iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy

Co do cen - to mniej więcej tyle co daję się za skoczka z dobrymi papierami. buyaka mówi,że to górna półka - to i ceny muszą być z górnej półki. Może i jestem uprzedzona do srokaczy,ale jakoś mi on nie pasuje. Wygląda jak krówka  😁
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
30 listopada 2010 13:51
Karola nie, Drzyzga nie dostała Polaco, to jakaś głupia plotka.
O Te Quiero też słyszałam, że był źle traktowany przez osobę u której był w treningu. Ponoć zaczyna być już coraz lepiej.
Choć z tego co go widziałam, to wydaje mi się dość niepozorny. O wiele bardziej podoba mi się Farolero 😉
Co do Drzyzgi i Polaco to w każdej plotce jest troche prawdy i to prawda będzie w urodzinowym odcinku rozmów w toku Kacperek (kucuś od nas🙂 i Polaco, będzie powiedziane ze jest jako prezent, ale w rzeczywistości Drzyzga dostała mozliwosc uczenia się jezdzic konno w Bolęcinie, a nie konia na własnosc, fakt siedziała raz na Polaco, ale ostatnio juz na kim innym sie uczyła. I to jest potwierdzona inf, wiem bo ja prowadzę lonże jej dzieciom🙂

Ps. Jeśli dobrze znalazłam to ten urodzinowy odcinek z Polaco powinien byc 10 grudnia🙂
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
30 listopada 2010 15:04
No widzicie jakie ploty 🙂
Sluchajcie Helio oszalal z powodu zimy od 2 dni jest tylko lonzowany i sprawia wrazenie jakby mial dynamit w tylku 🙂 jak tam Wasze znajome andaluzy znosza pierwsze dni zimy?
nie wiem jak tam konkretnie andaluzy ale Reszka zawsze jak się robi zimno to ma motorek w zadku🙂 O wiele więcej energi ma i ją roznosi😉 więc ciekawa jestem jaka będzie dzisiaj)
tenor również ma więcej energii przez zimę, ale inne konie ze stajni tez😉

my z tenorem aktualnie jeździmy na kantarze lub cordeo i dużo bawimy sie z ziemi. grzywa zaczyna sie kłaść i poza tym nic ciekawego sie nie dzieje 😉
Czy jest gdzieś w Polsce miejsce gdzie jest więcej andaluzów? Ewentualnie państwa ościenne. Chce stać się szczęśliwą posiadaczką takiego osobnika, ale chciałabym wsiąść na parę sztuk i coś wybrać, a jak młode i świeże to zobaczyć jak się rusza na żywo...
bardzo wdzięczna będę za wszelkie info :kwiatek:
No i dobiegł końca tegoroczny SICAB, czyli Salon Internacional del Caballo P.R.E.

http://213.236.7.147/concursosonline/
Była możliwość śledzenia na żywo wyników z każdej sekcji.
Mało tego, każdy koń został opisany, na jego stronie umieszczone zostały informacje takie jak: hodowca, aktualny własciciel, kod, przodków na dwa pokolenia wstecz no i oczywiście szczegółowo opisane noty, jakie dostał od każdego z sędziów... jest nawet podany numer mikroczipu  😉 oczywiście zabraknąć nie może zdjecia i filmiku z próby.
Aby to wszystko zobaczyć musicie kliknąć w pierwszy link po lewej, 'Sevilla', w końcu to tam odbywa się najważniejszy konkurs PRE  😉

pochwalę się od razu - w sekcji 10, tj. ogiery 5 i 6 letnie, tytuł mistrza Hiszpanii zdobył koń, z ktorym pracowałam w zeszłym roku  😅 Piękna siwa maszyna imieniem Mentol.

strona SICAB'u - można wybrać angielską wersję językową. http://www.sicab.org/html/index.php


KarolaHeliowawidzę,że przyszedł czas na zmianę nicku, hihihi
Nigdy nie widziałam, aby ktoś jeździł na nachrapniku hanowerskim. W ruch szły zwykłe, ze skośnikiem, następnien munsztukowe.

