Młode Konie

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 grudnia 2010 18:17
z dzisiejszego wyjścia 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 grudnia 2010 18:19
i kolejna porcja 🙂
Zima z koniem jest świetna 😀
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
02 grudnia 2010 21:02
Sankaritarina super zdjęcia! Jaką on ma teraz fajną maść 😀
Moja panna z pierwszych jazd wakacyjnych.


Jesteśmy na etapie wymieniania siodła bo za małe się okazało.  😵
Myślę nad bezterlicówką i nie wiem czy to dobry pomysł dla młodej.
Chciałabym takie siodło które za rok czy dwa nadal będzie na nią dobre...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
03 grudnia 2010 16:09
Jestem niepocieszona tą zimą. Praca z młodymi utknęła. Nie zdążyliśmy z lążownikiem a teraz nie mam jak przygotować pozostałych koni do zajeżdżenia. Kurcze teraz to nam piasku nie przywiozą i 6 łośków czeka jak na zbawienie. Czy ten śnieg nie mógł poczekać dwa dni?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 grudnia 2010 16:31
jestem w podobnej sytuacji ale tylko z jednym koniem. Młoda ma przez  ten śnieg i ciągła pluchę , ferie zimowe. Rozbrykała się dość mocno ;] Mogłaby już nadejść wiosna 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
04 grudnia 2010 20:55
dzisiejsze szaleństwa  💃















młody dotknął tylko tyle śniegu i od razu wstał


galopada_


pięknego masz tego młodziaka  😜
Witam. Mam do was pytanie. Mój koń jest w trakcie zajeżdżania i przy większości(ale nie przy każdym) wsiadaniu gdy już jestem na górze startuje galopem. Nie jest to jakieś złośliwe, ponieważ nie bryka ni nic. Tylko podgalopowuje. Jak jej tego oduczyć? Miałyście też taki problem? 
Najprawdopodobniej boi sie Ciebie na gorze i ucieka. Mysle ze jedyna droga jest poprostu czas i cierpliwosc, rob wszystko po malu, spokojnie bez gwaltownych ruchow i duuzo nagradzaj jak nie ucieka. Musi sie przekonac ze to nic strasznego.
Sareja, Miałyście. 😉
Ona wcześniej nie ruszała po wsiadaniu? Stępem, do przodu, w bok, do tyłu.... ?
Niestety, konie to inteligentne stworzenia, które potrafią bardzo dyskretnie i delikatnie wleźć człowiekowi na głowę.😉 Koń do wsiadania ma stać tak długo, aż dostanie wyraźny sygnał obiema łydkami do ruszenia, nie wcześniej.
Wsiadając na mojego z początku, prosiłam po prostu kogoś ze stajni, żeby stał przed koniem i go przytrzymał. Czasem wystarczyło po prostu by ktoś, nawet niekoński, stanął przed koniem, lekko złapał za wodze z przodu i koń już stał grzecznie i spokojnie, ja wsiadałam, sadowiłam się wygodnie, wyregulowałam co miałam wyregulować, dałam koniowi coś dobrego, poczekałam jeszcze ze dwie sekundy i wtedy dopiero dawałam sygnał do ruszenia. Zdawało to egzamin i zaprocentowało w przyszłości, bo potem nawet w jakieś sytuacji stresowej w terenie [kałuże.... 😉] mogłam zsiąść i wsiąść bez problemu.
Wcześniej tego nie robiła. Właśnie jak ktoś ją trzyma to bardzo ładnie stoi. Tylko jak sama wsiadam na nią, to wtedy zaczyna galopować.
galopada
Aaaa ja chcę takie zdjęcia. Cudeńka, a DŻ wygląda rewelacyjnie widać, że go przybyło  😜
Nie masz zdjęć pod siodłem ?

A moja Dziewczyna wczoraj była w terenie na spacerze rozruchowym, jestem z niej dumna  😜
jett   success is the best revenge
05 grudnia 2010 10:05
Ja zamierzam niedługo wsiąść na "moją" młodą. I teraz się zastanawiam- wsiadać zimą, czy zaczekać do wiosny, aż będzie sucho?
galopada_   małoPolskie ;)
05 grudnia 2010 10:06
armara nie, nie chodzi pod siodlem bo jak widac po zdjeciach - snieg działa na niego... pobudzająco  😂 a i nie mam go jak lonzowac przez ten snieg i pogode. zdjecia bylyby fajne jakby nie to tło... w przyszlym tygodniu planuje zdjecia wiec rozstawie pastucha na jakimś ładnym tle  😜

daaj wiecej zdjec twojej mlodej  :kwiatek:
Kurcze dziewczyny zazdroszcze, że robotacie ze swoimi Młodymi i możecie o nie codziennie dbać. Ja niestety przez ostatni czas u konia bywam raz w tygodniu a on chyba zapomnial o jakimkolwiek istnieniu czlowieka cos chcacego... 🙁
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
05 grudnia 2010 16:53
A ja mam świeżutkie, dzisiejsze zdjęcia moich kobył  😅

szaleństwa:




