Dzisiaj na obiad ...

-300 gram 0,5 % maślanki, 150 gram makaronu, 80 gram marchewki, 100 gram groszku i 80 gram kurczaka ( kawalącik  🤔mutny🙂
Jak ja wam zazdroszczę tych żeberek pieczonych i łopatki pieczone. Że już nie wspomnę o pizzy z pizzerii.  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 listopada 2010 16:19
kopytka z wczorajszych niedojadow ziemniaczanych, wczorajszy sosik i wczorajsza pieczona lopatka wieprzowa wink, buraczki na cieplo. Jesuu, brzmi nienajlepiej, a to takie pyszne jedzonko wink.

pyszne aż mi się zachciało takiego obiadku mimo że jestem po swoim którym był:

paprykarz z piersi kurczaka, pure zimniaczane, marchewka z groszkiem, kompot
U mnie jak co niedziele rosół  😜 
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 listopada 2010 18:07
ElaPe, mmm, a kopytka wyszly taaakie mieciutkie, no po prostu de luksus 😉 Co to paprykarz z piersi kurczaka??
u mnie tez rosol, do tego filety z kurczaka w sosie, kalafior i surowka z marchewki, pora i jablka

tez jestem ciekawa paprykarza!
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
14 listopada 2010 18:46
U mnie też tradycyjnie: Rosól z makaronem,  kotlet  z kuraka, frytki z piekarnika i sałatka z kaupsty pekińskiej
U mnie dzis był kurczak pieczony na butelce, z frykadelkami i mega ilościa sałatek. mniem!
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
14 listopada 2010 20:56
A ja na diecie 🙁 więc lekkostrawne żarełko i duuuuużo wody 🙁 Spadam stąd bo sie obślinię na maxa 😉
musaka ( dukanowa 😉 )
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 listopada 2010 08:38
paprykarz z piersi kurczaka:

kroisz pierś na kawałki nie za duże, nie za małe jak  na gulasz.

Obtaczasz w mące, obsmażasz na gorącym tłuszczu, pod koniec obsmażania dodać cebule i przesmażyć, potem dodać do tego trochę wody poddusić z 10 min następnie dodać ze 2 torebki papryki słodkiej, chyba że ktoś lubi ostrą, mozna tez doprawić śmietaną (łyżka lub 2), i do smaku odrobine soli, mozna trochę sypnąć czosnku granulowanego i ew. odrobinke cukru .
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 listopada 2010 08:41
ElaPe,aaaa, dzieki 🙂.
Lena,  to teraz Ty opowiadaj co to??
A ja dzisiaj bez pomysłu szczególnego- idę czytać wątek i coś zmałpuję po kimś 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 listopada 2010 08:48
z frykadelkami

co to są te frykadelki?

Bo ja znam z Danii takie małe kotleciki mielone zwane właśnie frikadeller
Basznia ja się zapisuję do Ciebie na obiady - placki ziemniaczane, kopytka aaa ja nie mam czasu robić takich rzeczy po robocie  🤬

Dziś spaghetti bolonese ale z klopsem zamiast mielonki, a wieczorem zrobię jakieś mięso z cukinią na jutro  🤔
Skończyły się warzywa świeże niestety 🙁

Paprykarz to ja robię tak, że najpierw przysmażam cebulkę z oliwą i do tego słodką paprykę - robi się taki pyrkający sos. Ponoć w celu żeby papryka nie zgorzkniała się tak robi..  👀

Lena,  to teraz Ty opowiadaj co to??


A to musaka w wersji przystosowanej dla dietujących, czyli zapiekanka z bakłażana, cukinii, mięsa mielonego z sosem pomidorowym, polana jogurtem z jajkiem ( zamiast sera na wierzchu 😉 ).
my_karen   Connemara SeaHorse
15 listopada 2010 10:50
A ja zaraz zabieram sie za knedle z jabłkami - bo akurat sporo ziemniaków zostało z wczorajszej obiado-kolacji. Tylko obawiam się, że mąż to uzna tylko za szybka przekąske jakąś i znowu będę musiała mu na szybko jakieś kotlety z kurczaka zrobić 😁
gulasz z indyka w sosie pomidorowym z ciecierzycą i kuskusem 🙂
Lazania z Lidla pieczona w piekarniku
gęsta grochówka  i do tego pajda suchego chleba  😍
trzynastka   In love with the ordinary
15 listopada 2010 13:46
Sucha bułka i kakao 😉
Nie mam siły i czasu na nic więcej 😉
Czarnina.
wawrek bleh ❗

U mnie dziś makaron penne z sosem serowo-brokułowym plus sałatka z sałaty, pomidora, ogórka i mozzarelli 😀
A ja sobie zrobiłam na biegu sosik i zjadłam z ryżem. Powiem, że ze skromnością wyszedł przepyszny  💃
U mnie dziś makaron penne z sosem serowo-brokułowym plus sałatka z sałaty, pomidora, ogórka i mozzarelli 😀

Sama robisz sos?

Pomidorowa 😉
Co to jest czarnina?
Hija Tak sama, z gęstej śmietany i różnych serów 😉

remendada http://pl.wikipedia.org/wiki/Czernina
z frykadelkami

co to są te frykadelki?

Bo ja znam z Danii takie małe kotleciki mielone zwane właśnie frikadeller


To takie kulki ziemniaczane, bynajmniej u mnie tak się na nie mowi 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 listopada 2010 16:29
Ryż z krewetkami i polany ogromną ilością chrzanu chińskiego (wasabi). Trzepie po pysku ostrością, ale ja uwielbiam wasabi! 😜

remendada, Zupa z krwi, najczęściej z kurzęcej(?) lub gęsiej. Z gęsiej moja śp babcia na wsi robiła często.
O bleeee...
Hija Tak sama, z gęstej śmietany i różnych serów 😉

A dokładniej jak? Czy sama śmietana (18% jak mniemam?) do garnka, zetrzeć kilka rodzajów serów i zagotować?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się