2b3 niestety nie orientuję się, jeśli chodzi o andaluzy u nas, bądź w okolicy, jednak jeśli byłabyś zainteresowana ściąganiem PRE z jego ojczyzny, służę pomocą  😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
30 listopada 2010 21:38
Buyaka dzieki za informacje ja tez sie zdziwilam, ale jedno oglowie sobie takie robie z hanowerskim i zobaczymy 🙂 .Mentol boski a jak sie rusza WOW 🙂 ,super zrobione sa te wyniki nawet symbole palenia sa 🙂
2b3 w Bolecinie jest pare PRE na sprzedaz a tak to raczej w Polsce nic .
Ciekawe kiedy minie to zimowe pobudzenie bo nie mam czasu go godzine lonzowac zeby sie bezpiecznie wybiegal a potem jeszcze wsiadac 🙂
2b3 w Bolęcinie jest na sprzedać kilka, tutaj więcej inf -- http://www.szarza.bolecin.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=12&page=2

http://www.konieandaluzyjskie.cba.pl/ --> import andaluzów, trzeba dzwonić i na pewno byłaby możliwość dogadania się, pojeżdżenia być może nawet pomocy w sprowadzeniu  itd.
dzięki :kwiatek: te miejsca akurat znam...
Ja w maju byłam oglądać takiego pana, matka arabka a ojciec lusitano.
Ogier, 7 lat, zdjęcia nie oddają jego uroku, po prostu cudeńko.
Główka szlachetna, nieduża, piękna bujna grzywa i ogon plus budowa po tatusiu czyli taka 'nabita' okrąglutki (choć na tych zdjęciach z ogłoszeń tak nie wygląda).
Niestety już się sprzedał..





KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
01 grudnia 2010 20:28
On sie dlugo sprzedawal tak jak moj Helio , bo pamietam go z ogloszen.
Sliczny i taki delikatny 🙂 ciekawe jak temperament po arabie i lusitano 🙂
Amazonka, ja chciałam obejrzeć go w lutym, bo byłam na Kaszubach w pobliżu stajni, gdzie stał. Pani powiedziała, żebym przyjechała latem, bo zimą konie wyglądają nieciekawie  🤔

Apropos stajni z andaluzami na sprzedaż w państwach ościennych: moi znajomi kupili miesiąc temu ogiera PRE tutaj:
http://www.special-horses.de/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=58

Byłam tam z nimi, więc myślę, że mogę się wypowiedzieć :-) Babka ma na sprzedaż stale 17 andaluzów, same ogiery i wałachy. Konie od lat 3 w górę, z dużą przewagą 3-4 latków. Jeśli jest się zainteresowanym, można oglądać wszystkie, wsiadać też (więc nawet jak się ma jakiegoś na oku, to można również potestować inne, a co ;-)). Ceny od  5900Euro w górę. Wszystkie konie mają prześwietlenia nóg i kręgosłupa oraz świadectwo zdrowia wystawione przez niemieckiego weta.

Chodzą na ogromnych, trawiastych padokach i mimo, iż to stajnia typowo handlowa, odniosłam wrażenie, że dobrze im się żyje.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
01 grudnia 2010 20:45
Tez chcialam wstawic ten link ale nie wiedzialam czy moge 🙂 konie tam sa obledne 🙂😉)
Nasze szeregi w tym tygodniu zasili Devoro 🙂 kolejny PRE w Polsce 🙂😉) a Gosia bedzie nas raczyla wspanialymi zdjeciami 🙂
Sliczny i taki delikatny 🙂 ciekawe jak temperament po arabie i lusitano 🙂


Prawie rok chyba w ogloszeniach wisial. Ale mowie, na zywo o niebo lepsze wrazenie na mnie zrobil niz na zdjeciach.
A temperamencik oj mial on mial, choc tez nie wiadomo jak z jego jazda - Pani mowila ze jakis chlopak przychodzi i jezdzi na kantarku itd ale jak ja wsiadlam na chwile to 'troche' go rozpierala energia, i bardzo sie nakrecal, był taki hmmm podniecony tą jazdą.
Nadawałby się do uczenia sztuczek bo taki mocno kontaktowy, taki jak lubie 🙂
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
01 grudnia 2010 20:55
No to prawdziwy Hiszpan 🙂 one sa bardzo nakrecone i fajnie bo ja wole konia wyciszac niz pchac . Sztuczki lapia w mig i uwielbiaja kontakt z czlowiekiem , ale najchetniej sa koniem jednego wlasciciela 🙂
Amazonka, ja chciałam obejrzeć go w lutym, bo byłam na Kaszubach w pobliżu stajni, gdzie stał. Pani powiedziała, żebym przyjechała latem, bo zimą konie wyglądają nieciekawie  🤔

Apropos stajni z andaluzami na sprzedaż w państwach ościennych: moi znajomi kupili miesiąc temu ogiera PRE tutaj:
http://www.special-horses.de/index.php?option=com_content&view=article&id=54&Itemid=58

