Rękawiczki

One raczej nadaja sie na pozna jesien i lekka zime. Przy takich mrozach jak u nas dzisiaj (ok -17) niestety nie daly rady, paluszki zamarzly na amen. Ale bardzo dobrze uszyte i mega wygodne.

Pooglądam je jeszcze w Spodku, bo skoro teraz jeżdżę w cienkich Ligth&Grip i tragedi nie ma (no, moze troszke) to może mi wystarczą na halowe jazdy.
Nigna   Warto mieć marzenia...
04 grudnia 2010 14:49
To ja może reaktywuje temat ; )

Jakie Zimówki polecacie na tą zime,może jakieś nowości? Bo przy tych -20 ręce mi odmarzaja w normalnych rękawiczkach ; /
Myślałam o :
[[a]]http://animalia.pl/produkt,20293,534,Horze_R%C4%99kawiczki_zimowe.html[[a]]
ale wydaje mi sie ze będą nieporęczne bo troche za grube
Kuszą mnie też [[a]]http://animalia.pl/produkt,20289,534,Horze_R%C4%99kawiczki_polarowe_zimowe.html[[a]]
Ma ktoś ? Jak sie sprawują ; )
na te mrozy to chyba tylko narciarskie 😉
Anderia   Całe życie gniade
04 grudnia 2010 15:10
U mnie narciarskie są super do chodzenia, ale na jeździe się nie sprawdzają... strasznie mało poręczne, trudno w nich utrzymać wodze 🙁 a szkoda bo strasznie ciepłe

edit: pomyłeczki
ja do jazdy też biorę takie do jazdy zimowe, bo do hali starcza. Ale jak już robię coś nie daj boże na dworze to kicha i po chwili końcówek palców juz nie czuję ;/
majeczka   Galopem przez życie!
04 grudnia 2010 17:11
Z czystym sumieniem mogę polecić roeckl polartec
Pojeździłam przez ostatnie kilka dni po kilka koni i nie zmarzły mi ręce, nie są grube, dobrze czuć wodze, sprawdziły się też na treningach skokowych, nic się nie ślizga, wg. mnie najlepsze z zimowych jakie miałam do tej pory
majeczka no to super to się na nie zdecyduję🙂 a powiedz mi jeszcze orientujesz się jak wypda ich romiarówka w stosunku do innych modeli Roeckl? Chodzi mi o to, że one są rozciągliwe i czy ni epowinny być jakieś 0,5 rozmiaru mniejsze od tradycyjnych? Bo moje light&grip już się trochę rozciągnely  i są luźniejsze niż na początku, ale póki co  w nich jeżdżę i też jest ok, najbardziej mi ręce zamarzają już po jeździe jak coś trzeba przy koniu zrobić.
Anderia   Całe życie gniade
04 grudnia 2010 17:31
A jaki rozmiar w Roecklu to Ska?  🤔
Ja mam dość duże dłonie i długie palce i mam 8, ale myślę, że polartec wezmę 7,5 i to pewnie odpowiada rozm. L .
Mój hit- już drugą zimę żyją bez żadnej reperacji, ciepłe i w miarę tanie 🙂
Z czystym sumieniem mogę polecić roeckl polartec
Pojeździłam przez ostatnie kilka dni po kilka koni i nie zmarzły mi ręce, nie są grube, dobrze czuć wodze, sprawdziły się też na treningach skokowych, nic się nie ślizga, wg. mnie najlepsze z zimowych jakie miałam do tej pory


a ile kosztują??
w okolicach 110 np tu --> http://sprzetjezdziecki.com/pl,product,159899,roeckl,rekawiczki,zimowe,polartec.html

w sumie te fair play tez fajnie wyglądają
te Roeckle z polartecu są świetne ! Mam je już drugą zimę i nawet przy -20*C ciepło mi w łapki (a do tego wygodnie, bo nie są grube). Nie przecierają się ani nic. A poza tym są fajnie 'ogumowane' od wewnątrz. baaaardzo wygodne !  😍
Daguu a masz moze porównanie z rozmiarem w innych modelach Roeckl?
Ja kupiłam w piątek te :
[[a]]http://sklepkarina.pl/r%C3%84%E2%84%A2kawiczki-polarowe-fair-play-everest-p-3097.html[[a]]

