DIY - zrób to sam

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 listopada 2010 16:45
Jara nie mam czasu 'kręcić' dla przyjemności, nie ma więc szans żebym to sprzedawała na allegro 😉

Gagulec trochę większe niż na zdjęciu. średnica (mierząc od tych najabrdziej wystających czubków) ma 17cm- mniej więcej wielkość otwartej dłoni.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 listopada 2010 18:29
I kolejna dłubanka:

Notarialna, boska jest  💘
Edytka  😲 fantastyczny!!!  💃
BASZNIA   mleczna i deserowa
22 listopada 2010 09:36
Edytka, Notarialna, piekne rzeczy robicie.
Edytka, ja też tak chcę! trudne to do nauczenia?
jak to sie w ogóle robi i z czego?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 listopada 2010 13:31
prostsze niż się może wydawać 😉

potrzebna jest igła do quillingu, paski papieru i klej, który po wyschnięciu robi się przezroczysty (polski klej magic za 2zł sprawdza sie super). nawija sie papier na igłę, potem trochę poluzowuje i zgina w celu uzyskania odpowiedniego kształtu. jak ma się już wszystkie elementy, to można je razem skleić w ptaka, motyla itd 🙂

trochę filmików z YT, które pokazują podstawy



zestaw startowy można kupić na allegro lub w różnych sklepach internetowych (np swiatpasji)- koszt koło 40zł za papierki, iglę, korkową podkladkę i planszę z wyciętymi kółkami.
papierki można robić samemu, chociaż osobiście polecam zamawiaż z angielskiego i amerykańskiego ebaya- wybór kolor i grubości jest niesamowity, a cenowo wychodzi taniej niż zestaw papierkow w polskim sklepie.

technika jest prosta, zawsze wszystko wychodzi i jest tańsza niż np malowanie witraży na szkle czy robienie mozaiek 😉


edit. zagranicą są jeszcze dostępne szablony, które pokazują ile danych kształtów należy ukręcić i jak je potem złożyć. tutaj jest coś takiego pokazane
🙂
Dzięki Edytka, czyli to jest QUILLING.
ten Twój "płatek Śniegu" jest taki perfekcyjny, że chyba lata świetlne miną zanim dojdę do takiej perfekcji 😉
ale nic to... chyba sobie zażyczę do Mikołaja taki zestaw dla początkujacych, a co tam 🙂
moja pierwsza 'szablonowa'. cudowny wieczorek ze skalpelem  😉
porozlewał mi się od wałka 🙁 w testach najlepiej wypadają gąbki do naczyń.


Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 listopada 2010 18:04
Świetne!
kuki w życiu bym nie zgadła że coś tu jest porozlewane, wszystko wygląda jakby tak miało być! 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 listopada 2010 21:02
kuki łał! w życiu bym nie powiedziała, że to handmade. świetny wzór.

dzisiaj squillingowałam jeszcze 2 ozdoby świąteczne -> http://lebaiserdelafee.blogspot.com/ 🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
23 listopada 2010 20:43
cudo własnoręcznie zrobione przez ...siostre klosz do pokoju
za duze zdjecia!
gajara18 boska  😍 😍
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
23 listopada 2010 23:10
tylko ile byliśmy zmuszenie wypic tu jest ponad 400 dziubków od butelek a siostzre jeszcze najbardziej spodobał sie kolor czerwony a ze to paskudna lipton to musiała sie i ona zmusić do picia i my ale efekt fajny ,a na koniec wpadła na plan by taką do samej ziemi zrobić ..aż sie załamaliśmy ile tysiecy butelek trzeba bedzie obalic .
gajara18 wrzucaj zdjecie jeszcze raz!!
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
25 listopada 2010 11:58
'Ukręciłam' kolejne dwie 'śnieżynki' klik  💃
Edytka, są przepiękne, zwłaszcza ta druga! 😜
Z czego je robisz?
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
25 listopada 2010 16:20
dodaje znowu zdjecia
szkoda ze takie małe:P

a na czym one sa umocowane? ten szescian?
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
26 listopada 2010 06:19
niestety małe ale jakbyś chciała dysponuje większymi moge Ci wysłac na emaila .i każdemu zainteresowanemu .
Kupiony został najtańszy żyrandol ze stelarzem metalowym ,materiał został ściagniety i zastąpiony mocnym materiałem do robienia żaluzji które stare i zepsute leżały w domu ,potem zostały dziurkaczem do robienia oczek w zasłonach zrobione dziurki i na klej budowlany poprzyklejane dziubki .Niestety cała konstrukcja jest dosć cieżka wiec myślimy nad zespawaniem innej mocniejszej i potem nałożenia i przymocowania tej korkowej części .
Ja tak podziwiałam prace Edytki że sama zakupiłam zestaw startowy 😀
narazie wychodzi mi to marnie.
To moje pierwsze zabawy
niestety nie są takie jak Edytki i na dodatek foty kiepskie 😉
ale juz po wczorajszym dniu wiem mniejwięcej co robie źle i dziś zaczynam jeszcze raz 😀


BASZNIA   mleczna i deserowa
26 listopada 2010 09:26
W&W, no co Ty gadasz, jak na pierwsze prace fantastyczne!! Ale mnie kusi taki zestawik 🙂.
BASZNIA, dzięki 😀
mam na dziś upatrzone 2 wzory płatków śniegu no zobaczymy jak dziś wyjdzie.
Powiem jedno wciąga to strasznie 😀
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 listopada 2010 10:05
W&W super! cieszę się, że udalo mi się kogoś zarazić quillingiem 😀
czekam zatem na zdjęcia kolejnych prac
dzisiejszy płatek śniegu 😀
jestem z niego dumna 😀
W&W, ostatni przepiękny  😍 Świetne połączenie kolorów
widział ktoś 'koszyczki' na cyrkonie 5mm srebrne, ale takie zeby można było przez nie przewlec nitkę?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
27 listopada 2010 14:00
korsik, Tak, swarovski ma takie w ofercie 'z dziurką'. Albo zawieszki albo koraliki do przeplatania.

Znalezione w czeluściach pokoju:

a ja właśnie skończyłam wyszywać konika haftem krzyżykowym  😁 potem wrzucę foto 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się