Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
21 listopada 2010 00:40
Mnie zadziwiają notki ,które ludzie zostawiają pod zdjęciami. Dziewczyna od różowego iphona napisała że ma operacje na torbiel jajnika -nie wiem czy to jest powód żeby się chwalić? Albo ja nie poinformowana jestem🙂
Atutowa, spójrz sobie na komentarze pod ostatnim linkiem, świetne są😀
wątek zamknięty
i takie jeszcze małe pytanko:
co ten koń ma w pysku?
http://www.photoblog.pl/lightium/70204413/639.html




katija
dla nie takie wędzidło jest kwiatkiem. Poza tym świetna ścierka zamiast czapraka  😲
wątek zamknięty
Cariotka   płomienna pasja
21 listopada 2010 08:28
to nie zwykła ścierka😀 to napewno jakaś ścierka Anky.
wątek zamknięty
Cariotka co najmniej Anky  😉
wątek zamknięty
to nie zwykła ścierka😀 to napewno jakaś ścierka Anky.


Padłam 😂 🤣 🤣 😜
wątek zamknięty
Cariotka   płomienna pasja
21 listopada 2010 08:49
a wędzidło jest HS Sprengera o delikatnym działaniu na kąciki pyska ze specjalnego metalu nie tylko wspomagającym żucie ale także zachęcającym konia do pokochania swojego wędzidełka 💘 💘
wątek zamknięty
dajcie spokój bo aż przykro patrzeć :/ ta laska z Olsztyna jest tak właśnie patrzę, a ja w Olsztynie studiuję ale nie wiem co to za stajnia, tzn. domyślam się i jeśli to ta co myślę to jest tam PATOLOGIA przez wielkie P :/
wątek zamknięty
jak dla mnie to kon u jakiegos rolnika. dlatego nie ma sprzetu. kocyk pod siodlem jest czysciutki, wedzidlo, stare, zaprzegowe. nie wiem czemu mialoby byc zle. a kon jest czysty i gruby. widuje sie gorsze obrazki.
wątek zamknięty
To jest taki specjalny metal, który w połączeniu ze śliną wydziela przyjemny jabłkowy smak  🏇 😜

Katija nie wiem czy chciałabyś mieć w  pysku to co ten koń... 🤔 🙄
wątek zamknięty
zgadzam się z Time prawdą jest, że obrazek nie jest jakiś drastyczny i rzeczywiście widuje się gorsze, no ale...
wątek zamknięty
Dokładnie tak, widuję się drastyczne ale to nie znaczy, że owe wędzidło jest jak najbardziej dobre...
Nie wyobrażam sobie aby mój koń miał mieć w pysiu coś takiego!
Wygląda jak wygrzebane ze złomowiska! 🤬
A skoro możliwe, że to koń u jakiegoś rolnika to nie chcę wiedzieć co ta dziewczyna z nim robi, zapewne samowola! 🤦

To takie moje zdanie 🙂 😉
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 listopada 2010 09:46
tak ogółem to jest fotoblog użytkowniczki light z forum
wątek zamknięty
Dokładnie, moje zdanie jest identyczne
wątek zamknięty
Edit:
zapomniałam link dać

http://www.photoblog.pl/haappysad/75559427
http://www.photoblog.pl/haappysad/75559020


Wcale te ochraniacze nie muszą być źle założone... jeśli to są takiego typu ochraniacze:



To je zakłada się właśnie na tylnej części nogi konia...

Poza tym weź poprawkę, że to nie jest koń szlachetny, tylko koń z dużą nogą i wystarczy, że ochraniacze to były M-ki, zamiast w rozmiarze L i może to wyglądać na "źle założone"... dlatego ja bym nie wstawiała takiej fotki nie mając pewności, że to faktycznie kwiatek...
Jak dla mnie w tym przypadku ochraniacz powinien być większy (L-ka), albo koń powinien mieć owijki, bo przy takiej grubej nodze, może być ciężko dopasować ochraniacze.

Natomiast "kfiatkiem" a raczej "żenadą" jak dla mnie jest dopuszczanie do takiej sytuacji (czytając opis pisało, że to jakiś kucyk z festynu), czyli nie ma to jak pozwolić, żeby koń wytarzał się mając na sobie cały "rynsztunek", ale jak komuś nie szkoda konia i siodła, to na głupotę nie ma rady...

wątek zamknięty
Przecież tyły ma źle założone! 🙄
Przody ewentualnie za małe, jak już wspomniałaś
wątek zamknięty
właśnie też sobie chyba taką sprawię, przynajmniej nie będzie uciekać  🏇  😁
ja widziałam ostatnio w rolniczym 😁 🤣 🤣

http://www.photoblog.pl/lightium/65806355/472.html

nowoczesne ogłowie (po lewej):
http://www.photoblog.pl/hrabiniak/80355166/kiara-mloda.html

oraz  jazda na jednym wypinaczu  🏇 (można tak w ogóle?)
http://www.photoblog.pl/madziakk95/76024533



do wypinacza przypięty jest mostek  😉
wątek zamknięty
Aha, nie widziałam jeszcze takiego patentu dlatego pytam  😉
Dziękuje za odp :kwiatek:
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
21 listopada 2010 10:33
Proponowałabym przejrzeć wątek  😉 O koniu ze "ścierką" już dwa razy była dyskusja, jakieś 4-5 miesięcy temu, na pewno przed wakacjami! Z tego co nawet pamiętam poszukiwała pomocy i chyba nawet mieliśmy się "zrzucić" na paczkę- do paczki miały pójść niepotrzebne nam szczotki, kopystki, wędzidła itp.
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/individualistxgirl/80373862/skoczek-moj.html nie tylko źle dopasowane siodło . 🙂