Byłam tam z nimi, więc myślę, że mogę się wypowiedzieć :-) Babka ma na sprzedaż stale 17 andaluzów, same ogiery i wałachy. Konie od lat 3 w górę, z dużą przewagą 3-4 latków. Jeśli jest się zainteresowanym, można oglądać wszystkie, wsiadać też (więc nawet jak się ma jakiegoś na oku, to można również potestować inne, a co ;-)). Ceny od  5900Euro w górę. Wszystkie konie mają prześwietlenia nóg i kręgosłupa oraz świadectwo zdrowia wystawione przez niemieckiego weta.

Chodzą na ogromnych, trawiastych padokach i mimo, iż to stajnia typowo handlowa, odniosłam wrażenie, że dobrze im się żyje.


Pracowalam tam 3 lata 😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
02 grudnia 2010 15:39
Anka a Devoro znasz?
majek   zwykle sobie żartuję
02 grudnia 2010 15:55
o kurna. Weszłam tam na galerię. Oglądam po kolei te wypielęgnowane koniska, lśniące, falujące grzywy i nagle widzę ....rącze prosię...
Ta świnia wietnamska spała na środku stajni zakopana w sianie i tylko chrapanie było słychać :-) Biegało tam 8 psów i 3 koty :-D

Anka i co powiesz o tej stajni? Bo zupełnie co innego tam pracować a być przez chwilę. Chodzi mi o poziom świadczonych przez tą panią "usług" i traktowanie koni.

KarolaHeliowa nie sądzę aby znała, bo on 2 miesiące temu z Kordoby przyjechał.
Ta swinia, Wilma, byla malutka, jak do nas dolaczyla. Wyrosla na niezle bydle, jak na swinke miniaturowa  😁

Gosia wszystko jest tam Ok. Serwis, konie, ceny, wet itd. Gdybym nie chciala jezdzic sportowo, to bym nie zmnienila pracy, ale ambicje mnie w innym kierunku poprowadzily.

P.S. TAKI fotograf u mnie pod nosem (25 min samochodem do mnie), a ja nic nie wiem!!  😵
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
02 grudnia 2010 20:15
Gosiu to on swiezynka 🙂 to jeszcze pewnie po Hiszpansku mowi 🙂
Anka jesli masz do Gosi blisko to jestes w raju i ja Ci zazdroszcze 🙂
Gosiu to on swiezynka 🙂 to jeszcze pewnie po Hiszpansku mowi 🙂
Anka jesli masz do Gosi blisko to jestes w raju i ja Ci zazdroszcze 🙂



Karola j mam na myslli, ze byla u mnie pod nosem, jak byla w Niemczech. 😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
03 grudnia 2010 08:38
Aaaaaa to Ty caly czas w Niemcolandii 🙂 ok
Gosiu mam nadzieje ,ze jak Devoro juz zawita do Chobienic to nas bedziesz zasypywac zdjeciami i opowiesciami co u Was 🙂
Ja jestem spragniona wymiany informacji , poprosze o zimowe fotki Tenora 🙂
Nie trafiłam na temat bo się słabo udzielam 😉

Ja mam klacz andaluzyjską- tzn wpisana jest u nas w sp, urodziła się w Polsce po rodzicach importowanych.
Wieczorem będę mieć więcej czasu to mogę fotki wstawić,teraz tylko jedna

KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
03 grudnia 2010 17:49
O no to ja czekam z niecierpliwoscia na opowiesci o kobylce 🙂
a czy ktoś moze cos wiecej powiedziec o tych mieszankach araba z andaluzem czy lusitano?
Interesuje mnie jaki mają charakter i czy arab poprawia im ruch?
Taka krzyżówka nazywa się Hispano-Árabe. Miałam niedawno styczność z jednym takim egzemplarzem (niezłe ziółko :lol🙂. Są energiczne i bardzo wytrzymałe. Mają lżejszą budowę niż PRE i bardziej elastyczny ruch.
Amazonka* Szok - przed chwilą oglągałam tego konia w necie bo kolega(dokładniej jego rodzice) szuka dla siebie P.R.E. czy lusitano...Cholendeeer- zależy mi zeby znaleźć bo jak znajdę to będę miała na 50 % możliwość tuptania  :p Tyle że bardziej kobylak poszukiwany ...  😀 Nie zmienia fatu, że koninka piękna ! Wogóle te konie są piękne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się