Młode Konie

A ja mojej dzidzi nie widziałam od ok dwóch tygodni 🙁 wróciłam ledwo zza granicy, a teraz z anginą siedzę w domu.

zabeczka, a na dluuugie spacerki jesescie w stanie chodzic w tym zimnie ? 🙂

Galopada, jak tam warunki? Macie jakąś szanse na pracę przez zimę ?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 grudnia 2010 11:41
brzoskwinia Jak widać babsztylowi to nie przeszkadza 😀
wracaj do zdrowia 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
10 grudnia 2010 20:57
Juliaaa polecam przestac na razie jezdzic i lonzowac przez miesiac i bedzie niebo a ziemia. naprawde jestem teraz ogromną zwolenniczka ,,robienia młodych koni na lonzy bo wsiadasz i jest wszystko duzo łatwiejsze.

brzoskwinia nie mamy hali, do tego wracam pozno ze szkoły i padam na twarz po powrocie. a młody jest wesoły i musze go ze trzy dni lonzowac wczesniej  😁 tak zeby nie było zbyt niebezpiecznie. ale juz zaplanowałam ze jak spadnie nowy snieg to robimy sesje. spaść raczej nie spadne bo nie spadlam juz od 6 lat. bo młody troche bryka ale to nie takie akcje przeżyłam w wykonianiu jego własnej mamusi i nie tylko  😁 😁  najwyzej moglabym sie z koniem przewrocic bo ostatnio nie mam z tym problemow a nawet juz spore doświadczenie  😂 😂 takze mysle ze jesli pogoda dopisze to za 2 tyg wsiade sobie i pośmigam na jakiejś łące ( w terenie tez nigdy nie bylismy wiec ide na zywioł  🤔wirek:  😁 )

i jeszcze gruby



i wlasciwie to on nie jest gruby tylko taki wielki. bo nigdzie nie ma tłuszczu, szczegolnie widac to po zadzie i brzuchu  🤔wirek:
A to moje  😅
[quote author=galopada_ link=topic=1199.msg804230#msg804230 date=1292014638]
ale juz zaplanowałam ze jak spadnie nowy snieg to robimy sesje.
[/quote]

Aaaa już się nie mogę doczekać  😜

KoniareczkaKinga
Powiedz o nim coś więcej, dobrze mu z oczu patrzy 🙂
Nazywa się Carmel, ma 170 wzrostu, i 4 latka kończymy w lutym  😉
Obecnie szkolimy się u boku naszej trenerki.
m.Cynthia
o.Cytrus
Proszę o radę.
Czy dobrym rozwiązaniem było by oddanie go na szkolenie do Szarży Bolęcin ?
m.Cynthia
o.Cytrus
Juliaa, miałam ten sam problem z siwym, poradzić cie moge to samo co armara-sprawdź zęby i galopada-dużo lążuj (na wypięciu), plus na jeździe duuuuużo jazdy na kołach, zmian kierunku i przekątna i półwolta, gdy poczujesz poprawę to dołączaj inne czwiczenia- serpentyne, wężyk, wyginanie(lekkie !) głowy pop prostej w prawo i w lewo, potem coraz trudniejsze czwiczenia takie jak zad i łopatka. oczywiście w jakim czasie to wszystko zrobisz zależy od tego jak szybko i poprawnie koń będzie robił te pierwsze czwiczenia. więc cierpliwości!
i tak mi przyszło "łeb w jedną reszta w drugą" chodzi usztywniony? może brak elastyczności jest właśnie spowodowany brakiem rozluźnienia?
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
11 grudnia 2010 11:40
Julia to jest problem ze zrownowazeniem w ogole a nie z lukami. Najpierw trzeba zbudowac najprostsza rownowage- ta na prostych. sporo ludzi popelnia blad za bardzo biorac sobie do serca jazde "wesolo, do przodu" i zaczynaja pedzic na  leb na szyje tak jak kon chce i mu najwygodniej. a kon wesolo pedzi....bo nie ma rownowagi, a takie pozwalanie na lecenie tej rownowagi nie buduje zupelnie.
i tu sie pojawia pierwsza kwestia dlczego za dzieci powinny sie brac osoby doswiadczone. tu trzeba wywazyc na ile wesolo jest w rownowadze. u konia mlodego w sekunde czuc zmiane- czy jest w rownowadze czy nie. dlatego problem wpadania na zakreci ja bym weliminowala tak. najpierw  duzo jazdy po prostych, przekotnych duzych (serio duzych >20m) kolach i lagodnych lukach w poszukiwaniu najprostszej rownowagi. nie pozwalac przyspieszac, klasc sie na rece w przejsciach (ktore na poczatku moga byc dlugie), pilnowac rownowagi w przejsciach do przodu (nie wpedzac tylko strac sie osignac przejscie od "pac", jak sie rozpedza znowu poszukac rownowagi w nizszym chodzie i sprobowac znowu. nie pozolic zapamietywac zlych nawykow). jak juz to bedzie tip top mozna zaczac prace nad lukami od powiekszania luku. wjezdzasz w zakret i spychasz na zewnatrz lekko zabawiajac wewnetrzna wodza i zachecjac do zgiecia do srodka.
powodzenia 🙂
Con Contador 🙂 
w styczniu wsiadamy :P
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
11 grudnia 2010 18:34
I ja sie mlodej kobylki doczekalam. 4-latka. Chodzila miesiac na wakacje, potem przerwa. Odkurzylam ja dwa tygodnie temu.Nieglupia, stara sie no i raczej bez wrednych odpalow.  Strasznie mnie cieszy robota z nia 🙂
ja myslałam, że mój dzidziek po 2 tyg. przerwy w chodzeniu, wyjdzie z hali przez sufit :

