Zima 2010/2011 meldunki

u nas sypie od 16 non stop (kIelce), a ja rano do koni mam jechać....buuuu

W Krakowie jutro komunikacja miejska darmowa.
Rzeszów i okolice zasypane, normalnie droga E4 biała jak chmury. No nic, trzeba iść spać bo rano trzeba powiosłować łopatą  😁
We Wrocku strasznie sypie. Śnieg jest bardzo drobny, zmrożony, sypki - taki trochę śmieszny. Rano będzie jakaś masakra, bo drogi są całkowicie białe...
trzynastka   In love with the ordinary
01 grudnia 2010 23:10
W Gliwicach drogi od chodnika nie da się rozróżnić, widzę z okna, że auta jada po 5 km/h. Jesli o temperature chodzi to "tylko" - 13.
Teraz pada taki drobniutki śnieg, jak to branka ujęła śmieszny 😉, wcześniej padały wielkie cieżkie płatki.
asds   Life goes on...
01 grudnia 2010 23:10
Kurde..jako ze mechanik dalej sobie jaja robi wyjazd do pracy jutro komunikacja miejska to zastanawiam sie czy 2 h wystarcza...powrót do domu tez autobusem
nie widzialam nikogo z warminsko-mazurskiego wiec olsztyn ... -10, nie dosc ze sniegu mamy juz na prawde duzo to od wczesnego ranka znow pada  🙇 do tego wieje wiatr - momentami bardzo silny!!! w chwilach takich jak te ciesze sie, ze jestem na zwolnieniu i przesiedze zime w cieplym domku  😅 a do pracy wroce dopiero luty-marzec  😁
ash   Sukces jest koloru blond....
02 grudnia 2010 08:48
Warszawa----> -8, chwilowo przestał padać śnieg, ulice zaśnieżone, korki prawie wszędzie 😤

edit: znowu sypie śnieg!!!!!
Suwałki: ogromna  snieżyca, temp. -11
W Szczecinie pierwszy śnieg! Pada non stop, zmarnowałam 3 godziny na dojechanie do szkoły i się wróciłam  😁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
02 grudnia 2010 09:21
Potwierdzam. W Szczecinie sypie, jest jakieś -9 i generalnie to... NIENAWIDZĘ ZIMY!  👿
A w świętokrzyskim- jak w bajce 😀
Teraz tylko - 5 st i nawet słoneczko przebija się.
Fakt, ze wieczorem i w nocy wiało przerażliwie i sypało, ale temperatura wzrosła aż o 10 st 🙂 
Rano nie mogłam wyjechać z podwórka, więc przesiadłam się na konia 😀
Jemu dziewiczy  śnieg ok 40 cm wcale nie przeszkadzał 🤣

Jak już mogłam wyjechać do pracy, to zaraz na ostrym zakręcie -skrzyżowaniu wpadłam w zaspę 😀iabeł:
Chyba wreszcie zmienię auto na przedni napęd.
Tym nie da się jeździć po zbrylonym , skawalonym śniegu na ulicach  .
Myślicie, że jakiś samochód zatrzymał się, żeby wypchnąć?
Nic z tego- przybiegły młode kobiety w liczbie trzy - i pomogły skutecznie :kwiatek:
Niestety- moje auto waży ok 1700 kg 🤔
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 grudnia 2010 09:42
2 pary skarpet, rajtuzy, dwie bluzki (sweter i bluza), gruba czapa i rękawiczki - a i tak mi zimno 🤔wirek:

W Łodzi nie pada. Padało do 5 rano, a przez Polskę od strony krakowa od jutra ma PONOĆ przetaczać się nowy front (o ile się już nie przetacza) zimnicy. Brrrr!
slojma   I was born with a silver spoon!
02 grudnia 2010 10:21
W Warszawie biało ale już nie sypie na szczęście.
Znaleziony wczoraj gołąb z zamarzniętymi skrzydełkami dostał drugie życie. Dzisiaj rano udowodnił, że może znowu latać i wypuściłam go na wolność 😅
W nocy była jakaś masakra ,tak wiało i sypało ,dzisiaj od rana super pogoda przestało sypać i wyszło słoneczko .
Rano mąż nie pojechał do pracy bo pozostałych chłopaków tak zasypało że nie mogli wyjechać ,syn czekał na autobus dość długo ale jednak pojechała do szkoły .

Konie szczęśliwe pobiegły na padok jeść siano ,jedna klacz ( Moza) żeby nie wchodzić w zaspy zaczęła je przeskakiwać  🤔wirek:  ogólnie dajemy rade ,najważniejsze że w stajni cieplutko  😀 
Ciechocinek -8, śnieg sypie jak szalony, dzieciak do szkoły podrałował na piechotę 5km, kucyk nie dał rady przebić się przez zaspy sięgające w niektórych miejscach do pępka. W domu nie mogłam otworzyć drzwi, a w boxach u kucyków, śniegu po kolana.Aby do wiosny.
zuza   mój nałóg
02 grudnia 2010 10:41
U nas teraz ślicznie, -3 st i słoneczko.Ale w nocy nieźle nawiało-u klaczy na okólniku powstały takie zaspy  😵
W Bydgoszczy -8 stopni i ogromne ilości śniegu. Komunikacja miejska dzisiaj za darmo, ale ludzie stoją po ponad godzinę na przystankach, czekając na autobus. Dzisiaj nie mogłam wyjść z domu, bo miałam w połowie zasypaną furtkę...I dalej pada!  🤔wirek:
U nas dość ciepło, chyba -6 i jest pięknie. Śniegu napadało w nocy bardzo dużo. żałuję, że musze jechać na uczelnię niedługo, bo bym chętnie do stajni skoczyła. Ale śnieg do weekendu się utrzyma, pojadę wtedy w swój wymarzony, bajowy teren do lasu  😜
A póki co - idę z psem do parku  😜
We Wrocku strasznie sypie. Śnieg jest bardzo drobny, zmrożony, sypki - taki trochę śmieszny. Rano będzie jakaś masakra, bo drogi są całkowicie białe...