Glut z postawionymi uszami  😎 :












więcej zdjęc: http://picasaweb.google.com/aleksandra.mucha/Zydow05122010#
2,5-latek małopolski Bandita

AleksandraAlicja
Jestem autentyczną fanką portretów Clio, od razu widać, że dziewczyna - ma niesamoiwty wdzięk i piękne oczy  😜

galopada
Nie mam jak robić, boję się brać lustrzankę w teren, ale mam na dowód jedno komrókowe  😁
Strasznie się dziewczyna złości na gałęzie - na początku próbowała nawet "oddawać"  😂, ale poza tym ma radochę ze śniegu i co najważniejsze karnie stępuje - a od 3 miesięcy nie wychodzi na duży padok, tylko od tygodnia na taki malutki - coby nie mogła zbyt nogi nadwyrężyć
galopada_   małoPolskie ;)
05 grudnia 2010 18:32
armara ale super! az boje sie myslec kiedy moj tak na luzie bedzie sie gapil w obiektyw  😁 bo on ogolnie jest odwazny tylko strasznie e... energiczny i nie lubi sie ruszac wolniej niz kłusem nie mowiac juz o staniu  🤬
galopada

a ja oglądając Twoje zdjęcia własnie zwrocilam uwage na tło, że fajnie współgrają te dechy z jego "podpalaniem" pyska i nóg 😉
galopada
Szczerze mówiąc ona mnie chwilami zdumiewa, jak ma stać to stoi i już. Wygląda na to, że po rodzicach odziedziczyła najlepsze cechy charakteru - odwagę po mamie i "zrównoważenie" po tacie. Nie bardzo wyobrażam sobie rekonwalescencję/ areszt boksowy brata czy matki galopoholiczki  😁
Cieszę się, że w mamunie się nie wdała - wczoraj latałam na niej tyłem po zaspie, bo coś jej się uwidziało i za chiny nie chciała wejść na udeptaną ścieżkę  🤔wirek: 😂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
09 grudnia 2010 17:45
Młoda aktualnie niestety tylko telefonowe ale może już niedługo doczeka się porządnych zdjęć  😜
Katharina śliczna kobyłka 🙂 ładny pyszczek ma 🙂

a tak wygląda stajnia po nocnej wędrówce mojego konia..🙂
nie wiem jakim cudem, ale udaje mu się otworzyć sobie boks i jak widać wprowadza zmiany w wyglądzie, bo jego zasada brzmi: "wszystko do pyska i rzucać na boki"
🙂
a na drugim zdjęciu niewinna klucha 🙂
a ja mam problem ze zrównoważeniem młodego konia. Kiepsko wygina się na łukach, łeb w jedną stronę, reszta konia w drugą. Dodatkowo co kilka taktów krzyżuje nogi w galopie. Może ktoś mógłby mi pomóc?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
09 grudnia 2010 19:40
grast  :kwiatek: ona ma taki myślący wyraz pyska ;pp
grast
Ale agent  😁, pokaż więcej zdjęć.

Juliaaa
Sprawdź czy koń jest zdrowy, czy ma dopasowane siodło, ogłowie, czy nie ma problemu z "zębami. A problemy pod siodłem konsultuj z trenerem/instruktorem, bo w przypadku młodych koni szczególnie ważne jest aby pracowała z nim osoba z doświadczeniem ew. pod kontrolą takiej osoby. Raczej przez internet nikt Ci nie pomoże...
grast ale jak równo wiaderka poustawiał  😁 (o ile to on ustawiał?  :hihi🙂
armara,
dzięki za odpowiedź. Siodło itd dobrze, koń jest dobrze jeżdżony. Miałam na myśli, żeby ktoś mi podpowiedział jakieś ćwiczenia... wolty czy coś?
Galopada zadroszcze!
Mój młody kompletnie nie reaguje na otoczenie a zachowuje się jakby miał zaraz umrzeć ;P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się