Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 listopada 2010 22:06
też byłam 🙂 sporo kupiłam. dla siebie i konia. dodatkowo kilka rzeczy zamówiłam. tłok był ale przyjemnie 🙂 przy większych zakupach. droższych rzeczach naprawdę można było oszczędzić  💃
Bischa   TAFC Polska :)
27 listopada 2010 22:07
Karla jak Drapek?
no chyba sie zabije  😵 hah ! ale tu nikt nie raczył napisac  🙄 oj baby
Drap lepiej, byl dzis na spacerze, ale sprawy nie popuszcze  bo to juz nie pierwszy raz... bylam juz dwa razy na spotkaniu z prawnikiem
Bischa   TAFC Polska :)
27 listopada 2010 22:16
To coś poważnego? Mówię o zdrowiu Drapka oczywiście.
stluczenie  rzepki z obszernym krwiakiem okolicy kolana, rana  cieta i miazdzona, polatany,przeswietlony, obecnie po pi4erwszych 5min stacerach- obciaza noge, ale jeszcze nie do konca pewnie, rokowanie ostrozne 🙁
Bischa   TAFC Polska :)
27 listopada 2010 22:33
W takim razie trzymam kciuki za powrót do zdrowia.
a gdzie była ta promocja reklamowana? bo ja nie słuszałam  😫
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 listopada 2010 16:26
a gdzie była ta promocja reklamowana? bo ja nie słuszałam   😫

Dziewczyny plakaty rozwieszały w różnych miejscach. U mnie w stajni taki wisi.
o kurrrde. uroki rezydowania w małej stajni. wielka szkoda, że nie wiedziałam 🙁
sei   . let's grow old together & die at the same time .
28 listopada 2010 17:10
u mnie w stajni też wisi plakat 🙂 do tego dostałam informację mailowo.

drap biedny ale humor mu chyba dopisuje w miarę. cały dzień przyssany do lizawki  😁
Przylaczam sie do trzymaczy kciukow za Drapka! Oby wrocil szybko do zdrowia 🙂

A moja siwa czeka wizyta dentysty... Nie dojada owsa i zrobila sie mniej mila w pysku. Tak wiec czekamy juz na wizyte pana z wiertarka 👀
Ja sie nie wybralam na promocje do GNLu, bo jade w przyszly weekend do Katowic i licze, ze tam zrobie zakupy  💃
sei   . let's grow old together & die at the same time .
28 listopada 2010 17:50
my też coś chyba mamy z zębami. ale najpierw wet musi potwierdzić. później pan z wiertarką 🙂
biedna siwa. nikt nie lubi dentystów  😀
ja do katowic w niedzielę się wybieram ale bezzakupowo. za to mam zamiar wszystko na żywo obejrzeć i obmacać  😀iabeł:
e  tam nikt- Drapcio uwielbia jak Szpotanski mu maca paszczol i piluje, slini sie przy tym  strasznie, generalnie to jeden zniewielu koni, ktory tak ladnie znosi zebowe wariacje
wczoraj byl na spacerku, na razie obrzek sie sporo zmneijszyl, jutro kontrola naszego ukochanego doktora, pewnie znowu uslysze ze przesadzam, ze jest ok, ze to nie wolica z ostrymi nietypowymi przypadkami 🤣
przy okazji pewnie zajrzymy w paszcze Husarii bo ostatnio cos mi sie w ryjku popsula i macha lbem tak, ze raz z banki dostalam  podczas rzucia z reki:/
sei   . let's grow old together & die at the same time .
28 listopada 2010 18:04
o której ma być jutro u was doktor? mam do niego dzwonić i ładnie prosić żeby sprawdził kasztana...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 grudnia 2010 22:50
18stego grudnia podobno są halowe zawody w skokach. Wybiera się ktoś? Ja będę na 50% 🙂
jestem z Warszawy, a zastanawiam się poważnie nad postawieniem w przydomowej stajni mojego konia emeryta pod Łodzią (zależy mi na tym, żeby miała duże zielone padoki i szczęśliwe sobie żyła, a w stajni w której teraz trzymam moje konie nie ma pastwisk) więc byłabym wdzięczna na jakiś namiar na dostawcę dobrego siana i słomy, oraz kontakt do zaufanych kowali i weterynarzy (chorowitek straszny), miejsce zamieszkania pod Łagiewnikami i blisko trasy Łódź- Stryków, więc może kogoś z tych okolic (ale wolę lepszego, niż bliżej 🙂 ) a jeśli ktoś ma konika rekonwalescenta, emeryta lub nie stać go na utrzymanie w pensjonacie to piszcie na priva, bo dobre warunki i za koszty utrzymania mile widziany konik do towarzystwa 🙂  (nie wiem czy mogę tu pisać, więc z góry przepraszam) ale proszę o namiary  :kwiatek:
Ciacho ja jako wet polecam dr Szpotanskiego - dzis byl u nas i prawdopodobnie bedzie w piatek do drugiego "mojego" konia
co do kowali kiedys polecilabym tego z Prudnika czy jakos takos chyba na S
dzis juz tego nie zrobie, bo czekanie na kowala 10 tygodni odpada
sa tez weci, ktorych nie polece bo ceny z kosmosu zupelnie nie adekwatne do jakosci uslug i wiedzy ( lub jej braku)
niestety nie zawsze jestem w stajni i czesto jestem zdana na kolegow po fachu...
karolciaequilano   marzenia się spełniają
07 grudnia 2010 17:17
Notarialna- ja się wybieram na 99%  🙂
A do siwej wreszcie w tym tygodniu przyjedzie dentysta z Krakowa dr Olender. Na szczęście znalazł termin, bo kobyła dostaje już same papki 🤔

