Derki

disco, combo zwykle kosztują kosmiczne pieniądze 😉 a jaka - stajenna czy padokowa?


padokowa, padokowa 😉 na razie z tego co poprzeglądałam to wybór marny, a ceny wzięte z jakiegoś ciemnego miejsca, gdzie rozsądek nie dociera...

A welnianej nie masz? My wozimy w welnianych lysoli, bo są ciepłe i zazwyczaj bardziej oddychajace niż 200g.


Ooo i to rozwiązanie chętnie zastosuje przy następnej okazji. Jakiej firmy Wy używacie?


Croopie
hmm nigdy nie widziałam derek Goldenhorsa innych niż polarowe  👀 jakie masz doświadczenia?

xxagaxx ja mojego Tattiniaka używałam jako 200g, więcej na pewno nie miał. I teraz zastanawiam się czy jest sens kupować derki tej firmy, jeżeli tracą ciepło po zdecydowanie za krótkim okresie użytkowania..

ivett ale fajna ta dera!
Ja się zastanawiam czy derek z wypełnieniem nie warto by wrzucać do suszarki (osobnej maszyny, że tak powiem) z piłką tenisową, tak jak się suszy kurtki/kamizelki puchowe. Wtedy może wypełnienie by się tak nie spłaszczało i by było cieplejsze. Ma to sens?
Dziewczyny, w sprawie derkowania tu ja jako zupełny laik mam pytanie. :kwiatek:
Mam nieogolonego konia, ale słabiuuutko zarosła. Myślę o tym, żeby na te większe mrozy które zapowiadają ją w coś wrzucić. Stoi w stajni z lekkim przeciągiem w ciągu dnia gdyż są otwarte drzwi. Myślałam o zwykłym polarze, ale koń padokowany, i gdyby mrozy sięgały tych -15^ a ona by wychodziła na padok (koń regularnie padokowany) od 8 do ok. 14-15, to polar by mógł zamoknąć. I tu moje pytanie - czy np. ripstop eskadrona by się nadał? Czy może możecie polecić coś innego?

Jakie wypełnienie ma ripstop? Nie byłby za gruby dla niegolasa na mrozy załóżmy powyżej -15?
Ewentualnie coś w tym stylu http://allegro.pl/derka-padokowa-i1330459423.html tylko nie nasz rozmiar.
Ja się zastanawiam czy derek z wypełnieniem nie warto by wrzucać do suszarki (osobnej maszyny, że tak powiem) z piłką tenisową, tak jak się suszy kurtki/kamizelki puchowe. Wtedy może wypełnienie by się tak nie spłaszczało i by było cieplejsze. Ma to sens?


moj kumpel tak robi wlasnie i ten sposob dziala rzeczywiscie. tylko nie sprawdzi sie to w tych mniejszych modelach suszarek. standartowa powinna byc ok.
Ciężko mi przewertować ponad 200 stron toteż mam zapytanie. Chcę kupić derkę VILLA HORSE. Ogon nosi rozmiarówkę polarowej derki 165 cm i jest za duża trochę. Sam mierzy ok 180 cm w kłębie. Stąd moje pytanie: czy rozmiar 155 w tej derce jest lekko zawyżony, zaniżony, a może to raczej "normalne 155"? Bo jak mierzyłam mojego od kłębu do zadu to 155 byłoby jak najbardziej ok, ale z tabeli wynika, że jest to rozmiar dla koni mających ok 175 w kłębie, a powyżej tej normy to już derki 165 powinny pasować. Mój ma 180, a mimo to wyszło mi, że 155 będzie dobra i co tu począć 🙄 W ogóle polecacie tą derkę? Jest w miare solidna?  :kwiatek:
bardzo duzo jest napisane o tej derce, nie musisz przeszukiwać całego wątku, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę 'derka villa horse'. Ja mam 155, najzwyklejsze 155, derka jest mała w klacie, ale reszta jaknajbardziej ok.Moim zdaniem na twojego konia będzie za mała
Ok dziękuje 😉 Może coś innego znajdę jeszcze
Ja też mam tę derkę w rozmiarze 155 i myślę, że na tak dużego konia jak twój może być za mała.
Ponawiam pytanie. Ktoś wie jak jest z rozmiarówką z nowej kolejcji Eskadrona>
Presja jedyne co sie zmienia w eskadronach to dralony. Reszta derek, z roku na rok jest parktycznie taka sama.


Katja tylko trzeba mieć jeszcze suszarkę. Ja dery oddaję do pralni i nie wiem co dalej oni z nimi robią.  takie coroczne pranie to powiem ze nieźle nadwyręża budzet.
Dziękuje Ci slicznie  :kwiatek:
Lily mój koń jest podobnej wysokości i w villahorse wystawało mu niestety trochę zadu. Na ogól nosi 165 choć mamy od cioci bjooork jedną HKM, która zgodnie z metką ma 155 i jest ok.
caroline   siwek złotogrzywek :)
01 grudnia 2010 10:26
Lily mój koń jest podobnej wysokości i w villahorse wystawało mu niestety trochę zadu.

ale wysokość/wzrost konia mają się nijak do DŁUGOŚCI derki jakiej koń potrzebuje!

