Dzisiaj na obiad ...

czasem mam wrazenie ze u mnie w domu kuchnia jest mega prosta, wiec dzis bylo na obiad:
karkowka z patelni grillowej przyprawiona czubrycą zieloną i czerwoną, ziemniaki i sałatka z pomidorów
Jakie Wy macie wypasy - frykasy... Nie znam połowy słów, których używacie (co to jest czubrya?) Jedyny obiad, który wydaje mi się znajomy z autopsji to ten, który opisała Basznia 😉 Dzisiaj miałam ziemniaki purre z cebulką i kiełbasa z grilla (została z ostatnioweekendowego Hubertusa :hihi🙂. Wczoraj z resztą też  😉 Ale jak to się mówi: byle co je - byle co gada  :emota2006094:
Yyyy no nieźle, ja skromnie placki ziemniaczane  😉
kenna
a to to takie coś, co prawda nic nie mowia o mięsie "grillowanym" ale sie sprawdza

http://przyprawyswiata.targi.pl/index.php?p=p_5&sName=czubryca
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 listopada 2010 20:34
Ha, ja sie chyba tez przestane udzielac 😉, faktycznie wstyd sie tu ladowac z prostymi daniami, ale co tam: jutro tez placki ziemniaczane ze smietana kwasna-w dwoch odslonach-my na slodko, moja mama z cebulka na pikantnie 🙂.
Ja dzisiaj bigos  😉
co Ty Basznia gadasz- placki ziemniaczane to u nas rarytas jest- strasznie dużo z tym roboty i dlatego tak rzadko na stole 🙂 a cą takie dobre! zamiast śmietanki lubię z gęstym jogurtem.
BASZNIA   mleczna i deserowa
11 listopada 2010 20:51
Bogdan, e, jakie tam duzo roboty, tylko naczyn do mycia sporo 😉 Nastepnym razem zrobie jak bedziecie u nas 😉.

remendada, u nas bigos to dyzurne zarelko, jak nie ma czasu na nic innego-zawsze jest w zamrazarce 😉.

A, jak komus niestraszne wszystkie E swiata, to polecam knora kurczaka slodko kwasnego z torebki-bardzo wyrazisty smak, bardziej kwasny niz slodki, ja dodaje ananasa lub brzoskwinie i wtedy jest idealny.
Fajnie czasem zjeść coś wymyślnego, ale najlepsze jest proste jedzenie. Jutro robię łazanki  😁
Kluski ślaskie 😜
Makaron z pesto 🙂
Mia, jak możesz  🤬 Mnie dziś właśnie naszła ochota na pesto a sklepy zamknięte...
Dziś schab pieczony, ziemniaczki pieczone, fasolka szparagowa i surówka
Alabamka, 😁 Tylko mama kupiła na spróbowanie jakiejś innej firmy niż zawsze i trochę bez smaku było 😉 Chociaż ja makaron mogę w każdej ilości i bez niczego nawet jeść.
U mnie dziś szybka wersja świątecznego obiadu: kurczak zamarynowany w ziołach (duuużo majeranku, tymianek, ostra papryka, pieprz, do tego oliwa i sos sojowy) z "warzywami na patelnię", w których zidentyfikowałam ćwiartki ziemniaków, kukurydzę, elementy fasolki, papryki i ogórka, który (po sprawdzeniu składu na opakowaniu) okazał się cukinią 😉
Kurczak pocięty w wąskie paski, marynował się od północy. Teraz będzie z tego kolacja, nawet nieźle smakuje!
Basznia, u nas tata 2 dni robił  😉

kot kocham kluski śląskie!
Alabamka, 😁 Tylko mama kupiła na spróbowanie jakiejś innej firmy niż zawsze i trochę bez smaku było 😉

eeee.... pesto to tylko wlasnorecznie robione  😜 😜 😜
dempsey   fiat voluntas Tua
11 listopada 2010 23:26
ja w stronę prostoty oczywiście i do tego po taniości 😉
barszcz ukraiński (mojej mamy , ja nie umiem takiego dobrego zrobić) oraz pierogi z kaszą gryczaną i białym serem

