ku przestrodze / byla opiekunka Celebesa znow w akcji

Do czego wy ludzie dążycie? Nie rozumie czegoś takiego. To, że jedna typiara konia źle traktraktowała to nie znaczy, że zaraz musicie się przyczepić właściciela stajni, w której trzyma konia. Niestety ale Nikt nie miał wpływu na jej zachowanie, i gdyby nie właściciel stajni to ten konik by miał jeszcze gorzej. Tak więc powinniście mu dziękować, że się stara. Próbował wytłumaczyć, Ale niektórym ludziom ciężko wytłumaczyć, że robią źle bo są zaślepieni swoim Ego.  A rodzice  maja gdzieś co się dzieje z jej córci " zwierzaczkiem ".
Przez takie właśnie zachowanie komuś innemu psuje opinie, a wy to wszystko nakręcacie i rozsiewacie dalej. Miło by wam było gdyby przez jakąś dziewczynkę wszyscy od was konie zabierali i wygadywali, że konie mają u was źle, mimo iż to prawdą to nie jest? 
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 stycznia 2011 16:15
Lepiej rozsiać i rozkręcić niżby miał kolejny koń wylądować u takiej czy innej dziewczyny w typie Wanessy. Ot, taka przestroga dla tych co chcą oddać konia do małolat, bez nadzoru opiekunów dorosłych.
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Lepiej rozsiać i rozkręcić niżby miał kolejny koń wylądować u takiej czy innej dziewczyny w typie Wanessy. Ot, taka przestroga dla tych co chcą oddać konia do małolat, bez nadzoru opiekunów dorosłych.


Może i tak, ale co z ludźmi którzy oddaja konie nie sprawdzając u kogo będą?? Sorki ale to chyba logiczne, że gówniara jest gówniarą i nie powinna brac na siebie takiej odpowiedzialności jaką jest koń, a rodzice powinnie sie 10 razy zastanowić zanim zakupią dziecku zwierzaczka. Ale to nie tylko wina dzieci i rodziców, a właścicieli którzy je oddają i mają gdzieś to gdzie oddają konia, byle sie tylko go pozbyć🙁 i w ten sposób konie tak kończą.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
04 stycznia 2011 16:31
są Koniarze i koniarze. Całego świata się nie zbawi, ale myślę, że jak chociaż dwie czy trzy osoby przemyślą (po natrafieniu na taką dyskusję) gdzie oddają konia to i tak będzie dużo.
wątek zamknięty
są Koniarze i koniarze. Całego świata się nie zbawi, ale myślę, że jak chociaż dwie czy trzy osoby przemyślą (po natrafieniu na taką dyskusję) gdzie oddają konia to i tak będzie dużo.


No tak. Ale czasami takim pisaniem zepsuje się opinie osobie, która na to nie zasługuje.
wątek zamknięty

No tak. Ale czasami takim pisaniem zepsuje się opinie osobie, która na to nie zasługuje.


Vanessa wcześniej konia trzymała w Piskorzowie, tam jest bardzo dobra stajnia i świetne warunki.

My raczej mówimy o stajni Kochamkonie, gdzie teraz Vanessa trzyma konia.
wątek zamknięty
[quote author=asicaa239 link=topic=24216.msg837579#msg837579 date=1294158889]

No tak. Ale czasami takim pisaniem zepsuje się opinie osobie, która na to nie zasługuje.


Vanessa wcześniej konia trzymała w Piskorzowie, tam jest bardzo dobra stajnia i świetne warunki.

My raczej mówimy o stajni Kochamkonie, gdzie teraz Vanessa trzyma konia.
[/quote]


Ale po czym twierdzisz, że tam jest źle koniom? Byłaś Tam? Widziałaś Ją?
wątek zamknięty
KochamKonie,nei, nei enaprawde nei amciamy co robić. Dziewczątko skończ najpierw podstawówkę (bo mam nadzieję, że nie jesteś na jakimś bardziej zaawansowanym etapie edukacji), potem weź gruby słownik, trzaśnij nim się w łeb, a potem przyswój zawartość. Pozdrawiam, Judyta.


  😉

[quote author=asicaa239 link=topic=24216.msg837579#msg837579 date=1294158889]

No tak. Ale czasami takim pisaniem zepsuje się opinie osobie, która na to nie zasługuje.



Vanessa wcześniej konia trzymała w Piskorzowie, tam jest bardzo dobra stajnia i świetne warunki.

