DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

piękny! robisz tylko takie kolory?  👀
dzięki 🙂
Nirv- tylko jakie? sporo jest dowyboru, niestety nie mam na razie dostepu do ciemnego granatu na który mam chrapkę  😁 ale mama mi cos ostatnio wspominała ze ma znajomego tapicera.. 😀
Lovely- :kwiatek: Śliczny jest- dokładnie taki, jak chciałam  🙂
Zobaczymy jak na koniu będzie wyglądał 😉
czaprakdla Tristii (dobrze odmieniłam? 😡 )

lamówkę szyło się tragicznie, musze sobie wypracować jakiś łatwiejszy sposób 🙂


Coś pięknego! Naprawdę, cudeńko!  😜
pad dla Dizi, kolory w rzeczywistości to ciemny brąz/jasny brąz/musztarda 😉 jak dla mnie fajne kolorki





rajciu, jaka idealna lamówka  👍
escada- jak przyszywasz tak idealnie lamówkę?  😜
ash   Sukces jest koloru blond....
09 grudnia 2010 14:54
kocham miłością wielką pady escady! haha ale się zrymowało! 😅
Już się nie mogę doczekać urodzin i prezentu  z akcji : urodziny re-voltowiczów!!!!
Nie wiecie gdzie można kupić kolorowe rzepy?? 🤔

Potrzebuje turkusowych, do owijek, ale w pasmanteriach są tylko czarne, czerwone itp.
Można gdzieś w internecie kupić inne?
na polimexie chyba są, ale w  duży ilościach
Dzieki LOVELY zaraz zobaczę
mila   głęboka rekreacja
09 grudnia 2010 16:55
Ecsada świetna lamówka, jak ją robisz?

Ja dzisiaj zepsułam pad. Nic mi nie wyszło. Wszystko krzywo. Do tego jak sprułam, to poszedł materiał 😤
I tak z desperacji uszyłam podręczną torbę amatora werkowacza  😀

Ponieważ wszędzie jest gąbka, nie boję się że noże się stępią. Można powiesić na boksie, można kłaść na ziemi. A w wersji przenośnej zamienia się w podręczny pakuneczek.
ash, korsik dzięki 😉 :kwiatek:


LOVELY, mila przyszywam najpierw od spodu, potem zawijam brzeg i przyszywam na wierzchu, tak standardowo...  😉

a szyjesz tak ze z jednej str są 2 szwy? ja próbowałam szyć tak że przykładam pasek alkantary "włoskami" wstronę czapraka, przyszywam na odległośćok 1.5cm od brzegu, wywijam żeby włoski były do zewnątrz,zaginam resztę pod spód i przyszywam, wtedynie widać tego pierwszego szwu, ale to nie wypala bo na łukach czaprak się wywija..
no to ja robię dokładnie tak samo - włoskami do lewej strony przyszywam, potem zawijam i na wierzchu przyszywam 😉 no i jak widać się nie wywija więc nie wiem skąd to się bierze  🤔
musze jeszcze popróbować
dzięki  :kwiatek:
mila cudeńko, muszę sobie takie sprawić  😀
escada jesteś MISTRZYNIĄ -  jest przecudowny, już nie mogę się doczekać jak wpadnie w moje łapki 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 grudnia 2010 09:28
ma ktoś może pomysł z czego i jak zrobić janczary?
furmanka   zawsze pod górkę...
10 grudnia 2010 10:22
Euforia_80, kupiłam uszkodzone janczary w sklepie muzycznym za 13 zł (20 dzwonków), coś takiego:

Wyjęłam dzwonki z drewnianej części i jestem w trakcie instalowania ich na skórzanym pasie przy pomocy drucików. Wieczorem powinny być gotowe. Zrobię im zdjęcie. Dzwonki są mniejsze niż w oryginalnych janczarach ale mają za to przyjemniejszy dźwięk wg mnie.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 grudnia 2010 10:26
furmanka rewelacyjny pomysł, nawet nie wiedziałam, że takie dzwonki istnieją. Czekam na fotki  🤣 i idę szukać na allegro dzwonków  🤣

edit:
a jak się te dzwonki fachowo nazywają?
furmanka   zawsze pod górkę...
10 grudnia 2010 10:34
Po prostu janczary.  😉. Ceny są różne w zależności od wielkości instrumentu.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 grudnia 2010 10:59
furmanka   zawsze pod górkę...
10 grudnia 2010 18:09
Euforia_80 , myślę, że spoko. Moje wcale nie są większe chyba. Po 20 sztuk na jednego konia (bo zrobiłam sobie komplet na parę)
Tak wyglądają:


Można je na szyi lub na grzbiecie zainstalować:


A luzem wyglądają tak:


😡przepraszam za słabe zdjęcia z komóry
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 grudnia 2010 18:13
furmanka wyglądają cudnie 😍 ,  ja chyba nie mam takiego talentu ale wykorzystam twój pomysł  🤣
furmanka   zawsze pod górkę...
10 grudnia 2010 18:25
A proszę Cię bardzo  :kwiatek:
Jutro jedziemy wypłoszyć trochę zwierzyny z lasu tym dzwonieniem 🏇
furmanka - pomysł rewelacja!!! - i ja skorzystam
gryzły mnie te janczary bo chciałam mieć a cena nowych - zabójcza dla mnie
ja oprzęgam kuca - więc dla mnie wielkość będzie super

pięknie się to u Ciebie prezentuje - rozumiem że cały ten pasek z dzwoneczkami do uprzęży dorabiałaś - z czego ta czerwona podkładka?
furmanka   zawsze pod górkę...
10 grudnia 2010 22:12
Tillia, hmmmm, cena mnie też zabiła 😲. To czerwone podszycie jest z grubego, podwójne zaszytego polaru. W pasku wywiercone są dziurki, przez nie przepleciony jeden kawałek miękkiego drutu i na to, w każdej dziurce nawleczony dzwonek. Podszycie jest przyklejone na klej (ukradłam dziecku  🙄, ), który klei wszystko ze wszystkim i dlatego nazywa się magik. Ma jeszcze jeden plus - po wyschnięciu robi się przezroczysty.
Powodzenia i uwaga na oczy przy tym przeplataniu drutu 😉
moje dwie moro-dziewuchy 🙂





nie no moro jet extra 🙂 jutro Foxik zrobi furorę pod domem na spacerku  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się