pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

noen, nie, to nie żart 🙂 chodzi o wyregulowanie gospodarki lipidowej skóry, więc nawet nie na włosy, a na skórę głowy - ale włosy sama piszesz, że masz suche, więc również.
Jak skóra jest przesuszona - to probuje się nawilzyć i wydziela więcej łoju. To traktujesz ją wysuszającym szamponem, więc ona wydziela go jeszcze więcej, więc znów ja wysuszasz... i tak dalej. Podstawą traktowania jest nawilżanie. Lekki olej naprawde może pomóc. Ale zima, ma rację, jeśli problem jest powazny, tonajlepiej iść do dermatologa.
noen   A story of a fighter of our human race
03 stycznia 2011 17:46
Dziękuje bardzo za rady, spróbuję poszukać tego wszytskiego to, w Norwegii, ale wątpię, że znajdę. Jak tak to spróbuję. Dziękuję jeszcze raz :kwiatek: :kwiatek:
Dziękuje bardzo za rady, spróbuję poszukać tego wszytskiego to, w Norwegii, ale wątpię, że znajdę. Jak tak to spróbuję. Dziękuję jeszcze raz :kwiatek: :kwiatek:

Proszę Cię, nie uwierzę że nie macie sklepu ze zdrową żywnością, gdzie olejów jest cała masa 🙄
noen   A story of a fighter of our human race
03 stycznia 2011 18:17
mieszkam na wyspie, z jednym centrum handlowym, do drugiego trzeba jechać na drugą wyspę, która jest jeszcze większą pipidówą niż ta moja 😉 I sklepu ze zdrową żywnością tu na pewno nie ma  😉
noen, oliwa z oliwek w większości spożywczych 😉 Tylko jak w Norwegii, to nie wiem, jaki dobrze zmywający szampon Ci polecić... Poszukaj ziołowych 🙂

No i dermatolog jest naprawdę najlepszą opcją 🙂
noen   A story of a fighter of our human race
03 stycznia 2011 18:31
szampon jakiś ziołowy może znajdę. Ale już mnie dobija ta wyspa, nawet peelingów do twarzy, ani toników tu nie posiadają...  😫 Specjalnie z Polski sobie przywożę, żeby wyglądać ja człowiek... 🤔
aa to przepraszam, spojrzałam na miejsce zamieszkania i się zdziwiłam, że nawet na moim zadupiu znajdę oleje a tam nie ? 😁

to jak będziesz w Polsce zaopatrz się może w szampon Babydream z Rossmana. Trzeba nakładać po nim odżywkę, bo za bogatego składu to on nie ma - myje bardzo dobrze, ale specjalnie nie pielęgnuje.
cieciorka   kocioł bałkański
03 stycznia 2011 21:00
noen, jak przesuszysz i tak już tłustą skórę, to ci się przecież jeszcze bardziej zacznie tłuścić. Tak samo, jak ze skórą na twarzy- jeśli tłusta i z trądzikiem, to co, nie nawilża się jej? 😉
noen   A story of a fighter of our human race
03 stycznia 2011 21:07
cieciorka : no właśnie też tak myślałam, ale może ewabe próbowała, pomogło, nie wiem  😡 Już doprowadza mnie to do szału, bo rano się budzę, i pierwsze co to łazienka, żeby wyglądać normalnie  😫
Czy jest jakiś trwały środek na kręcenie włosów (wykluczając trwałą)? Włosy z przodu i kilka kosmyków przy szyi są całkowicie proste, reszta fale/loki. Da się to jakoś ujednolicić? Codzienne lokowanie, mimo środków zabezpieczających włosy, trochę je niszczy...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 stycznia 2011 22:11
Ok, marzą mi się grube, duże loki.
Takie jak te:


lub coś w tym stylu:
[img]http://i.pinger.pl/pgr325/5199118e002174fe4b1e94f1[/img]

nie chcę żadnego 'baranka' ani 'śrubek'. Słyszałam niestety, że z wałkami, a raczej ich trwałością może być ciężko 🙄 Potrzebuję, żeby przetrwały caaaaałą noc... Idę w sobotę do fryzjerki, pokażę jej zdjęcia, ale pewnie skończy się na 'grubej' lokówce.
ktoś znalazł skuteczny sposób?
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
03 stycznia 2011 22:19
może prostownicą?

na mojej loki wychodzą grubsze 😉
lub
strzyga ja tak skutecznie się wyleczylam z chodzenia do fryzjera

teraz podcinam sama, farbuję sama...
strzyga ja tak skutecznie się wyleczylam z chodzenia do fryzjera

teraz podcinam sama, farbuję sama...


mam podobnie,
fryzjerom mówię NIE...
chociaż planuję doczepić sobie włosy wiec pójdę  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 stycznia 2011 14:20
sznurka, mam nauczkę. Dziś spięłam włosy klamrą... i wyglądałam jak debilka. Czuję się oszpecona =/
Dziewczyny, a ja znów poproszę o poradę.