My raczej mówimy o stajni Kochamkonie, gdzie teraz Vanessa trzyma konia.
[/quote]

asicaa239 czekam az wyprowadzisz nas z bledu 🙂 rozmawiamy o tym co widzimy. nikt nam nie zabroni dzialac - w mniejszym (jak wydawac by sie moglo - rozmowa na forum) lub wiekszym zakresie.

zgadzam sie z xxagaxx ze (re)Volta ma sile.
wątek zamknięty
No ok. Ale widzicie tylko zdjęcia dziewczynek na koniach a nie boksów i stajni, w której one się znajdują. Tak więc dziwi mnie wypowiadanie się na temat stajni, w której się nie było.
Co do Wanessy, poznałam osobiście ją i wiem jaka ona jest.  ma jeszcze pstro w głowie i 100 myśli na minute. Żal tylko zwierzaka, który najbardziej na tym cierpi. Najgorsze w niej jest to, że człowiek doradza, prosi a ona dalej swoje robi. Nadzieja w tym, że może zrozumie co źle robi i się zmieni.
wątek zamknięty
Po tylu opisanych przypadkach uważam, że nie ma takiej nadziei. Przykro mi. Natomiast myślę, że są paragrafy, które obejmują również nieletnich. Żadne rady, przekonywania itp. najwyraźniej nie działają. Mam po sufit tłumaczeń, że ktoś ma "100 myśli na minutę", i, że to dziecko, a sprawa wygląda jak z kotem grzmoconym o ścianę.
Mam proste pytanie do forumowych prawników: co formalnie można w takich przypadkach zrobić?
wątek zamknięty
[quote author=daliasta link=topic=24216.msg837895#msg837895 date=1294169466]
[quote author=asicaa239 link=topic=24216.msg837579#msg837579 date=1294158889]

No tak. Ale czasami takim pisaniem zepsuje się opinie osobie, która na to nie zasługuje.


Vanessa wcześniej konia trzymała w Piskorzowie, tam jest bardzo dobra stajnia i świetne warunki.

My raczej mówimy o stajni Kochamkonie, gdzie teraz Vanessa trzyma konia.
[/quote]


Z Tego co wyczytałam, to doszłam do wniosku że coś bardzo chcesz zaszkodzić co niektórym, Tym bardziej że mieszkasz w tej samej miejscowości.


wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
04 stycznia 2011 22:48
daliasta, język polski najwyższą wartością jest i kropka.
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/martyskaddz/69216647/asia.html

👿
Wredne krówska na tej fotce!
To są dwie takie panny?  🤔
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/martyskaddz/69216647/asia.html

👿
Wredne krówska na tej fotce!
To są dwie takie panny?  🤔


Niee... Są ich całe stada xD Photoblog źródłem informacji 😲
Tysiące gorszych zdjęć widziałam, tak więc to foto to pikuś😀
A co do krówsk' jakoś o dziewczynkach, które ważą ponad 100 i skaczą na swym rumaku nikt nic nie gada xD <--- Pełno takich na Photoblog.pl
wątek zamknięty
Ale co to zmienia, że jest ich więcej?
Tym gorzej.
Ja się nie czepiam ,że dwie panny siedzą na koniu do zdjęcia.
Tylko popatrz na oczy tego konia. I sama sobie odpowiedz.
A! I na wredne oczy tej pierwszej pannicy też warto zerknąć.
Oczy mówią o wszystkim.
wątek zamknięty
Te ich miny  😁 "patrz i nie dotykaj"
wątek zamknięty
przede wszystkim ten kon wyglada jak zrebak, nie wyglada na 3 lata, najwyzej na 2...
wątek zamknięty
hmm.. prawda prawdą, że w rzeczywistości wredna jest 😀 i wrogów ma pełno ;p
No ale może dziewczyny tylko sobie zdęjcie zrobily? Nie powinna go na chama za kantar ciągnąć.
wątek zamknięty
hmm.. prawda prawdą, że w rzeczywistości wredna jest 😀 i wrogów ma pełno ;p
No ale może dziewczyny tylko sobie zdęjcie zrobily? Nie powinna go na chama za kantar ciągnąć.

A Ty jej bronisz czy ją ganisz? Jaka jest Twoja ocena takiego postępowania?
wątek zamknięty
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
05 stycznia 2011 09:02
obawiam się, że nic konkretnego formalnie nie da się zrobić  🤔

pluć się tutaj można do woli, a przecież nikt na policję nie pójdzie z info o popełnieniu przestępstwa czyli znęcania się nad zwierzęciem-bo z żadnego znęcania się znamion nikt się nie dopatrzy...bo niby co?

jeździ na koniu? jazda konna chyba nie jest karalna? a ten koniu na to za młody? no to co? kto się na tym zna?

kogo to obchodzi tak naprawdę? 🤔

skoro nie możemy zrobić nic konkretnie, to należy przestać bić pianę bo małolata tylko się cieszy że jest bohaterką wątku...

chociaż patrząc na tę twarz-należy mieć nadzieję że już za moment przesiądzie się na inne koniki, tez pewno będą za młode ale to już nie nasz problem.
wątek zamknięty
przede wszystkim ten kon wyglada jak zrebak, nie wyglada na 3 lata, najwyzej na 2...


