Allegro

Querido- u mnie to po prostu CZAS. Najnormalniej w świecie nakupiłam już tyle, że stwierdziłam, że starczy. (fakt, że masę też sprzedałam)  🙂
Dzięki dziewczyny za wsparcie..
Od dziś nawet nie wchodzę na Allegro.. Koniec.. Przynajmniej do grudnia 😉
Mam nadzieję, że wytrzymam..
ushia   It's a kind o'magic
03 października 2010 10:39
Hihi
Miałam podobnie. Nałogowo kupowałam moim dzieciom i mężowi lego 😉
Dalej uwielbiam zakupy internetowe, glownie ze wzgledu na oszczednosc czasu
Jak sie trzymac zasady "szukam konkretnej rzeczy" to da sie zyc 😉
Wróciłam opcja "zwykły przelew (poza system płacę z allegro)" no i dobrze bo wygodne są te formularze zwłaszcza jeśli chce się podać dodatkowe dane.
Znikły za to niektóre opcje wyszukiwania np rzeczy używanych :/

Ja też dużo kupuję, zwłaszcza dla synka - ubrania i zabawki 🙂
Lego też namiętnie kupowałam najpierw Duplo primo a potem zwykłe Duplo. Dużo zaoszczędziłam na tym. Lego są naprawdę wielorazowe bo te Primo oczywiście sprzedałam dalej na allegro jak Kaziut z nich wyrósł 😀
Sprzedałam na allegro płaszcz przez kup teraz. Towar był nowy, były podane wymiary. Kupująca otrzymała przesyłkę, jednak nie pasuje jej rozmiar i chce go zwrócić. Fakt, że nie napisałam w treści aukcji że zwrotów nie przyjmuję, jednak wydawało mi się to logiczne, skoro jestem osobą prywatną a nie przedsiębiorcą.

Czy mam prawo odmówić przyjęcia zwrotu ?
tak masz mozliwosc nie przyjecia zwrotu , jestes osoba prywatna , obowiazek ma TYLKO sklep
właśnie przyszła do mnie paaaczka  🤔
zamawiałam firebirda adidasa, otwieram i co? podóba . super, paski są krzywo ponaszywane, bluza prześwituje, kupiłam w regularnej cenie i myślałam, że będzie oryginał . jestem ZŁA. mogą być jakieś problemy ze zwrotem?
ushia   It's a kind o'magic
22 października 2010 16:14
Jakby były, postrasz zgłoszeniem do serwisu handlu podróbami - oni tam dośc restrykcyjnie gonia taki proceder
ushia, mam nadzieję, że ich nie będzie, wieczorem napisze do nich .

powinnam później odesłać paczkę za pobraniem? czy jak?
wstaw fotki
wieczorem wrzucę
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
04 listopada 2010 09:47
Dlaczego Płacę z Allegro jest przymusowe  👿 👿 ? Użytkownicy powinni mieć prawo wybory takich opcji, wszyscy wściekają się, że strasznie przedłuża to transakcję, sama czekam na przesyłkę już drugi tydzień bo kasa doszła z opóźnieniem 😤
Nigdy nie płaciłam tą opcją. Zawsze wysyłałam wiadomość do właściciela danej rzeczy i mimo wszystko, okazywało się, że on np. woli przelew tradycyjny. Nie miałam z tym problemów.
[quote author=Euforia_80 link=topic=1316.msg757833#msg757833 date=1288864047]
Dlaczego Płacę z Allegro jest przymusowe  👿 👿 ? Użytkownicy powinni mieć prawo wybory takich opcji, wszyscy wściekają się, że strasznie przedłuża to transakcję, sama czekam na przesyłkę już drugi tydzień bo kasa doszła z opóźnieniem 😤
[/quote]

