Centrum jeździectwa w Czeladzi- fajnie, ale czy będzie rentowne?

[quote author=avero_2 link=topic=38147.msg776106#msg776106 date=1290120307]
czy ktoś zabrał się w ogóle za przeanalizowanie podstaw [/quote]
Przecież jeśli będą starać się o dotacje, to będą musieli przedstawić całą masę przeróżnych analiz itd. Nikt nie da pieniędzy na coś, co ma marne szanse powodzenia.
kcj90, wystarczy postawić 4 hale + tor+ place. W stajni innymi kupami nie robią przecież. Grunt to odpowiednia ilość miejsc treningowych, żeby jedni drugim nie przeszkadzali.
Jeśli ktoś chce zainwestować taką kasę to napewno przemyślał "w te i spowrotem" koszty i szacowane zyski.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2010 08:46
sluszna uwaga Tomka: w sumie nie nasz biznes czy się opłaci tylko właściciela.

O ile będzie właściciel, a nie np. na właścicielstwo i budowę tegoż ośrodka zostanie wciągnięte miasto czy też region - a dlaczegóżby nie. W końcu stadiony budowene pod szczytnymi hasłami zdaje się są własnością publiczną?

A jeśli tak, to ja niestety widzę już nadchodzące czarne chmury.
[quote author=bera7 link=topic=38147.msg776241#msg776241 date=1290153902]
Nie rozumiem dlaczego skoczkowie mieli by się pogryźć z WKKW czy końmi wyścigowymi?


Hmm.. skoczkowie, ujeżdżeniowcy, wkkw'iści, westernowcy, wyścigi konne i rekreacja?...... Wszystko w jednym miejscu? To ten ośrodek musiał by być na prawdę przeogromny. Ale .. zobaczymy 😀
[/quote]

"stoi" napisane, ze 50 hektarów, wiec chyba dałby radę...
Pomysł rewelacyjny.
Zobaczymy czy pozostanie tylko pomysłem ;-)
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
19 listopada 2010 09:11
Albo ktoś to dogłębnie przemyślał, zaplanował, prognozował, liczył i wyszedł mu zysk,
albo potrzebuje wielkiej pralni pieniędzy,
albo jest zapaleńcem i fantastą, i wierzy.

To naprawdę nie nasz problem, dopóki jest to tylko i wyłącznie sprawa prywatnego inwestora, a nie miasta i pieniędzy podatników.
Jeśli pomysł wypali - super. Będzie to tylko z zyskiem dla całe śląskiej jeździeckiej ferajny (i nie tylko śląskiej, bo małopolskiej np. też).
Jeśli nie nic z tego nie wyjdzie  - szkoda, ale przeżyjemy.

Lepsze to niż wspomniane tu wcześniej stadiony utrzymywane z naszych pieniędzy, a na których większość z nas pewnie w życiu nie zagości.

Z innej beczki - czy Lider w Radzionkowie to też nie była taka inwestycja trochę z choinki? Dlatego nie spisywałabym tej inwestycji na straty już na starcie.
[quote author=Tomek_J link=topic=38147.msg776223#msg776223 date=1290152533]
fajnie, ale czy będzie rentowne?

A co mnie to obchodzi ? 😀 😀 😀
Nie mój kłopot ! 🙂
Wasz też nie. To kłopot właściciela.
[/quote]
Jeżeli to będzie państwowe to wszyscy do tego będziemy dopłacać a nie jestem przekonana czy chcę.
Z drugiej strony nikt prywatny nie porwie się na takie przedsięwzięcie a może fajnie byłoby mieć taki ośrodek organizujący duże imprezy na południu Polski.
Potencjał jest, ludzi w tamtych okolicach dużo, problem polega na zarządzaniu "z głową"
Livia   ...z innego świata
19 listopada 2010 09:25
Jak dla mnie to bardzo ciekawy pomysł. Mam nadzieję, że budowa dojdzie do skutku i będziemy mieć taki fajny ośrodek na Śląsku.
Aczkolwiek chyba nie chcę wiedzieć, ile tam będą ludzie płacić za pensjonat 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2010 09:29
Najlepiej byłoby dla wszystkich by był  prywatny właściciel i żeby miasto czy region trzymalo się jak najdalej od współfinansowania.współwłaścicielstwa.


