Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

Lostak  :kwiatek: Wspaniały filmik. To zawodnik, którego uwielbiam oglądać. No normalnie ciary na całym ciele  😜 Żeby tak w 1:1000 tak jeździć. Marzenie
Przykład disco to też z chudego konika zrobił się gruby konik. Wpływ zywienia.


Tu zdjęcie tuż przed wprowadzeniem Dodsona (i bez sierści..). Końcówka czerwca


Długa droga przed tym koniem, aby stał się gruby. Magia zdjęć, albo nie udało mi się pokazać tego co chciałam. Ale dzięki za opinie 🙂


eterowa   dawniej tyskakonik ;)
14 listopada 2010 15:14
Pierwsze zdjęcia z maja br., kolejne z dziś. Może z wyglądu nie jest jakaś kolosalna różnica (chociaż ja tam widzę), ale myślę, że sam sposób jazdy jest lepszy... Jesteśmy na dobrej drodze? Ah i w niskim ustawieniu jeżdżę na początku jazdy, oczywiście w trakcie dużo żucia z ręki, i pod koniec. Podbieram wyżej jak czuję, że jest rozluźniony, przepuszczalny i elastyczny. Nie  bijcie za mocno...









Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
14 listopada 2010 15:17
To się raczej do wątku interpretacji nadaje.  😉
tyska, dla mnie wygrywasz nagrodę w kategorii wyjątkowej beznadziejności w doborze zdjęć. Serio myślisz, że tu cokolwiek widać?  🤔wirek: Na jednym nawet nie da się rozróżnić konia od tła!!!!!!!
poza tym jak zmiana jest minimalna, to po co się wstawiasz? idź do kącika puchnących!
może potrzebuję lupy, może jestem ślepa- żadnej zmiany nie widzę.
Moon   #kulistyzajebisty
14 listopada 2010 15:46
Nie, nie, nie, nie.
Nie wiem jak inni, ale ja tego nie kupuję. Wstawiałaś na forum foty konia dłuższy czas temu i wstawiasz teraz... Jak dla mnie ZERO różnicy. Nie wspominając o tym, przedział czasowy maj-listopad to jednak w planie treningowym dość krótko.
Może jest to typ konia, którego trudno utuczyć, może ma taką budowę. Może, może, może... Póki co dla mnie na pewno nie ma tu żadnego wpływu treningu.
Btw. ja nawet na dobrą sprawę nie widzę, które foty są 'sprzed' a które 'teraz'...
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
14 listopada 2010 15:55
A mi sie rzuca w oczy zaciagniety NADAL hamulec reczny. Jak patrze na te zdjeica to wyobrazam sobie beton w szyi
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 listopada 2010 16:00
Dlaczego ten koń ma tak wysoko zad? Wygląda jakby miał się zaraz przewrócić. Kolejność zdjęć oceniłam po ubiorze i ocenie obecnej pogody. Co więcej ten potworny zad na majowych wygląda lepiej.

A pierwsza fota to już w ogóle koszmarek jakiś.
ej, to ja się już całkiem pogubiłam... Które są z "kiedyś", a które z "teraz"? 🤔
Te z dziś - krótki rękawek. Tak nawiasem, dziś było u nas 20 stopni, masakra  🤔 No i niestety ja też z początku zastanawiałam się które zdjęcia są które.. A wysoki zad daje po oczach nieźle.
Zad wysoko, koń nim nie pracuje i nie dokracza  👀
Chyba szyja sie nieco poprawiła i koń nie jest już tak uwalony na pysku, ale przydałby się instruktor, oj przydał...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 listopada 2010 16:18
Karutek, a to przepraszam, bo u nas już zimowo. No to zad się trochę polepszył, ale i tak jest niepokojąco wysoko.
Swoją drogą jaki jest sens jeżdżenia konia bez kontaktu?
No dobra, jestem ciekawa co powiecie o nas:

Zawody z tego co pamiętam to były w 2006 roku 😉


czerwiec 2010



czerwiec 2010



czerwiec 2010



czerwiec 2010
U konia zad a u Ciebie plecy 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
14 listopada 2010 16:42
xxagaxx

Jaaaaki zad  😵
Mega tyłek wypracowany!  😜 👍
taa wiem mój piękny garb 😉 Specjalnie wzięłam zdjęcia z zawodów bo można porównać podobny poziom stresu itp 😉

wydaje mi się ze Edi to dobry przykład wpływu pracy, bo jak go kupiłam to jakoś zaniedbany nie był, chudy też nie. Oczywiście ze wraz z treningiem dostał inaczej zbilansowane pożywienie, ale i tak największe zmiany zaszły pod wpływem treningu.
jak na trening uj. to dla mnie zmiany nie ma  👀
jak na trening uj. to dla mnie zmiany nie ma  👀


