strzemiona

galeria, ja miałam takie, kupowałam je "oby szybko, oby tanio". mam je od półtora roku, te wkładki to zwykły papier ścierny chyba, jedna wkładka w ogóle mi wypadła  😂. zabłocone strasznie się ślizgają, wiele razy przy wsiadaniu zsunęła mi się stopa, co czasem bywało niebezpieczne. w czasie jazdy jednak nic się nie dzieje, nie wypadają, chociaż ja mam mocne oparcie w strzemieniu i bardzo, bardzo rzadko jakiekolwiek mi się wymknie  😎. jeśli chodzi o lekkość... to tak, są lekkie, nie pękają (jeszcze). ale jednak radziłabym wziąć coś z gumką czy czymś, nie papierem ściernym, który niewiele ma do powiedzenia w starciu z błotem 😉.
D+A Egoistko  🤬

Ktoś A Ja tylko w takich  😉 W jakich jeździsz?
Miał ktoś może takie strzemiona http://konik.com.pl/pl,product,1323457,strzemiona,bezpieczne,z,ruchoma,stopk.html ? Jak z jakością? I czy to jest to samo co takie [[a]]http://sklepkarina.pl/strzemiona-bezpieczne%C3%85%C2%82amane-p-3214.html?osCsid=8d2e540dc3d680fee6dfbd3f2f262da8[[a]] ?  😉
Ja mam takie z konika, służa mi dzielnie już pare ładnych lat.

Myśle że to są te same w obydwu linkach  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
19 grudnia 2010 17:24
Ktoś A Ja tylko w takich  😉 W jakich jeździsz?


teraz dopiero zobaczyłam... 😡
a zwykłych,cięzkich ze skośnymi wkładkami 😉
Ja jeździłam zawsze w zwykłych metalowych sprengerach z uskośnymi wkładkami i byłam zadowolona, do czasu aż jakiś czas temu zaczeły mi doskwierać kostki i to nawet podczas jazdy, co się wcześniej nie zdarzało. Miałam takie uczucie, jakbym dostała skurczu w kostce, albo, jakbym miała za mało mazi, coś w tym stylu. Wypróbowałam Sprenger Bow Balance i jestem zachwycona! Od października kostki nie odzywają się w ogóle🙂 Udało mi się również poprawić oparcie stopy w strzemieniu (ich stopki są nieco szersze od zwykłych strzemion, dodatkowo z łatwością udało mi się wycofać stopkę spod palców pod śródstopie i nadal mam piętę w dole - wcześniej, trzymając strzemię pod środstopiem nie umiałam obciągnąć pięty w dół, bez wysuwania nogi niemalże na łopatkę konia). Dodam, że jeżdżę w skokówce.
W zeszłym tygodniu miałam okazję jeździć w skokówce w plastikach (z Decathlonu bodajże) i nie podeszły mi w ogóle:/ brakowało mi elastyczności strzemienia, a jak zgubiłam jedno to nie umiałam go złapać póki nie przeszłam do stępa. Niemniej plastików nie przekreślam zastanawiałam się nad tymi z Prestige z aluminiową 'tarką' do ujeżdżeniówki - próbował ktoś? Spisują się?
Dramka serio? Myślałam że to kolejny produkt typu "Przy rozpakowaniu paczki się rozlecę"  😎 ale dzięki dzięki  :kwiatek:
Galeria Serio 😉 Śmiało kupuj teraz okazyjnie w KONIK  😀

Alinka Mnie niestety kostki bolą podczas jazdy i nawet sprengery mi nie pomagają. Obecnie mam sprenger system 4 ale chce wypróbować Bow Balance. Twoja opinia mnie przekonała.
vissenna   Turecki niewolnik
19 grudnia 2010 19:30
Dramka Już kiedyś pisałam, że mam wywichujące się kostki i jestem po naderwanu ścięgien achillesa.
Elastyczne strzemiona tylko pogarszały sprawę.
Najlepiej sprawdzają się zwykłe strzemiona ze skośnymi wkładkami.