wściekają się bo może czekają na wpłynięcie pieniędzy, a nie wiedzą że samemu trzeba wypłacić pieniędzy z konta allegro. Moim zdaniem ta opcja płacę z Allegro jest super, nigdy nie miałam problemów jeśli chodzi o długo czas oczekiwania na wypłacenie pieniędzy. za to raz mi się zdarzyło, że ja zapłaciłam w ten sposób, a Pan nie umieał się z tym obejść i czekał na włate,zniecierpliwiona brakiem przesyłki w końcu zadzwoniłam do Niego wyjaśnić i musiałam mu tłumaczyć co ma zrobić by otrzymac wpłate. Oczywiście opóźniło to całą transakcję ale nie przez "płacę z.." tylko przez nieumiejętność korzystania z tego.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
04 listopada 2010 10:19
to pewno ja też trafiłam na taki niedoświadczony przypadek  😵
Ja jak na razie też jestem (jako Sprzedająca) zadowolona z opcji Płacę z Allegro. Ja wysyłam towar zaraz po tym, jak dostanę od Allegro wiadomość, że mam nową wpłatę od Kupującego. Wysyłam towar na drugi dzień, albo nawet jeszcze tego samego dnia, co zakup i dzięki temu klient ma przesyłkę czasami na drugi dzień od zakupu, co spotyka się z euforycznym przyjęciem 😀 A wpłaty od Allegro wchodzą mi na konto bardzo szybko, mam zaznaczoną opcję aby wypłaty z konta Płace z Allegro na moje konto były automatyczne i codziennie jeśli tylko pojawią się tam jakieś środki.
dempsey   fiat voluntas Tua
07 listopada 2010 13:03
wystawiłam auto (stare i niezbyt drogie)
po dwóch dniach ktoś walnął cenę wyżej minimalnej (ale w sumie realną). ktoś zupełnie świezy, konto na allegro ma od roku, ale 0 kupionych, wystawionych...n
no ciekawe co będzie. jutro koniec aukcji. jest to oczywiście jedyna oferta, bo za to auto i tak nikt nie dałby więcej, więc ewentualni zainteresowani widząc takiego pewnego kupca odpuścili.

ciekawe ciekawe.. coś mi się wydaje, że ten pan nie zdaje sobie sprawy, że właśnie KUPIŁ AUTO  🤔
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2010 14:51
Hej, właśnie pierwszy raz kupiłam coś z allegro, dotychczas tylko sprzedawałam i to dawno temu. Można się już śmiać.
Mam w związku z tym pytanie, kliknęłam kup teraz, potem płać, wypełniłam dane do przesyłki, potem zrobiłam przelew, z doliczonym kosztem przesyłki. Czy to znaczy, że teraz już tylko czekam, nie muszę pisać, że kupiłam?
Płatność z góry
Płacę z Allegro
Przelew bankowy
Ale tak na prawdę, to nie wiem, jak zapłaciłam 😵. Tzn, wykonałam przelew z banku, ale jest on również zaksięgowany na moim koncie allegro. Myślałam, że gdzieś trzeba będzie wybrać preferowaną opcję, ale nie było, po prostu pokierowało mną co zrobić. W sumie nie narzekam.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 listopada 2010 15:03
no to teraz tylko czekaj na przesyłkę  😉
Gillian   four letter word
11 listopada 2010 15:05
cieciorka, w zasadzie to tylko czekasz, sprzedający dostał powiadomienie o Twojej wpłacie.
Płacę z allegro to świetna sprawa, nie wiem zupełnie czemu wszyscy narzekają. Ciach ciach i po sprawie, żadnego kombinowania i latania po bankach.
Gillian- to jest o tyle nieświetne, że pieniądze długo krążą i na koncie sprzedającego mogą być po około 10 dniach !! I sprzedający nie wyśle towaru, zanim ta kasa nie wpłynie na jego konto. Więc nieświetny jest ten czas, który upływa.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 listopada 2010 15:14
tunrida ktoś już o tym kiedyś  wspomniał . pieniążki na konto allegro wpływaj bardzo szybko tylko ludzie nie wiedzą jak to sprawdzić i jak ustawić żeby jeszcze tego samego dnia wpływały na nasze konto. Jeszcze kilka dni temu też się tym wkurzałam ale niestety jest to spowodowane tylko i wyłącznie nieświadomością ludzką i brakiem wiedzy o prawidłowym funkcjonowaniu "Płacę z allegro"  😉
Gillian   four letter word
11 listopada 2010 15:16
ja ustawiłam wypłaty automatyczne, przelewają mi kasę. A nawet jeśli krążą, to można wysłać towar po mailu, że wpłata została zaksięgowana 🙂
Aaaaa...no to chyba, że tak.
To teraz jestem już uświadomiona  😀
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2010 15:28
To znaczy, że płać przez allegro jest jedyną opcją formy zapłaty? Bo w moim przypadku, wymienione niby dwie, ale nie miałam w zasadzie wyboru?
Czy może gdybym chciała płacić oddzielnie, to po prostu muszę do sprzedającego napisać z pytaniem o dane do przelewu?
Jeżeli ode mnie ktoś kupi, płacąc przez allegro, to znaczy, że te pieniądze nie lądują u mnie na koncie, tylko na allegro? Jak je potem ściągnąć? Czy taki system nie jest niepotrzebnym komplikowaniem sprawy, jakie są jego założeniowe plusy?
A nie dostałaś na pocztę informacji o numerze konta? Nie było podanego numeru konta na aukcji? Czasami jest wpisany tam, gdzie są koszty przesyłek. Dane sprzedającego masz dostępne koło jego nicku.
Ja nie korzystam z opcji "płacę z allegro", nawet jeśli jest taka możliwość. Płacę normalnie. Wchodząc na stronę mojego banku.
To znaczy, że płać przez allegro jest jedyną opcją formy zapłaty? Bo w moim przypadku, wymienione niby dwie, ale nie miałam w zasadzie wyboru?
Jeśli jest wymieniona jako jedyna opcja, to jest to jedyna forma zapłaty. Jeśli oprócz opcji Płacę z Allegro jest wymieniony Przelew bankowy - to można zapłacić również przelewem.


