DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

LOVELY, na koniu wygląda elegancko 🙂

Pochwalę się moją najgrubszą (jak do tej pory), zimóweczką - 320g



ivett, twoja kobyłka w niej utonęła :>
bo to całkowicie nie jej rozmiar 🙂
Czy ktoś może kupuje tkaniny w jakimś sklepie internetowym i może polecić?
Nie mówię o allegro, ponieważ zazwyczaj trzeba kupić kilka rzeczy od różnych osób i przesyłka się zbiera  😉

A może ktoś kupuje przez internet siateczkę pod pad i uchylił by rąbka tajemnicy? Od razu mówię, że nie chce szyć i sprzedawać bo nawet nie mam cierpliwości tylko zrobić dla własnego użytku  🙂
ja nie znalazlam siateczki 🙁
ale kupowalam raz i polecam TRENDTJ oni sa i na allegro i maja zwykly sklep internetowy. maja gabki, materialu obiciowe, tasmy rozne itp itd 🙂 generalnjie sklep tapicerski dosc zacnie zaopatrzowny 🙂
Znalazłam w tym sklepie takie oto zdj. (na dole) Alacantare pokrywają oni teflonem. Jeśli nie przepuszcza wody z jednej str. to z drugiej również ? No i jak to uprać skoro wody nie przepuszcza?
trzeba zczyszczać, albo w  pralni chemicznej
ja mam od nicha alca. i jest normalna, jeszcze jej nie prałam wsumie ale nie jest jakas inna.
A pad/czaprak był może już mokry?😉 Chodzi mi raczej nawet o suszenie takiego cuda bo w praniu problemu nie widzę, wsiąknie w gąbkę od spodu. Tylko właśnie czy to przepuszcza wodę z drugiej str?
domyslam sie ze to juz bylo...
ale nie krzyczcie tylko odp. - takie podsumowanie 😉

- co do srodka czapraka/padu?

chcialabym sobie uszyc czaprak z polaru, zobaczylam kocyk polarkowy w ikei i mnie natchnelo hehehe 😉
no i teraz niewiem co do srodka najlepiej? gabke?(jaka i ile kosztuje? o taka znalazlam http://allegro.pl/pianka-tapicerska-gabka-materac-t25-1cm-200-120cm-i1322549525.html dobra?) czy cos innego? tylko co?
i gdzie to wszstko sie kupuje?(oprocz alllegro😉 )

a... i chcialam z drugiego kocyka derke treningowa (chodzi mi o ochrone swoich nog przed zimnem szczegolnie)
czy moglby ktos mi podac wymiary? kon nosi 135 takie normalne
caroline   siwek złotogrzywek :)
15 listopada 2010 22:15
[quote author=horse_art link=topic=88.msg772186#msg772186 date=1289854586]
domyslam sie ze to juz bylo...
ale nie krzyczcie tylko odp. - takie podsumowanie 😉
[/quote]
bardzo dobrze się domyślasz.
więc czuj się okrzyczana za lenistwo i śmigaj do czytania tego wątku - od pierwszej strony, post po poście.
i znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
wtedy możesz się poczuć odkrzyczana 😎
Tak dobra gąbka, ew. +troszke ovaty.
Polar jest mało wytrzymały,
ja z 3mb polaru zrobilam derke i owijki ale robilam troche na oko.

Pad nie byl mokry, w czwartek go biore do prania.
Tak dobra gąbka, ew. +troszke ovaty.


a możesz podać jakiej grubości gąbkę i ovate najlepiej używać w tym celu? i dla pewności - ovata między gąbkę a materiał wierzchni?
Jeśli chcesz szyć z samej gąbki, to 2cm. Jeśli z ovatą, to zależy od jej grubości. Ja mam akurat ovatę 300, więc jeśli szyję albo z jedną warstwa ovaty i wtedy gąbka 1,5cm albo 2 warstwy ovaty i gąbka 1cm. Gąbka nadaje sztywność - niektórzy lubią pady sztywne jak czaprak, inni wolą kołderki na wzór anky padów. Im więcej gąbki, tym sztywniejszy pad. Skład padu w moim wykonaniu jest taki: od góry alcantara, potem gąbka, potem ovata i na sam spód bawełna.
Moja maszyna nie przeszyłaby 2cm gąbki, na napewno nie tam gdzie jest tąbka i cos. Wiec ja daje zawsze 1cm gąbki a w padzie mam też 1 warstwe ovaty, nie wiem jakiej gramatury ale chyab cos 250?, tyle ze u mnie jest ona miedzy wierzchem a gabka a nie jak w wypadku mojej przedmowczyni.
Mój Łucznik też nie daje rady 2cm gąbki, szyję na przemysłowej maszynie. Ale z tego co pamiętam LOVELY szyje na zwykłej domowej maszynie i używa gąbki 2cm, więc to zależy od sprawności maszyny po prostu.
dałam maszynę do gruntownego przeglądu, kilka częsci było wymienionych i teraz jak trzeba przeszyje nawet 4cmgąbki, 2x alkantara,2xbawełna (jak zszywam na grzbiecie) ale przy bawełnie, gąbce 1cm, alkantarze, podwójnej lamówce, sznureczku  ozdobnym,podwójnej alkantarze (to wszystko na sobie) to czasem się 'gubi'- ale to już jest bardzo duzo jak na nią  😉
Pad nie byl mokry, w czwartek go biore do prania.

To daj znać jak z praniem i suszeniem  😉
Gdzie kupić neopren?
Trochę tego potrzebuję - mniej więcej w kształt podkładki pod siodło.
Znalazłam do tej pory jedynie w formie maty do ćwiczeń...

Jak się nazywa taki materiał, z którego są np. wełniane prześcieradła zrobione - z jednej strony ma kłaczki, a z drugiej jest gładki.
Gdzie coś takiego można kupić?
EKornik, a nie chodzi ci o frotte?
frotte nie...
O! - coś takiego:
Wełniane...
Tylko bym chciała nabyć nie w formie gotowej, a jako "materiał".
korsik - dokładnie takie...

A może są "futerka" do kupienia z jakimś procentem naturalnej wełny?
o ile dobrze pamietam byla na RV osoba, ktora szyla podkladki pod owijki z futerka naturalnego. czy ktos mnie moze oswiecic i podpowiedziec jak znajde te osobe? bylabym bardzo wdzieczna  :kwiatek:
Podkładki z futerka naturalnego robiła Achaja_Olsztyn
http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,88.msg355501/topicseen.html#msg355501
dziekuje  :kwiatek:
Udało mi sie udziergać taką derke 😉 Fakt że jak widze derki Ivet to aż sie ślinię 😜 za zachwytu.
Watrusia, faaajna 😀 szyta na grzbiecie?
Paulinka wykorzystałam szew który już był, zewnętrzny materiał to bawełna (poszwa na pościel 😉)
Zewnętrzny bawełna, a co masz w środku?
(poszewka bardzo ładna, ciekawe ile wytrzyma 😉 )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się