menu waszych koni

leva-tywa, wg tabelki bayleisa najlepiej podawać rybny [czyli taki z dorsza? 👀 Jak powiem pani w sklepie "olej rybny proszę" to ona będzie wiedzieć o co mi chodzi? 😁 ].
Ja zaczęłam z rzepakowym. Sojowy jest w paszy, ale pasza to nie pełnoporcjowa, postanowiłam trochę dołożyć.
Btw - jaka jest taka "standardowa dawka" oleju na standardowego konia o wadze 500 kg? Wiem, że co koń to historia i powinnam nie marudzić tylko obserwować konia i tak operować dawką, żeby był efekt, ale i żeby mi konia rozniosło, ale.... ja szablonowy człowiek jestem, lubię mieć jakieś wytyczne. 😡
Możesz dawać od 50ml oleju na konia dziennie. Już przy tak małej dawce widać efekty.
Jak jeździsz regularnie to spokojnie możesz dawać 100ml.
Literatura podaje nawet dawkowanie 1 l dziennie dla rajdowców.
W czasie zawodów daję 300ml, ale nie dawałam nigdy rzepakowego. Daję sojowy - 8zł za litr
Mieszanki paszowe robię w domu. Pasza treściwa + suplementy dla konia w treningu WKKW mieści się w kwocie 150zł na miesiąc przy cenie owsa 6oozł/tona
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 grudnia 2010 06:46
a co z tym rybnym, też jestem ciekawa? to poprostu tran, czy olej rybny to coś zupełnie innego?  :kwiatek:
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
01 grudnia 2010 08:05
W sklepach: olej rybny=tran
klik1
klik2
klik 3

inne ciekawe oleje
z kminu
z mleka osetowego
Nie lepiej  zamiast wymyślnych olejów podawać łuski słonecznika?
Nie tylko mają trochę oleju, ale zajmują konia przez dłuższy czas.
Rzecz jasna, jeśli ma się w pobliżu odpowiedni zakład przetwórczy.
Olej rybny czy tran jako produkty pochodzenia zwierzęcego jakoś intuicyjnie nie pasują mi do diety końskiej.
Mieszanki paszowe robię w domu. Pasza treściwa + suplementy dla konia w treningu WKKW mieści się w kwocie 150zł na miesiąc przy cenie owsa 6oozł/tona

Czy możesz napisać dokładnie, co dajesz?
może jak zwykle za dużo kombinuję ale co z hiperwitaminozą ? 🙂 Jeśli marchewka jest podawana codziennie, tak po pól wiaderka, to kiedy nagle witamina A będzie mogła się rozpuścić to nie będzie jej za dużo ?  😉 
Ile w tym roku kosztują otręby pszenne?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 grudnia 2010 06:29
Płacę 20zł za 30kg.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
03 grudnia 2010 08:40
ja płace teraz 14 zł zł za 25 kg
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 grudnia 2010 08:58
ja 16 pln za 20 kg (targ w Wołominie)
ja 14 za 20kg (na Kaszubach 🙂 )
Wielkie dzięki za odpowiedz.
Musze sie przejechać do miasta i kupić otręby ale narazie jest taka paskudna droga że nie mam ochoty się wybierać.
A ile dajecie jednorazowo otrąb.
A jak sie przedstawiaj u was ceny kukurydzy bo na mazurach 30kg 27 zł.
Na ogół daję około miarki (pavo)
Edit, już mam 😉
Ile w tym roku kosztują otręby pszenne?


W Krakowie na ul. Ładnej sprzedają po 15 zł za 30 kg.
a orientuje się ktoś może gdzie we Wrocławiu można się zaopatrzyć w otręby, jęczmień, siemię lniane i marchew w dużych worach ?
equi.dream siemie i marchew na targ piast, jęczmień można szukać po ogłoszeniach w autogiełdzie, otręby w jakimś młynie, my braliśmy z Jelcza
super, poszukam  :kwiatek:
[quote author=kaloe link=topic=1309.msg793908#msg793908 date=1291310766]
Ile w tym roku kosztują otręby pszenne?


