Siodła z niższej półki, co polecacie?

Averis   Czarny charakter
18 grudnia 2010 19:08
To ja bym proponowała jednak zacząć narzekać. 2 lata w jednym siodle i ani grama rozbudowanego mięśnia? Nieładnie.
http://www.ostroga.pl/canagri/Siodlo_wszechstronne_canequi

co powiecie o tym siodle? kolejne 'a la pfiff?
koniara788, siodło wg mnie zdecydowanie lepsze gatunkowo niż Pfiff, ale ja bym z tego kompletu od razu wymieniła pusliska i strzemiona na lepsze (bo to ich jakość czyni cenę).
bera7 dzięki. 😉
A ma ktoś daslo rimini pro?
Ja mam 🙂 I jestem zadowolona.
Mam 3 konie, każdy ma inny grzbiet. Wymieniam łęk i ogólnie siodło pasuje na każdego. Cenowo BARDZOOO fajnie. Chociaż nie ma co ukrywać, na dłuuugie lata to ono nie będzie.
W sumie to ponoć jest to samo siodło co Daslo Rimini, zmienili tylko nazwę dodając "Pro Light"
Czyżby daslo inne siodło wypuściło ?🙂
Jak wypadną na zrobienie ujeżdżeniówki to bym się skusiła 😁
Ja mam 🙂 I jestem zadowolona.
Mam 3 konie, każdy ma inny grzbiet. Wymieniam łęk i ogólnie siodło pasuje na każdego. Cenowo BARDZOOO fajnie. Chociaż nie ma co ukrywać, na dłuuugie lata to ono nie będzie.
W sumie to ponoć jest to samo siodło co Daslo Rimini, zmienili tylko nazwę dodając "Pro Light"


Dzięki za odpowiedź  :kwiatek: Wczoraj do mnie przyszło od forumowej minerwy, nie spodziewam się cudu jakiegoś ale póki co podoba mi się bardzo i ta waga, jedyne 2,5 kilograma  😁 EnSzeretem jak Ty zmieniasz ten łęk, bo ja dokupiłam właśnie jeszcze jeden i chce dziś zmienić a głowię się już pół godziny.
Witam  😉
ja mam daslo pro light ( o to Wam chodzi tak ? )
i jak na razie jestem z niego zadowolona, choć od niedawno go mam.
Wymiana łęku ? W skrócie porozpinaj wszytko co się da  😉 i pamiętaj żeby włożyć łęk "do końca" bo inaczej nie dokręcisz. Później dochodzi się do wprawy i idzie całkiem sprawnie, choć jak wkładałam najszerszy łęk do musiałam się trochę posiłować  😫
Słyszałam, że łęki się trochę różnią pomiędzy rimini a rimini pro light, ale nie wiem ile w tym prawdy. Ktoś może porównywał ?
hmmm... mi też wymiana trochę zajęła... ale sobie poradziłam... dokładnie wszystko wyjaśniła leva-tywa w poście wyżej
o różnicy między łękami pro, a rimini nic mi nie wiadomo...
ale może się mylę 🙂
Cariotka   płomienna pasja
24 grudnia 2010 14:33
Ja mam siodło Thorowgood Sigma z Decathlonu i pro Dressage Winteca🙂 Jestem z nich bardzo zadowolona🙂 Koń chyba też🙂
http://dobry-kon.pl/opis/1656167/siodlo-daslo-rimini-pro-light.html

zastanawiam sie nad kupnem tego siodla, pan w sklepie bardzo zachwalal (jak to pan w sklepie:p) stwierdzil ze to tansza wersja winteca, choc nie wiem czy jest co porównywać??? wiadomo wintec to wintec 😍 ale siodelko wyglada ciekawie, jakoglądałam to wydawało sie solidne a przede wszystkim super lekkie🙂 łeki ma wymienne a klocki kolanowe na rzepy
miał ktoś może?moze polecic lub odradzic??? :kwiatek:
Anderia   Całe życie gniade
24 stycznia 2011 17:57
Było już milion razy o tym siodle...
faktycznie....sprawdziłam po fakcie🙁
przepraszam za powielanie wątku i juz o nic nie pytam :kwiatek:
Może co prawda nie jest to siodło z niższej półki, ale używane i jak się mi wydaje w dość dobrym stanie. Nie stać mnie w chwili obecnej na siodło za wyższą cenę, a potrzebują dobrze dopasowanego siodła do konia od zaraz. Co sądzicie na jego temat? 🙂

http://www.allesiodla.pl/lemetex-husar-p-318.html
potrzebują dobrze dopasowanego siodła do konia od zaraz



