Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
07 grudnia 2010 07:58
Chyba już kiedyś było, ale nie mogę znaleźć - jak długo jest ważne skierowanie na badanie krwi i moczu?

I drugie - dawno, dawno temu był Kalendarz Szalonego Małolata. Ktoś wie co się z nim stało i dlaczego zniknął z półek?  👀
aaaaa był i miałam i byłam w nim jako małolata zakochana. Też ciekawi mnie czy jeszcze istnieje albo dlaczego sie zwineli, to był hicior.
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 grudnia 2010 11:24
emade, jest cały wątek o pobieraczku.

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,12318.msg799766.html#msg799766
majek   zwykle sobie żartuję
07 grudnia 2010 13:05
czy można założyć airbagi w samochodzie, który ich fabrycznie nie ma?
obstawiam, ze nie, chyba, że są identyczne modele z "bogatszym", poduszkowym wyposażeniem - wtedy może da się wymienić kierownicę, czy te panele, w których poduszki siedzą.
Niezależnie od tego wydaje mi się ze koszt byłby baaardzo wysoki.

Możesz założyć klatkę, taką, jak w rajdowych autach  😉
[quote link=topic=189.msg798251#msg798251 date=1291625285]
a ja chetnie przyjme kucyka, nie wymagajacego leczenia. byl by to kuc do towarzyswa dla mojej kucki. Przydomowa ladna stajenka ,opieka weta, kowala. 😉


przestań pisać uzywając sztywnej spacji 🤦
kończy mi się cierpliwość żeby za tobą latac i KAZDY post poprawiać 😤


[/quote]

Co to jest szywna spacja 🤔
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 grudnia 2010 14:00
sztywna spacja = twarda spacja: http://pl.wikipedia.org/wiki/Twarda_spacja

ew. http://pracamagisterska.blox.pl/2009/11/Twarda-spacja.html
lub http://belferek.w.interia.pl/office/edytor/lekcja3.html

i wersja dla leniwych 😉
Twarda spacja to spacja “przytrzymująca” jeden wyraz z drugim. Na ekranie wygląda tak samo i nie widać różnicy między nią, a “zwykłą” spacją. Generalnie nie pozwala ona łamać wierszy między jednym wyrazem/znakiem a drugim.
i wersja dla leniwych 😉


Fakt, bywam... Dzięki :kwiatek:
To pytanie za 100 punktów pranie kasku ? Mój kask leżał długo, długo w stajni co prawda zamknięty, ale przeszedł potwornie zapachem stajni i wewnątrz i z zewnątrz , pokruty jest takim miękkim materiałem . Wietrze go już drugi tydzień a śmierdzi dalej. Wyprać go cy co ? 😵
są specjalne spraye, pianki do odświeżania kasków, bo wyprać raczej nikt nie zaleci.
Przy wystawieniu aukcji na allegro pobierane są opłaty. Czy w przypadku usunięcia aukcji, mimo że nie doszła ona do finalizacji, tak czy siak będę musiała zapłacić?
Mimibell-tez mam kask pokryty materialem i bez problemu piore go zwyklym mydlem, nic sie z nim nie dzieje, ale wiadomo, ze robie to bardzo delikatnie. w srodku oczywiscie tez, w spraye nigdy sie nie bawilam 😉
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
07 grudnia 2010 22:48
thaya - ja własnie też. Miałam chyba 4 albo 5 🙂 Uwielbiałam je, dlatego też bardzo mnie ciekawi dlaczego wstrzymali produkcję.
Gillian   four letter word
08 grudnia 2010 16:48
olek, tak, bo opłata jest za wystawienie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 grudnia 2010 17:51
Miał ktoś problem z przeglądarką Google Chrome?
Wyskakuje mi ciągle komunikat, że się zawiesiła i nie wiem jak mam to naprawić.
Na jakiej zasadzie działają urządzenia dotykowe? Np. Ipad, telefon dotykowy itp..
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
08 grudnia 2010 18:47
Dada są różne typy ekranów dotykowych- każdy działa na innych zasadach, musiałabyś więc sprecyzować o jaki telefon dotykowy Ci chodzi 😉
Apple ma ekrany pojemnościowe (przynajmniej w iphonie, pewno w ipadzie też)- czyli dotyk zmienia pojemność ekranu poprzez ładunek elektrostatyczny (dlatego do obsługi iphona potrzebne są gołe palce lub specjalne rękawiczki, a wszelakie rysiki nic nie dają).

edit. znalazłam ładny opis wraz z rysunkami http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2009/09/wszystko-o-ekranach-dotykowych.aspx 😉
Miał ktoś problem z przeglądarką Google Chrome?
Wyskakuje mi ciągle komunikat, że się zawiesiła i nie wiem jak mam to naprawić.
Korzystam od daaawna i nigdy nie było tego typu problemów. Może przeinstaluj? Może jakiś wirusik?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 grudnia 2010 19:50
Skanowałam kompa, instalowałam po raz drugi przeglądarkę. Szukałam na stronach, ale nic sensownego nie odpowiedzieli.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 grudnia 2010 19:52
Zainstaluj firefoxa 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 grudnia 2010 20:01
Heh, ten kto poczuł dobroć Chroma nigdy nie wróci do Firefoxa 😉 Mam firefoxa i strasznie biedacki mi się wydaje 😀 Jak nic nie zdziałam to nawet kompa sformatuję, a odzyskam Google! 😀
czy ktoś tu używa e-readera...?
Jak się mówi: 'kupować' czy 'kupywać'? [tutaj na czerwono podkreśliło mi druga opcję]
No i jak odpowiednio zastosować 'te', 'ta' i 'to'? Ta książka, to pismo - jest jakaś zasada?
kupować 'to, te, ta' przespałaś podstawówke?  😵
TA dla rodzaju żeńskiego (ta dziewczynka, ta lalka, ta poduszka)
TO dla rodzaju nijakiego (to dziecko, to słońce)
TE da rodzaju niemęskoosobowego - czyli żeński i nijaki w liczbie mnogiej (te lalki, te dzieci)
🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
09 grudnia 2010 09:46
Kto z volty pochodzi/mieszka w Wieluniu? Tam są jakieś stajnie czy coś w tym rodzaju?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 grudnia 2010 10:00
jaki mi,ód jest lepszy: wielokwiatowy czy spadziowy?
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
09 grudnia 2010 11:36
Euforia_80, zdrowszy spadziowy, a smaczniejszy - dla mnie - wielokwiatowy
cieciorka   kocioł bałkański
09 grudnia 2010 14:16
przespałaś podstawówke?  😵
No właśnie, uczyłaś się gdzieś za granicą, czy co?

"ta, te, to itp" używa się zgodnie z rodzajem rzeczownika do którego się odnoszą i tak jak on się odmieniają:kupię tĘ książkĘ, uderzył mnie tĄ książkĄ.
oczywiście "to dziecko", oznacza co innego, niż "to (jest) dziecko, na pytanie " co to?" odpowiesz "to książka/pies/książęta" itd
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
09 grudnia 2010 14:27
" rogaliki na śniadanie z Tobą jeść, wspólną szafę na ubrania z Tobą mieć"  z jakiej piosenki jest ten fragment?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się