Młode Konie

😀Moja mała ma w tej chwili wzrostu 160 cm.
Sarkaritarina Partyzant na razie odpukać, od trzech tygodni nic się złego z nim nie dzieje 🙂
a za Twojego trzymam kciuki...  :kwiatek:

etosha a ile Twoja baba ma wzrostu?
LA daje może i urodziwe źrebaki ale niewiele przekazuje zalet swoich rodziców, niestety...
Potomków ma sporo, ale nie widziałam nic wybitnego a o to chyba chodzi w tym całym balaganie 😉



wtrace sie troszke :
wg mnie (i nie tylko mnie) moja klacz ma duzo po rodzicach LA. a raczej tacie LA. coprawda zmienia sie jak kalejdoskop bo to mloda klacz, ale bardzo podobna do swojego dziadka byla. wzrostowo tez niezle ... 2,5 roku ma i ponad 170 cm wzrostu. porzadnie mierzyc ja bede znowu jak wroce do Polski 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 listopada 2010 19:11
Dzisiaj jeden z moich młodych miał skoi luzem. Uśmiałam się jak takie młodziaki nieekonomicznie skaczą.  🤣  Przez leżące drągi skakał jak przez 130. Pod koniec już sam potrafił sobie znaleźć miejsce żeby nie robić wielkich skoków. Ach te młodziaki.
moj podczas swoich pierwszych skokow tam gdzie byla do zrobienia 1fula robil skok wyskok  😁 dobrze ze wielki jest to sie zabral jakos. ale za to ostatnio tak sie spieszyl na padok ze wyskoczyl mi przez ogrodzenie nad moja kurtka z bialym podszyciem ktora specjalnie powiesilam na dragu zeby go nie kusilo a nawet odstraszalo...  😵  😁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 listopada 2010 19:20
To będzie zaprawiony na straszaki 😉
A ja mam pytanie właśnie odnośnie korytarzu, weszło teraz w moim województwie że na czempionatach dwulatki skaczą no i mam spory dylemat czy puszczać młodego na skoki, czempionat pewnie będzie jakoś koło września a młody z 20 kwietnia no i nie wiem kiedy mam i czy w ogóle puszczać go w korytarz 
wtrace sie troszke :
wg mnie (i nie tylko mnie) moja klacz ma duzo po rodzicach LA. a raczej tacie LA. coprawda zmienia sie jak kalejdoskop bo to mloda klacz, ale bardzo podobna do swojego dziadka byla. wzrostowo tez niezle ... 2,5 roku ma i ponad 170 cm wzrostu. porzadnie mierzyc ja bede znowu jak wroce do Polski 🙂

Katja - jak klacz dorośnie to będzie można doszukiwać się podobieństw, ale podobieństwo wizualne to nie wszystko. Ja na upartego tez mogłabym powiedzieć, że mój młody podobny i do LC z budowy (bo stale chudy jak xx)  i do Argentinusa troszeczke po odmiance na pysku 😀 ale to na upartego...
Mam nadzieję, że mój nie odziedziczy po Lauries Crusador talentu do skoków, który dostał opinię Jump Killer'a, bo niestety ruchu nie odziedziczył po dziadku.
Nie widziałam Twojej kobyłki w ruchu, tak więc ciężko ocenić jakie cechy ma po dziadkach a ze zdjęć to nie widzę podobieństwa do LC ...
No i ja wzrostem 170 w wieku 2,5 roku bym się nie cieszyla na Twoim miejscu, mój ma 3,5 i 170 i boje sie, ze do 5 roku podskoczy jeszcze ze 4 cm. Duży koń dłużej dojrzewa, jest bardziej narażony na problemy stawów, jest mniej zwrotny na parkurze, nie nadaje się do hipoterapii   😎 😂 itd, itp.
LC jako dorosły koń ma 170 - Twoja jeszcze podrośnie, Argentinus miał 172 cm. LA ma 172. Ciekawe, czy Twoja młoda przeskoczy ojca i dziadków 🙂

Edit: Czyż nie widać podobieństwa??  😂 nawet ogon podobny  😎
Sorki, za post pod postem, ale obraz mi skacze jak chce dokonać zmian ...

