Zima 2010/2011 meldunki

ash   Sukces jest koloru blond....
29 listopada 2010 15:12
patrze przez okno i co widzę? Opowieści z Narni :kwiatek: Jest pięknie.
Niestety jak pomyślę, że za godzinę będę się szarpać z łopatą żeby wyjechać samochodem z tej mega zaspy i będę skrobać szyby kartą do Sephory to mi się płakać chcę!

karesowa   Rude jest piękne!
29 listopada 2010 15:15
U nas porządnie przysypało i ciągle pada, pada i pada... temperatura znośna -5st. natomiast śniegu jest tyle że nikt nie nadąża z odśnieżaniem no i na drogach sajgon totalny!!!
U mnie snieg od wczoraj a zapowiadaja dalsze opady :-( Nie byloby w tym nic dziwnego gdyby to nie byla Irlandia, tutaj to nie powinno sie zdarzyc :-(
A w której części Irlandii siedzisz?
W Bydgoszczy dzisiaj małe opady śniegu. Na termometrze -5 stopni i jest mocny wiatr. Wprost cudownie  😵.
pony   inspired by pony
29 listopada 2010 15:38
a w mojej podlubelskiej wiosce jest sniegu ogrom. Pod nasza brama co chwile ktos sie zakopuje, droge ktora pokonuje zawsze w 20 minut dzis pokonalam w 3 godziny. Teraz dodatkowo zepsulo mi sie auto od tego zimna, jestem uziemiona bo nie jezdza tu zadne sprzety odsniezajace,jeeeeeee 😅
Branka, Clane, niedaleko Naas, 30 mil od Dublina
A.   master of sarcasm :]
29 listopada 2010 16:12
U mnie snieg od wczoraj a zapowiadaja dalsze opady :-( Nie byloby w tym nic dziwnego gdyby to nie byla Irlandia, tutaj to nie powinno sie zdarzyc :-(


zime tysiaclecia zapowiadali juz od dawna...
A. u nas w stajni wet powiedział ze wszędzie konie mają taki puch na sobie bo czują instynktownie ze będzie baaaaaaardzo zimno.
Szkoda ze ja nie mam takiej sierści  😁
okolice Otwocka, Karczewa... zasypalo nas
plug chyba nie jechal ani razu, jak to na wsi

ciesze sie ze mam naped na 4 , bo zanim odsniezylam podjazd.. to zasypalo znowu
do stajni mam zasypane.. do kolan snieg super...

czasami zaluje ze mam hektarowe podworko
[quote author=sanna link=topic=36914.msg789420#msg789420 date=1291043842]
U mnie snieg od wczoraj a zapowiadaja dalsze opady :-( Nie byloby w tym nic dziwnego gdyby to nie byla Irlandia, tutaj to nie powinno sie zdarzyc :-(


zime tysiaclecia zapowiadali juz od dawna...
[/quote]

wiem, slyszalam i zabezpieczylam sie w butki ugg i inne, kurtki, szale, czapki, rekawice, welniane swetry i skarpety, juz spie pod 3 koldrami, ale mimo wszystko to mi bardziej na senny koszmar wyglada niz ponura rzeczywistosc :-(
U nas lipa- drogi niezbyt przejezdne, bo pozasypywało. Zima niezłego figla spłatała.
Dzisiaj idąc do szkoły wywaliłam się na śliskim śniegu, szczęście, że tylko na tyłek. Moja babcia 10 lat temu tak poleciała i połamała obie ręce.

Branka, Clane, niedaleko Naas, 30 mil od Dublina


No to naprawdę zima do was przyszła jak w tym rejonie pada 😉
auto dziś odśnieżałam po pracy 15 minut...
W Bydgoszczy zaczęło od jakiejś 17 baardzo sypać. Leżałabym na lodzie z jakieś 7 razy  🙄. I pomyśleć, że 2 tyg. temu śniegu w ogóle nie było...
Wrocław totalny paraliż, 20km przejechałam dzis w jedyne 2h i 30 min...
od piątku mowi sie, ze w poniedziałek bedą duze opady sniegu, ale dla wladz miasta jest to widac trudne do zrozumienia, bo przeciez w polsce pada śnieg raz na 10 lat... a tym samym bardzo dziwne jest to, ze o 5 czy 6 rano wypadałoby puscic piaskarki i troche odśnieżyc ulice
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 listopada 2010 18:14
Jun, Właśnie w radiu słyszałam, że u was sparaliżowało miasto i w ogóle nie chodzi komunikacja miejska.

