprawdzic przed zamówieniem 🙂

LOVELY, uwazam po prostu, ze przesadzacie, obie. po to są rozmiary na metkach, zebyscie nie musiały kupowac 3 derek, mierzyc i zgadywac. a wy przekombinowujecie.
Widzisz, Caroline, a mnie drażni to, ze uważasz że zawsze masz racje  🤔
po co na opakowaniu derki padokowej (baz szycia) podają wymiary skoro są irrelewantne? Jak twoim znaniem inaczej dobrać derkę na konia  😵

widzisz też mam mastę i eskadrony i inne doświadczenia z tymi derkami i rozmiarami

edit: i jakoś nigdy nie miałam problemu z rozmiarami i nie musiałam wymieniać derek
właśnie- po to są rozmiary, ale miałam kilka derek a mój koń przez cały czas ma 155cm i widze jak dany model w konkretynm rozm. leży
Ja zawsze kupuję w ciemno i udaje mi się trafiać.Eskadrony kupuję L,nawet ripstopy-nie przejmuję się doliczaniem tych 10cm,Mastę kupiłam 6'6 i też jest ok🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
31 października 2010 19:42
po co na opakowaniu derki padokowej (baz szycia) podają wymiary skoro są irrelewantne?

i to jest wlasnie to czego (moim zdaniem) wy jakoś nie rozumiecie. na metce jest 155, ale WASZYM zdaniem, ta derka ma np. 165 cm - bo zmierzyłyscie ją na płasko. no brawo, lepiej wiecie niż producent. może nawet miałoby to wasze mierzenie jakiś sens gdyby konie były plaskie na grzbietach. ale nie są. i to mierzenie i tworzenie rozległych teorii dotyczacych tego która derka i którego producenta pasuje na jakie konie... co za bezsens.
ale OK, chcecie, to sobie tak róbcie. tylko dlaczego narzucacie coś takiego innym osobom?  🙄


D+A, otóż to!
poszukaj sobie w tym wątku ile osób pisało, że masty są zawyżone rozmarowo i że eskadrony mają dodatkowe 10cm, nie ja pierwsza to piszę. I dziwne, że dzięki moim wyimaginowanym teoriom koń chodzi w dobrze dobranych derkach
caroline   siwek złotogrzywek :)
31 października 2010 19:58
tak, tak, wy tutaj piszecie swoje teorie, na priwach ja je koryguję, a potem w watku sa fotki koni w derkach dopasowanych - zgodnie z rozsądkiem własciciela konia i sugestią producenta.

zatem, wy róbcie swoje (mimo ze mnie to wkurza), a mnie to nadal będzie wkurzać i nadal będę korygowac te wasze teorie kazdemu kto mnie o to zapyta 😎
wiesz, ręce mi opadają czasami jak czytam, co piszesz  🙄

tak, tak, wy tutaj piszecie swoje teorie, na priwach ja je koryguję
😵 nie będę tego komentować
caroline   siwek złotogrzywek :)
31 października 2010 20:13
cóż, moja droga, taki lajf - ludzie pisza i pytają, to odpowiadam pisząc to co myślę. a że nie uwazam za sensowne tych waszych teorii o mierzeniu derek na płasko, to kiedy jestem o to pytana - pisze to samo co  tutaj napisałam publicznie: że uwazam je za bzdurne.

bo mnie ręce opadają kiedy widze te wasze teorie.
caroline- mozesz już skończyć? tak, zawsze masz racje- pasuje? dziwne, ze mój koń chodzi w dobrze dobranej derce, a że napisałam ile ma realna długość derki o konkretym rozmiarze i na jakiego konia pasuje to chyba to potwierdza intencje producenta..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się