Ale czyż dopasowanie siodła do konia nie jest kwestią indywidualną?  😎
Oczywiście, że jest  🙄 Chodzi o to, że znajoma ze stajni kupiła jakiś czas temu identycznego siodło. Przymierzałam je na swojego, leżało idealnie. Chodzi mi więc o to, jakie są opinie na temat tego siodła, czy ktoś je może miał, poleca?
zeus, identyczne czyli... jakie? Model lemetex husar? 😉
Nie patrz na firmę i model tylko na rozmiary łęku, rozstaw paneli, stopień "uklepania" poduszek..... Nie wiem czy tak prędko znajdziesz identyczne, używane siodło. Możesz znaleźć tylko siodło takiej samej firmy, o takim samym rozstawie łęku, paneli, ale nie wiadomo czy ono będzie tak samo "zużyte" i "wyjeżdżone" jak to siodło znajomej...
Zeus, można kupić siodło używane, ale w bardzo dobrym stanie i siodło używane, wyjeżdżone (bywa, że źle), uklepane, baaaardzo stare. Husar to właśnie bardzo stary model Lemetex'a (obecnie Courbette). To jest dobra firma, ale akurat siodło ze zdjęcia wygląda na bardzo leciwe. Jeśli na ten moment nie masz 1200-1500 zł - za tyle naprawdę jak dobrze poszukasz można mieć dobre siodło, to sobie odpuść. Może lepiej na razie kupić polecane tu Daslo i dozbierać. Ja tego siodło nie miałam, więc podpytaj innych.
Heh dokładnie, mam limit do 1500 zł. Dzięki wielkie, właśnie o to mi chodziło dziewczyny 🙂

EDIT: A siodło mojej znajomej to właśnie ten model Lemetex'a - Husar. Jeździłam w nim w niedzielę na Zeusie i naprawdę BAJKA. Ale tak jak mówicie, poszukam jeszcze 🙂 Jeszcze raz wielkie dzięki!
Może co prawda nie jest to siodło z niższej półki, ale używane i jak się mi wydaje w dość dobrym stanie. Nie stać mnie w chwili obecnej na siodło za wyższą cenę, a potrzebują dobrze dopasowanego siodła do konia od zaraz. Co sądzicie na jego temat? 🙂

http://www.allesiodla.pl/lemetex-husar-p-318.html


u mnie w stajni było jedno takie siodło, nie jeździłam, ale miało MEGA twarde poduszki podbicia, jak z kamienia koń napewno nie miał z nim dobrze...
w linku jest używane więc nie wiadomo w jakim stanie są te poduchy
W ogłoszeniach wisi siodło EQUIP'HORSE, warte to jakiejkolwiek uwagi? wygląda sympatycznie.
Czy do nowych modeli winteca wsadzę łęk od winteca wide?  👀
vissenna   Turecki niewolnik
06 lutego 2011 17:31
Mia do winteca wide dołączone są specjalne łęki (odcienie fioletowe).
NA moje próba włożenia standardowych łęków się nie uda, a nawet jak na siłę wejdzie to stracisz gwarancję na siodło.
vissenna, cholerka 🙁 Chyba czas zainwestować w "lansiarską" bezterlicówkę :/ 😉
Mógł by mi ktoś doradzić w kwestii kupna siodła na kucyka?  :kwiatek: Niewiem które jest lepsze siodło jakościowo - westernowe czy gapa ?
Jedna z forumowiczek prosiła mnie żebym wstawiła zdjęcie siodła Daslo Pro light od spodu ze zmierzonym rozstawem ławek.  O takie zdjęcie i wymiar Ci chodziło?
bardzo dziękuję, o to chodziło  :kwiatek: . Mam starego winteca 2000 AP i ma strasznie wąski rozstaw ławek... wintec IW ma dużo szerszy, orientujecie się może, czy nowy wintec 2000 ma szerszą przestrzeń?
kopi nowe wintec'ki mają szerszy rozstaw niż te stare 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się