Zima 2010/2011 meldunki

Lublin - sypie śnieg, wieje bardzo silny wiatr, komunikacja miejska ma godzinne opóźnienie, od 7 rano nie widziałam żadnego pługu na ulicy. Jest -1stopień, ale przez ten wiatr temp odczuwalna to około -10.
Puławy - sypie, sypie, sypie. Na parkingu pod moim blokiem odśnieżarka już pracuje 😉 Oby to wytrzymało do weekendu, to będzie można na konia wsiąść  💃
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
29 listopada 2010 09:54
górny - Dolny Śląsk 🙂 wieje i śnieg pada... sypie sypie sypie... zaczyna się najgorszy okres 🙁
Warszawa zasypana i sparalizowana 😎 dzis nie wyjde z domu, a jutro chyba ze 3h wczesniej zaczne jechac do pracy...  🙄
Zima zaskoczyła drogowców czyli cyrk czas zacząć  😁
W stolicy cyrk to był już w sobotnie popołudnie.
Kocham zimę!
Wrocław - sypie bardzo mocno od nocy, ma sypać dalej. Ale jest dość ciepło, koło 0. Od jutra mają się zacząć mrozy.

U nas zima nie tyle co zaskoczyła drogowców, co opad jest za duży, zeby nadążyć z odśnieżaniem. Do tego kijowo, że jest w dzień, bo każdy wyjazd pługu powoduje mega korki.
tajnaa - Niby wszyscy wiedzieli, że zaraz będzie śnieg, ale to chyba już tak jest - zanim nie zobaczą (ew. poczują) to nie uwierzą. Ja miałam tak dzisiaj. Spojrzałam przez okno - myślę - poradzę sobie, a co tam taki śnieg, i szybka decyzja że jadę do konia. Wyszło tak, że wróciłam tym samym autobusem, którym jechałam. W stajni byłam 5 minut i zwątpiłam. 😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 listopada 2010 10:21
Jak pomyślę sobie o wyjściu na zajęcia to aż mnie trzęsie. Nawet nie wiem czy przyjdę na dwa obowiązkowe wykłady
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 listopada 2010 10:25
Zaskoczyć to chyba nie zaskoczyła, tylko co z tego, że pługosolarki jeżdżą, jak sypie tak, że zaraz po ich przejechaniu jest nowa warstwa? Dopóki nie przestanie sypać to nie ma co liczyć na poprawę warunków drogowych.
ja dziś nawet sprawnie do pracy dojechałam 😀
A za oknem jest pięknie 😀
Koniczka dokładnie! A niestety padać ma jeszcze całą dobę :/
w Elblągu rano -8  😵 !
podwarszawska Magdalenka zasypana, na Krakowskiej i przez Raszyn standardowy korek, ale dłuższy. na szczęście dość ciepło, bo tylko -3.
podjazd przez domem mąż odśnieżał o 7, a ja o 9 żeby wyjechać pomachałam sobie łopatą 30 minut.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 listopada 2010 10:38
No świetnie. Genialnie.
Dobrze mieć znajomych w mpk. Koleżanka mi napisała ze tramwaje nie jeżdżą. czyli na wykłady i tak nie dojdę. No super!
U nas w Darłowie sypało cały weekend i żadna piaskarka ani solarka ani pług - nic nie raczyło przejechać. Na chodnikach jest jazda figurowa na lodzie... 😵 ludzie chodzą jakby mieli szpilki w tyłku.
Kurde, ja mam nadzieję, ze u nas tramwaje kursują, bo jak nie jadę do stajni to mogłabym chociaż do biblioteki zajrzeć, od kilku dni to planuję i ciągle nie mam czasu...
Jarocin- sypie od rana  😵
Kraków z grubsza odgruzowany na głównych ulicach.
Dokarmiajcie ptaki! Proszę.
a no bo rano to masakra była
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 listopada 2010 11:27
Tania, U nas dodatkowe żarełko dla sikorek i innych ptaszków wisi od 2 tygodni 🙂

Wyszłam na dwór, do sklepu. No koszmarnie zacina, cała spierzchnięta twarz i ręce. Bosko.
A właśnie, sikorkom to rzeczywiscie słonine się daje? Mam ją na drzewie zawiesić?
Bo wróblom wysypuje kaszę jęczmienną.

e: znalazłam artykuł o dokarmianiu ptaków: http://www.stop.eko.org.pl/portal/index.php?module=article&id=6
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 listopada 2010 11:32
branka, Daje, ale nie soloną. Wcinają jak szalone. I to nie tylko sikory. Sroki, gawrony i wrony zabijaja się wręcz o nią 😁

U nas robi się mieszankę na roztopionej słoninie (jakiś kilogram), paczce słonecznika, kaszy jęczmiennej, pestkach dyni i jeszcze kilku innych kaszach.
Sikorki... ech -nie chcę OT zrobić. Poszukam o dokarmianiu bo pora go odśnieżyć.
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,11118.0.html
Jest!
No i w koncu dotarlo rowniez do nas...  😵
pada snieg
u nas na Jurze po wyjściu rano z domu auta nie mogłam odnaleźć - każde wyglądało tak samo - jedna wielka biała kupa śniegu
ulice bieluśkie, na parkingu się zakopałam przy ruszaniu i sypie sypie sypie sypie bez wytchnienia
prawdziwa zima
A.   master of sarcasm :]
29 listopada 2010 13:14
a jak to wyglada w Wawie na lotnisku, ktos wie moze?  :kwiatek:
A.   master of sarcasm :]
29 listopada 2010 15:03
dzieki  :kwiatek:
mam nadzieje ze jutro rano bedzie dobrze  :/
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 listopada 2010 15:05
Ciągle pada.... 😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się