wypieki i słodkości domowej roboty

dzisiaj dekorowaliśmy (:

kuki cudne te pierniczki!
mój ulubiony pierniczek z Twojej fotki to ten ze wzorem na delte z równania kwadratowego  😁
prześliczne. czym wy je tak ładnie dekorujecie, ja to zawsze tylko przyozdabiałam orzechami albo rodzynkami, czuję zazdrość... 😀iabeł:

a w ogóle gdzie się kupuje foremki do pierniczków? 🙄
prześliczne. czym wy je tak ładnie dekorujecie, ja to zawsze tylko przyozdabiałam orzechami albo rodzynkami, czuję zazdrość... 😀iabeł:

a w ogóle gdzie się kupuje foremki do pierniczków? 🙄

w ikea, duka  lub praktycznie w każdym innym sklepie z artykułami domowymi🙂
No właśnie jak udekorować?? bo ja zawsze gotową posypką albo polewą.
JAk robicie lukier żeby się tało takie ciupkie wzorki zrobić?
szalonakobyła, lukier zamiast na wodzie robi się na białku jajka, jest gęściejszy i szybko zasycha.
a jak wtedy zrobić takie wzorki?? w sensie czym plewacie. z garnuszka, łyżką czy czymś "specjalnym"?
dempsey   fiat voluntas Tua
22 grudnia 2010 09:32
kuki śliczne !
a skąd kolory - gotowe barwniki? ja robiłam naturalne z soku malinowego i kakao, ale bardzo hm pastelowe

co do robienia czekoladowych dekoracji, to spokojnie można kupić czekoladową polewę (taką do dekoracji właśnie), ją się podgrzewa, robi się dziurkę (małą!) w rogu i podgrzaną ostrożnie wyciska. tylko szybko stygnie i tężeje.

dobić was?  😎
http://bakerlady.blogspot.com/2010/11/pada-snieg.html
😲 😲 😲 w zyciu nie widzialam tak pieknych wypiekow!!!
Sztuka kulinarna🙂
Oto moje korzenne wytwory:
maleństwo   I'll love you till the end of time...
22 grudnia 2010 11:47
Dempsey - udało Ci się, dobiłaś 😉
kuki cudne te pierniczki!

prześliczne.
kuki śliczne !

haha, czyli wyszły zgodnie z planem!  😁
dzięki dziewczyny (;

dempsey, to kurkuma, domowa galaretka z czarnej porzeczki i... węgiel leczniczy, bo bratu zachciało się czarnego lukru - wygląda jak cement 😉 nie wiem gdzie poza sklepami internetowymi można zdobyć barwniki spożywcze, nie widziałam w olsztyńskich sklepach, a kupiłabym chętnie.

btw, tych z linku to szkoda jeść  😉

my dekorowaliśmy za pomocą sprawdzonych już w zeszłym roku... woreczków strunowych. nie rociągają się, dziurka w rogu się nie powiększa, no i mozna zamknąć, więc lukier nie ucieka górą. polecam (:

lukier - tak jak napisała ewabe - na białku.
ita, rany, ile się tego narobiłaś  😜
ita, szacun! Możesz teraz całą re-voltę obdzielić {cwany} ;p
Ja biorę się za pieczenie pierników 🙂
Mówiłam że ja nie umiem piec, nawet piernika nie umiem zrobić  😵 Modlę się może jeszcze go uratuję  😁
ita WOW!!! myslalam ze na tym gornym zdjeciu to takie male jakies kuleczki, nei spodziewalam sie az tak ogromnej ilosci pierdniczkow 🙂 super !! ja sie dzis/jutro biore za losie.... tylko ta temperatura mnie troche zniecheca, bo sily nie mam 🙁
Noo dobra wyszedł, ale teraz wiem czego muszę dać mniej niż jest w przepisie bo tylko mam stres potem  😁



Mój debiut piernikowy
Wygląda zacnie 😉
wawrek- jak już przyjadę do tego gnoju, to Ci upiekę tylko dam więcej rumu  😁
fajny, fajny 🙂
widzę że tam poprawej to jednak nie oparłaś się pokusie spróbowania??


Moje pierniczki czekaja na ozdobienie.
Jak myślicie co mogę na nich napisać. Chcę coś żartobliwego, jakieś złote myśli,
ja dzis robie makowce zawijane mak sie zaparza ciasto zrobiła maszyna a ja ide teraz do moich kuniów, kozy i baranka
Ja wam pokaże, co koleżanka moich znajomych im przywiozła:



piernikowa makieta ich ośrodka - wszystkie elementy z materiałów jadalnych 😀
Ja strasznie chciałabym zrobić domek piernikowy, ale nie wiem z jakiego przepisu by to wyszło. Takie domki są cudne.

Dobrze nagrzany piekarnik to ile stopni? 180?
szalonakobyla- No co, musiałam sprawdzić czy dobry w środku nie?  😁 Właśnie wróciłam ze stajni do domu i widzę że ubyło go już trochę więcej.
jako, że jedyne co umiem zrobić to muffiny, to mam takie świąteczne  😁
bananowo-czekoladowe
Sigma- świetne te muffiny!
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
22 grudnia 2010 18:58
Sigma, apetycznie! ja właśnie nigdy nie robiłam muffinów i tak mnie naszło żeby zrobić na święta. Podesłałabyś mi proszę przepis  :kwiatek:
Presja, wygląda bardzo w porządku.
Branka, CUDO  😍
arivle, te sa akurat z przepisu na ciasto bananowo-czekoladowe który podała kiedyś bodajże Ita. Ciasta jest dużo za dużo jak na 12 muffinek więc rozlałam jeszcze do 2 foremek.

A normalne muffiny robię z takiego przepisu:
300g mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia (daje trochę mniej)
150g cukru
1 jajko
225ml mleka
50g masła (roztopionego)
i dodajesz co ci sie tylko podoba, a am przepis też gdzieś tu na forum znalazłam 🙂
Pierniczki z podwójnej porcji, prawie 1,5kg mąki 😎
jutro piekę serowiec, makowiec i ciasto z galaretką i owocami  😵
arivle - To był mój debiut piernikowy, trochę za dużo miodu dodałam ale nie jest źle, w sumie zniknęło już pół  😁

Dziewczyny a ja jutro będę robiła to cudo

http://oliwka.przepisy.net/sernik-na-orzechowym-spodzie/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się