ODSZEDŁ ORKAN :(

[quote author=horse_art link=topic=38627.msg787782#msg787782 date=1290940301]
i moze zaczna wystawiac rachunki - jesli poczytali ze zaczniemy ich do skarbowki kablo wac 😁

no wiem ze jest na to osobny watek - ale taki fajny komentmi sie nasuna hihi:P
[/quote]
Bardzo fajny. Na temat. I sensowny.  🤔wirek: I pomoże koniowi na bolące zęby. I finansowo dziewczynie.  I kontakty z lekarzami weterynarii polepszy. 
Bardzo słusznie masz ostrzeżenie -nawet jeśli na zasadzie jasnowidzenia.
Pozwole sobie jeszcze na krotki offtopic, przy takich wysokich kwotach, o jakich tu mowa, jest pewnie bardzo duzo klientow, ktorzy wola zaplacic tzw. "cene netto", nawet majac swiadomosc, ze ich wet tego nie rozlicza ze skarbowka, niz doplacic do tego 18/19% jego dochodowki i 7% (22%?) VATu. Zalozmy, ze wet za jakas tam usluge bierze 1000zl 'na lewo', gdyby sie uczciwie rozliczal za to samo my musielibysmy placic 1400zl (przy stawce vat 22%). Naprawde wszyscy jestescie tak uczciwi, ze wolicie zaplacic jedna trzecia ceny wiecej? 😉

edit: literowka
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
28 listopada 2010 15:09
nie sadzę natchniuza ale umawiam sie z kimś na 1000 bez fa vat to sie umawiam i wszystko wiadomo od razu 😉
i tak jestem wtedy do przodu o dochodowy

w kwestii vatu to się opłaca temu kto fa vat bierze na firmę i tyle, bo sobie rozliczy, tak jak dochodowy

jak ktoś fa nie potrzebuje, to z reguły jej nie bierze ale wtedy może sie okazać ze śladu po usłudze w ksiegach ...ni-ma 🤣

i cóż takie życie i rózne sytuacje, to temat na osobny wątek rozważaniami na temat vatu dziewczynie nie pomożemy 😉
kochani- jest wydzielony watek o rozliczeniach z weterynarzami, prosze na ten temat dyskutowac tam.
trzynastka   In love with the ordinary
28 listopada 2010 15:22
a może by ten temat podkleić ?


zgodnie z życzeniem 🙂
c.
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,39003.0.html 😉 temat weci, rachunki i vat  -tam napisalam odp na wasze slowa 😉

Jutro Poniedzialek, bede sie kontaktowala z dr G, ciekawe czy dojedzie 🙁

Zawsze po jakiejkowiek pracy daje Orkowi pyszne obiadki (siemie, herbatki, granulaty, otreby, marchewy), ktore "wciaga nosem",
dzisiaj po lonzy pysznego obiadku nie chcial zjesc... 😲 cos takiego RZADKO sie zdaza🙁 oczywisce sie zmartwilam...

Wizyta dr jest konieczna, to niejedzenie moze byc zwiazane z otwarciem sie przetoki na dniach... 🙁

Stan konta od wczoraj sie nie zmienil, udalo sie zebrac 400zl .Dziekuje wszystkim, ktorzy nas wspieraja, ale jednak dalej prosze o pomoc...


a czy dr Rojek coś Ci odpowiedział?
Tak, niedawno dotalam wiadomosc.

Napisał ze na zdjeciach nie widać zbyt dużo. I na podstawie tych zdjec wolałby nie stawiać diagnozy bo będzie ona nierzetelna.
I że wysłał zdjęcia do Berlina do konsultacji.
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
29 listopada 2010 09:49
Podbijam, bo poleciało gdzieś na drugą stronę ...

