CSI Katowice Parada Horse Show 2-5.XII.2010

a wiecie co, ja mieszkam w Zabrzu i wczoraj nie dojechałam do Katowic ( !!! )  była sniezyca, samochody jeździły boksiem, cześc sie gdzies zakopywala, albo podwieszała, masa stłuczek. Dlatego tez i ja nie wybieram sie raczej na CSI jesli pogoda bedzie taka, bo mam świadomość tego co tam sie w centrum bedzie działo.
Przezylam juz wiele zim na trasie Zabrze-Katowice. Spodek niby jest w centrum Katowic, ale tak naprawde to nie jest juz samo centrum, jadac z Zabrza, do centrum w ogole sie nie wjezdza. Nie sadze, zeby byly az takie problemy z dojazdem na CSI. Musialoby cala trase srednicowa z Zabrza do samego Spodka zasypac. Gorzej moze byc z parkowaniem, ale tam jest spore osiedle przy Spodku, gdzie mozna zaparkowac, jeszcze mi sie nie zdarzylo, zebym nie mogla znalezc miejsca, ewentualnie od ulicy olimpijskiej jest olbrzymi parking, ale pewnie bedzie platny na czas zawodow. Mimo wszystkich niesprzyjajacych warunkow, ja bede jutro dzielnie walczyc, jadac na te zawody 😉 Chetnie kogos zabiore, mam jeszcze w aucie dwa miejsca. Bede wyjezdzac z Zabrza okolo 15 - 15:30.
Cariotka   płomienna pasja
02 grudnia 2010 09:40
myślicie że dostane 3 bilety na miejscu? Boje się trochę kupować teraz jakbym miała nie dojechać 😁
Myśle ze tak ^^
Ja swój mam...ale moje kolezaki nie i kupują na miejscu :P
I z czego wiem dużo osób planuje kupić na miejscu...  🤣
Coraz bardziej boję się, że możemy do tych Katowic jutro nie dojechać :/ Masakra jakaś z tym śniegiem 🙁
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
02 grudnia 2010 11:07
Jestem już w Katowicach  i postaram się zdawać relacje na bieżąco.
Wyjechaliśmy wczoraj z Wawy koniowozem (stajnię mamy za Jankami w Wólce Kosowskiej) o 14:45, dotarliśmy o 21:30. Bylibyśmy wcześniej, ale źle zjechaliśmy w Katowicach i próbując to naprostować ciągle trafialiśmy na drogę z ograniczeniem do 3,5 tony. Po drodze nie było dramatu, trochę zakorkowana Częstochowa i śnieg od Piotrkowa do Częstochowy. Mimo, że przez CB ciągle ktoś bluzgał na piaskarki i odśnieżarki to uważam, że w porównaniu np. z Wawą jeździło ich sporo.

Całe szczęście namioty nie są na górze, tylko pod samym spodkiem, więc nie trzeba się wdrapywać i zjeżdżać z końmi z górki. Co do organizacji (póki co) - kran, jedyny gdzie można nalewać koniom wodę się zepsuł. Zreperowali prowizorycznie - kraniku brak, wąż, zatyczka, kamień 😉 ale i tak o 7 rano jak wstałam karmić to wąż zamarzł!!! Spodek zamknięty, więc konie nie miały wody. Koło 8:30 wstał mój chłopak i już wąż był rozmrożony.
Ci co mnie znają są w stanie wyobrazić sobie poziom moje zagotowania i furii jak nie miałam wody dla konia, a panowie od ciągników z uśmiechami odpowiadali mi, że wodę mogę sobie wziąć znikąd!!!

Zimno bardzo nie jest, na szczęście nie ma wiatru takiego jak wczoraj. Nie wiem ile jest stopni, ale o 7 byłam w dresie karmić i nie miałam rajstop i nie zmarzłam.
niestety stajnie na górze są - konie westernowe tam trafiły i wodę trzeba nosić w ręku z dołu.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
02 grudnia 2010 13:21
jak sie nie dotrze do Katowic to nie bedzie czego zalowac za bardzo, bo duzo lepsza obsada szykuje sie do Poznania. w tym roku jakos spodek nie jest wybitnie obsadzony jak w poprzednich latach.
pewnie dlatego, że teraz też jest Wrocław i zawodnicy się podzielili. Jakoś mało to przemyślane robić dwie takie duże imprezy w jeden weekend
Nic się nie podzieliło. We Wrocławiu są pokazy a nie zawody i jest tylko 8 zawodników. Dzwoniłem do organizatora i wszystko się odbędzie, Lorenzo już jest i koń Anky Nelson też. Nie przesadzajcie z tą konkurencją.
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
02 grudnia 2010 14:33
Podłoże na rozprężalni DRAMAT!!! Twardo, glina i tyle. Na arenie podłoże jeszcze nie jest zrobione a pierwszy konkurs o 17 😉 Stoiska sklepowe już się rozstawiają  😀

Tyle mogę donieść na chwilę obecną.
No więc czekam na pierwszy konkurs i ... podłoże nadal się robi. Na widowni strasznie zimno. Na razie mało ludzi ale pewnie dopiero w weekend będzie komplet.
jak myślicie, dostanę 4 bilety na miejscu ?  🙄
relacji na sk  nie ma 🤔 w komentach ze odwolali bo podloze nie halo... ktos cos wie?
ja też nie dojade;( nie ma nawet takiej opcji
Cariotka   płomienna pasja
02 grudnia 2010 19:02
mam nadzieję że sobota nie zmieni programu🙂
WŁAŚNIE WRÓCILAM Z KATOWIC .... 👿 👿 👿 👿 👿 👿 👿 👿

