Kącik Ujeżdżenia

Koniczka, nie wiem co jeździłaś, co jeździsz. Ale z twojej wypowiedzi sam nasuwał się taki wniosek.
Ja nikogo nie namawiam na zawody w Aromerze, sama nie startuję, ale ciekawi mnie twoje podejście 😉
eot. 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 grudnia 2010 09:41
croopie, to przeczytaj sobie moją wypowiedź jeszcze raz. Dla ułatwienia ją rozwinę - z góry zakładam, że jak towarzyskie to nie jadę choćby nie wiem co, bo na towarzyskie nie jeżdżę, a nawet jakby zrobili regionalki to nie pojadę, bo uważam że zachowali się nie fair w stosunki do zawodników, a że mam już wyniki do klasy sportowej, na zrobieniu której mi zależało, to mnie na te zawody nie ciśnie. Rozumie?
Koniczka, jasne 😉 W takim razie do zobaczenia na ZR albo ZOO 🙂
Już nie ważne
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] całkowita edycja posta.
Widzieliście na eurodressage? jest jeszcze rapcewicz

Wojciecz Markowski
Poland
O-judge, FEI Technical Delegate


Most important event in your equestrian life in 2010?
The World Equestrian Games in Kentucky, where I was as Technical Delegate. There was great sport, but unfortunately the course of event and costs did not give 100% satisfaction to participants and officials.
As a judge I was president of the ground jury at the World Young Horse Championships in Verden in the 6-year old division.  I also judged some interesting and nice show like the Swedish Championships Young Horses, CDI Lyon, CDI Munich or CDI St-Petersburg 

Most important happening, evolution or trend in the world in 2010?
Systematic progress in the fight against cancer and other diseases of the 21st century: this is a  positive tendency. Unfortunately 2010 showed a lot problems in the economy


Best and worst tv and radio show
I have no time to watch TV, but when I do I mostly watch the news (polish channels, BBC) and movies before I got to sleep. I prefer to read books or listen to music.
For radio I prefer the Polish channel 2 (“dwójka”). It has very good programs with a lot of music – mostly classical - but not only. It features many interesting presentations and discussions on books, plays, concerts, exhibitions, etc

Best book, play, concert, movie and CD
Best Book: to me the best books are written by the Polish Waldemar Łysiak – I am not sure that are translated to English as his langue is very specific – very difficult langue constructions, extremely sharp opinion on people, politics etc. At airport in Warsaw is small shops with books, latest edition and mostly bestsellers. Each time I end my trip with one, two books. So on my last trip I bought the very interesting book by David G. Williamson “Poland Betrayed. The Nazi – Soviet Invasions 1939.
Best Play: Last year during Olympia  I saw War Horse in London, which impressed me so much. After the play we got the opportunity to have a discussion with the actors and actresses.
Best Concert: Requiem, by Mozart, at University Church of Salzburg. It was presented at midnight and gave me an unforgettable feeling.
Best cd: Irena Santor's “Crazy World” . She is a Polish singer who has been very popular for a very long time. In 2009 she celebrated her 50th on-stage anniversary with this CD. She made it together with renowned musicians such as Stanisław Soyka. The music is not only excellent music but the lyrics are written by best Polish song writers.

What would you like to see changed in the dressage world in 2011?
to be able to evaluate all decisions taken by FEI/DC in 2010 after 2 to 3 years of their practical implementation.

What do you wish for in 2011? 
That 2011 will be not worse than 2010


Jest i Rapcewicz:

Michal Rapcewicz
Poland
Individual WEG dressage rider

Most important event in your equestrian life in 2010?
My most important experience in 2010 was the World Equestrian Games in Kentucky. I made the impossible possible for my country as i was the first Polish dressage rider to reached the finals.

Most important happening, evolution or trend in the world in 2010?
The most expensive horse in the world has been sold!
For me personally: I met my new sponsor

Best and worst tv and radio show
Best Tv: X-Factor in the UK
Worst tv: I really do not have time for that

Best book, play, concert, movie and CD
Best movie: Salt
Best play: Cirque Du Solei

What would you like to see changed in the dressage world in 2011?
I hope we can keep World Dressage Masters

What do you wish for in 2011?
Good health to everybody and dreams come true!


Bardzo lubię te wywiady, co roku publikują 🙂
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
25 grudnia 2010 11:53
Pierwsze pytanie jest mocno tendencyjne..  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 grudnia 2010 14:55
Jak wam się widzi Gal na Sisther de Jeu - stają się  powoli niezyciężoną parą.

