Czasopisma branżowe- czujecie niedosyt?

AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
05 stycznia 2011 16:15
A ja właśnie zakupiłam najnowszy ŚK i z przyjemnością zabiorę się za artykuły Karli   😅
Styczniowy SK wygląd abardzo zachęcajoco. A KP ? Jakaś pani przekonuje, że zimą da się jeździć po śniegu, błocie i... lodzie  😵 W nr grudniowym/listopadowym przy nauce wchodzenia do przyczepy autorka wjeżdżała do niej wierzchem.
O nauce dębowania nei spominając, BHP nie ma co  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 stycznia 2011 20:50
armara, taaak, jak spojrzałam na to wjeżdżanie do przyczepy, to mi wszystko opadło.  A potem biedni ludzie czytają takich debili i próbują na własną rękę...
Moon   #kulistyzajebisty
05 stycznia 2011 20:53
... Albo myślą, że skoro do przyczepy można wjechać, to można pewnie też konia za język tam wprowadzić.  😵

Nie czytuję od dawna końskiej prasy, ba, nawet będąc w Empiku specjalnie nie przeglądam, bo właśnie widząc takie "mundrosci" jak w KP, to odechciewa mi się wszystkiego.
przykro, ze w Kp, ktore kiedys  dawno dawno bylo  dla wielu wyznacznikiem poziomu konskiej prasy taki "kffiatki". Db wywiad ze Szczypiorskim acz nic nowego sie  nie dowiedzialam. myslalam, ze po  spodku bedzie wiecej  fakto w prasie .ehh znow ide do empiku bo kasy  szkoda😀
czy macie jakies zyczenia co do tematow weterynaryjnych badz sylwetek koni? o czym byscie chcieli poczytac?
vissenna   Turecki niewolnik
05 stycznia 2011 22:38
Karla ja bardzo chętnie bym poczytała o bólach kompensacyjnych i podbiciach (pierwsza pomoc itp)

Jeśli chodzi o tematy końskich sylwetek to najbardziej ciekawią mnie konie, które kilka lat temu święciły triumfy na parkurach i czworobokach a słuch o nich zaginął (Orkisz, Donostio, Graf Quidam, Nugat, Dżamajka!). Takie historie też mogłyby być ciekawe, szczególnie mnie interesuje co z Dżamajką? 🤔

Jeśli chodzi o nowego KP. Bardzo fajny numer. Cykl artykułów o sędziowaniu - super.
Bardzo chciałabym przeczytać ponownie artykuły pani Hansen o skali ujeżdżeniowej. Kilka lat temu były w prasie, teraz ich nie mogę znaleźć a wtedy byłam za dużym szczypiorem, by wynieść z tego coś z sensem.

Płyta ŚK.
GP fajnie.
Reszta to taki "zapychacz". Wolałabym krótkie relacje ze "speed nad music", potęgi, Horse Man'ów, i sztafety kucowo-koniowo-człowieczej.  🤬
To były konkursy dużo bardziej widowiskowe niż monotonny GP.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 stycznia 2011 22:40
Dżamajka rodzi źrebaki 😉
vissenna   Turecki niewolnik
05 stycznia 2011 22:53
Wojenka tyle to się domyślam, ale gdzie, czy jej potomstwo też ma szansę pokonać matkę w ilości wygranych?  🤔
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 stycznia 2011 23:19
Niestety jej potomstwo jak narazie niczym się nie wykazało,przeciętniaki.
Kupuję regularnie Konia Polskiego -tak jakoś przywykłam i kupuję.
Po lekturze ostatniego numeru poważnie się zatanawiam czy kupić kolejny.
1/3 tego czasopisma jest dla dzieci! No,słowo daję! Jakieś wypociny o klaczy i dziewczynce na 4 strony!!
Merytoryczne zero!
No i wielki wywiad z szefem PZJ - bardzo daleki od bezstronności. Coś o wojnach dresażystów.
Duży artykuł o naturalu- głównie fotki i banały.
No DNO!!
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 stycznia 2011 11:39
ejj ale to chyba dubel wątku

scalilam tu watek "konska prasa" choc to ten byl dublem 😉 jednak ten byl bardziej obszerny.
Taniu, ale przyjzyj sie na strone 44 w artykul o zimie 😉
Taniu, ale przyjzyj sie na strone 44 w artykul o zimie 😉