SZOK CZEGOŚ TAKIEGO DAWNO NIE WIDZIAŁAM....
PODŁOŻE - KOSZMAR !!!!
KONKURS ODWOŁANY !!!!
JUZ KTOŚ ZALICZYŁ GLEBĘ BO PRZYPOMNIELI SOBIE ŻEBY BANERY WIESZAC W CZASIE GDY KONIE ZAPOZNAWAŁY SIE Z HALĄ ....
NA HALI ZIMNO JAK W PSIARNI ... LUDZIE CZEKALI OD 16.30 NA KONKURS PO TO ŻEBY O 19.45 GO ODWOŁALI ....
BAŁZEJ, BAŁAGAN, JAKIES ZMIANY W PROGRAMIE O KTÓRYCH NIKT NIC NIE WIE ,  OLEWAM RESZTĘ NIE WARTO  👿 👿 👿
Wierzyc sie az nie chce, ale jaja. Czy ktos wie, co z piatkiem? Nie zamierzam sie tam przedzierac przez sniegi na darmo.
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
02 grudnia 2010 20:16
i jak zwykle wszystkich zaskoczyła zima  🤔wirek:
mam nadzieje że do soboty to ogarną bo długo się szykowałam na te zawody a właściwie targi 👿
SŁOWO "TARGI" STANOWCZO ZMIENIA POSTAC .... NALICZYŁAM MOŻE Z 6  STOISK , WSZYSTKIE SKLEPY Z OKOLICY (EQUI, AWILL, AMIGO)  + HKM + KENTAUR + JESZCZE JEDEN NA P... KTÓREGO NIE ZNAM I TO TYLE ..... ALE MOZE DOJADĄ NA WEEKEND ....  👀
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
02 grudnia 2010 20:36
no po cichu na to licze, może warunki na drogach się poprawią bo naprawde liczyłam na spore zakupy...
ja tez liczylam na zakupy !!! i chyba skocze w sobote do Wrocławia tam tez sie zebrało troche sklepów a przy okazji zobacze sobie FLYKONIE 🏇 znaczy LORENZO 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

bo w Kato to juz na pewno nie bedzie nic ciekawego do oglądania ...... no chyba że klęskę całkowitą jeśli ktoś ma na to ochote, bo to podłoże nic innego nie wróży...
Stoisk na pewno jutro będzie więcej  😉

Z podłożem serio niezła klapa  😜, ale konkurs z dzisiaj przenieśli na jutro na godzinę 10😲0.
Piach na parkurze strasznie kopny i mało fajny dla koni. Ja miałam trudność się tam poruszać :P co dopiero konie skakać...
Za to rozprężalnia zamarznięta i twarda  😁 ale nawozili tam też tego nowego piachu.
Ciekawe co wymyślą do jutra, ale cudów z czymś takim nie zrobią niestety.


Oznajmniam, że salto piccolo dojechała jednak 😉


O ktorej jutro zaczyna sie konkurs, ktory planowo mial zaczac sie o godzinie 17? Czy ktos cos wie?
Oj nie brzmi to dobrze :/ Oby do jutra się poprawiło, bo nastawiam się na super zabawę.
no błagam, wydałam miliardy na bilety na PKP i walczyłam o wolny weekend, więc niech nie spartolą...
PKP też jakies opóźnienia serwuje. Oj nie zazdroszczę tej trasy 🙁 Ale pozazdroszczę na pewno zakupów, więc jest 1:1 😁
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 grudnia 2010 22:48
SZOK CZEGOŚ TAKIEGO DAWNO NIE WIDZIAŁAM....
PODŁOŻE - KOSZMAR !!!!
KONKURS ODWOŁANY !!!!
JUZ KTOŚ ZALICZYŁ GLEBĘ BO PRZYPOMNIELI SOBIE ŻEBY BANERY WIESZAC W CZASIE GDY KONIE ZAPOZNAWAŁY SIE Z HALĄ ....
NA HALI ZIMNO JAK W PSIARNI ... LUDZIE CZEKALI OD 16.30 NA KONKURS PO TO ŻEBY O 19.45 GO ODWOŁALI ....


haha, a ja widziałam :P
rok temu, w Katowicach 🤣

z zeszłorocznych wspomnień: w hali zimno jak w psiarni, dobre podłoże na moich oczach zostało doprowadzone do stanu tragicznego jedna durną decyzją, przez pozostałe dni byla nieustająca walka o doprowadzenie go do stanu używalności
przesuniecia konkursów, oczywiście 😎 (poza niedzielą, jesli dobrze pamietam)
co tam jeszcze... aaa sklepy były tak naprawdę od piatku 😉


dla mnie jedyna nowość w porównaniu do zeszłego roku - kłopoty PKP, ale tego nie mozna było na 100% przewidzieć.
a kojarzy ktoś z zeszłego roku akcję z walcem ?  🤣
Wyjechał żeby wyrównać teren w czasie konkursu i buuum :P się popsuł na środku parkuru 😀
Muszą to ogarnąć do soboty, tyle na to czekałam !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się