Moon   #kulistyzajebisty
02 stycznia 2011 20:29
Pisałam przed chwilą Strzydze na gg, że za dwa lata Szokomol będzie znów wydawał grube miliony euro na konia spod tyłka Gala. ;-)
dempsey   fiat voluntas Tua
02 stycznia 2011 23:18
kobyła się zestresowała owacją - nieprzyzwyczajona jeszcze  😁
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
02 stycznia 2011 23:34
Nie dość że Gal i jego nowy diamencik, to jeszcze wszystko po rosyjsku  😜
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 stycznia 2011 08:07
mnie się podoba ten  komentarz po rosyjsku (na szczęście mój szkolny rosyjksi pozwala mi na mniej więcej zrozumienie go).

Szczególnie zwróciłam uwage jak główna pani komentatorka podkreślała jak to trudno z kobyłami się pracuje, że nie każdy potrafi, że Hubertus Schmidt jest znanym specem od pracy z kobyłami, o Galu mówiła jak to ma miękką i czułą rękę.

Co do kobyły: fajna na pewno i widać że Gal z nią będzie wygrywał.
Przegladałam propozycje zawodów na rok 2011.
29.01. w Aro jest HZT-A "formuła filmowanych i omawianych przejazdów". Odbywało się już takie coś? Jak to wyglada? Na jakich zasadach się odbywa? 🙂
Ja mam nadzieję, że to jakiś żart 😁
Poza tym, to pewnie nowa formuła szkoleniowa pana Ratajczaka, poszedł za przykładem Sałackiego w Lewadzie, który odbywa takie mini-nagrywane zawody na każdym turnusie swojego obozu 😉 tylko różnica jest taka, że na obozach w Lewadzie są dzieci, które często gęsto nie jeżdżą sportowo i bardzo chcą siebie zobaczyć na ekranie, z boku, a w Aro na zawodach... zobaczymy czy w ogóle wypali  😎
coś kiedyś było...
żart raczej nie. I do końca lutego same ZT...
Anaa, taaak i AŻ jedne ZOO, w lipcu !!
Ahh ja i tak do końca lutego, przynajmniej mam starty z głowy.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 stycznia 2011 20:09
Już było- wtedy był konkurs sędziowany przez komisję, + był sędzia master, który obserwował i oceniał przejazd, ale jego oceny się nie liczyły. Wszystko było nagrywane, a po konkursie się zbierało na górze i sędzia master omawiał przejazd po przejeździe.
Chyba trzeba poczekać na oficjalne propozycje, może coś więcej wytłumaczą. Bardzo chciałabym pojechać (trzeba kiedyś zacząć zaliczać te oczka do licencji). Mi tam wsio rybka. 😁

Koniczka, ale że wszyscy zawodnicy zbierali się po konkursie i master omawiał tak... jawnie? Czy w zacisznym kąciku?  😀
Jasnowata, ale oczka do licencji to chyba nie na ZT...
no jak to?  🤔 Nie załamuj mnie. Myślałam, ze muszę pozaliczać te Ptki na min. 55% i już. To w takim razie na jakich, jesli nie ZT?
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
03 stycznia 2011 20:19
Wyniki na ZT się nie liczą. Jak już to na ZR.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 stycznia 2011 20:20
Ptki to na ZR lub na konkursach regionalnych przy ZOO. ZT to sztuka dla sztuki i do niczego się nie liczy. Omawianie było publiczne - każy mół przyjść i posłuchać.
A no tak, fakt, mea culpa, na ZR, a nie ZT.
W każdym razie podłamałam się 🙁 Najbliższe w lutym. to na pewno pojadę, ehhh.  🙁
W takim razie ZT sobie odpuszczam, szkoda pieniędzy.
[ciach]

tutaj jest wątek ogłoszeniowy: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,9301.0.html
moim zdaniem, ta forma zawodów była całkiem ciekawa. Fajnie było obejżeć swój przejazd i mieć do niego komentarz sędziego, ktory podpowiadał co należałoby poprawić, żeby za dany element dostać więcej punktów, a co było dobre. Można było usłyszeć pare miłych słów na temat swojego konia  😎 A chętnych do omawiania przejazdów nie było wcale dużo, więc szybko to szło.
Jasnowata, pokazywano i omawiano przejazdy tylko tych osób które sobie tego życzyły  😉 na górze w barku.
tak jak mówi Szerek
wyskoczę trochę jak Filip z przysłowiowej konopi ale nie chciałam zaczynać nowego wątku

No nie zaczynaj, bo temat ogłoszeń już istnieje i tam zapraszamy.
TanTal   Akademia Sztuki Jeździeckiej ,,TANTAL''
20 stycznia 2011 10:37
[CIACH] (szczególy w ogloszeniach).
no wlasnie- w ogloszeniach  :nunchaku:
Ale ciastko!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się