Dokarmianie

[quote author=Euforia_80 link=topic=11118.msg793766#msg793766 date=1291303848]
no właśnie chcę go dokarmić ale jak sobie pomyślałam o parapecie ... 😵 , zostawię mu coś na daszku pod parapetem, nie ma coś chłopak  z życia  🤣.
[/quote]
On to za zdrowo nie wygląda. Cały czas taki napuszony?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
02 grudnia 2010 20:42
ok, zaczynam sie martwić bo on nadal siedzi za oknem właśnie taki napuszony. Próbować go złapać?
o to idę jutro do Lidla.

W zeszłym roku dostałam od Pana z Nadleśnictwa te kule z ziarnem. Muszę jeszcze poszukać, czy coś nie zostało.
mam kule i mam modraszki, jakies biedne w tym roku, no i sluchajcie zablakal mi sie kowalik...wczoraj wysypalam ziarno slonecznika i jakas mieszanke dla kanarkow😀 wysypalam garsc na talerzyk... dzis nie ma nic, talerzyk porysowany i pekniety, boje sie ze byly sroki.
Cały dzień w mój balkon wgapiały się 2 kosy. Jeden nawet próbował zrobić dywersję i się ulokował przez chwilę jakieś 2 m od balkonu. Ale do karmnika nie wlazł. Nasypałam więc do karmnika rodzynek do tego chodzę dalej po podwórku i sypię rodzynki to tu to tam żeby one wreszcie coś zjadły. Póki co wszystkie rodzynki wyżerają mi... wróble 😵.
a w moim lidlu nie ma ani ziarenek ani karmników. Fe, nie podoba mi się to.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
05 grudnia 2010 21:39
U mnie po dokładniejszym przyjrzeniu się z wróbli zrobiły się mazurki 🙂 Dzisiaj za to pojawił się prawdziwy wróbel 😀 Bogatek jest mnóstwo, przylatuje jedna modraszka i trzy dzwońce. Wczoraj przelotem była również sójka  😜

Jakie ilości sypiecie? Chodzi mi o to czy np. tylko rano, czy zapewniacie "pełny" karmnik przez cały dzień?
Póki co wszystkie rodzynki wyżerają mi... wróble 😵.


Hija, niech jedza, bedaki, ich tez jest coraz mniej.. :-(
Zajrzal do mnie 2 dni temu jakis sliczny Bialy Brzuszek, ale zdegustowany przyjrzal sie ziarenkom i odfrunal, wiec polecialam do lidla i kupilam mu "tlusta kule"  i nic , nie ma go , innych chetnych tez brak. Olewaja mnie :-(  A przy ziarenkach byl dzisiaj jeden Czarny ale nieopatrznie sploszylam go, bo balkon otworzylam :-(
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 grudnia 2010 21:57
A ja polowałam od czwartku na ptaszki, chciałam porobić zdjęcia i nic nie przyleciało 🙁
ja mam takie poranne odwiedziny:


zblizenia traca na jakosci, ale widac jaki jest piekny:

Ale piękny bażant !

Sanna- a niech jedzą. Tylko czy im nie zaszkodzi? No i chciałabym żeby jednak te rodzynki miały szanse poleżeć dłużej niż 10 min żeby kos jak się zdecyduje to nie odleciał z kwitkiem.

Horciakowa- nie uczono, że jak się już decydujemy karmić to karmnik ma być cały czas pełny. Bo ptaki się nauczą, że jest u Ciebie jedzenie, potem mogą głodne lecieć do Ciebie i nic nie znaleźć i mogą nie mieć już siły lecieć gdzie indziej.
Kupiłam w Lidlu taką rurkę z orzeszkami dla sikorek.
Trzeba wyjąć papier czy nie? Worek wyjęłam , przesypałam.
Bażanty mamy w ilościach fermowych. I zaraz nad nimi się pojawiły trzy jastrzębie.
I ślady lisa . Trudno. Niech się i drapieżniki dokarmią.
To może i u mnie są kulki wreszcie. Koniecznie dzisiaj zajdę.
To może i u mnie są kulki wreszcie. Koniecznie dzisiaj zajdę.

Właśnie kulek nie znalazłam. Rury są -takie tuby zielone z daszkiem.
A! I wysłuchałam audycji w radio o dokarmianiu łabędzi / w Krakowie/
Pan ornitolog zapewnił,że chleb nie szkodzi . I powiedział, żeby karmić bo je już przyzwyczailiśmy.
Ja mam w stołówce spore stadko wróbli własnego chowu 😀 bezczelne kosy plączące się pod nogami, duże stado sikorek bogatek, wczoraj pojawiła się sikorka modraszka , dzięcioł , kawki  i dwie urocze sójki 😀

I "własne" szkodniki, czyli 2 sroki.