Moje włosy są przesuszone - nie zawsze wyglądają zachwycająco, a i kolor się na nich nie utrzymuję.
Stosuję produkty Joico i nawet jestem zadowolona, ale bardzo chciałabym je nawilżyć.

Fryzjerka poleciła mi zabieg nawilżający przy użyciu jakiejś kapsułki - nie wiem o co chodzi, dla mnie to czarna magia.
Zastanawiam się, czy mi pomoże czy może mogę sama coś wykombinować żeby polepszyć kondycję włosów (z farbowania nie zrezygnuję, nie ma szans; na zero też się nie zetnę 😉)?

Macie jakieś pomysły, propozycje? :kwiatek:
A ja mam pytanie do stosujących oleje. Czy olej lniany też się nada? Bo mam litrowa butelkę z która nie wiem co zrobić  😉
Gavi ja zaczełam uzywać do swoich farbowaych włosów maskę "Wax" i jestem bardzo zadowolona.
Makrela, ile ją stosujesz? jak często nakładasz? Która to maska, bo w ofercie mają kilkanaście..

a czy maseczka na włosy z oleju (lnianego, słonecznikowego, kujawskiego..?) pomoże?
ponad miesiąc ją stosuję, tylko raz w tygodniu nakładam bo na więcej nie mam czasu i mam taką do ciemnych włosów
zastanawiam się czy da się coś zrobić z puszącymi się włosami
używam odzywki gliss kur:


psikadło gliss kur:


i szampon pantene intenstywna regeneracja

włosy myję codziennie, nie suszę a one wraz z wysychaniem 'rosną', robi mi się szopa nagłowie
rano wyglądają lepiej, bo robię się delikatne fale, ale po rozczesaniu szczotką jest to samo... zastanawiam się nad grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami, pomoże coś?

Czy jakieś inne odżywki pomogą? Nie mogę normalnie związać włosów w kitka, muszę albo wyprostować albo wiązać koczka, bo kitek wygląda beznadziejnie (cały napuszony)
Strzyga, pocieszę cię
ja kiedyś kilka miesięcy chodziłam w chustkach albo z ciasno zaplecionymi w warkocz włosami
taka trwała miałam...
noen   A story of a fighter of our human race
04 stycznia 2011 17:29
korsik, mam to samo. Mnie tylko prostownica ratuje. Albo suszenie przez chyba 25 minut, jakoś specjalnie 🤣 Fryzjerka mi pokazała, jak mozna suszyć dobrze wlosy samemu zeby sie nie puszyły. Najpierw podziel włosy na pare części, o tak : , i susz po małych ilościach ''w dół'' Czyli że kierujesz powietrze w dół włosów, żeby je wyprostować i a jak będą prostsze, to i będą mniej napuszone 🙂 U mnie działa 😉
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=15341114&postcount=1
Tutaj macie poruszony problem puszących się włosów,a nawet rozpisany cały plan pielęgnacyjny.
Aleka, Gavi, Olej lniany jak najbardziej może byc 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
04 stycznia 2011 18:49
cieciorka : no właśnie też tak myślałam, ale może ewabe próbowała, pomogło, nie wiem  😡 Już doprowadza mnie to do szału, bo rano się budzę, i pierwsze co to łazienka, żeby wyglądać normalnie  😫

a przeczytałaś ze zrozumieniem, co napisałam? bo mam wrażenie, że nie.
a przeczytałaś ze zrozumieniem, co napisałam? bo mam wrażenie, że nie.


Potęga wątpliwości 😉
Strucelka polecam termoloki, można je bardzo szybko nałożyć i po 15 min fryzura gotowa🙂

np.
ewabe, dzięki 🙂
Myślicie, że fryzjer jest w stanie obciąć włosy na równo, bez cieniowania, bez żadnych warstw? Zawsze mam pocieniowane włosy i potem jak są w gorszej kondycji lub jak już mocno odrosną to choćbym nie wiem co robiła, zawsze na końcach są takie strzępki, a nie równa tafla włosów...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się