przecież sa niskie konie-jamniki i są wysokie króciutkie konie 😵
Wiadomo, że najlepiej jest przymierzyć.
Natomiast miałam ville horse w rękach i może byc ona za mała na konia, na którego 165 jest troche za duża.
Oczywiście jest jeszcze kwestia tego, że 165 165 nie równa, tego jak koń jest "zbudowany" (vide Gniewko, który zarzyczył sobie w tym sezonie większych derek, bo się w stare przestał mieścić) itp.
Lily- kupiłam derkę Villa Horse 145cm na konia 162cm i noszącego 145cm HKM, czyli duże, no Villa /ta dwukolorowa padokowa/ maława jakaś, w klacie wąska i zadu kawałek wystaje ;/  za krótka, żałuję, że nie wzięłam większej...
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
01 grudnia 2010 10:47
dera derze nie równa to fakt- a ja po moich ostatnich perypetiach patrzę głównie na wymiar nie po 'grzbiecie' a 'po klacie'  mój aktualnie ma chyba z 160 cm (w papierach z licencji miał wpisane 158 ) 🙇 i nosi '145' blackhorsa, 145 horze avalanche (obie baaaaaaaardzo na styk więc ma przedłużkę na klacie), w 145 z decathlonu definitywnie przestał się mieścić, a idealna jest na niego 155 Harry's Horse
W jakich derkach teraz trzymacie? Bo ta skacząca temperatura mnie dobija, przecież nie będę przebierać konia 5 razy dziennie...
caroline   siwek złotogrzywek :)
01 grudnia 2010 11:00
archeo, odpimpajże się od tego wzrostu wreszcie! 👿
DŁUGOŚĆ konia wyznacza ROZMIAR derki!
a nie wzrost!

swietny przykład - kurduplowaty Czardasz Sierry chodzi w 155, bo jest niski, ale dłuuuuugi!!
mój zdecydowanie od niego wyzszy Kasz też chodzi w 155, bo do jego długosci ciała taki rozmiar pasuje.

wielkość, gabaryty, sylwetka konia mją znaczenie.
ale NIE wzrost.


pokemon, mój ma teraz jedną derkę "na stałe" (chyba ok 200 gr) a jak robi sie zimniej (np. teraz - ponizej minus 12 czy 15 stopni...) to na nią zakładana jest druga, zeby nie zamarzł na padoku (kolejne ok 200 gr).
Mój ogolony do połowy też ma 200. Od czwartku ma być znów cieplej, więc nie ma co przekombinować chyba.
wczoraj się zastanawiałam czy nie przesadziłam z derką a dziś wiem ze nie. 0 9 rano u nas było -16!!!!!!!
caro a gdzie ja w drugiej wiadomości napisałam o wzroście  😲

pokemon bez kombinowania. Sprawdź czy w tej, w której stoi nie jest mu zimno. Jak tak to dorzuć coś na te parę dni.
xxagaxx dokładnie  😉
tylko że grubość derek też w dużej mierze zależy od konia.
Mój teraz stoi w 330g plus polarek i jest mu idealnie, kobyła koleżanki w 200g i też jest dobrze  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 grudnia 2010 13:58
A ja się dowiedziałam, że masta jest w rozmiarze 125cm - 5'6 i 130cm - 5'9.
Nie wiem którą wybrać 🙄 Chyba wezmę jednak 130, nie chcę, żeby potem się okazało, że akurat brakuje tych 5cm żeby zakryć porządnie zadek...
Strucelka, ja tam zawsze biorę dłuższe, niż krótsze derki. Jak będzie odrobinę za dużo na zadzie, to nic się nie stanie, a za krótka derka to porażka - ciasna, wyciera klatę, albo dopina się z dziurą na froncie. Za długą derkę można też w najgorszym przypadku zmniejszyć u krawcowej.
Tak swoją drogą to Skwarek też nosi 155cm... No i mimo tego, że on przecież taki większy kucyk jest, to duże derki są na niego w sam raz.
bjoork - a jak oceniasz derki blackhorse ? zamowilam wlasnie padokowa z wypelnieniem 300g i ortalionem 600. tania byla  😁 mam nadzieje ze sie sprawdzi
xxagaxx - ee tam rano - 16. u mnie tak w dzien jest a rano mysle ze przekracza -20 ;] dzisiaj pierwszy raz w zyciu zamarzly mi rzesy jak szlam na uczelnie :P juz nie wspominam co sie dzialo jak bylam w terenie 😉 konia mialam siwego zamiast karego.


pomyslec ze 4 czy 5 lat temu kupowalam polar 135 i byla na niego dobra. a teraz tez 155 nosi.
przymierzony nasz nowy nabytek



moim zdaniem jest w sam raz. zadowolona jestem 🙂 zobaczymy jak dlugo kon ja bedzie szanowal :P
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
01 grudnia 2010 18:33
Mam pytanie, konia mam niegolonego, większość jazd zimowych, z braku hali, to tereny (długie, czasem po kilka godzin). Jest sens kupować treningówkę? Nie przegrzeję zwierza?
Lanka_Cathar, ja bym kupiła przeciwdeszczową i zakładała w razie deszczu lub śniegu, żeby ochronić nereczki 😉 To wszystko 🙂


Precelek, powinnaś dodać, że w jednej stajni i oba ogolone  😁

A ja nie wiem czy dzisiaj prosić by mi obderkowano konia na noc czy nie. Zeszłej nocy były max -10, a miało być blisko 20, więc nie umiem przewidzieć jak będzie dzisiaj - jak tylko tyle, to derka jest bez sensu.
Nie wiem co robiććć.

E: dobra, chyba będzie dzisiaj zimniej, niech ma sobie te derke, mam nadzieję, ze jej za ciepło nie będzie 🤔
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 grudnia 2010 19:05
Mój łysol stoi w Tattiniaku 500g i nie narzeka.
Mój łysy od dwóch dni znowu stoi w 300 plus drelich pod spód. I myślę że jest na styk ok..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się