Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

m.indira   508... kucyków
05 grudnia 2010 12:21
moje pierwsze halówki z Sigmą 70-300 wygladały tak...
http://www.digart.pl/praca/3684486/o_maly_wlos.html
http://www.digart.pl/praca/3751374/na_westowo.html
co do ustawień to leciałam iso 400 na czasie nie dłuższym jak 1/250 z priorytetem czasu, czasem manualem, ale tez o podobnych parametrach

a zimą?
zimą bez problemowo, ostrzę, wożę w czapraku terenowym z sakwami, czasami na klacie... od kilka lau nie ma problemów, ostrzy tak samo szybko, obojętnie czy mam -15 czy -5 ... może mój jakiś wybitny obiektyw jest , nie wiem 🙂
wczoraj tylko zgubiłam gumkę na wizjer przy którymś wkładaniu do sakwy i musze teraz dokupić...
Mam pytanie. Nikon wypuscil nowy model - D7000? Coz to jest? I czemu jest tylko minimalnie tanszy niz D300s? Najpierw myslalam, ze to nastepca D5000, ale biorac pod uwage cene, to raczej ta sama polka co D300.
Gdybyscie teraz kupowali body i mieli wybierac pomiedzy D7000 a D300s, to ktore body byscie wybrali?
MsCarmen, Ty jestes nikonowym ekspertem, wiec licze na Twoja opinie! 🙂
pierwsza str jaka mi sie otworzyla:
"Nikon D7000 to następca modelu D90, jednak dużo bardziej pasuje do niego określenie "mini-D300s". Nowa, 16,2-megapikselowa matryca, magnezowa i uszczelniana obudowa, nowy autofokus z 39 polami, nowy, 2016-polowy czujnik pomiaru światła, wizjer z pryzmatem kryjący 100% kadru, filmy Full HD z dźwiękiem i ciągłym autofokusem, dwa sloty na karty SD, tryb seryjny 6 kl/s, 3-calowy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości... Czego więcej potrzebuje zaawansowany amator?"
Mam Nikona D3000 z obiektywem AF-S NIKKOR 18-55mm 1:3,5-5,6G. Zastanawiam się, jakie dać ustawienia, by w hali (dosyć kiepsko oświetlonej) uchwycić ostry i wyraźny ruch konia bez użycia lampy. Kombinuję z ISO, ekspozycją, ale nic nie chce wyjść. Będę wdzięczna za każdą pomoc 🙂
ahawa, nie istnieja uniwersalne ustawienia. Generalnie - iso w gore, przyslona w dol, to skroci czas. Ale nie oszukujmy sie, to jest jednak dosc ciemny obiektyw do zdjec robionych w kiepskich warunkach, jakie zwykle panuja na hali.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 grudnia 2010 14:22
mam aparat Canon SX10Is , jak ustawić datę aby była na każdym zdjęciu?
Potrzebuję pomocy  :kwiatek:
Szukam lustrzanki cyfrowej, takiej żeby móc robić ładne zdjęcia koni w ruchu, żeby dawała radę na wyjazdach itp. Jednocześnie cena tak do 3tys maksymalnie.
Czego szukac? nikon? sony alfa? canon? pomocy.
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
27 grudnia 2010 18:24
CAAAA-NOOOOO-NAAAAAA !
Zobacz co ci lepiej w ręce leży, potem pytaj o model, tak mi się wydaje. Popatrz na ceny obiektywów.
Potrzebuję rady. Waham sie między dwoma obiektywami:
Canon EF 70-200 f.2,8L IS USM a Canon EF 70-200 f.4L IS USM  🤔
Który wybrać? Na ten drugi szybciej uzbieram. Czytałam opinie obydwu, zalety takie same: ostrość, kolory, bokeh. Jedyną różnicą jest waga i cena.
trzynastka   In love with the ordinary
27 grudnia 2010 22:44
Pewnie, różnicy nie ma zupełnie żadnej pomiędzy f/4 a f/2.8 🙄
No wiadomo, że w świetle jest różnica, chyba tego już nie trzeba było pisać.
trzynastka   In love with the ordinary
27 grudnia 2010 22:53
Do tego się odnioslam.
Jedyną różnicą jest waga i cena.