Czy może gdybym chciała płacić oddzielnie, to po prostu muszę do sprzedającego napisać z pytaniem o dane do przelewu?
Ja jako Sprzedający mam ustawione w Allegro tak, że do Kupującego przychodzi mail zredagowany przeze mnie w ustawieniach Allegro - potwierdzenie zakupu. Są tam podane wszystkie dane do przelewu i kwota. Jeśli Kupujący będzie chciał, to zapłaci bezpośrednio na konto korzystając z tych danych. Jeśli nie dostałaś od Sprzedawcy takiego maila, to można go poprosić i pewnie dane się otrzyma (ja raz przez pomyłkę wystawiając aukcję nie zaznaczyłam, że jest oprócz Płacę z Allegro możliwy również zwykły przelew i osoba zainteresowana zakupem zapytała mailowo, czy jeśli kupi to będzie mogła zapłacić bezpośrednio z konta, bo cośtam. Oczywiście potwierdziłam. Dla mnie nie ma większej różnicy, czy ktoś mi płaci bezpośrednio na konto, czy na Płacę z Allegro.

Jeżeli ode mnie ktoś kupi, płacąc przez allegro, to znaczy, że te pieniądze nie lądują u mnie na koncie, tylko na allegro? Jak je potem ściągnąć? Czy taki system nie jest niepotrzebnym komplikowaniem sprawy, jakie są jego założeniowe plusy?
Jeśli ktoś u Ciebie coś kupi płacąc przez Allegro, to te pieniądze wylądują na Twoim koncie Allegro i będą tam dopóki nie zadysponujesz wypłaty (na swoje bankowe konto). W podstawowych ustawieniach Płacę z Allegro trzeba wybrać, w jaki sposób chce się mieć pieniądze wypłacane z konta na Allegro na swoje konto bankowe. Można przykładowo ustawić, by były przelewane do banku automatycznie, codziennie, o ile pojawi się tylko jakaś wpłata. Nie ma za to żadnych opłat. Jak dla mnie to od kiedy jest ten system transakcje są szybsze, bo jako Sprzedający ufam Allegro i wysyłam towar jak tylko pojawi się informacja, że klient wpłacił pieniądze do Allegro, a nie dopiero wtedy, jak pojawią się na moim bankowym koncie. Na to, by się tam pojawiły z reguły czekam do następnego dnia roboczego (bo jak wyżej pisałam mam ustawione, by kasa była przelewana do banku automatycznie jak tylko pojawi się jakaś wpłata od Kupującego). Dodatkowym plusem są powiadomienia na maila, że jest nowa wpłata od danego Kupującego, nie muszę wchodzić i logować się do banku, który ma bardzo długi i skomplikowany NIK i PIN 😉 Ja się jeszcze nie przejechałam, sprzedaję na bardzo małe kwoty i jest mi z tym systemem wygodnie 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2010 23:34
kenna, dzięki!
a czy jeśli mam pieniądze "gdzieś w allegro" to mogę nimi zapłacić, czy muszę najpierw przelać do siebie by nimi dysponować?
miałam tak, jak na wstawionym zdjęciu- ale nie zauważyłam, jak dokonać wyboru, ale nie było źle ;]
Czy ktoś ma ostatnimi czasy jakieś problemy po zalogowaniu z allegro? Mam nadpłatę 50 groszy a zablokowali mi konto z powodu nie uregulowania rachunku, nie mogę nic robić  🤔wirek: Jeszcze wysłałam wiadomość do nich w czwartek i zero reakcji.
Presja mi zupełnie zawiesili konto. Najpierw miałam zablokowane, dostałam na maila info od firmy altus żeby zapłacić w ciągu 7 dni. Zapłaciłam 5tego dnia, loguje sie 1,5 tygodnia później na allegro a tam konto zawieszone...  👿
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się