Chciałam dorzucić jeszcze fotkę podobieństwa mojego młodziaka do pradziadka  😁
szkoda, ze to tylko takie podobieństwo ...
Katja, to oczywiście żarty, nie obrażaj się  :kwiatek:
Czas pokaże, jakie cechy będą miały nasze młodziaki po tych elitarnych przodkach... kto wie? Może mój odziedziczył np. talent do skoków po Argentinusie?  🤔 (znając moje szczeście, to pewnie talent do skoków odziedziczył właśnie po LC  😂 )
Muszę mlodego kiedyś w korytarz wpuścić ... może mile mnie zaskoczy ...  😁
A Twoja jak z ruchem? Dobry? Bdb? Wybitny?
Megane- dziadzius fantazja i mój osobisty ideal  :kwiatek: 😍 a  twoje mlode napewno  ma jeszcze duzo czasu by sie wykazac.

  Ja swietuje  😅 od wczoraj bo udalo nam sie dobrac siodelko po naprawde wielu próbach ( próbowalismy moze ze 30 siode )  😵 niestety moja konia ma ogromny  brzuch, zero klebu, a plecy plaskie jak stól.
Jazda byla suuper wkoncu mozemy zaczac powazniejsza prace bo  ze starym siodlem to niestety klus . stemp, zatrzymania i to wszystko szkoda mi bylo mordowac ja w waskim siodelku.  Dobrze ze pogoda dopisuje  😀
Postaram sie podrzucic jakies fotki
Megane
A cóż to za uroczystość, że widzę chłopaka w korkach ? Pokazuj go więcej, bo podobno nawet ni euprawia partyzantki ostatnio ?  😁
A co do LC - widziałam go na żywo i stwierdzam, że on jest zupełnie nie folbluci - kalibrowy, z piękną szyją, bardziej przypomina szlachetnego półkrewka niż xx  😜
A odmianę też ma podobną, tylko bez tej cienkiej strzałki
armara - w jednym korku, po prostu czyściłam mu czoło i grzywa przeszkadzała  😂 a LC faktycznie, jest inny niż pozostałe folbluty i z wyglądu i z ruchu... mniaaaaaaammmmm

perdolinska - wrzucaj foty...  :kwiatek:
a mój mlody pewnie, że ma jeszcze czas 🙂

Faktem jest, że nasze młodziaki zawsze będą dla nas najpiękniesze i najwspanialsze, mimo wszelkich wad i niedociągnięć 🙂
Megane alez ja sie nie obrazam '😉 oczywiscie, ze podobienstwa mozna sie doszukiwac jak kon dorosnie, to janse🙂 tak jak pisalam w pewnym etapie byla podobna do przodkow i tak jak pisalam zmienia sie jak kalejdoskop ( w koncu mlody kon). przez kilka miesiecy zmienila sie baaardzo. co do oceny ze zdjec, to nie zawsze jest ona prawdziwa, zawsze lepiej live konia ocenic 🙂 zwlaszcza jak sie ma konia z odzysku zmienia sie on bardzo.

zreszta dla mnie nie jest jakos wazne zeby byla podobna do Lauries. Nie kupilam jej przez to, ze jest po LA.  😉

a co do jej wzrotu, ja akurat sie ciesze, ze rosnie mi wysoka panna. wole wysokie konie.

co do stawow, dzieki za troske 😉 ale mloda jest pod stala opieka weterynaryjna. jedyne co mnie zastanawia to czy jej niezafajne 'dziecinstwo' nie odezwie sie w jeszcze wiekszym stopniu.

co do ruchu to tez ciezko jednoznacznie okreslic bo zmienia sie ciagle. na lepsze. jak ja kupilam byla sztywna, potem dlugi czas byla przerwa w ruchu po urazie nogi.

wydaje mi sie, jakbys myslala, ze uwazam swoja mloda za cud swiata. nieprawda, wiem jakie ma niedociagniecia, jakie ma wady, daleko jej do idealu. ale ja nie kupilam konia idealnego, kupilam konia, ktory byl hmm powiedzmy zabiedzony. Kocham moja panne nie za jej wyglad, proporcje czy dysproporcje, ale za jej charakter i to co razem przeszlysmy.
Katja - sorki, a co oznacza u Ciebie "koń pod stałą opieką weterynaryjną" ?

