Ogłowia

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
25 listopada 2008 20:54
cześć wszystkim 😉 czy ktoś mógłby wypowiedziec się odnośnie poniższego ogłowia ? czy warto kupić ? cena nie jest wysoka - i dlatego zastanawiam się czy przypadkiem nei jest zrobione ze skóry przypominającej papier...
http://www.gnl.pl/oglowie-meksykanskie-p-2810.html
Lovely proszę zapoznać się z dopuszczalnym rozmiarem, zdjęć na forum bo te jest za duże
Przez przypadek znalazlam Moje naczolki od forumowego Bogdana :


aa bogdana dawno nic nowego nie widziałam, a pamietam ze ogłowia tez miał cudeńka
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
25 listopada 2008 21:57
moj roczny ursus sprawuje sie wysmienicie!
Drugie foto sie otwiera ? czy nie?

Moje Ursusowe oglowia plus elemnty do innych oglowi - SUPER !!!
I tu uklony dla Lostaczki za kontakt i reklame !!!
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
25 listopada 2008 22:04
niee nie otwiera
zduska nie kupuj tego oglowia!! tez sie nad niz zastanawialam ale w koncu znajoma kupilai byla bardzo niezadowolona
po 1)przez te zapiecia na snapsy przy wedzidle nie mozna bylo w ogole przyczepic wedzidla. za male byly, a probowalismy tez na malych kolkach od wielokrazka.
udalo sie przymocowac wedzidlo chlopakowi, ktory musial powyginac to wszystko.
po 2) skora beznadziejnej jakosci
po 3) cale oglowie bylo jakis niewymiarowe... dziewczyna kupila w rozmiarze cob, (dla mnie kon glowe ma standardowej wielkosci) a nachrapnika juz nie mogla zapiac. wymienila na full i paski policzkowe byly sporo za dlugie.

ogolnie to nie jest warte nawet tej niskiej ceny.
madzia napisał:
Ależ piękne 😀 Szał 🙂 Najbardziej mi się podoba zestawienie gruby nachrapnik + cienki, ozdobny naczółek 🙂
Dlatego tak mam Ostatnio mierzyliśmy nowego Kiefferka, jest przecudny! Pięknie się prezentuje, skórka jak u niemowlaczka, zapowiada się naprawdę super 😀 Jak najszybciej wstawię zdjęcia, mam nadzieję, że już w ten weekend 😉
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
26 listopada 2008 15:50
ma ktoś ogłowie schokemohle?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 listopada 2008 20:12
Losieczka - dziękuję za informację, no tak jak myślałam ... ta cena była zdecydowanie za niska. muszę poszukać w takim razie czegoś innego ;(
Diakon'ka
wybierając pomiędzy tymi trzema firmami Kieffera chyba bym odpuściła. Te ogłowia bywają fajne, ale widziałam też sporo byle jakich, z nędzną skórą. To jest chyba ta sama sytuacja, co USG - ogólnie się pogorszyło, ale nadal zależy od konkretnego egzemplarza. Mój kucyk ma teraz takie stare USG i jest fajne, miękkie, nic w nim nie pęka (nowe mają często taki lakier na skórze, który się łuszczy jak wściekły).

Co do Passier kontra Ursus... W Passierach urzeka mnie stylistyka. Prosta, minimalistyczna, szalenie elegancka. Jeśli mamy sobie robić Ursusa, żeby wyglądał jak Passier, to może wyjść "prawie jak" wymarzony Passier - a prawie robi dużą różnicę 😉
Zależy też, co kto lubi, ale trzeba pamiętać z Ursus to albo wersja z gładką czarną skórą, albo proste ozdoby typu metalowe srebrne kuleczki. Zwolennicy cyrkonii, diamencików i innych będą musieli dokupić naczółek gdzie indziej 😉

Wreszcie - w Ursusowych ogłowiach też się zdarzają mankamenty, za duże naczółki, kiepsko lezące sprzączki w meksykańcach - parę osób narzekało na to na drugim forum.

Gotowego Passierka i Syna można mieć od ręki - na Ursusa trzeba poczekać. Pewnie teraz w okresie przedświątecznym dość długo.

