Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

zuza   mój nałóg
13 grudnia 2010 13:08
tak jak nawiązała Carunia do Sierczy mam pytanie mamy tu forum kogoś kto jeździł w sierczy jeszcze przed czasami Pani Basi? chodzi mi o to jak była Monika organ i Agnieszka Sadkowska?

Ja nie jeździłam ale towarzysko wpadałam do Agi
Cariotka   płomienna pasja
13 grudnia 2010 13:30
ale Koks chyba stał na kosocickiej a nie w Sierczy🙂
zuza   mój nałóg
13 grudnia 2010 13:33
Stał też w Sierczy,w Toporzysku i chwilę w Czechówce
Mój ulubiony toprzyskowy koń  😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
13 grudnia 2010 15:09
tak a teraz Koks stoi z moimi końmi w stajni 🙂
Ja też Pamiętam Dagmarę i Koksa i Zuzę która wpadała z Dużym Żółtym Psem🙂 Partka i Kaśkę też pamiętam 🙂
zuza   mój nałóg
13 grudnia 2010 15:18
Miszelin to pozdrowienia od dużego,żółtego psa  😉
Z "tamtych" koni mam kontakt z Damaskiną i ma się bardzo dobrze.A wiecie jak reszta koni,co z Samosem,małym Derwiszem i resztą ?Z tego co wiem to Dora na Bielanach stoi/stała
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
13 grudnia 2010 16:03
Walor ma się bardzo dobrze, ma bardzo dobrą opiekę i wypoczywa na łąkach 🙂
Dora stoi na Bielanach i też z nią dobrze, podobno jest w dzierżawie
Epizod ( łaciaty) jest moja własnością od 7 lat🙂
Bajka jest w małopolsce chodzi regionalki w skokach
Biedronka i Dalia pojechały gdzieś w polske
Innowacja jakies 3 lata temu była na sprzedaż, widniało ogloszenie w targu końskim
fraszka ponoć rodzi źrebaki
Samos został sprzedany do Niemiec a co z nim dalej to nie wiem
a o Derwiszu nic nie słyszałam
dżigit i Jard na tamtym świecie są

zuza, a gdzie teraz Damaskinia jest i co sie z nia dzieje?
zuza   mój nałóg
13 grudnia 2010 16:16
O Jardzie wiedziałam,a co z Dżygitem  😕 ,to był taki sympatyczny koń ?
Damaskina stoi pod Skawiną i ogólnie się obija,po prostu sobie żyje ani nie rodzi źrebaków ani nie chodzi pod siodłem.
Epizoda  ( i Solinę) oglądam na zdjęciach i wiem,że są Twoje bo i w Paczółtowicach je widywałam.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
13 grudnia 2010 16:44
Dżygit oślepł do końca, z sierczy trafił chyba do rząski tam sie przeziebił był leczony ale mimo tego nie udało się 🙁
a ktoś wie co z Agrusem? i jeszcze była Sissi,

a co z pensjonatowymi końmi i ich Włascicielami? sporo ich było. Paragon, Paragwaj, Plastik, Epoka, Jukon, Koks, Asola (?),
Fergie, Jura i jej córka J (?), koń Remedioss też ja P ale nie przypomne sobie teraz imienia, Hipo,
Plastik na emeryturze.
Hipo na emeryturze.
Paragwaj ostatnio był w Staniątkach tamtejsi właściciele go kupili, ale to było kilka lat temu, teraz co z nim to nie wiem.
Epoka w Limanowej u swoich właścicieli, nic nie robi.
Jukon w Gliwicach chodził ujeżdżenie teraz nie wiem co robi miał jakąś kontuzję kilka lat temu.
Asolę ma nadal Paweł z tego co na forum wyczytałam w przydomowej stajni chyba.
Fergie była jakiś czas w Swoszowicach a co później to nie wiem.
zuza   mój nałóg
13 grudnia 2010 17:46
Czy to prawda,że Polsad się "likwiduje"?
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
13 grudnia 2010 17:50
Dory juz nie ma od dawna na Bielanach  😉
Czy to prawda,że Polsad się "likwiduje"?