Co wet sprawdza za każdym razem jak jest w stajni?

uwierz mi, ze jak na ten czas ile jestem z mloda, to weta mielismy az nazbyt czesto.. zwlaszcza kontrole nogi...
no widzisz, u mnie tez wet bywa bardzo często, a jednak nie potrafil wcześniej zapobiec ogólnej bolesności stawów u młodego w wieku 3 lat... (żartuje oczywiście teraz) koń przez jakieś 3 m-ce chodzil jak na szczudłach i jeszcze znaczył, teraz po zastosowaniu dodatków jak dla staruszka bóle ustąpiły... Nie życzę Ci, aby coś takiego stało się u Ciebie, ale "pije" do Twojego twierdzenia, ze Twoja klacz jest pod stałą kontrolą weta 🙂 to tak, jakby miało to zapobiec przy problemikach związanych z szybkim wzrostem ... 🙂

Życzę Wam oczywiście zdrówka!!

Cyt. Katja "wydaje mi sie, jakbys myslala, ze uwazam swoja mloda za cud swiata" -  nie, aż tak to nie 🙂 ale jak napisałam, że nie widać u nas koni, które by poprzez LA przekazywały geny dziadków, to od razu stanęłaś w obronie, podając Wasz przykład 🙂
Napisałam, ze konie po LA bywają urodziwe, ale nie widać na rynku nic nawet bdb. czyli ogólnie stawka dość marna uzytkowo.


Edit: i żeby nie było ... bardzo mi się Twoja młoda podoba, fajna z niej babka, choć widzialam niestety tylko kilka zdjęć 🙂

kibicuję też także młodziakom armary, galopady, no i quanty młody wymiata... i jeszcze kilka sztuk z tego wątku, ale nie pamiętam nicków 😉
tak jak pisalam, wet ja kontroluje ciagle, i tak jestem po 'przegranej stronie' bo zaniedbania z jej 'dziecinstwa' nigdy nie nadrobie.
i nie staje w niczyjej obronie.. pisze po prostu co mysle.

z magicznej nadrenii przesylam pozdrowienia dla wszystkich mlodziakow i ich 'mamusiek'  🤣
Moze Armara wrzuci jakies zdjecia swojej wesolej brygady ?  🤣

edit: tak juz ostatnia rzecz: wzrostu jej na sile nie zatrzymam:P plakac nad nim tez mi nic nie da. pozatym jak juz pisalam wole wysokie konie wiec to dla mnie nie klopot. jasne, ze sie martwie o jej stawy, ale profilaktyka u niej i tak sie nie odbyla wtedy kiedy powinna, tak jak pisalam moge jej rozne rzezcy podawac, ale jednak najwazniejszy czas w zyciu zostal u niej zaniedbany i zdaje sobie sprawe z tego jakie to moze miec konsekwencje, ale czasu nie cofne. wiec dbam o nia jak moge i modle sie, zeby 'efekty' jej pierwszego 1,5  roku zycia sie nie pokazywaly.
Mój 1,5 roczny chłop już prawie ujeżdżony   😎.
Szłam z nowym siodłem, a on je oczywiście musiał wylizać, wyniuchać, aż w końcu położyłam mu je na grzbiecie, średnio się tym przejął  😂
Wiosną dawał czadu, a teraz się zrobił taki spokojny, że nie wiem, ale w sumie nie ma co narzekać  😁

Moze Armara wrzuci jakies zdjecia swojej wesolej brygady ?  🤣


Z chęcią bym wrzuciła, nawet miałam focić, ale pogoda taka, że aż szkoda za okno patrzeć  😵
Odgrzebałam jakieś październikowe starocie