Ale - uwzględniając zalety - ja następne ogłowie kupię raczej ursusowskie. Są z dobrej skóry, widziałam sporo tranzelek-seniorów (6-8 lat) tej produkcji i wyglądały świetnie. Ręcznie robione, a to zawsze co innego niż masowa produkcja. No i błyskotki mnie nie wkręcają 😉 Pokombinuję nad wyglądem i stworzę jakiś autorski zgrany model.
No chyba, że upoluję Passiera Langenhagen w dobrej cenie, to mój aktualny numer 1 =)

Kucunio + USG:


Duży siwy i mój ulubiony Kieffer (stuletni model, wszędzie podszywany żelem, nawet na paskach policzkowych)
deborah   koń by się uśmiał...
26 listopada 2008 20:27


mój ursusik ma już chyba ponad dwa lata a nadal ma się świetnie i jestem z niego bardzo zadowolona

dla mnie to taka jakość że nawet nie chce mi się sukać nic lepszego. Bo i po co skoro Pan Marek uszyje wszystko wg indywidualnego projektu nawet//
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
26 listopada 2008 20:47
Quanta do Twoich rozważań - dużym plusem ursosowskich porodukcji jest to, że jak coś nie pasuje to po prostu oddajesz do poprawki.
Diakon'ka napisał: Precelek, a jesli ma sie okazje kupić i Kieffera i Passiera w cenie zbliżonej do Ursusa?😉

tak jak Ciska, wybrałabym Ursusa
dzięki laski🙂
nesta ja mam tylko nachrapnik 😉
quantanamera ja teraz zrobie mega OT i powiem jedno kocham twojego siwego

a żeby nie były to post tylko z OT to powiem cos jeszcze
Mam ogłowie od pana z Ursusa w moich rękach jest już pewnie ze 2 lata a kupiłam używane i ciagle jest jak nowe.
Kiedyć chyba k_cian wstawiała foty takich pięknych ogłowi rurkowych z takimi mega ozdobnymi naczółkami a moze byla to marti w kazdym razie dziewczyny jakbyście mogły przypomnieć co to były za ogłowia bo bardzo chciałabym zapytać p. Marka lie za zrobienie takiego ogłowia weźmie.
w&w zależy o jakich ozdobnych naczółkach mówisz? diamenciki? w jednym czy w dwóch rządkach? zdjęcia katalogowe że tak powiem czy na konich bardziej jak z zawodów czy coś? łatwiej będzie zweryfikować czy to przypadkowe zdjęcie natrafione w necie na którym spodobało się ogłowie czy też może z konkretnej oferty..
k_cian to były ogłowia jednej firmy
zdjęcia były katalogowe i na koniach (ale chyba tez katalogowe)
jeżli chodz o ozdoby to pamiętam że to były 3 duże takie jakby hmmm znaczki pobokach i na środku .
hmm.. z takimi znaczkami z tych co ja wstawiałam to nie kojarzę ogłowia.. nie rurkowe przynajmniej ze swojej strony wstawiałam passiery, schockemohle i schumachery, kilka innych też ale zazwyczaj bardziej klasyczne.. a stricte z czymś takim jak piszesz to kojarzą mi się dwa ogłowia, które wstawiał ktoś inny

jedno kieffera



a drugie usg



tak mi przynajmniej pasuje do Twojego opisu
niestety to nie te tamte były rurkowe
to chyba marti watawiała
ale coś w tym stylu?
nie do końca
te ozdoby były złote i srebrne .
A te które były po bokach to były tam gdzie naczółek łączy sie z paskami potylicznymi.

kurde nie moge sie dostać na starą volte żeby odnaleść te zdjęcia
Miał ktos do czynienia z niemieckimi ogłowiami Dobbert?
Co do pielęgnacji Kiefferów? Jaki smar polecacie?
Cena nie gra roli.
Dobert. Bardzo fajna firma. W sumie jakbym potrzebowała oglowia to nawet może i bym takie kupiła. Dobra skóra, miękkie podszycia, ładne..
oo Achilles dziękiz a opinie 🙂. Z tego co widziałm to beda one chyba teraz sprzedawane w Polsce nawet
Są w InterApi i jakimś internetowym sklepie. chyba Trok.pl
Szukac nie musze bo mam, byłam tylko ciekawa co to za marka , bo przyznam szczerze ze w ciemno zakupiłam troche po okazji 🙂 jednego Dobberta
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się