siodło ujeżdżeniowe

Naciau, wydaje mi się, że już bardziej. Ulla ma duże poduszki kolanowe, ustawia nogę w dobrym miejscu i chyba jest troszkę głębsza. O doznania z jazd pytaj xxagaxx, ale mniej więcej wiem co ci powie :p
Lech Profi to bylo pierwsze siodlo ujezdzeniowe, w ktorym jezdzilam i baaaaardzo dobrze mi z nim bylo.
ja jako rekreant skaczacy nieduze przeszkody wybralam sie na zawody ujezdzeniowe i mialam do wyboru dwa siodla uj - wlasnie lech profi i passier gg - wtedy wybralam kieffera. bylo mi wygodniej (bo zdecydowanie mialam problem z dosiadem w siodle uj - a kieffer troszke subtelniejszy z wymuszaniem niz gg mi sie wydawal).

i tyle jestem w stanie powiedziec 'ujezdzeniowo' o tym siodle, natomiast jest to prze-mega-fantastyczne siodelko w teren jak dla mnie 🙂
(zdecydowanie lepiej mi w nim bylo niz w mojej venezii).
oo ja mam venezie i fajna jest w terenki , a co mozecie w takim razie polecic ? mam problem z latajaca lydka  😡
Naciau - ja zdecydowanie tez mam ten problem. i z opinii trenera, najlepiej siedzialam w siodle County (zdaje sie Competition - ale glowy nie dam) i w nim mialam lydke lepiej niz zazwyczaj.
no ale tak jak mowilam - ja rekreant, pseudo-skoczek i na ujezdzenie mnie po prostu czasem nachodzi i wsiadam w cokolwiek ujezdzniowego co znajomi mogo pozyczyc.
🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
28 grudnia 2010 20:37
no wlasnie chcialam aby mnie korygowalo

od tego to jest trener 😀iabeł:

zeby nie było, ze sie ograniczam do jednozdaniowych złosliwych wpisów 😉 jeżdziłam w bardzo ortopedycznym siodle - głebokie siedzisko plus duże poduchy - w takim siodle jak najbardziej DA SIĘ jeździć siedząc niepoprawnie! ba! przez to, ze siodło narzuca pewien konkretny dosiad (bez względu na stopien wygimnastykowania i wyszkolenia jezdzca!) to łatwo w nim usiąść inaczej niż siodło "sobie zyczy" (bo tak jak siodło sobie życzy/narzuca może być zbyt trudne dla jeźdźca na poczatkowym etapie)
a siodło mnie nie skoryguje. nawet gorzej - siedząc "jakoś" może byc w tym siodle niezbyt wygodnie, wiec ciało zaczyna szukać jakby się tu w nim usadzic wygodniej. i człowiek siedzi potem w chińskie S, ale "wygodnie" 🙄 i buli potem trenerowi nie za uczenie się i progres, a za odrabianie swoich fatalnych nawyków.

nie polecałam i nie będe takich siodeł polecać na "przygodę" z ujeżdżeniem. jak ktos ma profesjonalną opieke - prosze bardzo, jak ktos jest na takim poziomie, ze mu mocniejsze przytrzymanie potrzebne - tez proszę bardzo.
inne przypadki - odradzam. mimo ze to tak "profi" wyglada i wielu osobom się marzy...
trener jest  😉 , ja ujezdzeniowiec nie jestem , ale cwiczenia itp to wole w ujezeniowce robic .
Ja jak zaczęłam startować, to wybrałam właśnie Kieffer'a Lech DL AT i jeździło mi się bardo dobrze.

Ważne żeby Tobie dobrze się siedziało i wykonywało elementy.

Jeśli już je próbowałaś i pasuje Ci to weź je, a siodło zawsze można sprzedać  😉




dzieki 😉 zobaczymy jak z ulla , gg passier tez mam na oku i tego lecha
Jeśli masz problem z łydką, to polecam Kiffera DL AT bo ma duże poduszki kolanowe wiec powinno ustawic ci łydkę. Jak na 1 siodło ujeżdżeniowe, powinno byc całkiem ok.

Ja teraz jeżdżę w Top Dressage i nie zamieniłabym tego siodła na żadne inne, po prostu och i ach  🤣
dzieki , wezme pod uwage  😀
ja kiedy siedziałam po raz pierwszy w ujeżdżeniówce był to euroriding diamant - jak dla mnie była to rewelka.
z racji licznych zmian grzbietu Salwka bardzo często byłam zmuszona zmieniać siodła 😀iabeł:
więc przerobiłam z ujeżdżeniówek: daw-mag sylwester, wintec isabelka, euroriding diamant, prestige top
i stwierdzam że skórę najlepszą ma bezkonkurencyjnie daw-mag, można macać macać macać i jeszcze raz macać.
ale mistrz usadzania - diamant! 😍 niektórych blokuje, ale ja nie jestem w tym szlachetnym kręgu 😁 ja mam w nim swobodę, nie narzuca postawy ale hmmm no tak podpowiada jak siedzieć, cos w ten deseń - nie umiem inaczej tego nazwać
mnie diamant strasznie blokował...
nogę to najczęściej miałam gdzieś na zadzie

