Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

kucyk wymiata! bardzo mi się podobało, że mały się cały czas cieszył 😉
mam prośbę czy ktoś nie podałby jeszcze raz linka do pokazu bodajze z corridy też lusitano któryrobił takie niesomowite uniki przed bykiem. Przejzałam juz kilkanasci stron i dalej juz nie mam siły a bardzo zalezy mi na tym filmiku
mam prośbę czy ktoś nie podałby jeszcze raz linka do pokazu bodajze z corridy też lusitano któryrobił takie niesomowite uniki przed bykiem. Przejzałam juz kilkanasci stron i dalej juz nie mam siły a bardzo zalezy mi na tym filmiku


Nie wiem czy o to chodziło?

dzięki to dokładnie to 😅 😍


oglądnęłam i humor mi się poprawił 😀, słodki ten mały jak przytula kucyka
[quote author=TA-KI link=topic=348.msg763446#msg763446 date=1289248649]


oglądnęłam i humor mi się poprawił 😀, słodki ten mały jak przytula kucyka
[/quote]

A jak dla mnie porażka kompletna - po co pchać na skoki dziecko które nijak nie umie galopować (kłusować chyba też nie bardzo), i którego jedynym punktem styku z koniem niejednokrotnie są chyba tylko wodze 🤔
Ja rozumiem, że każdy się kiedyś uczuł, ale bez przesady. I jeszcze ten bardzo zabawny filmik z buntującym się kucykiem  🤔wirek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 listopada 2010 09:48
synchroniczne lonżowanie konia i psa

efeemeryda   no fate but what we make.
10 listopada 2010 12:18
[quote author=hate me! link=topic=348.msg763429#msg763429 date=1289248046]
mam prośbę czy ktoś nie podałby jeszcze raz linka do pokazu bodajze z corridy też lusitano któryrobił takie niesomowite uniki przed bykiem. Przejzałam juz kilkanasci stron i dalej juz nie mam siły a bardzo zalezy mi na tym filmiku


Nie wiem czy o to chodziło?


[/quote]




przecież ten byk jest cały zakrwawiony... to obrzydliwe, nie rozumiem jak można w tym widzieć jakąś rozrywkę, to zwykłe znęcanie
efeemeryda dokładnie..  🙁 ale podobno mieli zakazać corridy w Hiszpani ale nie wiem co z tego wyszło..
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 listopada 2010 17:19
laga, Nie wierzę w to. Corrida jest już tak głęboko zakorzeniona w ich kulturze, ze wyglądałoby to tak jakby zakazano u nas wyznawania wiary katolickiej ...
efeemeryda   no fate but what we make.
10 listopada 2010 18:20
nie wiem na pewno, ale obiło mi się o uszy, że w niektórych częściach Hiszpanii już jest zakazana i chwała im za to...
😕

bo jeszcze rozumiem samo gonienie wiadomo stres dla byka, no ale tradycja, ale po co go tak dźgać ? ohydne naprawdę...
bodajze w tym roku w Katalonii zakazano Corridy, maly krok, ale jednak 🙂  chociaz to bardziej zagranie polityczne niz majace na uwadze dobro zwierzat
ciri, zagranie polityczne?


Skoro byk jest z góry przeznaczony na straty (chyba, że będzie bardzo waleczny...) to wygląda to tak samo, jak walki gladiatorów w starożytnym Rzymie. Też było wiadomo kto wygra... A ludzie przychodzili popatrzeć na czyjąś śmierć. Dla mnie to znęcanie się nad tym zwierzęciem.
dempsey   fiat voluntas Tua
10 listopada 2010 21:34
możecie mnie opluć, ale ten byk miał godniejszą smierć niż jego nieszczęśni bracia w ubojni
zdychał w bólu ale w adrenalinie walki, a nie w przerażeniu
jeśli to ma jakieś znaczenie...  🤔

zaznaczam: absolutnie nie jestem zwolennikiem zabijania zwierząt, czy to w ubojni elektrodą między oczy, czy to przez wykrwawienie, czy przez przebicie płuca na arenie. a także sądzę, że nie mogłabym patrzeć na korridę na żywo
(a film to ja podlinkowałam chyba poprzednio, i moim celem było zwrócenie uwagi na stopień wyszkolenia konia)
dempsey, zdecydowanie godniejszą, ale raczej on o tym nie wie... Przy tych końcowych zbliżeniach na łeb - zobaczcie końce tych "szpikulców" czy jak to tam nazwać. Zagięte końce aby raz wbite nie wyszły z ciała.
Koń jest niesamowity, prawda.
🙂



moze mi ktos wytlumaczyc co to jest?

czesto mi sie to pokazuje na YT rozne nagrania z tego samego miejsca, wiele ludzi jakby to bylo jakies widowisko ciagle te same konie ja nie ogarniam co to jest
efeemeryda   no fate but what we make.
10 listopada 2010 22:11
🙂



skubaniec jeden ale świetnie chrapie  😂 😂 😂

szkoda, że ja mojej koninki nigdy na spaniu nie przyłapałam  🤣
dempsey   fiat voluntas Tua
10 listopada 2010 22:15

czesto mi sie to pokazuje na YT rozne nagrania z tego samego miejsca, wiele ludzi jakby to bylo jakies widowisko ciagle te same konie ja nie ogarniam co to jest

a to wystarczy Mr. Googla spytać 😉
"The Fair is an annual gathering of Gypsies and Travellers in the town of Appleby in Cumbria, which takes place on the first week in June, from Thursday to the following Wednesday"
czyli coroczne spotkania Cyganów i innej braci wędrownej, w wolnym tłumaczeniu 😉
http://www.applebyfair.org/index.html
ale o co chodzi z tym wpychaniem koni do wody na sile?
dempsey   fiat voluntas Tua
10 listopada 2010 22:28
ale o co chodzi z tym wpychaniem koni do wody na sile?

to by już trzeba jakiego "Gypsy" zapytać..

edit: tak samo jak o to zapinanie z bryczką pełnym tempem po asfalcie  🤔wirek:
temat "diving horses" już się tu pewnie przewinął ale znalazłam filmik, a nie zdjęcia... szok...
o kurcze odważny koń
Brrr masakra... Nie podoba mi się, pływanie to jedno ale zmuszanie zwierzęcia do skoku z wysokości do wody...
Paulinka-o co chodzi tak ogolnie do przeczytania np tu
http://www.mojeopinie.pl/katalonia_niepodleglosc_czy_autonomia,3,1261435237
😉

kolejny qń na wielkim ekranie, dla miłośników torów i nie tylko 🙂
premiera światowa już była, ciekawe czy będzie w Polsce...

Premiera będzie, w lutym 2011 roku, z tego co pamiętam.  😁
ciri, dzięki 😉

Co do filmu - ktoś się może orientuje czy u nas będzie Flicka II?
Norquina   Life is too important to be taken seriously
11 listopada 2010 21:06
Azzawa bedzie u nas w kwietniu,na swiecie koni bylo o tym wspomniane. w stanach juz jest. sledze temat bo to film o dziadku mojego czterokopytnego  😅

jaki komentator 😀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 listopada 2010 23:06
Norquina, Paulinka, Taki sam shit jak jedynka 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się