zabeczka dzieki, ale chyba będzie mi ciężko wyzdrowieć, nie wysiedze w domu 😉 a jeździć do zwierza trza ! Ogolnie to podziwiam Waszą chęć do pogodzenia się z zimą 🙂

galopada chciałabym Cię pocieszyć, że do wiosny już blisko, nooo ale u mnie kłamanie ciężko przychodzi 😉  Ale po maturze sobie wszystko odbijesz, zobaczysz 😉 Noo i czekam na foty 😉
A co powiecie na zupełnie malutką Euphorie?
Dziś się dowiedziałam, że jest jeszcze coś czego nie zje - buraki. 😵
Do czasu kiedy nie była moja jadła wszystko, teraz delikatnego podniebienia dostała. 😂
Tak patrze na to zdjęcie i mam wrażenie, że tylko uszy nie zmieniły rozmiaru. 🤣
slojma   I was born with a silver spoon!
11 grudnia 2010 21:02
galopada_- faktycznie młodziak Ci przytył 🤣 Trzymam kciuki za wasz terenik
Ja dzisiaj odkryłam na nowo, że moje młode nadal rośnie. Muszę ją któregoś razu zmierzyć ale mamę już przerosła a trzy lata kończymy w maju 🙄 Zdjęcia wstawię jutro wieczorem
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 grudnia 2010 21:47
brzoskwinia  hehe hodowla tych zwierząt wymaga wielu poświęceń 🙂 zima nie zima koń musi być wybiegany 🙂 😍
Bischa   TAFC Polska :)
11 grudnia 2010 22:28
Uszy to ona miała przegenialne  😜
Katharina   "Be patient and trust in the process"
11 grudnia 2010 23:44
Mam dwa zdjęcia Siwego Juniora :P

Katharina, Na zimię to taki mało siwy 😉 😉

brzoskwinia, Taki bojaźliwy? No to teraz częściej na hali przebywać 🙂 btw - a gdzie zdjęcia? 🙂

KoniareczkaKinga, O szkolenie w Szarży spytaj w wątku o krakowskich stajniach, tam Ci więcej powiedzą.
slojma   I was born with a silver spoon!
12 grudnia 2010 08:33
Katharina-Junior ma wspaniały irokez 🙂
Euphorycznie słodkości!!! 😍 Jak tak patrze na to maleństwo to przypominają mi się czasy naszej młodości...
🙂
Mały Arak :P
synek Juhasa,kto zna ten wie  😀
robi się podobny do tatuśka,te same oczy! :*

i Con Contador 🙂
3,5 roku :P


Katharina   "Be patient and trust in the process"
12 grudnia 2010 13:14
Sankaritarina   no w sumie to tak  😵  Ale czekam do wiosny aż zrzuci ten brąz 😀



slojma     :kwiatek: Na szczęście nie ja cięłam, bo napewno by tak dobrze nie wyglądał  😉
Katharina
Uroczy  😜 , a młoda gdzie  👀 ?

Agaleon
Nie musisz dublować zdjęć.
Con Contador fajny, ale ten źrebak paskuda taka  😂
mój maluch wredny  😉
Katharina   "Be patient and trust in the process"
12 grudnia 2010 13:57
armara  :kwiatek:  Ateny mam tylko takie nieciekawe niestety  😉



i wyścigi 🙂
armara
ale on będzie piękny ! 😀  😅 chyba :P
kurcze przez te moje ciągłe wyjazdy na forum już bardzo rzadko zaglądam i niektóre młodziaki ledwo poznaję

postanowiłam jednak napisać ku pokrzepieniu serc niektórych właścicielek młodych sierściuchów
okazuje się ze koń w wieku 3 lat 8 miesięcy wciąż rośnie
jakiś czas temu u mojej młodej kłąb był już prawie równy z zadem a wczoraj patrze patrze i niewierze ...... nzowu dysproporcja a ręką praktycznie nie sięgam wierzchu zadu
dziś dokonałam pomiarów "wizualnych" z najwyższym koniem w stajni i co się okazało
młoda znów podskoczyła te kilka cm - jest już wyższa od stajennego wielkonia (170 )
nie wiem o ile cm ale teraz już chciała bym aby ten wzrost sie wyrównał i zatrzymał
Jak było w przypadku waszych koni - wiem ze galopady młody w wieku 2 lat był juz wielki - u mnie ten wzrost przebiega jakoś dziwnie 🙂 na pewno wpływ miał na to pobyt w klinice i operacja (młoda miała wówczas 1,5 roku )
Ruda była ogólnie sporym źrebakiem i tak jej zostało, chociaż wielkokoniem chyba nie będzie. W sumie chciałabym żeby jeszcze podrosła ale jakoś nie zauważam, żeby miała zamiar.
mtl   I M Equestrian
12 grudnia 2010 17:00
Siwy wczoraj przeżył swoje pierwsze zawody skokowe, ogólnie od trzech dni nie skacze tylko fruwa nad tymi przeszkodami, w LL widząc pierwszy parkur, ludzi na widowni, sklepiki, i budkę sędziowską trochę zwątpił - jedna stopka i jedna zrzutka, w L dużo lepiej, tylko zrzutka na ostatnim okserze, ogólnie jestem zadowolona! 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
12 grudnia 2010 18:34
a w skoku zdjecia gdzie?!  🤬 super siwy!  😅 gratuluje 🙂
mtl   I M Equestrian
12 grudnia 2010 18:46
nie ma zdjęć w skoku, bo to halówki były i ciemno trochę na hali jak na możliwości mojego aparatu a szczególnie mojej mamy, postaram się zrobić jakieś z treningów, bo siwy skacze jak głupi ostatnio  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się