Oraz najgorszego  szkodnika 😉


Psice zostawiają kaszę w miskach, na to czekają wróbelki i sikorki, ale większy od nich głodomór , nie  daje im szans 🤣   
I jeszcze stado saren na łąkach czeka na sanki-ślizgi, żeby kuc mógł im zawieźć 🙂
Bażanty chyba wyniosły się w górki, bo ich nie widzę, a mamy w okolicy ich prawdziwy urodzaj
u mnie tez sporo lataczy próbuje sobie rościć prawa do plasterka słoninki, przeganiaja się na potęgę....
ale największy i tak zawsze wygrywa
Cudowna sójka. Krukowate wszystkie są niesamowite.
Też mam na balkonie.
TamTam

Ta Twoja sójka dorodniejsza i ładniejsza 😀
Ja podejrzewam, że moja to młodzik.
Przylatywała latem na czereśnie i nie mogliśmy zidentyfikować tego ptaka, bo wyglądał jak duża kula puchowa - teraz już wygląda ładniej.
U mnie niestety wygrywa kawka, albo sroka i kradną słoninę.
A w Lidlu to te smakołyki gdzie leżą? Tam gdzie ten towar "czasowy" czy na zwierzęcym stoisku?
cieciorka   kocioł bałkański
06 grudnia 2010 20:32
bażanty to ja mam co chwilę.

można ziarno bezpośrednio na śnieg rzucać, nie namoknie?
U mnie w Lidlu w poprzednich latach ptasie jedzenie było przy końcach linii kas. Po jednej i po 2 stronie pod ścianą. Nie wiem czy jasno wytłumaczyłam. Ale w tym roku nie ma nic. Chodzę codziennie i sprawdzam. Dział zwierzęcy i promocyjny też i nic nie ma 🙁

I mam pytanie czy wróble powinny lubić pszenicę? Bo moje na nią wybrzydzają, jedzą jak już się skończy słonecznik. I nie wiem czy im dawać, bo nie lubią, czy po prostu się wybredne takie zrobiły.
Zimą każdy pokarm który zawiera choć odrobine tłuszczu, oleju jest dla ptaków źródłem energi i dlatego pewnie większośc z nich w pierwszej kolejności skusi się na słoninkę, słonecznik czy rozdrobnione orzeszki a na końcu dopiero ziarno
Do mnie 2 takie szpakowate zajrzaly, nie wiem co to bylo, czarne, z fioletowymi polyskujacymi kropeczkami ale mialy czarne dziby. Piekne  💘 Musze sobie kupic jaks ksiazke o ptakach zamieszkujacych Irlandie.
Można lubić, trzeba wspierać , ale ostrzegam-uważajcie na zwierzaki dziko żyjące.
Ja wiem, że trudno się oprzeć urokowi sarenki ,  zajączka  a nawet liska,
Małopolskie lasy nie są bezpieczne jeśli idzie o wściekliznę !!!
Nie przygarniajcie do stajni takich zwierząt.
Uważajcie na bezpańskie koty dziwnie miłe i śmiałe.
Proszę, ostrzegam.
ja mam o tyle latwiej z dzikimi kotami, ze Irlandia jest wolna od wscieklizny, wiec jak mi sie dziczek mizia, to moge odwzajenic pieszczoty. Ale apel , Taniu, sluszny..
ja mam o tyle latwiej z dzikimi kotami, ze Irlandia jest wolna od wscieklizny, wiec jak mi sie dziczek mizia, to moge odwzajenic pieszczoty. Ale apel , Taniu, sluszny..

W rewanżu-ptak to może być szpak bo jemu dziób żółknie tylko jak ma chęć na seks-czyli wiosną.
Taniu, dzieki  :kwiatek: ten czarny dzob nie dawal mi spokoju, bo reszta byla od szpaka, wiec mialam zagwozdke  😀
Taniu, dzieki  :kwiatek: ten czarny dzob nie dawal mi spokoju, bo reszta byla od szpaka, wiec mialam zagwozdke  😀

Kos ma żółte na stałe -Pan Kos.
jak mi przylecialy, parka, to od razu wyguglalam "podejrzanych" , wlasnie szpaka i kosa, te "moje", po Twoim wyjasnieniu kwestii koloru dzoba,  to jednak na 99 % szpaki, kosa tu jeszcze nie widzialam.. ale ja zorientowana na ptaki dopiero sie robie, wiec moze przeoczylam.. bo ja kocia mama z natury jestem  👀
edit. masz stadko szpakow, tak w porywach 8 ptakow, ciesza sie z orzeszkow, az boje sie oddychac, aby nie sploszyc i tylko patrze ukradkiem aby nie zauwazyly, ale sa piekne  😍 no i polecialy  🤔 znowu sa, wiec juz wiedza, ze tu jest zarcie.. no i tlusta kula jest lepsza od orzeszkow i ziarenek..
Taniu, szpaki sa bardzo inteligentne, "moje " poki co, sa bardzo ostrozne i kazdy ruch je ploszy, czy one zalapia za chwilke, ze sa bezpieczne, to znaczy, wiem, ze czujnosci nie straca, ale zaczna mnie traktowac jaki czesc dekoracji ?
cieciorka   kocioł bałkański
07 grudnia 2010 15:30
można ziarno bezpośrednio na śnieg rzucać, nie namoknie?


i drugie pytanie- już drugi raz spotkałam koło szkoły gołębia z jedną nóżką jakby wyjętą ze stawu. Nawet pytałam w okolicy o weterynarza- niestety blisko nic nie ma. i moje pytanie, czy dla ptaka ewentualne leczenie nie będzie okupione zbyt dużym stresem?
Poza nóżką ptaszek nie wygląda źle- ale może uraz nie jest dawny i zmarnieć jeszcze nie zdążył...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się