dobrze jeżdziło mi się w prestige top dressage, a niedługo powinnam mieć w końcu mojego gg  😍
Miałam ulle na testy - bardzo podobna do mojego actiona.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
30 grudnia 2010 16:17
korsik, miałam to samo przy diamancie ale 17 cali jak zmieniłam siodło idealnie dobrane dla siebie (16) to problem znikł i nie zamieniłabym tego siodła na nic innego
też miałam 17'' i siedzisko faktycznie było na mnie za duże, ale tybinka była ok
w ogóle nie umiałam porządnie usiąść w tym siodle, no ale ja wole siodła zostawiające więcej zwobody
mnie diamant strasznie blokował...
nogę to najczęściej miałam gdzieś na zadzie


Tak jak ja! Na zdjęciach z zawodów, które wstawiałam na forum widac, że prawie zawsze noga pomimo usilnych chęci leci mi do tyłu. Ale tylko w ten sposób mnie blokował, bo "na górze" siedziałam w nim swobodnie, lekko, zwłaszcza w galopie.
ja nawet w nim usiąść porzadnie nie mogłam, strasznie się telepałam..
korsik solina
mówicie ze 17 dla Was za duze, wiem ze to mało orientacyjne ale czy mozecie podac swoj wzrost i wage? Bo ja tez celuje w 17 a moze sie okazac ze będzie duza 😉
Diamanty mają straasznie duże siedzisko. Je jeżdżę w 17" Passiera albo 16,5. W Euroridingu 17" czułam się jak w 18, dopiero 16 było dobre 😉

edit. wstawię małe porównanie 😉
moje 4 litery w diamancie 16", dodam że mam jakieś 173 cm wzrostu

tu w diamancie 17, wiem, że frak jest niemiarodajny, ale wybrałam takie, że widać jak daleko jest tylny łęk 😉

tu w passierze 17


🙂
croopie czyli jak mam skokowke 17,5 stubbena to jest szansa, ze moj wielki zad bedzie pasowal w 17 diamanta?
epikea, ja mam 176 wzrostu i ważę ok 58-59kg, ale jestem szczupła i mam długie nogi, więc tybinka była ok, a siedzisko duuże
dla mnie tybinki są ok, chociaż mam długie nogi 😉 Siedziska w Diamantach są duże, zresztą zobacz na zdj które wstawiłam wyżej 🙂
czekajcie czekajcie, bo ja juz sie nie łapię. w takim razie mam 16 cali, bo siedze jak w kazdej innej 17stce i  takiej wielkości jest siodło.
Pilnie potrzebuję informacji o siodle Passier Hannover, ktoś pomoże?  :kwiatek:
amazonka89, o którym dokładnie ? Passier Hannover to w skrócie Passier, a modeli mają sporo 😉
Poza tym było już tyyyle razy o Passierach... Nawet mnie się zdarzyło kilka razy zachwalać 😉

Przepraszam mój błąd ... Chodzi mi o siodło Passier GT.
[url=[[a]]http://www.loesdau.de/websale7/Dressur-Sattel-%27Excellent%27..htm?Ctx=[[a]]{ver%2f7%2fver}{st%2f3eb%2fst}{cmd%2f0%2fcmd}{m%2fwebsale%2fm}{s%2floesdau%2fs}{l%2fDeutsch%2fl}{mi%2f05-loesdau%2fmi}{pi%2f50050%20%20%20%20%20%20%20%20%20%2000001%2fpi}{po%2f1%2fpo}{fc%2fx%2ffc}{p1%2f982019439f755cc1a5437baf0ee8b2f2%2fp1}{md5%2fbfed088847e140b89cec55dd1ac61210%2fmd5}]link[/url]



ktoś jeździł w siodle Loesdau Dressur-Sattel Excellent
mogę poznać opinie o tym siodle?


nie wstawiaj tak długich linków 🤬 skracaj je!


przepraszam  😡
(Muszę w linku.)
[[a]]http://picasaweb.google.com/lh/view?q=eliz%C3%B3wka&psc=G&filter=1[[a]]#5556540011411636482
Mój Wintec 500 Dressage z wczoraj. Dzisiaj wydłużyłam strzemiona o dziurkę. Chyba lepiej to wygląda, ale za to nie mogę się na nich oprzec  🤣 (ahhh to podkurczanie i tak krótkich nóżek).
croopie, ten passier wydaje się być do Ciebie strasznie niedopasowany... IMO jakbyś usiadła na środku to z tyłu byłoby równie dużo miejsca jak w euroridingu...
kujka   new better life mode: on
01 stycznia 2011 18:04
croopie, zgadzam sie, do mnie Twoj passier pasuje bardziej 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się