W Krakowie na ul. Ładnej sprzedają po 15 zł za 30 kg.
[/quote]

dzięki wielkie 🙇 .
Co tam na Ładnej można jeszcze kupić dla koni oprócz tych otrąb ?

  Ja też właśnie muszę się zaopatrzyć w otręby. Moja dostawała przez cały czas gdy karmiła źrebola w wakacje ,1, 5 miarki dziennie . I efekty super ! Nie dość ze wspomagały laktację , to gdy koń chodził pod siodłem po wyźrebieniu około 4-5 dni w tyg . widać na oczach było jak się zmienia na + . Teraz po odsadzeniu , nie dostawała otrąb i przez ten czas schudła dość znacznie . Dlatego niedługo wracamy do nich . Poza tym chyba każdy koń je uwielbia   😍 i sama podpieprzam w domu tyle że owsiane ;P

Wracając do głównego tematu
koń aqh , wzrost 140
rano : 2  miarki granulatu + suszona lucerna taka w rolowanych balikach 
obiad : 0,5 miarki owsa
kolacja : 2 miarki owsa + biotyna dla futerkowych + wit + czosnek + lucerna


szuwar, podaję Ci linka: http://www.pzzkrakow.com.pl/
w byłym GS w Łochowie cena otrab to 25 zł za 50 kg ale juz w Jadowie (targi w srodę) cena 15 zł za 50 kg.
Notomiast "włosy stanęły mi dęba" na widok ceny owsa - no cholera poszedl ostro w górę 850 zł tona, co prawda ja owsa tylko trochę dosypuje do paszy ale.... nie ładnie to wygląda bo i pasza może pojsc w górę. Cena pszen-żyta (bron Boże nie dla koni !) to 900żł.
Marchew , buraki dla swoich kopytnych kupujemy aż na Broniszach pod Warszawą , ostatnio kg marchewki to niecałe 50 gr., oczywiscie nie jest to piękna wielka marchew, ale zdrowa ,bez plesni i grzybow.
mam pytanie odnośnie siemienia lnianego...dzis zrobilam moim ogonom pierwszy raz taki rarytas ale mam wątpliwości:/ zagotowałam siemię az zrobiło sie jak smarki trola, dodałam śrutę owsianą, otręby i pokrojoną marchewke(jako smakowity dodatek🙂😉smakowalo im strasznie, ale cały czas parskały,wycierały pyski o żłób i wyglądały jakby miały sie za chwile zakleic 😲
ile daje sie siemienia do meszu dla duzego konia ok.600 kg i kuca ok. 250????? bo boje sie ze przecholowałam i dlatego takie zaklejone mordki były 😡
niech mnie ktos oświeci 🤔
Konie mogą jeść skórki od mandarynek lub bananów? (nie żebym chciała karmić konie odpadkami  :hihi🙂
Ale moje konie po prostu je uwielbiają. Przez przypadek dosięgały do skórek od mandarynek gdy moja mama karmiła kury, zobaczyła że lubią i pare dni później wsypała im do żłoba, a one wprost były zachwycone  🙄 i przepadają za nimi. Teraz im nie dajemy, ogólnie 2 razy dostały te skórki..
equi.dream dorwałaś ten jęczmień we Wrocławiu?  😀
hej, nie wiedzialam gdzie o napisac, wie ktos z was moze gdzie moge zkupic w pomorskim tone marchwi pastewnej?
escada dorwałam 😉 Chociaż pierwszą zdobyczą był workowany ze stefanidisa 😀 Teraz już mamy taki targowy, nawet gnieciony 😉
hugo Ty mówisz poważnie z tymi skórkami ?  🤔
gdzieeee??? 🙂
aaa dogadałam się z miłym Panem rolnikiem, który akurat robił dostawę do warzywniaka nieopodal 😉 Chcesz też ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się