Zobaczymy jak z trwałością, ale są naprawde ciepłe, nie takie cieniutkie jak niektóre polarowe. Wczoraj i dziś cały dzień na dworzu, pojeżdżone 3 konie, dały rade, jestem zadowolona z zakupu  💃
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 grudnia 2010 20:11
Ja, tak jak Burza, polecam Fair Play Karo - naprawdę fajne są, a przy okazji tanie jak barszcz.
Mi przy tych okropnych mrozach stykają skórzane ocieplane Horze - aż się dziwię, ale ciepło mi w nich 🙂
majeczka   Galopem przez życie!
04 grudnia 2010 20:31
Magdzior, ja normalnie inne roeckl kupuje 6 i te kupiłam 6 i szczerze mogło by to być 6,5 bo troche krótkie paluchy. Na razie nic mi się nie porozciągało
xxagaxx, ja kupowałam w siodlarnia.pl i coś koło 90 zł kosztowały
Magdzior, są minimalnie mniejsze od innych, ale to dlatego że są bardzo elastyczne ;-) choć zgadzam się z majeczką, że paluchy to trochę - kilka milimetrów - krótsze od standardowych mają .
Ja polecam te rękawiczki, dla mnie są super ciepłe i wygodne (trzymanie wodzy), mają dobrze uszyte palce (długie) nie ma się wrażenia za krótkich rękawiczek, jakościowo wg mnie bardzo dobre i cena OK.
Tia, tylko po 3 jazdach mam je 2 rozmiary większe... Do jazdy są cieplutkie - zresztą pisałam wcześniej, ale fakt rozciągania się od S do L jest masakryczny - a miałam wziąść XS, pomimo, że nie bardzo w nie wchodziłam...
Dziewczyny a te karo faktycznie takie ciepłe. Poprosiłam brata wczoraj w Katowicach pytał panią na stoisku i powiedziała że nie są to typowo zimowe rękawiczki i że nie są zbyt ciepłe? A na pierwszy rzut oka też mi sie bardzo spodobały
ja jeżdżę w jakiś polarówkach Jacsona i przez pierwsze dni były ciepłe ale jak po paru użyciach ten polar się uklepał to już nie są takie ciepłe :/ i chyba sobie kupię takie jak poleca Burza
Michelle, my je nosimy a pani nie wiadomo 😉 jeżdżę w teren przy takich mrozach jak teraz i w ogóle mi ręce nie marzną.
Polarowych używam w stajni bo je przewiewa.
Dzięki bardzo Burza 🙂 w takim razie się w nie zaopatrzę na pewno.
Tia, tylko po 3 jazdach mam je 2 rozmiary większe... Do jazdy są cieplutkie - zresztą pisałam wcześniej, ale fakt rozciągania się od S do L jest masakryczny - a miałam wziąć XS, pomimo, że nie bardzo w nie wchodziłam...

To jest chyba jedyny minus tych rękawiczek, ja też mam już naciągnięte, chociaż kupowałam swój rozmiar, więc trzeba kupować co najmniej 1 rozmiar mniejsze. Poza tym "defektem" są super.
Anderia   Całe życie gniade
05 grudnia 2010 11:18
A może się ktoś wypowiedzieć o takich rękawiczkach http://www.kegle.pl/kegle/rekawiczki/1468-rkawiczki-fair-play-grippi.html? Myślicie że na sezon wiosna,lato,wczesna jesień nadadzą się? I ma ktoś jakieś porównanie do Roecklowego odpowiednika? Bo nie wiem co wybrać, a FP o wiele bardziej się opłaca  😉
Normalnie umarłam  😂 😂 bosko to wygląda:
cudaśne rękawiczki3palcowe


czy ten ideał rękawiczek jest dostępny gdzieś w PL? używam 2palcowych na snowboard, nic ich nie przebije 🙂

Bardzo polecam Roecl Windstopper, drogie ale zdecydowanie cieplejsze i mniej poddające się dewastacji niż Polarteci
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 grudnia 2010 22:28
disco Horze ma trójpalczaste. są skórzane i poliestrowe.

moim zdaniem trójpalczaste rękawiczki to genialny pomysł- najlepszy model zimowych rękawiczek, bo zawsze jest ciepło w dłonie 😀
dziękuję ślicznie  💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się