branka, miałaś rację. Biało i pięknie, tylko, cholera, z miejsca parkingowego nie mogłam wyjechać.
Ale wyjechałam, bo sobie odśnieżyłam. Na drugim skrzyżowaniu, 50 metrów od mieszkania - korek. Każdy się ślizga. I z naprzeciwka jedzie upragniona odśnieżarka! Też się zakopała na skrzyżowaniu.
Przechodnie pomogli mi wyjechać i o to jestem tu, a nie u konia. I zapowiada się, że zanim nie odśnieżą przy stajni, to nie mam, co liczyć na wyjazd.
Nie wiedziałam gdzie pytać  😡
Gdzie w Wraszawie można poręczny sprzęt do odśnieżania, taki coby się do samochodu zmieścił  👀 ?
Nie wiedziałam gdzie pytać  😡
Gdzie w Wraszawie można poręczny sprzęt do odśnieżania, taki coby się do samochodu zmieścił  👀 ?

Najlepszy jest silny facet z szufelką. Mieści się.  😉
m.indira   508... kucyków
02 grudnia 2010 11:50
Tania, genialne,się uśmiałam szczerze, tu przynajmniej można było sobie na skróty, ale jak ktoś by taki slalom w takim 50 centymetrowym śniegu zrobił było by znacznie ciekawiej
Moon   #kulistyzajebisty
02 grudnia 2010 12:09
Yyy, do wczoraj jak oglądałam zdjęcia z Wawy czy Wrocka to nie wierzyłam, że oni mają tyyyle śniegu - Ot ma pomorzu nie było prawie wcale. O.o

Za to dziś... Dziś w nocy obudził mnie świszczący wręcz wiatr, wychodziłam na uczelnię ok 8, a wracałam o 12. W ciągu czterech godzin śniegu napadało po kostki, pizga dalej jakby się żyd powiesił, zawiewa, nawiewa, że mało zębów nie wybiłam potykając się o krawężnik, bo ni huhu nic nie widać.
I sypie dalej.  🤔
wróciłam!!!do szpitala do Otwocka jakies 80km od mojego domu jechałam rano (6 rano) 3 godziny,drugie tyle wracałam-czuje się jakbym w kamieniołomach pracowała
Olsztyn - dzisiaj nie tak zimno, mimo silnego wiatru. wczoraj bylo zimniej :P snieg pada od wczesnego rana (a moze od nocy?). obserwuje tylko jak robi mi sie coraz wieksza pokrywa na balkonie. jakie 40cm juz jest. i dalej pada i przestac nie chce. masakra  😵
najgorsze jest to ze mialam dzis jechac pociagiem do 3miasta i chyba nic mi z tego nie wyjdzie ;/ z radiowych informacji wynika ze pociagi jezdza lub nie jezdza. a srednio usmiecha mi sie stac nie-wiadomo-ile-godzin w szczerym polu i marznac w wagonie.  🤔wirek:
Kraków-było ładnie,słonecznie a teraz znów się chmurzy i zimno się robi.
Między Bydgoszczą a Świeciem: pada od nocy, śniegu miejscami już ponad 90 cm  😍, temp -7, delikatny wiatr. Ruch na krajowej 5 umiarkowany, odśnieżane mniej więcej co godzinę, droga przejezdna.
Zawieszone kursy PKS, w Bydgoszczy bezpłatne MZK do odwołania, kurator pozwolił dyrektorom pozamykać szkoły i usprawiedliwia tych, którzy dziś do szkół nie dojechali.
Mówiłam już, że kocham zimę?  😀 *************
Mazury,

Do dzisiaj było pięknie... mroźno, biało ale przyjemnie. Dzisiaj ok 8 przyświeciło słońce, więc na spokojnie zaparzyłam kawę i...
W 15 minut zerwała się taka śnieżyca, że nie widziałam własnego samochodu stojącego pod oknem. Sypało do 14 praktycznie i aktualnie po bezsensownym odśnieżaniu i wyklinaniu całej tej zimy w niektórych miejscach na podwórku mam po pasa (!!!) śniegu.

Dopiero grudzień a ja już mam dość... Wynoszę się do miasta. O!
[quote author=armara link=topic=36914.msg793518#msg793518 date=1291289578]
Nie wiedziałam gdzie pytać  😡
Gdzie w Wraszawie można poręczny sprzęt do odśnieżania, taki coby się do samochodu zmieścił  👀 ?

Najlepszy jest silny facet z szufelką. Mieści się.  😉
[/quote]

To jest myśl, gorzej że takowego osbnika brak.

W Warszawie samochodem jeździ się całkiem ok, był przepiękny zachód słońca - czuć, że spory mróz się szykuje. Najgorzej jest na chodnikach i miejsach parkingowych, wszelkie przeprawy są dość karkołomne. Wczoraj mało orła nie wywinęłam  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się