ps. też nie wiedziałam co to czubryca
mery, w ciągu tygodnia to komu się chce 😉
mi tam zawsze, bo nie trawie tych sklepowych 😎
Bischa   TAFC Polska :)
11 listopada 2010 23:49
Dzisiaj na obiad zostałam zaproszona przez moich rodziców- była zupa krem kalafiorowa z grzankami, plus schabowy z ziemniakami i duszoną cebulką i cukinią. Plus kiszone ogurasy  😁
Właśnie narobiliście mi smaku na placki ziemniaczane ,u mnie są mięsożerni więc zrobię placki po węgiersku .

Gotowego placka kładzie się na talerz ,potem nakłada się sos gulaszowy ,potem przykrywa drugim plackiem na to kapusta pekińska i sos czosnkowy ,normalna pychotka

Przepis na sos czosnkowy :
szklanka śmietany kwaśnej ,do tego majonez (według uznania) dodajemy czosnek ,trochę kucharka do smaku ,wszystko mieszamy i dolewamy przegotowanej wody, żeby był bardziej rzadki (woda ma być zimna)
U nas w domu  je się placki troche inaczej, bo albo takie malutkie, albo smaży się takiego wielkiego placucha, na niego idzie gulasz, sklada sie placka na pół, a na wierzch sypiemy tartym serem  i kładziemy łyżkę śmietany.
I najczęściej jemy z kiszoną kapustą.
Ja uwielbiam pesto, kupuje takie naprawde pyszne, pomidorowe z ricottą 🙂
Do makaronu z pesto dodaję co mam pod ręka, najczęściej podsmażam czosnek, cebulę, paprykę i sparzone pomidory bez skórki, czasem też mielone mięsko z indyka. Oprócz tego dodaję pokrojone czarne i zielone oliwki, suszone pomidorki i posypuję parmezanem. Niebo w gębie! Chyba dzisiaj sobie zaserwuję 🙂
U nas w domu  je się placki troche inaczej, bo albo takie malutkie, albo smaży się takiego wielkiego placucha, na niego idzie gulasz, sklada sie placka na pół, a na wierzch sypiemy tartym serem  i kładziemy łyżkę śmietany.
I najczęściej jemy z kiszoną kapustą.


U mnie tak samo z tym, że dodajemy duzo pietruszki na wierzch. Coś wspaniałego. Wszyscy zawsze się na mnie patrzyli jak na obcego jak mowiłam,że tak jadam placki 🙄
u mnie pomidorowa z lanymi kluskami i leczo z ryzem, mniam 😀
Gillian   four letter word
12 listopada 2010 10:33
no i przez Was mnie naszło na placki ziemniaczane  😜
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 listopada 2010 11:20
Ziemniaki najlepiej pokroić w kostkę grubszą i zmielić w mikserze (dolewam jeszcze 2 łyżeczki wody) - wchodzi delikatniejsze ciasto. 😉
Seksta   brumby drover !
12 listopada 2010 13:12
Fuj! Ja jadam placki ziemniaczane tylko z cukrem i nie wyobrazam sobie inaczej...
Na Kaszubach jadlam z kwasna smietana i byly OBRZYDLIWE.  😵

U mnie na obiad dzis lasagne i jesli chlop jeszcze glodny bedzie: golabki bez zawijania z kapustą 😉
Gillian   four letter word
12 listopada 2010 13:26
placki tylko ze śmietaną i cukrem!  😜
maleństwo   I'll love you till the end of time...
12 listopada 2010 13:31
Ja jestem hardkorem i placki ziemniaczane jadam z dżemem 😉

U mnie kotlety mielone z mnóstwem przypraw, ryż i czerwona kapusta.

I fajny wątek, jak ja często mam dylemat, co ugotować...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się