jak na trening uj??
Nie widzisz na tych zdjęciach żadnej różnicy w wyglądzie?
mtl   I M Equestrian
14 listopada 2010 18:48
duża zmiana u konia i jeźdzca! oby tak dalej!!!  😉
obserwując ten watek zastanawia mnie jak wiele zależy od samych "predyspozycji konia do nabudowywania się"? patrząc tutaj czy porównując mój przypadek, to są konie w których drastyczne zmiany zachodzą w ciągu kilka miesięcy, a są takie po których to widać dopiero po latach.
poprawcie mnie jeśli się mylę, jeśli to zależy czysto od treningu i żywienia.
jak na 4 lata treningu ujeżdżeniowego to zmiany są b. malutkie - moim zdaniem
pozdrawiam
panijantarowa, Chyba nie do końca. Mięsień jest mięsień, każdy można powiększyć 😉 Problem pojawia się wtedy, gdy trzeba na każdą indywidualną masę mięśniową pt. Koń znaleźć taki sposób treningu [fizycznie i psychicznie] by były Efekty [ a nie jakieś pseudo-efekty bądź ich zupełny brak, mimo, że ten koń łazi 6 razy w tygodniu i, do licha, po roku powinien się zmienić, a on ni chu, chu, się nie zmienia 😉 ].
To jak z treningiem każdych mięśni -> największe i najbardziej spektakularne zmiany są na początku. Koń zaczyna mięśniami pracować i, o ile trening jest sensowny, te mięśnie zaczynają "się powiększać". Im silniejszy mięsień - tym trudniej go rozbudować, dlatego te zmiany "późniejsze" już nie są tak mocno widoczne. Jeśli zestawimy zdjęcia konia np. jako 3 latka lekko pracującego z 6 latkiem w ciągłym i stałym treningu to będzie efekt "wow", jeśli zestawimy tego konia np. jako 6 latka i 7 latka to może nie będzie takiego efektu "wow". Przynajmniej ja to tak rozumiem.
[btw - nie była już tutaj dyskusja na taki temat?  👀 ]
Sankaritarina ale właśnie czasem jest tak, że koń A nabiera masy (w tym mięśniowej) w powiedzmy pół roku i jest efekt wow. a zestawiasz go z koniem B, który efekt wow osiąga dopiero po półtorej roku. i tu dla mnie pojawia się pytanie, że skoro mięsień jest mięsień, to dlaczego jeden koń się zmieni w pół roku, a na drugiego trzeba czekać  duuużo dłużej?
jak na 4 lata treningu ujeżdżeniowego to zmiany są b. malutkie - moim zdaniem
pozdrawiam


ale możesz mi powiedzieć czemu zmiany malutkie? I co mam rozumieć przez trening ujeżdżeniowy??
Żeby było jasne to się nie czepiam czy wkurzam, po prostu chcę zrozumieć co masz na myśli.

I tak na marginesie ten koń jest w treningu na pewno nie 4 lata 😉 Bo przerwy należałoby uwzględnić.
wstawilas zdjecia z zawodow ujeżdżeniowych do wątku wpływ treningu na wygląd. Pomyślałam, że trenujesz ujeżdżenie i że jak na 4 lata treningu ujeżdżeniowego - zmiany są male. tyle
wstawiłam po prostu zdjęcia. Z zawodów bo innych starych nie mam. I żeby było co porównać aktualne też stawiłam z takich zawodów. Jakbym wrzuciła zdjecia z treningu skokowego na haku trudno byłoby zauważyć różnicę, wiarygodnie porównać. to juz tylko dresażyści mogą startować w zawodach ujeżdżeniowych??

U Ediego, to nie będzie zmiana jak u disco bo on nigdy nie wyglądał tak źle? (bez obrazy disco) jak na pierwszym zdjęciu u Disco.
Koń nie jest w treningu ujeżdżeniowym, jest po prostu w treningu. dresażysta z niego żaden, ruchu brak, za to lata jak ptak 😉  4 lata to minęło od kiedy wstawiłam zdjęcia. Pomijając czas roztrenowania, kontuzji, matury, można powiedzieć ze koń chodzi systematycznie od kwietnia tego roku.

Może ja  jako pańcia swojego kochanego konisia, jestem tak zapatrzona ze widzę inny zad, inną szyję, całą postawę konia pod siodłem...

bo wydaje mi się ze tu ciężko coś porównać:




Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 listopada 2010 20:28
disco jak dla mnie rewelacja 🙂
Trochę przypominasz mi mnie, z szarej myszki, wyglądającej na 14 lat (sorry :hihi🙂 robi się nagle świadoma swego ciała, piękna amazonka. A koń - oczywiście, że na pewno dużą rolę odegrało odżywianie, ale sądzę, że sensowny trening również. Super!
lostak   raagaguję tylko na Domi
14 listopada 2010 20:40
florcia, xxagaxx, wróce do starych zdjęć, konia w treningu

5 lat

6 lat

8 lat



trening powoduje bardzo duza zmiane muskulatury konia, zmiane sylwetki, poprawe motoryki ruchu

pokazcie mi gdzie to widac na zdjeciach ktore wstawilyscie? te trzy elementy "TRENINGU"

a tak swoja droga musze zrobic zdjecia otello aktualne, zeby porownac z tym....
lostak  👍 nie powiedziałabym, że to ten sam koń...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się