SIODŁA

[quote author=cudna_11 link=topic=31.msg822085#msg822085 date=1293272872]
Hypnotize - dzięki za info 😉 bardzo mi pomogłaś, bo wizualnie wygląda te siodło super.


Ale szukam wlasnie siodła które dobrze usadza i dobrze trzyma 🙂

Jakie możecie najbardziej polecić takie do 2 tysięcy ??

Szukam na już siodełko, bo moje nie pasuje na konia i muszę kupić nowe...

A jest ich TYLE, że szok, trudno wybrać.

Potrzebuje siodło wszechstronne ewentualnie skokowe.
[/quote]

polecam Kieffera Garmisch. dla mnie ideał. wygodny, trzyma, ale dyskretnie, daje jeźdźcowi swobodę. do skoków super, przejechałam też w nim 7dniowy rajd i nie czułam nic, koń też był zadowolony.
Już mam jednego kieffera ale munchen tez super 😉

dzięki za informacje, ale ciężko z brązowymi używanymi chyba:>
cudna_11, w 500 ogólnej czy skokówce?
Ja miałam Prestiga z rozstawem łeku 33 i było za ciasne. Kupiłam Daw Maga L i używam tego siodla z podłkadka Mattesa bo jest na tyle szerokie.
To sie zastanawiam jakim cudem 33 = L ?!  🤔


To tylko moje subiektywne zdanie ale podparte jakimś tam doświadczeniem. 🙂
Ja się powoli przekonuję do kupna Winteca z wymiennymi łękami. I takie mam pytanie:
Czy w wintecu 500 tym wszechstronnym da się skakać coś więcej niż kawaletki? I czy ten 500 jump jest w rzeczywistości taki ładny jak na fotkach 😀?
Dzionka a co z twoim DawMagiem że go sprzedajesz?  😲
galeria, to jest siodło typowo skokowe, do większych skoków. A ja jestem jeźdźcem rekreacyjnym i skaczę raz w tygodniu przy dobrych wiatrach, potrzebuję wiec albo ujeżdżeniówki (na którą teraz mnie nie stać) do jazdy po płaskim, albo siodła wszechstronnego/o mniejszym profilowaniu skokowym. Żeby dobrze siedzieć w tym siodle muszę jeździć w bardzo krótkich strzemionach, a taka jazda na codzień mi się nie uśmiecha po prostu 🙂 Jak bym miała ujeżdżeniówkę to bym go nie sprzedała za nic, bo skacze mi się w nim super.
Anderia   Całe życie gniade
27 grudnia 2010 11:57
edit: kurczę, dziwna sprawa - nic takiego nie pisałam  😲
czy to możliwe że wskoczył mi post kogoś innego?
Dzionka skakałam we wszechstronnym 500 chyba do 90cm, bardzo fajne siodło 🙂 właśnie od sierpnia czekam na takie od p.Sebastiana  🤣
ae
Od sierpnia?! Dlaczego tak długo?
Czy jakaś dobra duszyczka rozszyfrowałaby mi numery (190107) z Kentaura?  :kwiatek:
Jeździł ktoś w siodle Kentaur Naxos?
Szukam siodła St. Martin wszechstronne  👀 znalazłam tylko skokowe..
Ja miałam winteca wszechstronnego
ale o profilu ujeżdżeniowym, VSD
i też skakałam w nim i nie było tak źle 🙂
był tylko trochę wydłużony.
Dzięki dziewczyny 🙂 Po Nowym Roku czekają mnie jazdy próbne dwóch wersjach winteca 500, mogę więc zdać relację 🙂
Hypnotize też chciałabym wiedzieć 😉  leciało z Niemiec, ale ponoć już jest więc czekam...  😁
ae
No tak , nie wiesz ze Niemcy to na 2 końcu śiwata? 😉 ja bym sie ostro wkurzyła.
ae, na początku tego roku przez Hidalgo ściągałam nowy model Winteca 500 z Niemiec (więc pewnie tego samego co Ty) i czekałam niecałe dwa tygodnie ....
ja jak wysyłałam siodło do niemiec paczką ekonomiczną to szło całe 5 dni...  😉
Aaa no i łącznie z przesyłką od hidalgo do mnie bo jeszcze parę rzeczy wtedy brałam 😉
ale wiecie jak to z panem Sebastianem bywa... 😉 wkurzanie się nic nie da w tym przypadku. Dawno dałabym sobie spokój gdyby nie chodziło o wymianę, a tak, no cóż może kiedyś się doczekam  😁
ae, zadzwoń do pana Kostrzewy z Ihaha, też ma Winteci, i myślę, że też spokojnie dogadasz się na jakąś podmianę...
Epk, przed wakacjami wysłałam mu swoje siodło i czekałam czekałam i czekałam... nie miał czasu, żeby je wycenić i skończyło się tym, że siodło do mnie wróciło. Mam jakiegoś pecha chyba  🤔
Oj to faktycznie. Przyznam, że ja nie miałam żadnego problemu z p. Kostrzewą. Fakt, że moje siodło dość poszukiwane było i w sumie z tego co wiem, to w przeciągu 2 tygodni już miał je sprzedane, ale i tak kontakt był bardzo dobry. Z tym, że ja wysyłałam mu zdjęcia i dzwoniłam, miałam wstępną wycenę a potem wysłałam siodło i ponieważ okazało się zgodne z opisem to nie było problemów.
Mi Kostrzewa bardzo zaniżył wartość siodła i sprzedałam sama. 🤔
No taka prawda, że najlepiej samemu sprzedać niż oddawać w rozliczeniu. Dla sklepu to zamrożone pieniądze są i brak gwarancji, że takie siodło szybko się sprzeda - dlatego jest to jeden z głównych powodów zaniżania cen siodeł.
2 w kiefferze to jaki rozmiar łeku ?
Mam podobne pytanie - Fit 3 w Euroridingu to jaki rozmiar?
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
28 grudnia 2010 21:27
Mam pytanie do forumowiczow siedzacych mocno w siodlach  😁 czyli duzo wiedzacych.
Szukam jeszcze siodel dobrych firm, siedzisko pol-glebokie, albo plaskie, duze klocki kolanowe, miekka skorka, przedewszystkim skokowe.  😉 Moze byc a nawet chetnie cos na styl euroriding jade s.  :kwiatek:
dzionka wg. moich koni około 33  😉  😀
paulut., oo to by było fajnie 😀!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się