No, raczej źrebak: http://www.photoblog.pl/martyskaddz/67607464
wątek zamknięty
[quote author=Cień na śniegu link=topic=24216.msg838894#msg838894 date=1294225412]
przede wszystkim ten kon wyglada jak zrebak, nie wyglada na 3 lata, najwyzej na 2...


No, raczej źrebak: http://www.photoblog.pl/martyskaddz/67607464
[/quote]

Nie bronie nikogo. A konik na tym zdjęciu małym źrebakiem nie jest bo ma ponad 3 lata.

duunia Zgadzam się z Tobą w 100 %, że pisać to sobie można wiele rzeczy a ludzie mają tylko ubaw. A najlepsze jest to, że na pisaniu się kończy.
wątek zamknięty
[quote author=Cień na śniegu link=topic=24216.msg838894#msg838894 date=1294225412]
[quote author=katija link=topic=24216.msg838703#msg838703 date=1294215745]
przede wszystkim ten kon wyglada jak zrebak, nie wyglada na 3 lata, najwyzej na 2...


No, raczej źrebak: http://www.photoblog.pl/martyskaddz/67607464
[/quote]

Nie bronie nikogo. A konik na tym zdjęciu małym źrebakiem nie jest bo ma ponad 3 lata.

duunia Zgadzam się z Tobą w 100 %, że pisać to sobie można wiele rzeczy a ludzie mają tylko ubaw. A najlepsze jest to, że na pisaniu się kończy.
[/quote]

jeste tego pewna?? Bo takich 3 latków to ja na oczy nie widziałam ;/
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
05 stycznia 2011 11:44
A z pewnego źródła wiesz, że ma ponad 3 lata?


No ale może dziewczyny tylko sobie zdęjcie zrobily? Nie powinna go na chama za kantar ciągnąć.

<ściana> asicaa239, robisz tu za adwokata, pełnomocnika?
Bez najmniejszego sensu jest Twoje pisanie dla samego pisania.
wątek zamknięty
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 stycznia 2011 11:48
Moon, Nie zdziwiłabym się gdyby to była któraś z koleżanek wanessy 🤣
wątek zamknięty
Jestem pewna w 100%, Ten konik był strasznie zaniedbany zanim trafił do teraźniejszej stajni, i uwierzcie, że teraz wygląda o niebo lepiej. Wiem bo widziałam.
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
05 stycznia 2011 11:57
Taa, oczywiście...

Jeśli jesteś pewna tak jak sensowne są Twoje tłumaczenia i wypowiedzi tutaj (bo innych nawet nie ma, ups - cóż za zbieg okoliczności, prawda?  😎 ) to ja nie mam więcej pytań. 😵
I jak zwykle tylko koni żal.
wątek zamknięty
A z pewnego źródła wiesz, że ma ponad 3 lata?


No ale może dziewczyny tylko sobie zdęjcie zrobily? Nie powinna go na chama za kantar ciągnąć.

<ściana> asicaa239, robisz tu za adwokata, pełnomocnika?
Bez najmniejszego sensu jest Twoje pisanie dla samego pisania.



Nieee.. najlepiej robić awanture, obrabiać wszystkim tyłki, a podstawą do tego są tylko zdjęcia.
Poza tym znam Wanesse, i nie chce jej bronić bo doskonale wiem jaka jest i do czego jest zdolna. Tylko może najlepiej zadzwońcie do niej, wyślijcie kogoś na tą stajnie i dopiero wtedy wyciągajcie wnioski! Bo za przeproszeniem w D**** byliście i G**** widzieliście.
Tyle na ten temat.
wątek zamknięty
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
05 stycznia 2011 11:58
....żeby nie było ja nikogo nie bronie i zresztą już mówiłam tu wcześniej o zaletach porządnego, staropolskiego lania na dupę vanessy czy jak jej tam jest... a teraz tylko robicie jej reklamę pb
bo ile można się bulwersować ze konik za młody?

nic konkretnego zrobić w tej sprawie formalnie raczej się nie da, a skoro uważacie ze jest inaczej - to do dzieła 🥂 zamiast walić w klawiaturę na widok bezczelnej ,cwanej gęby małolaty na źróbku...

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.