W Łodzi to samo. Paraliż kompletny, zero pługopiaskarek, niektóre ulice pozamykane... Cyrk, po prostu cyrk.

I sypie nadal 😵
ja akurat dzis czesc trasy przejchałam tramwajem, bo stwierdzilam, ze zaoszczedze na tym jakies 45 minut i wtedy jeszcze tramwaje jezdzily, ale mozliwe ze jak pare godzin temu rozpadalo się mocnej to nawet i to zostalo sparalizowane
Warszawa się turla dosłownie. Czekałam najpierw na busa prawie godzinę, potem kolejne dwie jechaliśmy (normalnie nawet w korkach popołudniowych max 40 min.). Pługi owszem, pojadą czasem, ale robią w sumie większy zator a śnieg jak leżał tak leży.
Ba, no właśnie, kto by się spodziewał śniegu w ostatnie dni listopada.  😵 Ja w Kaliszu dzisiaj stałam godzinę na przystanku i czekałam na autobus, ale żaden nie przyjechał.  😅 Ludzie jeżdżą na łysych kapciach albo letnich oponach i paraliżują cały ruch, bo nie są w stanie poradzić sobie ze śniegiem. A żadnego pługu ani widu ani słychu w centrum, przez kilka godzin widziałam RAZ piaskarkę i taki mały traktorek do odśnieżania chodników. Na innych ulicach również zero jakiegokolwiek sprzętu do odśnieżania, zwały śniegu i koleiny na drogach. Tyle naobiecywali na tych wyborach, a śniegu nie mogą ogarnąć? Zwłaszcza, że Kalisz to raczej małe miasto, a są dwie duże firmy zajmujące się sprzątaniem.
Ja nie wiem ale co włacze jakies fakty czy wiadomosci to Wa-wa w żałobie bo spadł śnieg.
Wszędzie spadł śnieg, zima jest... No ludzie.
Jakos przewidywalne to było. 🙄
co roku to samo! rece opadają! jakos w szwecji czy w niemczech wladze umieja sie przygotowac, bo wiedza ze wczesniej czy pozniej spadnie snieg, ale w polsce to NOWOSC, ze spadl snieg
Moon   #kulistyzajebisty
29 listopada 2010 18:51
Bo zima jak zwykle zaskakuje polskich drogowców...
W grudniu :]

W 3mieście póki co aż tak źle nie jest - Nie ma wiele śniegu, co nie zmienia faktu, że pizgający wiatr obniża temp. odczuwalną, a mróz (ok -3,5* teraz jest) pościnał wszystkie kałuże i błoto, po ostatnich opadach i mamy piękną szklankę na chodnikach, której... oczywiście nikt nie raczył posypać piaskiem, standardowo.  🤔
a wiecie, ze w czwartek ma byc -20? 😎
chyba poszukam jakiegos kozucha, bo zamarzne...
A.   master of sarcasm :]
29 listopada 2010 19:05
blagam... czy w wawie przestaje?...  🙇
a wiecie, ze w czwartek ma byc -20? 😎
chyba poszukam jakiegos kozucha, bo zamarzne...

słyszałam, i coraz bardziej w to wierze.. 😵
A., za moim oknem sypie już zdecydowanie mniej, więc możliwe, ze do rana uprzątną trochę ulice i będzie w miarę przejezdnie.
Ja się tylko boję tych mrozów, bo przemieszczam się busikami, które jakoś nie chcą nabrać odpowiedniej temperatury nawet teraz, a co będzie przy -20?
[quote author=ciri link=topic=36914.msg789736#msg789736 date=1291056845]
a wiecie, ze w czwartek ma byc -20? 😎
chyba poszukam jakiegos kozucha, bo zamarzne...

słyszałam, i coraz bardziej w to wierze.. 😵
[/quote]

olaboga to co bedzie potem...
A.   master of sarcasm :]
29 listopada 2010 19:49
A., za moim oknem sypie już zdecydowanie mniej, więc możliwe, ze do rana uprzątną trochę ulice i będzie w miarę przejezdnie.


dzieki  :kwiatek:
mnie chodzi o opady bo mnie loty martwia, zeby jutro rano cos nie odwolali znow...  👿 ale z prognozy wynika ze opady znad wawki ustepuja  🤔
Aaaaaa !!! Za co taka pogoda !! Ja rozumiem śnieg, rozumiem, że zimno .... ale dlaczego wichura taka, że wszystko fruwa !! ??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się