Dzisiaj na obiad ...

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
15 listopada 2010 16:34
remendada, Żebyś wiedziała, że ble. Chociaż jak byłam mała to wsuwałam aż mi się uszy trzęsły. Teraz bym nie tknęła 😵
Hija Biorę brokuły mrożone, wrzucam na patelnię, zalewam wodą, daje kostkę rosołową, jak brokuły zmiękną ( ja lubię dość twarde) dodaję do tego bulionu pół dużego kubka śmietany 18%, a potem dodaję starty żółty ser, małe kulki mozzarelli, ser smażony, ser lazur, (sery wg uznania). Bardzo kaloryczne danie, ale jak się zje to wystarcza bardzo długo. Zjadłam o 15 i nic więcej juz nie tknę do wieczora 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 listopada 2010 16:43
gwash, kopytka to akurat mum wykonala, ale zapraszam, zapraszam 🙂 Wpadnij chocby jutro 😉.

Lena, dzieki za odpowiedz, cukinie uwielbiam, ale za baklazanem jakos nie przepadam...

ninevet, hahah fajny obiad-ja tez ostatnio mialam sucha bulke i kawalek kielbasy jalowcowej-troche mnie szczeka bolala po tym obiedzie, moglam pomyslec i wykonac Twoja wersje 😉

hanoverka,   moj ulubiony sosik, mmm

asienka - po Hubertusie grochówa? 😉 U nas pohubertusowe ostatki zjadają już psy i koty, bo dla ludzi się już zupka nie nadaje (chociaż ja dziś jeszcze odsmażyłam kiełbaskę, co była w weekend na grillu, zjadłam z ziemniaczkami polanymi masełkiem i było pyyyycha).
Hanoverka- dzięki bardzo 🙂
Na pewno fajniejszy niż z proszku a, że kaloryczny, no cóż 😉
ushia   It's a kind o'magic
15 listopada 2010 17:42
A dzisiaj pierozki z czeresniami
Czeresnie z kompotu ze wzgledu na pore roku 😉
trzynastka   In love with the ordinary
15 listopada 2010 18:25
ninevet, hahah fajny obiad-ja tez ostatnio mialam sucha bulke i kawalek kielbasy jalowcowej-troche mnie szczeka bolala po tym obiedzie, moglam pomyslec i wykonac Twoja wersje 😉


Ja ogólnie lubię kakao, w każdej wersji. Czasami nawet posmaruję kromkę chleba masłem i posypię kakaem 😉
A bułka + sucha kiełbasa to kolejna wersja obiadów prostych i zapychających 😉 ale kiełbasę jeszcze maczam w musztardzie czy chrzanie, bo inaczej zasuszyłabym się na śmierć  😁

Teraz idę zjeść spaghetti, wreszcie coś ciepłego !  😅
Hija smacznego  😀
Ushia zazdroszczę !  😜
Ja dzisiaj robiłam pseudo-carbonarę z ryżem i smażonymi pomidorami;] Wyszło pycha- sosom z saszetki mówię od dzisiaj stanowcze nie.
Ninevet masz dietę jak moje dziecko - sucha buła, kakałko i kiełbaska 😀 i jeszcze jaja w postaci jajecnicy 😀

Jednak wczoraj wieczorem zrobiłam na dziś zupę cukiniowo-porową zabielaną serkiem topionym (z wkrojoną parówką dla moich chłopów, tzn ten mały wyje samą parówkę na 100% ;] ).
Ziemniaczki puree z kapustką włoską na gorąco;]
gwash, miksujesz ta zupe? Wrzucisz przepis? :kwiatek:
Nie miksuję.
Wrzucam pokrojonego pora i cukinię (ze skórką) do dużego rondla i duszę na 1-2 łyżce masła z olejem. Potem zalewam wodą dodaję włoszczyznę wg uznania (całą albo pokrojoną). Przyprawiam Vegetą jakąś "natural" bez konserwantów i polepszaczy, można dać jedną kostkę rosołową albo Delikat, gotuję jakieś 20-30 minut. Pod koniec doprawiam mielonym kminkiem i startą gałką muszkatołową (te dwie przyprawy muszą być bo nadają charakterystyczny smak 😉 ), rozrabiam duży prostokątny serek topiony z niewielką ilością zupy mieszadełkiem, dodaję to i pokrojone ze 3 parówki, gotuję z minutę, koniec 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 listopada 2010 08:51
Dziś ryba smażono-duszona w przyprawach, kuskus i brokuły.