Moja koleżanka tam jeździ i nic nie wspominała, rozmawiałam z nią wczoraj i mówiła normalnie o stajni, jakby nigdy nic.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
13 grudnia 2010 17:54
Tusia, co się stało że już nie stoi?
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
13 grudnia 2010 17:57
Solina, z tego co wiem właścicielka dała ją na pastwiska ( chyba).
zuza   mój nałóg
13 grudnia 2010 17:58
idziosława dzięki.
Słyszałam,że mają tam coś budować ale to pewnie takie same plotki jak te,że na miejscu stajni w Niepołomicach też miało coś powstać
A o Niepołomicach myślałam, że na serio będą likwidować, dopytam jeszcze jutro o Polsadzie.
Gagulec   Mistrz lokalny
14 grudnia 2010 10:24
[quote author=KoniareczkaKinga link=topic=196.msg804562#msg804562 date=1292060676]
a my stoimy w SK Czekaj-Land  😍
najważniejsze miła i przyjemna atmosfera !  😅



poznałam właścicielkę i wcale bym tego nie powiedziała  😎
[/quote]

Mam identyczne zdanie...
Znam właścicieli, i ich dzieci (KoniareczkaKinga to córka własciciela, to trudno, zeby stała gdzie indziej)...
I nikomu nie zyczę, zeby do nich kiedyś trafił....
Koksa jeszcze pamiętam z czasów, kiedy był na Kosocickiej - stawiałam tam swoje pierwsze jeździeckie kroki 😉
Bardzo miło wspominam tego siwusa.

W Sierczy też jeździłam, około roku 2004/2005. Ktoś wie co się dzieje z Karatem, nadal żyje w 'Naszej Szkapie' ?
Hehe, kucyki były czadowe - Vega, Vini, Wina i Vivian, a później piękna Victoria 😉

No i Gaben... ze 175cm to miał, miło się z niego spadało 😉
Mam pytanie do osób jeżdżących w Sierczy czy ktoś z was znał siwego wałacha Wernisaż?
Kolebka jakie konie prócz Koksa i Parysa były w" jelonkowie"jak jeździłaś? zastanawiam sie czy to za moich czasów czy pózniej u Basi... chodzi o Kosocicką oczywiście... byly Duszanka i Lala?
Asola dalej u mnie :-) i w przydomowej stajni , okolice Skały , mam od niej źrebaka Askardiego który stoi w Swoszowicach

Dora stoi w Porębie Laskowskiej , i ma właściciela nowego


duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
14 grudnia 2010 12:48
Mam pytanie do osób jeżdżących w Sierczy czy ktoś z was znał siwego wałacha Wernisaż?


tak, ja znalam tego konia
a co chcesz wiedzieć?
Wernisaż z sierczy jest u mnie.
enklawa Był Koks i Parys, później doszła Caryca i Embort, a później jeszcze Montana która urodziła Montiego.
Duszanka i Lala były chyba przed Koksem i Parysem (?).
A co to za Parys ? Skarogniady sp ok. 155cm może  :kwiatek: ?
enklawa Był Koks i Parys, później doszła Caryca i Embort, a później jeszcze Montana która urodziła Montiego.
Duszanka i Lala były chyba przed Koksem i Parysem (?).

Koks, Parys  razem z Duszanką i Lalą, które były moje  stały tam wcześniej w tzw pierwszym jelonkowie... A Koks wtedy wyjątkowo nie nadawał sie do rekreaji . Możesz mnie kojarzyć bo zaglądałam i pomagałam czasem Basi .
A co to za Parys ? Skarogniady sp ok. 155cm może  :kwiatek: ?

Tak tylko to już emeryt  z dużymi problemami oddechowymi... kupiła go Ewa ratując od rzeźni jak Panu właścicielowi przestał być potrzebny... stoi w Czasławiu...zresztą z Carycą i dziadkiem Embortem...
Enklawa
A masz może wieści, jak tam się Basi i całej spółce powodzi w Czasławiu ?
Byłam tam raz w odwiedziny, bardzo sympatyczne miejsce.
Tak . Dziewczyny się rozwijają .Sporo koni ,sporo atrakcji dla koniarzy i niekoniarzy. Co przyjadę to coś nowego powstaje... 😀  Atmosferka super ... zaglądnij kiedyś.
enklawa - a posiadasz jakieś (niekoniecznie aktualne) zdjęcie Parysa ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się