Wrocławianie :))

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
04 grudnia 2010 14:34
vill jedziesz? ja bede ale na 90% sie spoz 🙁 szary plaszcz do kolan z futrm na kapturze ciemne krotkie wlosy 😉
Ja będę, mogę się chwile spóźnić, ale was znajdę.
Nie wiem w końcu kto będzie a kto nie, ale mam nadzieję że parę osób będzie 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 grudnia 2010 15:39
Zróbcie foty 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
04 grudnia 2010 16:28
wychodze z domu, jak was nie znajde to bede plakac bo jade kawal drogi w ten morz MPK 😁
Ja wychodze za 10 min, także będe na 100% 🙂
ja mialam niespodziewanych gosci, ktorzy wlasnie wyszli takze juz nie oplaca mi sie jechac taki kawal drogi, bo zanim dojade to Wy juz pojdziecie eh 🙄
Właśnie wróciłam, było nas.... aż 3 😁 za to potem dołączyła ekipa z Lewady, wiec zrobiło się nas dużo. Wszyscy którzy się nie pojawili mają MINUSA 😉
Ja nie mogłam, bo nie miałam czym, poza tym to pewnie najwcześniej i tak bym na 21dojechała jak nie później 🙂
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
04 grudnia 2010 23:01
Ekipa z Lewady pozdrawia :P

Wrocławianie-bardzo mili ludzie 😀
Sharma   I hear as it breathes...
04 grudnia 2010 23:14
Ci których nie było mają przechlapane na następne spotkanie. Oj, bójcie się. He he. 😀iabeł:
Ale wielki plus dla Branki, Zairki i dziewczyn z Lewady! :kwiatek:
Siss -> Pamiętaj o wstawieniu filmiku Lorenza. 😉
dziewczyny z Lewady pozdrawiają 🙂
Manta   Tyłkoklep leśny =)
05 grudnia 2010 07:26
Dziewczyny mam pytanie - jako ze albo w przyszla, albo jeszcze kolejna niedziele wybieram sie do Wroclawia zawiesc i odebrac kilka myszy - chcialabym cos pozwiedzac, bo jechac tyle kilometrow tak na 5 minut to bez sensu.

Co warto zobaczyc w zimie we wroclawiu? Dotad bylam we wrocku  2 razy ale jedyne co widzialam to ZOO, a tak to zawsze caly dzien spedzalam na wystawie i nie wychodzilam zwiedzac miasta.
Wiem juz, ze na rynku jest jakis jarmark swiateczny i na niego warto sie przejsc. Co jeszcze warto zobaczyc? Mam na Wroclaw w sumie caly dzien :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 grudnia 2010 10:38
Manta, warto Zoo zobaczyć. Co z tego, że byłaś. Teraz jest nowy właściciel i zoo zmieniło się o 180o, zimą można zwiedzać, bilety są tańsze. Ale nie ma to jak latem.
Na rynku jest jarmark, tak jak już wspomniałaś, można kupić słodycze, kasztany, wędliny, czapki itd
Co my tu mamy..
Panorama Racławicka
Ostrów Tumski  (najlepiej jak już jest ciemno)
Wieża widokowa w rynku (kościół św. Elżbiety)
Jatki


W rynku jest centrum informacji turystycznej, za darmo możesz wziąć mapę i wybrać się trasa krasnoludków
Wybaczcie, ale pochorowałam się 🙁 Żałuje bardzo 🙁
A ja pół godziny zamarzałam na przystanku po czym się wkurzyłam i wróciłam do mieszkania  🤔
ja porponuję żeby nastepne spotkanie zaczeło się tak najwczesniej o 19.30 i mysle, ze kazdemu bedzie wtedy łatwiej dotrzec, a co najwazniejsze kiedy sie pogoda ustabilizuje zeby mozna bylo dotrzec i autem i komunikacja miejska 😉 taaaa mądry polak po szkodzie 🙄
Ja też zoo polecam, zmieniło się niesamowicie, ale chyba teraz zimą niestety już wiele atrakcji jest w nim zamkniętych.
Mus to rynek i Ostrów Tumski 🙂 Co do Panoramy Racławickiej - fajna i blisko tych dwój miejsc, ale często są spore kolejki no i bilet kosztuje 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 grudnia 2010 20:11
W jakiejś darmowej gazecie zawsze jest wywiad z dyrektorem zoo, ostatnio właśnie zapraszał do odwiedzin zimą 😉 Dużo atrakcji będzie przed nami. Zrobili fokarium, a będzie jeszcze afrykanarium i będą konie.
No i w przyszłości oceanarium, ale to jeszcze trochę...
w piątek otwierają też lodowisko na Pergoli 🙂
Sharma   I hear as it breathes...
06 grudnia 2010 16:55
Ahhh... Jeszcze delfinarium we Wrocławiu by się przydało. 😎 Każdy może pomarzyć. 😉
Manta   Tyłkoklep leśny =)
06 grudnia 2010 17:03
a kiedy zmienil sie wlasciciel zoo? Bylam w sierpniu w zeszlym roku 🙂
i pewnie w przyszlym roku w sierpniu tez bede.