Brokuły mogę wcinać na okrągło, tak jak cukinię!
Moi drodzy, a dzis na obiad będzie NIC! gar kuchnia dziś strajkuje i najzwyczajniej nie chce mi się nic robić.  😜
hanoverka- mmm, chyba wpadnę na tą sytą ucztę  😁
Zapraszam, mój dom jest twoim domem :przytul:
U mnie był wczoraj strajk  😁 a dzis na szybkiego pomidorowa, chyba z ryżem...
u mnie dziś ryba 🙂
dla męża ziemniaki pieczone, ryba w panierce, cytryna i surówki.
Dla mnie ryba na parze w przyprawie cytrynowej i warzywa na parze 🙂
Cierp1enie podziwiam Cie ze gotujesz dla meza inaczej a dla siebie inaczej! Chyba bym padla jakbym po usmazeniu rybki sama miala zjesc taka na parze.

u mnie dzisiaj makaron z lososiem z sosem na mascarpone. Tuczace i pyszne 😀iabeł:
my_karen   Connemara SeaHorse
16 listopada 2010 13:27
U mnie tez w standardzie dwa obiady dziennie, odkąd jestem w ciąży odrzuciło mnie właściwie kompletnie od mięsa i wszystkiego, co smażone, mąż natomiast nie uznaje posilku bezmięsnego 😉 W mojej diecie, tak jak chyba i u Cierp1enie, króluje gotowanie na parze, później może to się okazać przydatne przy zrzucaniu zbędnych kilogramów 😉

A tak bardziej w temacie: dziś wczorajsze knedle z truskawkami dla mnie, dla męża karkówka z pieca z ziemniaczkami i ogórkiem kiszonym.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
16 listopada 2010 13:35
Wlazłam do tematu szukając tu natchnienia na dzisiejszy obiad i chyba znalazłam  😜 😁

Moi drodzy, a dzis na obiad będzie NIC! gar kuchnia dziś strajkuje i najzwyczajniej nie chce mi się nic robić.  😜


Tyż dziś zastrajkuję 🥂
A u mnie mama dzisiaj zrobiła leczo z ryżem ^^ Jak nigdy nie przepadałam za tym, tak dzisiaj nawet ananasa zniosłam ;p
Leczo z ananasem? Przecież to jest bardziej pikantne niż słodkie danie.

U mnie pomidorowa i babka ziemniaczana 🙂
A u mnie zupa rybna
Białą kiełbaska w sosie koperkowym i kalafior
ja  bym sobie dzisiaj zjadła makaron ze szpinakiem i fetą posypany parmezanem i orzechami  😎
a tu zonk taki- zupka serowa z makaronem szpinakowym- oczywiście niezastąpiony Knorr  😂
Dziś w perspektywie - wziąć się w troki i podejść do sklepu po wiktuały - lub  ... w sumie nic. Chyba jednak pójdę  😁
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 listopada 2010 16:15
U nnie zupa jarzynowa-takie co sie nawinie, kapusta, marchew, pietruszka, ziemniaki na lyzce masla- moj tata mawial, ze po takim jedzeniu to co najwyzej mozna isc na golebie pogwizdac 😉 ( bo do zadnej innej roboty sile nie bedzie ). Zle za to obiad dwudaniowy-na drugie kaszka manna z malinami.
trzynastka   In love with the ordinary
16 listopada 2010 16:19
Ninevet masz dietę jak moje dziecko - sucha buła, kakałko i kiełbaska 😀 i jeszcze jaja w postaci jajecnicy 😀


😡 oj w takim razie nie pytaj co dzisiaj jadlam, albo dokladaj talerz dla mnie za każdym razem gdy karmisz dziecko  😂

kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
16 listopada 2010 16:21
u mnie dzisiaj ziemniaki, buraczki i paluszki rybne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się