Wiadomo coś odnośnie jutrzejszej wizyty dr Golonki?
Pogoda iście zimowa, więc oby do Was dojechał 🤔

Tak się zastanawiam ... skoro dr Rojek na podstawie tych zdjęć obawiał się postawienia nierzetelnej diagnozy, to czy Berlin nie będzie miał tego samego problemu?
Zdjęcia wcale takie złe nie są. Po prostu trzeba mieć stricte stomatologiczne doświadczenie, żeby móc stawiać w miarę pewne rozpoznania. Co nie zmienia faktu, że dopiero podczas operacji będzie na 100% wiadomo co i jak. Zresztą każdy lekarz woli na podstawie 'swoich' zdjęć stawiać diagnozy 😉

Ja bym porozmawiałam z lekarzem prowadzącym czy zgodziłby się na konsultacje z 'ludzkim' chirurgiem szczękowym, rozwiązania w stomatologii są naprawdę godne polecenia, a wiedza weterynaryjna plus doświadczenie chirurga szczękowego mogłaby jakoś zaowocować. Może któryś chirurg szczękowy zgodziłby się być przy ekstrakcji i wspomagał Golonkę? Luźno sobie tak myślę..bo wiem, że znalezienie chirurga, który by poszedł na taki układ jest trudne, dr Golonka mógłby nie wyrazić zgody a koszty by na pewno wzrosły niewyobrażalnie 🙁
Wlasnie wrocilam od Orkana, dzisiaj ladnie zjedl  😅 😅 🙂 taka drobnostka a tak cieszy🙂

Rozmawialam z dr G, i NIE DOJEDZIE 🙁  😕 Gliwice zasypalo🙁 MOŻE uda mu sie za tydz.

Powiedzial ze ząb usuwamy na 100% i chcialby to robic w Owczarni...

I znowu koszta na transport i taki kawal od domu🙁

Ja caly czas mysle o klinice w Berlinie 😕  👿

Madziu,
Zasiliłam  dzis Twoje konto  ...
Życzę powodzonka w leczeniu!!
Trzymam za Was mocno kciuki 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
29 listopada 2010 12:56
właśnie okazało się że kantarek który kupiłam na aukcji charytatywnej to własnie od Ciebie :kwiatek: Ciesze się, po wypłacie dośle cos jeszcze na pewno 😅
madzik jeśli będziecie (zdecydujesz się) na owczarnię to obiecuję pomoc 😉

Ehh tego naszego doktora to się chyba nigdy na pomorzu nie doczekamy ;/
ehhh.... ja to się w sumie nawet ciesze, że dziś nie dojechał bo mój po rozkuciu kulawy na 4🙁 Madzia transport uda się załatwić dość tanio... może ktoś z re voltowiczów może pożyczyć przyczepe??
Na dzien dzisiejszy otrzymalam na konto pieniazki od:
M G 30zl
K G 50zl
E W 20zl
T 50zł (Inisjaly z przelewu nie znane😉)
A  50zl
M G 70zl
A M 30zl
E K 100zl
R76  50zł (Inisjaly z przelewu nie znane😉)
M G 100zl
M P 10zl

Udalo sie uzbierac kwote 560zł. Dziekujemy BARDZO  😅


xxagaxx z gory dziekuje bardzo. Jednak decyzja nie jest łatwa🙁 musze sie WSZYSTKIEGO na temat zabiegu dowiedziec. Ciekawe kiedy dr dojedzie... bo ja sie juz bardzo denerwuje 🙁

Pearl -- dobre pytanie🙂 Kochani czy ktos moze ma przyczepe badz moze zalatwic taniej transport?🙂

Dzisiaj u Orka bylam, przetoka sie otworzyla... cieszy mnie to, bo chlopak czuje sie lepiej :kwiatek:
caroline   siwek złotogrzywek :)
01 grudnia 2010 16:03
W dodatku off topicujesz,

to prawda 😉

ale temat wyglada na gorący i ciekawy dla wielu osób.

dlatego zamknę ten watek na chwilę i wydzielę do odrębnego wątku wasza dyskusję - żeby nie "uciszać" jej jako offtopiku.

c.



edit
już otworzony.
tutaj jest link do nowego tematu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,39465.0.html
jeśli z tego wątku pominęłam jakieś posty przy podziale lub wcześniejsza dyskusja o oddawaniu konia do rzeźni z powodu choroby, również powinny znaleźć się w nowym wątku, poproszę o zgłoszenie tego na PW do mnie lub przy poszczególnych postach - poprzez użycie funkcji "zgłoś do moderatora". z góry dziękuję za pomoc :kwiatek:
c.


Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
03 grudnia 2010 08:07
Coś wątek ucichł ... 🤔
Jak się miewa Orkan i ile udało się już uzbierać? Są jakieś wieści od dr Golonki, dr Rojka?
Udalo sie uzbierac kwote 560zł. Dziekujemy BARDZO 🙂

Orkan ma sie dobrze, przetoka jest otwarta i z niecierpliwoscia czekamy na dr G🙁 przy takiej pogodzie sobie jeszcze pewnie poczekamy...🙁
Dr Rojek sie nie odzywal, ja na dniach zamierzam dzwonic do kliniki w Berlinie, moze czegos sie dowiem nowego.

Wciaz czekam na re-voltowicza, ktory mial podobny problem z konskimi zebami 🙁
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
07 grudnia 2010 11:33
iii ... ❓
Coś nowego w sprawie?
iii ... ❓
Coś nowego w sprawie?



wątpie zeby było wiadome coś nowego. Wciąż pomorze czeka na doktora 😉
czeka czeka i się doczekać nie może 👿
Czekam, czekam i doczekać sie na dr nie mogę🙁  👿

Nie ucieklam nigdzie z kasą, wciaz zbieramy🙂 malo pisze, bo zadnych konkretnych newsow nie mam🙁 Gdy tylko bedzie jakas wiadomosc, od razu napisze. 
Podjelam dalsze kroki jezeli chodzi o klinike w Niemczech, tzn pomoc zaproponowala mi jedna voltowiczka. Jezeli cos sie ruszy do przodu, napisze.

Udalo sie uzbierac kwote 560zł. Dziekujemy BARDZO🙂
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
13 grudnia 2010 18:14
Od tygodnia cisza w temacie ...  🙄
madzik2626 co u Orkana?
Chłopak ma się dobrze, przetoka otwarta, apetyt ma- to najwazniejsze🙂

Czekamy na dr Golonka (pewnie po świętach dojedzie...)

Pieniążków więcej nikt nie wpłacił -Udalo sie uzbierac kwote 560zł. Dziekujemy BARDZO🙂

Pani która zaproponowała pomoc (klinika Niemcy) jeszcze nie dała znać... Czekam z niecierpliwością🙂
Gdy tylko bedzie jakas wiadomosc, od razu napisze  :kwiatek:

Następnie 3.12 wezwalam dr Babinskiego...

ZNAM GO, A RACZEJ ZNAŁAM. WIELE KONI WYLECZYŁ.. DOBRĄ OGÓLNIE MIAŁ OPINIE..
[*]

madzik2626
Współczuję..
a ja chce jakieś śniegowe zdjęcie Orki 😀
Zdjęcia z dedykacją dla Pani sayanki88- opiekunki --->"właścicielki nr 2" 🙂  👍
(Oczywiscie w stajni aparat sie rozladowal... i tylko z 20szt zrobilam 🙁)

Zdj. 1 Orkan z kumplami😉 przy sianku spędza całe dnie, grubas😉
2 Mamut 😉 sierść cały czas rośnie  🙄 kot też lonżowany
3 Nawet miał ochotę pogalopować 💘
4 Obserwator 😲

Pozdrowienia od Orkana dla wszystkich :kwiatek:

Na dzien dzisiejszy otrzymalam na konto pieniazki od:
M G 30zl
K G 50zl
E W 20zl
T 50zł (Inisjaly z przelewu nie znane😉)
A  50zl
M G 70zl
A M 30zl
E K 100zl
R76  50zł (Inisjaly z przelewu nie znane😉)
M G 100zl
M P 10zl
L S 61zł
M K 200zł :kwiatek:

Udalo sie uzbierac kwote 821zł. Dziekujemy BARDZO  

Śliczny Mamut 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się