Słyszałam też opinię fizjoterapeuty, ze dobre są strzemiona o poszerzonej stopce lub takie z noskami.
To są moje cudeńka:
http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=17_157&products_id=3991

Kryształki nie odpadają, więc póki co jest +  😉
A ja po 3 latach użytkowania dziś właśnie pomyślałam, że nadal uwielbiam moje plastikowe Prestige. Jedyne strzemiona, których nigdy nie miałam ochoty wymienić.
Nie wiem czemu ale od czasu kiedy zaczełam jeździć w strzemionach Sprenger system 4 to bolą mnie kostki na sam widok zwykłych stzremion, które nijak nie amortyzują.

vissenna
Jestem fizjoterapeutą i nie do konca moge sie sie zgodzić z ta poszerzana stopka. Wedlug mnie to zalezy od człowieka i ewentualnie niestabilnosci stawu skokowego. Jednym bedzie wygodnie bo beda mieli szerokie podparcie u innych bedzie to powodowało wiekszy dyskomfort i ból. sadze ze powinnismy samo sobie strzemiona dobierac.  Ja mam hipermobilność obu stawów skokowych i niewyobrazam sobie jezdzenia w stzremieniu z szeroka stopką.
ma ktoś może takie strzemiona ? http://www.gnl.pl/strzemiona-feeling-p-1548.html
myślicie, że tę wkładkę da się potem wymienić ?  🙂
Ja mam te strzemiona i nie jestem z nich zadowolona, przez nie bardzo bolą mnie kostki, bo są tak wykręcone przez co moja stopa też wykrzywia się bardzo mocno, jedyne co w nich dobre to `palce do konia` (bo to właśnie miały robic i super, szkoda, że kostki masakrycznie bolą w połowie jazdy i nie moge normalnie kontynułowac) w dodatku kiedy wypadną ciężko je złapac...
A Ja chce takie kupić ponieważ kostka mnie boli
ja mam no-namy elastyczne z konika za 85 zł i sprawuja się swietnie! 😉
Ja też. 😉 Służą mi już pare lat. Ale jednak kusza mnie te Bow Balance
Kupiłam bow balance, dzisiaj wypróbuje i dam znać czy kostki dalej bolą.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 stycznia 2011 14:09
Dramka czekam zatem na recenzję, bo sama planuje zakup Bow Balance w przeciagu 2 tygodni 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
11 stycznia 2011 14:12
Jeżdżę ponad rok w Bow Balance i nic mnie nie boli! Polecam!!!
asds   Life goes on...
11 stycznia 2011 14:14
JA z powodu nie tyle bolacych kostek, co "puszczających" w czasie jazdy przesadziłąm się na Sprengera system 4 i jest poprostu miodzio od dwóch lat 🙂 Polecam- z kostkami problemu już ni mam
Zdecydowanie lepiej mi jest w bow balance niż w system 4.

Wygodniejsza dla mnie jest szersza stopka i wygięcie.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 stycznia 2011 17:08
Kilka dni temu przyszły moje Bow Balance. Są fantastyczne 😀
Tylko strasznie się namęczyłam żeby założyć je na puśliska prestiga, więc z grubszymi puśliskami może być problem.
noen   A story of a fighter of our human race
29 stycznia 2011 18:13
Bow Balance nie mają porównania z żadnymi strzemionami, jak dla mnie 🙂 Są świetne, super się w nich jeździ i skacze. Nic nie boli, jak ktoś wyżej pisał. Polecam więc 🙂
Mnie kostka bolała nawet w bow balance  🙁

Zaciekawiły mnie metalab z tymi poduszkami  🤔
w ktora strone powinny byc zalozone strzemiona z dziorka nie na srodku tylko z boku bardziej?
A jeździł ktoś może w syntetycznych Reflexach firmy Compositi i może mi coś ciekawego o nich powiedzieć?  :kwiatek:
Ktoś z waz używał Strzemiona METALAB Air System ?/
Bo takowych poszukuję  😍
Jak się u Was sprawdziły ??
Podobno są mega  😍
Miałam w domu, w sumie szkoda że nie wypróbowałam.
A znasz może kogoś kto ma i chce sprzedać ??
Bo na allegro widziałam za 200PLN ale sprzedane  🤬
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się