Nawet mnie nie denerwuj!  👿
Kurza melodia! KP zszedł na psy.
Taniu, ale mi chodzilo, zebys popatrzyla na zdjecia na stronie 44 😉 przyjzyj sie, bo teraz to nieswiadomie mi strasznie pojechalas 😀
A imię jego czterdzieści i cztery....
Przepraszam. Nieświadomie. Fotka fajna.
Ale tekst.... no dla dzieci.
w mojej metropolii niemozliwym bylo nabycie tego numeru wiec nie wiem. ale wierze, ze nie jest to literatura fachowa...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
11 stycznia 2011 15:37
tuszę, bo nie widziałam, że twój czworonóg Katija znów zdobi łamy KP?
ElaPe, tak elu. i jak zwykle wybrali najbardziej niekorzystne ujecie, ze wszystkich ktore mieli do wyboru...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
11 stycznia 2011 15:45
oho, to muszę zajrzeć i zobaczyć. 🙂
Mam kompletny paraliż twórczy. Może więc mi ktoś podpowie. Chcielibyście o czymś - oczywiście w zakresie tych tematów, na których coś tam się znam, czyli z historii - poczytać w KT..?
Mnie się marzy porządny tekst przedstawiający Pana Roycewicza.
Uważam,że postać piękna a zapomniana.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Leliwa-Roycewicz
A jeszcze żyją jego uczniowie - już nieliczni.
Śpieszmy się .....
Jacku, a coś o Polsce międzywojennej? Jakie rasy i typy koni, liczebność, do czego przydatne, coś w ten deseń. Przy czym z punktu widzenia historyka, a nie koniarza i bliżej roku 1918 niż 1939. Te wątki przewijają się w artykułach i na blogu, ale mam wrażenie, że tylko przy okazji. Chyba że już napisałeś, a ja przegapiłam  😡
Miło byłoby też poczytać jeszcze więcej tekstów o arabach i w ogóle o innych rasach napisanych przez kogoś "z zewnątrz".
Okres międzywojenny..? Daj spokój, żyją jeszcze uczniowie i dzieci - poobrażają się! Zachodzę w głowę - kto komu dał w łapę, żeby polski rząd kupił stadninę w Baberbecku..? Czy to tylko taki przypadek: chcieliśmy dobrze - a wyszło jak zwykle..? Ale pomyślę, pomyślę... Mam w zapasie temat - bombę, ale wymaga podróży do Wrocławia...
Przed chwilą wróciłam z empiku. Przejrzałam KP i... aż mi się nudno zrobiło, bo nie wiem jak to nazwać. Od dłuzszego czasu połowa artykułów o naturalu. Rzewne historie o przyjaźni człowieka z koniem. Ok, ale ile można? I oczywiście dobrze rozbudowany "kącik dziecięcy". Od dechy do dechy czytam tylko artykuły p. Gronowskiej i jak coś mnie jeszcze zaciekawi, ale jest tego co raz mniej .
Natomiast ŚK przejrzałam i stwierdziłam, że muszę przyjść jak będę miała trochę więcej czasu niż 20 minut 😉 
katija, wstaw tu fotkę! 😉

Ja ŚK od deski do deski, b.lubię.
nie, bo mowie, ze najbrzydsza...  😡
Taniu, ale przyjzyj sie na strone 44 w artykul o zimie 😉


Haha, ja kupiłam przedwczoraj KP i tak mnie znudził, że doszłam do strony 42. Dobrze, ze zajrzałam do tego wątku, bo przegapiłam bym fotkę Herszta 😉
W ogóle ty masz tam jakieś chody, że znowu jest twoje zdjęcie?  😁

A w ogóle to zdjęcie jest ok, nie marudź ze takie złe 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
11 stycznia 2011 22:25
Zairka otworzy dla was kiedys swoja gazete 😉 speszjal for voltopiry i moze nawet ja tak nazwiemy 😁
bedzie dla nas pisac Karla, jkobus itp
a tematy dp kazdego wydania bedziecie wymyslalai sami 😉
vissenna   Turecki niewolnik
11 stycznia 2011 22:33
Styczniowy KP jest ostatnim numerem, który kupiłam. Myślałam, że zapewni mi w pociągu chociaż godzinę czasu. Niestety, masakra. Co mnie obchodzi dziewczynka i jej koń? W dodatku trzymany na działce z dala od domu w pojedynkę! 🤔  🤬 Nie mówiąc o stronniczym i bardzo nieeleganckim wywiadzie z prezesem PZJ. Dla mnie ironiczne nazywanie kobiety "gwiazdą" nie przystoi ani sprawowanej funkcji ani nawet mężczyźnie z minimum kultury. A wszystko to za... 15 zł!  😵

Za to ŚK niezły, zawiodła mnie trochę płytka, za to teksty merytorycznie na poziomie. Gorzej z korektą i warsztatem (tylko czasem), co mnie jako dziennikarza z wykształcenia często-gęsto boli...

KP to juz porażka na całej linii  😵

ŚK ma zadatki na bycie fajnym, ale niektóre artykuły są nieczytalne. Bardzo rażą literówki, powtórzenia dziwne konstrukcje zdań. Dobrze, że chociaż tematy są w miare db rozwinięte, relacje z zawodów i imprez są szczegółowe, "żywe". No i płytka, mnie przynajmniej, zawsze bardzo cieszy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się