Ale czy będzie tak czy siak to zawsze na plus wyjdzie ten, co będzie "organizował" cały ten projekt.
Szczerze to już wolę, żeby moje podatki szły na konie i taki ośrodek niż na diety dla bezradnych obiboków.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2010 10:29
Szczerze to już wolę, żeby moje podatki szły na konie i taki ośrodek niż na diety dla bezradnych obiboków.


generalnie wydawaloby się że lepiej, ale chyba nie ma nic gorszego jak wieczne dopłacanie do czegoś co z góry bylo skazane na porażkę

[quote author=bera7 link=topic=38147.msg776323#msg776323 date=1290159275]
Szczerze to już wolę, żeby moje podatki szły na konie i taki ośrodek niż na diety dla bezradnych obiboków.


generalnie wydawaloby się że lepiej, ale chyba nie ma nic gorszego jak wieczne dopłacanie do czegoś co z góry bylo skazane na porażkę
[/quote]

A uważasz, że diety dla bandy baranów to nie wyrzucanie kasy w błoto? Po wizycie w okresie przedwyborczym mam już obraz jak to na obszarach wiejskich funkcjonuje. Wizja zarobku kusi a sami kandydaci nie mają żadnej wizji swojej działalności i w wielu przypadkach niewiele sobą reprezentują. Finał jest taki, że wójt coś zgłasza i większość jest za. Bo i tak nie wiedzą o co chodzi. Przeciwni sa Ci co wójta nie lubią.

A wracając do temamtu. Jeśli koncepcja jest dobrze przemyślana to projekt ma szanse powodzenia. Byle gospodarza był dobry.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2010 10:49
temat wyborów trochę jakby nie pasuje do tego tematu. 
abstrahując trochę od tematu rentowności - jakie to jest ma-sa-kry-cznie brzydkie!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2010 11:16
Fakt. Za ładnie tego nie zaplanowali. Nie dość że naćkane budynków molochów to jeszcze każdy architektonicznie od sasa do lasa. Tak jakby nie wiedzieli czemu to ma słuzyć.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
19 listopada 2010 11:32
duunia, dlaczego śmierdzi wałkiem ? kolejna teoria spiskowa? eee tam od razu spiskowa 😉 ale trochę się plątam po budowach i tu się posłucha tam się popatrzy 😉
a jak gdzieś wchodzi w grę unijna kasa to już na pewno wałki będą

to Polska jest jednak-bądźmy realistami  🤔 nawet tylko wystarczy się przyjrzeć nawet samemu "projektowi" toż to za chiny na obiekt jeździecki nie wygląda, brzydkie naćkane budynkami mam wrażenie ze projektant z życiu nawet w stajni nie był 🤔

paskudztwo

Jeśli koncepcja jest dobrze przemyślana to projekt ma szanse powodzenia. Byle gospodarza był dobry no właśnie z tym jest u nas zawsze największy problem

no ale zobaczymy jak to dalej będzie  🙄
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2010 11:43
trochę za wiele srok za ogon chyba chcą złapać co się uwidacznia w takiej a nie innej kompozycji tego ośrodka. Też mam wrażenie że architekt to konie na obrazkach widywał.
,
Czeladz zle miejsce? Nie uwazam tak, bo jest w sercu śląska, gdzie mieszkają bogaci ludzie - przykład: milion centrow handlowych, z sielesia ktora sie rozbudowuje bo powiezchnia 65 000 m kw.to za malo...

a Lider? byl pensjonat po tysiaz zlotych za miesiac i nie brakowalo chetnych. Sam wlasciciel wszystkich wygonil bo chcial stajnie rodzinna - nie lubi obcych.

Pomysl dobry, okaze sie jak z realizacja i z biznes planem 🙂
Zakrzów też ma się rozbudowywać?
Zakrzów to inny temat m.in. dlatego,  że jest 75 km od Katowic, czyli prawie tyle co Kraków, a dojazd tam trwa dłużej niż do Krakowa
Zakrzów to ośrodek z założenia nastawiony na dresaż. Gdzie mu tam do toru wyścigowego czy WKKW...
,
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
19 listopada 2010 13:42
ooo... ten zakrzowski projekt fajnie wygląda, naprawdę
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 listopada 2010 14:14
no - i Zakrzów ma prężnego zarządcę oraz będzie to 17 mln kosztować a nie 100
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się