Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
20 listopada 2010 11:29
W&W, przeszkadza bramka, kosz i przepalone niebo. poza tym chłopiec i pies są chyba niezbyt ostrzy... pomysł i moment mi się podoba.
armara, Kasz robi takie miny w czasie drapania 😉 Ziarno dodane w trakcie wywoływania w ACR (Adobe Camera Raw). Jak wspomniałam ostatnio walczę z czarno-białymi zdjęciami tak, aby całość zrobić podczas wywołania w ACR.

W&W, wiem, że to scena dynamiczna, ale z tłem poległaś. Tak samo z konwersją do b&w. Niektóre zdjęcia nie nadają się do tego, aby je przekonwertować. Jeśli chcesz robić b&w to już w trakcie kadrowania powinnaś myśleć w sposób czarno-biały.

Presja, ciekawy kadr ale mam wrażenie, że praca nad nim się jeszcze nie skończyła. Szarości są jakieś takie mało dźwięczne, brak kontrastu, wibrowania poszczególnych plam. No i przydałoby się kadr wyprostować. Niech piony w centrum będą pionami.


Jeszcze nie do końca sie odnajduję z nowym sprzętem, ale chyba jestem na dobrej drodze 🙂 - i nie mówie tu głównie o pracach, bo te nie sa na razie zachwycające, ale dużo czytałam, oglądałam filmów o fotografii i wiem nieco więcej 🙂
To mi troche pomogło.
A co do zdjęcia - muszę je jakos inaczej zmniejszać, bo teraz z jakościa to jest tragedia :/
Abre - dziekuje za wskazówki :-)


jeszcze jedno - efekt zabawy czasem naświelania 🙂
Strzyga nie bardzo rozumiem co miałaś na myśli.  🤣 Ale i tak kliknęłam Lubie to na fejsbuku.  😎
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 listopada 2010 17:44
xxflygirlxx,  no jak to? Nie ma emocji na tym zdjęciu? 😀
Strzyga już myślałam, że chodzi o to, że masz moją opinię i mnie gdzieś.  🤣 No, ale muszę przyznać, że jest ich więcej, tych emocji. 😉
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
20 listopada 2010 21:54
Dziękuję za opinię  😀

Jeszcze takie jedno+zagadka 😉


i... co to jest? 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 listopada 2010 22:34
Zuziasta, ostrości za wiele w tym pierwszym nie ma. Innymi słowy - co artysta miał na myśli?
Ja ostatnimi czasy też lubię pobawić się "światłem"...

Oto próbki:

Te przy wykorzystaniu zachodzącego słońca:





A tutaj z kolei była zabawa z czasem... Tu była wersja z krótszym czasem naświetlania, dla osiągnięcia efektu "miękkości" płomieni - zdjęcie robione z ręki i czasie 1/13 s:

trzynastka   In love with the ordinary
22 listopada 2010 21:26
Kolejna zabawa, z braku pogody i chęci bawię się starociami na nowo.
Tym razem mój chłop na niebiesko + zabawa z podpisem [tak wiem, gwiazdka kiczowata !  😁 ].

ninevet, kolorystyka rewelacyjna! Bardzo mi sie podoba 🙂
Zuziasta, Czy ja widzę blok szpinaku? :P
Zuziasta, ja też obstawiam na drugim mrożony szpianak 🙂 zgadłyśmy?
Uśmiech na pożegnanie fotografa i można spokojnie wrócić do przerwanego posiłku. Więcej w KR i na mojej stronie http://pola.galczynski.pl


[center]



[/center]





Odzyskane foty po prawie 4 miesiącach.  🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 listopada 2010 23:30
xxflygirlxx, ostatnie jest niezłe, ma coś w sobie, choć bardzo przeszkadza ogrodzenie.

Ja pożyczyłam tablet i się bawię, przy okazji ćwicząc bw:


Facella   Dawna re-volto wróć!
27 listopada 2010 13:14
Strzyga! fejsbók mi powiedział, że będziesz na wystawie! gratuluję!
właściwie nie Ty, a Twoje zdjęcie.
( chyba, że mi się coś pomyliło, to zignoruj to q; )

xxflygirlxx, cuda, bardzo podobają mi się kolory. a drugie i ostatnie rządzą!

coś ode mnie:
1 .


2 .


3 . nie wiem czy było już  😡


4 . jeszcze zwyczajną cyfróweczką

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 listopada 2010 13:34
Facella, będę, będę =) Właśnie staram się zorganizować wycieczkę do poznania, żeby zrobić zdjęcie mojemu zdjęciu =)

2. całkiem ciekawa, ale w takich zdjęciach linie i piony i poziomy są bardzo ważne. A u Ciebie leci na prawo wszystko. I przesunęłabym  się o pół metra w prawo, żeby złapać w środku jeszcze tą "bramkę" po drugiej stronie. Architektura jest dla drobiazgowych osób, bo w takim zdjęciu wszystko jest ważne.

3. też niezła, choć nie do końca pasuje mi ten kolor i ścięłabym górę i o 4-5 mm prawą stronę.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 listopada 2010 14:29
Strzyga, dzięki wielkie (:

co do 2., to te "bramki" niestety są takie krzywe. te z tyłu są nieco przesunięte, próbowałam się ustawić tak, żeby wychodziło w miarę równo.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 listopada 2010 14:44
Facella, leci na prawo. zobacz na sam dół kadru.  Barierki masz pół centymetra z lewej strony, z prawej już jej nie masz.
Strzyga
Super, aż zimno się robi. Świetne te Twoje "morza" !

Wczorajsze Bogusławice (ciemno, więc szumy wiem  :zemdlal🙂


domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
27 listopada 2010 16:09
To takie moje zwyczajne pstryki:


Facella   Dawna re-volto wróć!
27 listopada 2010 16:54
Facella, leci na prawo. zobacz na sam dół kadru.  Barierki masz pół centymetra z lewej strony, z prawej już jej nie masz.


wiem, że leci, chodziło mi o te bramki w tle, że są przesunięte parę metrów w bok względem tych z przodu (;

edit:
domiwa, faktycznie, pstryki... wg mnie nic nadzwyczajnego.
armara, dobry pomysł! i ładne wykonanie imo.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 listopada 2010 16:57
Jakieś sugestie?

Strzyga no przeszkadza, jak będę mieć więcej czasu postaram się je porządnie usunąć.
Facella dziękuję bardzo.  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 listopada 2010 17:31
Notarialna, przede wszystkim ostrość na oczach. niezbyt ciekawe tło. zeszłabym niżej z aparatem, go trochę od góry fotografowany. wyłączyłabym lampę (wygląda na robione z lampą), o ile możliwości na to pozwalają. hmm nie wiem co jeszcze.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 listopada 2010 17:33
Facella, Mam dość ciemno w pokoju, więc bez lampy wyszłoby baaardzo ciemne. Ostrość fakt. Pojechała trochę, ale głębia miała być właśnie taka duża 😉
A tło takie bo bajzel w pokoju, w trakcie remontu.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 listopada 2010 21:44
Notarialna, głównie nie walić kotu po oczach lampą. nie warto kotu wzrok psuć, skoro zdjęcie i tak będzie beznadziejne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się