Ale to o co Ty pytasz ? Czy lepiej wybrać tańszy i gorszy czy droższy i lepszy ?  😁
Jak masz to kup lepszy ...
Zastanawiam się czy jest sens dla mnie, nieprofesjonalistki czekać na 2,8. Brakuje mi do niego ponad dwóch tysięcy złotych. A właśnie czytałam opinie, to oprócz wiadomych rzeczy, że potrzeba lepszego światła to zalety mają te same. No i wydaje mi się, że lepiej jest najpierw nauczyć się na tym gorszym, wyciągnąć z niego co się da. Mam rację? A jeszcze, gdybym wybrała ten z f.4 to z IS czy bez. Niby wiadomo, że IS to duże ułatwienie i gwarancja, ale znowu odnosząc sie do opinii, czytałam, że brak IS bardzo nie przeszkadza. Zdjęcia nadal są bardzo ostre.
cieciorka   kocioł bałkański
27 grudnia 2010 23:07
xxflygirlxx, ja bym brała 2.8 bez is
Pomieszało mi się. To właśnie o ten 2,8 bez IS mi chodziło, do niego brakuje mi 2000. A ten 4 bez IS mogłabym kupić już. Też jest dobry, no i własnie sie zastanawiam, czy mi naprawdę potrzebny taki super obiektyw, jeśli nie będę umiała z niego dobrze skorzystać.
xxflygirlxx ja właśnie mam taki sam problem. Zdecydowałam, że wezmę teraz tańszy 3,5. Póki co nauczę się robić dobre zdjęcia na dworze, przy lepszym świetle, potem, jak będzie mnie stać, kupię jakieś lepsze szkło. Profesjonalistą nie jestem, zarabiać na zdjęciach nie zamierzam, więc wydaje mi się, że póki co to mi wystarczy 😉
OSTATECZNIE:
Canon 500D, Canon 550D czy Nikon D90?
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
28 grudnia 2010 20:03
rtk - sama mialam niedawno podobny dylemat 🙂
Powtorze to, co juz kilka razy zostalo napisane - idz do sklepu i poprostu zobacz ktory model lepiej lezy ci w reku 🙂
Szukajac odpowiedniego aparatu spotkalam sie z opinia, ze wazniejszy od body jest dobry obiektyw. Moze zorientuj sie jaki obiektyw bedzie spelnial twoje oczekiwania i jak to wyglada cenowo w przypadku canona i nikona.
rtk, zdecydowanie Nikon D90!
A ja zaczynam powoli zbierać się do szukania body... i w ogóle myślę nad używańcem, chociaż sama nie wiem, trochę strach.
Na 1D mnie nie stać (chyba, że właśnie któryś starszy używany), myślę delikatnie nad 5, którą miałam w łapach i jest baaaardzo fajna. ISO można rozkręcić wysoko bez masakrycznych szumów, ostatnio robiłam foty tym body (5 mark2) w ciemnym pomieszczeniu, ISO wysoko, szkło na 2.8 (szeroki kąt) no i sam miód... foty na 1/14 sekundy jasne jak w dzień, szoczek...
Zaraz wlezę na jakieś testy i porównania, ale może ktoś wie co ewentualnie jest konkurencją dla piątki?
Tylko Canon 🙂
a ja na niebawem kupie NIKONA d3000 tylko nie wiem czy nówkę czy używanego...
Co radzicie?
laga, kupując w sklepie masz pewność, że aparat jest w pełni sprawny, bez ukrytych wad. Dostajesz gwarancję i w razie problemów masz prawo do skorzystania z serwisu. W przypadku używanego sprzętu często można kupić "kota w worku".
Ja osobiście kupiłabym nówkę 😉
Mam problem ze zgraniem zdjęć.Otóż zrobiłam dawno temu kilka zdjęć jednym aparatem(zwykłą cyfrówką). Tą samą kartę ze zdjęciami włożyłam do drugiego aparatu.Wczoraj na imprezie porobiłam też kilka fot i dziś chciałam je zgrać.Jednak jest napisane coś w stylu,że nie można otworzyć folderu bo jest uszkodzony. Kompletnie nie wiem co mam zrobić bo nie chcę stracić wczorajszych zdjęć a tych z pierwszego aparatu nie da się usunąć.Gdyby był ktoś tak dobry mi pomóc lub wytłumaczył co mam zrobić była bym bardzo wdzięczna  :kwiatek:
trzynastka   In love with the ordinary
04 stycznia 2011 17:16
Czy ktoś mi może polecić jakiś dobry kompakt ?
Zwykłą małpkę mieszcząca się w kieszeni.

Chciałabym mieć aparat który mogę bez obaw zabrać na stok, bo jednak nie jeżdżę na tyle dobrze by zaryzykować zabranie lustrzanki, a domyślam się, że gleby z lustrem na plecach też nie są fajne 😉  😁

No chyba, że znacie jakiś fajny, dobrze chroniący plecak....
Kupiłam Canona 550D  💘 💘 💘
Jest cudowny. Na razie zrobiłam parę zdjęć w trybie "idioten kamera" i wyszły bardzo ładnie. Teraz muszę się wziąć za instrukcję i się nauczyć o co wogóle chodzi ;-).

Jak myślicie, lepiej uczyc sie metodą prób i błędów/ kupić książki czy pójść na kurs fotografii?
rtk, kup książki, np. "Ekspozycja bez tajemnic" Bryana Petersona http://merlin.pl/Bryan-Peterson/browse/search/1.html?offer=O&sort=rank&person=Bryan+Peterson
Nie mając podstaw metodą prób i błędów daleko nie zajedziesz bo nie będziesz nawet wiedziała co porównywać i dlaczego.
trzynastka   In love with the ordinary
04 stycznia 2011 20:03
Rtk - kup cała serie "bez tajemnic" 😉 to są chyba 3 książki
Teraz w mr. Booku są chyba w przecenie.
ninevet, byly trzy, teraz Peterson wydal wiecej, na pewno cos o makro, wiec sa juz przynajmniej cztery, moze i wiecej, nie wiem.
Ale fakt Petersonowska "trylogia" - Eskpozycja bez tajemnic, Czas naswietlania bez tajemnic i Kreatywna fotografia bez tajemnic (w takiej kolejnosci) to takie ABC fotografii, duzo mozna sie z tych ksiazek nauczyc.

Swoja droga tez szukam jakiegos kompaktu, ktory moglabym wsadzic do kieszeni i zabrac na stok 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się