Pozowanie


i ciepły portrecik, na rozpędzenie dzisiejszych chmur
[img]http://i560.photobucket.com/albums/ss42/armara/arsene.jpg?t=1289052526[/img]


Nie moze też zabraknąc trzylatki

Ta trzylatka to w białej czy czerwonej  bluzce 😁
Młodzik fajniutki.
W końcu udało mi się doczekać zdjęć na Klusku.. chyba pierwsze jakie mamy pod siodłem 🙂
Przepraszam za ilość, ale rzadko coś wklejam 🙂
Zdjęcia by TamTam  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Nie zmieściło się... 🙂
Zagalopowań się uczymy, dopiero, i nie zawsze wychodzą bezbłędnie  😂
Cobrinha, Na pierwszym zdjęciu masz inne siodło czy się jakoś tak dziwacznie przekrzywiło? :>
Miło widzieć Kluska, jakiś taki większy się zrobił. 😉

pokemon, Trzylatka w białej! 😉

armara, Ojej, w końcu jeszcze jakieś zdjęcia prześlicznego kawalera! Słodkie ciasteczko, noo 🙂

Katja, Jeśli można wiedzieć - co ona robiła przez pierwsze 1,5 roku? Piszesz o tym naprawdę złowieszczo.

My ciągle coś strzykamy i znaczymy, wetowi dojechać się nie udało, mnie dzisiaj padł telefon to pomęczę jutro..... Jeszcze kurde, koń mi schudł. 🤔wirek: Czas nadrobić to musli, bo trawy już ładnej nie ma.
Sankaritarina , siodło to samo 🙂 ale malutkie na nim wygląda.. ledwo kupiłam, a już się rozglądam za innym, bo dla mnie to siodło to porażka  😵 ale ważne, ze choć Kluskowi pasuje 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 listopada 2010 16:54
Cobrinha przypomnij mi prosze ile masz wzrostu a ile Twój chłopak... wyglądacie fenomenalnie 🙂
edith: kojarzę że masz ok 175-180 tak? Wybacz jeśli strzelam byka..

Nikt mi już nie wmówi że wysoka laska na niskim koniu wygląda tragicznie. Poporstu płyniecie . Cudne zdjęcia.
Jak mam 182cm a Klusi... nei wiem,nei mierzyłam go z rok, ale pewnie ok 160... ciągle rośnie - a masą nadrabia 🙂
Jak to TamTam stwierdziła, wyglądam jak szpilka na kłębku hehe
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 listopada 2010 17:03
naprawdę super wyglądacie 🙂

u mnie  jest tak: młoda ma ok 158cm ( póki co)  ;]  173 mam ja ale to ja masą nadrabiam 😀😀 ;]
Katharina   "Be patient and trust in the process"
06 listopada 2010 17:52


Napisze tylko tyle:  😍

Katharina, śliczny ma pyszczek Twój ogonek... śmiesznie futerko zmienia kolor, tak jakby czapkę nosiła, i się kolor wytarł  😂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
06 listopada 2010 18:09
Cobrinha  :kwiatek:  Ale to ogier  😁  Będzie siwy po rodzicach  😜



Mam jeszcze duuużo zdjęć  😀 Więc będe wstawiać na raty  😎
A to przepraszam  😡, ale taka delikatna mordka, i tak mi się nasunęło hehe  😂
Ta trzylatka to w białej czy czerwonej  bluzce 😁
Młodzik fajniutki.

A która się bardziej podoba ?  😁
Pokazuj lepiej swoją 😉

Sankaritarina
Dzięki wielkie  :kwiatek: Mam nadzieję, ze w przyszłym tygodniu będę się mogła nim voltę zasypać  😡

Katharina
Jaki on sympatycznie okrągły  😍, mierzyłaś go może ?

Specjalnie dla pokemon, żeby nie było że trzylatka ma tylko głowę i dwóch "goryli"

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się