Bede tylko na 1 dzien, wiec za wiele atrakcji sobie narzucic nie moge ;P ale skrzetnie zapisuje co i jak i jakas trase sobie zaplanuje.

A powiedzcie mi jak u Was z miejscami parkingowymi w okolicach rynku i tego calego ostrowa tumskiego (jeszcze nie wiem co to :P zaraz sobie poszperam w necie)? Parking jakis w okolicach jest? Platny, bezplatny? Bo bede we wrocku autem ;-)
W centrum są parkingi, można wjechać pod sam rynek. Są płatne od pn do sb w wyznaczonych godzinach (do 18 albo 20, nie pamiętam🙂 ). Czasem trzeba się trochę najeździć żeby upolować miejsce, ale mi się jeszcze nie zdarzyło nei znaleźć 😉
Ahhh... Jeszcze delfinarium we Wrocławiu by się przydało. 😎 Każdy może pomarzyć. 😉


Tego nie będzie 😉 Ja się cieszę, bo widziałam delfiny w delfinariach i strasznie się męczą.

We Wrocławiu po zmianie dyrektora zwierząt jest mniej, wiele z nich porozdawano, powiększono wybiegi i pozmieniano je przynajmniej częściowo. Nie sprowadza się już dużych zwierząt do małych klatek. Oznacza to różne rzeczy - np tygrysy ciężko wypatrzeć, bo odkąd mają duży wybieg to chowają sie na nim za chaszczami 😉 Ale przynajmniej nie chodzą w te i na zad po powierzchni 5m kwadratowych...

Manta - dyrektor zoo zmienił się chyba ze 2 lub 3 lata temu, oczywiście nie pamiętam....
Manta   Tyłkoklep leśny =)
07 grudnia 2010 21:44
czyli dobrze trafilam jak bylam  - bo tygrys lezal przed samiutka szyba 🙂

Wychodzi na to, ze bylam po zmianie dyrektora, wiec zimowe zoo sobie odpuszcze, odwiedze je w sierpniu jak bede na zoobotanice 🙂
A w tym ogrodzie botanicznym w/na (??) ostrowie tumskim w zimie jest co ogladac? Czy raczej wszystko pod sniegiem i nie ma budynkow z roslinami?
Ogród Botaniczny zimą jest chyba w ogóle zamknięty, ale nie jestem pewna. Piękny jest latem, wtedy polecam go zobaczyć.
ejj, palmiarnia i kaktusiarnia powinny dzialac. a to i tak warto zobaczyc. choc na wiosne, kiedy aleje irysowe kwitna to odjazd jest!
edit: jednak nie  🤔 najpozniej od 1 kwietnia do 30 litopada mozna zwiedzac...
pomocy pomocy pomocy!

Gdzie mogę zrobić we Wrocławiu paznokcie? Nie chodzi o tipsy, a o zrobienie moich jakoś ładnie i schludnie. W życiu tego nie robiłam, a warto byłoby na ślub w końcu o nie zadbać.
A w której części miasta mieszkasz?
Ja na Sępolnie robiłam kilka razy, salon fryzjerski Oliwka. Byłam bardzo zadowolona.
kosmonautów (to okolice pilczyc)
ale jak gdzie robią fajnie to mogę podjechać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się