Ciacho
, może spróbuj pogadać ze stajnią w Klęku, która jest bardzo blisko miejsca opisanego przez Ciebie. Może oni podaliby Ci namiary na dostawców siana, słomy i wszystko inne 🙂
Olender chyba nie jest lek.wet. z tego co mi kiedys ktos z Kraka mowil...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 grudnia 2010 21:49
Nie jest weterynarze, jest technikiem. A podaje koniom sedację...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
07 grudnia 2010 21:50
Ktoś planuje z Łodzi jechać na poznańskie targi? 🏇
Nie znam faceta, ale mam do niego kontakt z polecenia. Podobno wyprowadzał konie z mega hardcorów i wszyscy właściciele koni, które robił są zadowoleni.

*właściciele koni, z którymi rozmawiałam oczywiście miało być 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 grudnia 2010 22:55
Wszystko pięknie jak koń dobrze zareaguje na sedację. Ciekawa jestem co ów pan by zrobił w wypadku kiedy koń by na sedacje źle zareagował. Ostatnio miałam nieprzyjemność być świadkiem wstrząsu anafilaktycznego u konia po podaniu sedacji (koń wcześniej na tym środku był robiony i zawsze wszystko było ok. Do czasu...). Na szczęście sedację podał doświadczony weterynarz, który wiedział co koniowi podać i co robić w takim wypadku. Ciekawe co by zrobił ten pan...
Cicho - zobacz może tą stajnię : Stajnia JUNA - Joanna i Przemysław Nasarzewscy
adres: 95-010 Stryków
Sierżnia 6 gm. Stryków

telefon: 694 307 158
telefon/fax: (42) 719-77-04

Sierżnia to okolice Strykowa. Dojazd z miasta autobusem i kawałek pieszo, lub dosyć dobry samochodem.
Koniczka, myslisz ze jak jest technikiem to umie tylko podac zastrzyk i starnikowac zęby? poza tym juz nic innego nie potrafi?

sedacje i tarnikowanie zebow wykonuje swoim koniom wielu hodowcow lub... tym podobnych, bez obecnosci lekarza, i potrafia, wiec mysle ze technik weterynarii potrafi trochę wiecej.
julia tu nie chodzi o umiejetnosc podania leku nacl czy czegokolwiek innego, bo to nawet malpe mozna nauczyc tylko o to co trzeba  zrobic i podac jak kon wejdzie we wstrzas po takiej iniekcji, a tu  bywa roznie
poza tym w swietle prawa nikt poza wetem nie powinien uzywac lekow do sedacji ( pomijam pastowe, z innym stezeniem czy substancjami nie zarejestrowanymi w farmindexie itp.)
potem pretensje mozna miec tylko do siebie...
i pisze to jako wet, ktory przypadki wstrzasu mial, bywal u koni po ingerencji osob roznych...i sciagal firme utylizacyjna
Oczywiście Karla masz racje co do przepisow prawa, ale mnie chodzi o podejscie klienta do takowego właśnie technika, no bo technicy są właśnie po to by pomagać lekarzom, po pierwsze i najważniejsze technicy nie działają sami a za kazdy ich błąd odpowiada lekarz.
Osobiście uważam, że jest szereg przypadów gdzie taki technik może spokojnie sobie poradzić, choćby zwykłe szycie rany, gdzie czas odgrywa kluczowe znaczenie.
Technicy mają tez często dużą wiedzę, wszak kończą szkołę, w której się uczą zawodu, zdobywają doswiadczenie tak samo jak lekarze,  w terenie, pod opieką lekarzy.

Ale przy ogólnej opini, ze technik nic nie umie, wcale się nie dziwie ze w większości się nie ujawniają, ze są technikami.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
08 grudnia 2010 12:06
ja nie twierdze że technik nic nie umie. ale niejednemu lekarzowi nie pozwoliłabym się zbliżyć do mojego konia. a co dopiero technikowi. który jakby nie patrzeć wiedzę ma mniejszą. ale każdy może mieć swoje zdania i jeśli ktoś chce może korzystać z usług technika weterynaryjnego.
u nas w łodzi jest często mylony swoją drogą technik z weterynarzem odkąd utworzony został zaoczny kierunek właśnie - technik weterynaryjny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się