Popatrzcie na notke : Podoba mi się to foto, bo Rajka nawet, naqwet sie złożyła, a  moja postawa tez jest już lepsza. Wcale tak bardzo nogi mi nie odchodza do tyłu ! 😉) Tylko jeszcze pięta niżej i będzie gites 😀  No i to patrzenie w dół <lol>v

A moja postawa też jest już lepsza  🤣 Też bym chciała taką mieć  😀iabeł: Będzie gites !
wątek zamknięty
Time, ale z tego zdjęcia trudno ocenić jako to rodzaj ochraniaczy, jeśli to są tzw. strychulce, to źle założone, a jeśli takie, jak pokazałam na przykładowym zdjęciu to dobrze, tylko są za małe, żeby objąć pęcinę 🙂
wątek zamknięty
Uważam, że to są ochraniacze tego typu i, że są źle założone... 😉
wątek zamknięty
ja też tak myślę, no chyba, że się przesunęły, ale sądząc po obwodzie nogi konia - nie raczej nie.
wątek zamknięty
[quote author=EwuśCa link=topic=1320.msg778824#msg778824 date=1290335822]
Podoba mi się to foto, bo Rajka nawet, naqwet sie złożyła, a  moja postawa tez jest już lepsza. Wcale tak bardzo nogi mi nie odchodza do tyłu ! 😉) Tylko jeszcze pięta niżej i będzie gites 😀  No i to patrzenie w dół <lol>v
[/quote]

Litości! Koń wygląda jakby wskakiwał do wody na główkę.  🤔wirek: Wygląda mi to na skok ze słabego tempa, stąd odbicie spod samiutkiej przeszkody; przednie nogi wiszą, dziewczyna leży na szyi konia, patrzy pod niego, w dodatku przechyla się na lewą stronę, a co za tym idzie - ciągnie za prawą wodzę. Na pozostałych zdjęciach obrazek ten sam - wybicie za blisko, wiszące przody, amazonka lecąca na szyję i trzymająca się kurczowo za wodze szuka zgubionych kluczy. Ja rozumiem, każdy się uczy i tak dalej, skoki w moim wykonaniu to również istna porażka, ale przynajmniej nie piszę pod takimi zdjęciami, że koń mi się super poskładał, a moja postawa jest bardzo dobra.  🤔wirek:
wątek zamknięty
Katija nie wiem czy chciałabyś mieć w  pysku to co ten koń... 🤔 🙄

nie jestem koniem i nie chcialabym w pysku miec nic.
rozumiem, ze jak bak sprzetu to uzywa sie tego co jest. nei widze w tym wedzidle nic zlego, poza tym, ze jest nieco niedopasowane- za nisko i chyba za dlugie.
ochraniacze sa zle zalozone, albo sie przekrecily.
wątek zamknięty
koniara79 ktoś naprawdę bez rozumu, ach...

przecież wędzidła nie są drogie, może sobie kupić jakieś najtańsze z najtańszych i już nie będzie zardzewiałe, poza tym one jest jakieś dziwaczne, jakiś łańcuch tam jest czy coś :/ i muszę powiedzieć (bo niestety znam taką osobę) że często ludzie używają takiego sprzętu, nie z oszczędności lecz z braku pomyślunku :/ niedaleko mnie mieszka taki chłop, który jadąc w teren i biorąc w niego wszystkie swoje konie brakuje mu wędzideł i wiece czym te wędzidła zastępuje: kawałkiem liny  😲 no i twierdzi: "a co temu koniowi się stanie!"  🤔zczeka:
wątek zamknięty
Tercet, tam nie ma lancucha. to jest wedzidlo zaprzegowe z werblikami. ma podwojne kolka, bo jedno zapina sie do paskow policzkowych (a w tym wypadku werblikow) a drugie do lejc.
wątek zamknięty
Dajcie już spokój tej dziewczynie z fbl lightium... Ile to już razy było wałkowane... Z resztą wystarczy spojrzeć na najnowsze zdjęcia - ma ładne, schludne ogłowie, siodło chyba też inne, o ile dobrze widzę. Litości  🙄. Na wsi bardzo często używa się starych wędzideł tego typu i konie żyją i mają się dobrze. U mnie w stajni też takie wiszą, używane czasem przy kryciu - łatwiej przyczepić do kantara, niż założyć całe ogłowie osobie nie znającej się na rzeczy. Konie o dziwo zyją i mają się dobrze i pyski im mnie poodpadały.
wątek zamknięty
Nie wiem czy chcecie być aż tak złośliwe i wyszukujecie zdjęcia z lipca żeby dziewczynie dopiec.Temat był wałkowany,a patrząc na teraźniejsze zdjęcia konik ma dobre ogłowie,a bez super drogiego padu Anky zyję,więc krzywda mu się nie dzieje. Jak dla mnie bardziej irytująca jest jej jazda bez kasku ( przypuszczam 'żeby focie były bardziej słitaśne' ) i brak odpowiedzialności ze strony rodziców.
wątek zamknięty
subtelne, kobiece, z klasą.... nazywajcie to jak chcecie  😀iabeł:
http://www.photoblog.pl/nikixscrewyou/80120189
wątek zamknięty
Nikomu nikt tu nie chciał dopiec...
Czyli Ci ludzie ze wsi mogą jeździć sobie na jakiś pordzewiałych wędzidło podobnym czymś, tak?
Bo zawsze ich się usprawiedliwi "na wsi bardzo często używa się starych wędzideł tego typu i konie żyją i mają się dobrze"  🤬
A wystarczy poczytać, nawet jeżeli się nie wie.

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie!  👿 😤

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.