siodło ujeżdżeniowe

RioBrawo nie wiem czy długość siedziska coś tobie powie
bo w każdej 17 może być inaczej, zależy jak siedzisko jest wyprofilowane chyba
bo są głębsze i płytsze siodła, tylne łęki pionowe i bardziej płaskie. pewnie ze to nie jest różnica 10cm.
To trzeba wsiąść i tyłkiem sprawdzić. Ale Diamanty sa większe. A Passiery ponoć są za to zaniżane
RioBrawo, przykro mi, niestety nie mam go w Warszawie. 🙁
może mi ktoś doradzi w kwestii puślisk ujeżdżeniowych winteca... bo są 2 rozmairy - 70 i 80 cm. Mam 172 cm wzrostu i nogi ani mega długie ani jakieś krótkie, ot normalne. Który rozmiar wziąć?
kujka   new better life mode: on
04 stycznia 2011 21:31
Kornelia, bierz 70.
ja mam 180 cm wzrostu (dlugie nogi), wzielam 80 i mam pusliska zapiete jakos w polowie "dostepnych" dziurek.
oo super, dzięki za radę 🙂, bo kumpelka ma prestige, ale one maja jeden rozmiar a na stronie nie jest napisany ile to wynosi ten uniwersalny i tak nie wiedziałam co i jak 🙂, no a w moim domorym bałaganie nie mogłam miarki znaleźć
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
05 stycznia 2011 11:00
Hej Dziewczyny 🙂
Szukam siodła ujeżdżeniowego: głębokie, dla osoby wysokiej (mam 182cm), takie "trzymające"
Co polecacie?
lostak   raagaguję tylko na Domi
05 stycznia 2011 12:59
Hej Dziewczyny 🙂
Szukam siodła ujeżdżeniowego: głębokie, dla osoby wysokiej (mam 182cm), takie "trzymające"
Co polecacie?


kup to które sprzedaje forumowa Kujka, bedziesz zachwycona🙂
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
05 stycznia 2011 14:13
dzięki 😉
A jakie sprzedaje kujka?
bo nie mogę znaleźć..  🙁
Dla wysokich np. Otto Schumacher Profi Dynamic... sama mam 182cm i dla mnie na długość idealne (tylko nie jestem pewna czy nie mam modelu z przedłużanymi tybinkami)  🤣
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
05 stycznia 2011 19:19
O Wszechwiedzące doradźcie proszę!

Natknęłam się na uj siodło - ZALDI Siodło ROYAL DOMA DE LUXE - cena i wygląd mnie przekonują, firma ma dobre opinie - zmieniają też na życzenie rozstaw łęku jakby nie pasowało łosiowi więc w zasadzie ok ale pytanie:

czy ono jest dla mnie - 162cm, bez nadwagi ale mam co wozić🙂 więc nie wiem czy za mała nie jestem, uj praktykujemy bez ambicji wysokiego sportu ale jednak praktykujemy - zna ktoś, woził się - może coś powiedzieć o tym siodle, doradzić, się wyrazić, że tak powiem...
- dzięki wam nie kupiłam ratomki i teraz szukam dalej...

jakby ktoś chciał zobaczyć to cudo to jest tutaj
http://www.equiversum.pl/zaldi-zaldi-siodlo-royal-doma-luxe-p-838.html

z góry dziękuję za pomoc
Kika i Łoś... po prostu Łoś
ej wie ktoś może czym się różni ujezdzeniowy diamant normalny od diamanta soft seat? oczywiscie wiem że soft seat ma jakieś miększe siedzisko, ale z tego co widzę poduszki kolanowe z jakiejs dziwnej skory...oświeci ktoś? :kwiatek:
Miałam okazję wypróbować w tym tygodniu siodło:

Daw-Mag Sylwester Exclusive, zdecydowanie polecam dla osób o długich nogach.
Ja przy wzroscie 170, o dość długich nogach czuję się w tym siodle bardzo dobrze. Nie zakleszczało, mogłam swobodnie wykonywac elementy a dosyć głębokie siedzisko umożliwia stabilny dosiad.

Polecam!
scarlett, kujka sprzedaje ratomkę
Nie wiem, czy powinnam wypowiadać się w tym wątku, bo Pingwinem nie jestem - polowałam raczej na siodło wszechstronne, ale ponieważ od paru lat woziłam się tylko w ujeżdzęniówkach, to chyba z racji przyzwyczajenia najlepiej w takich się czuję. Dla mnie fenomenalnym siodłem jest Wintec Pro Dressage Contourblock... Zawsze miałam na nie oko, ale cena mnie odstraszała, ponieważ nie dysponuję mega kasą. Kiedyś jedna p Kostrzewa "zmusił" mnie żeby usiąść w ty siodle na stojaku, chociaż planowałam zakup jakiegoś wszechtronnego Winteca. No i klops - musiałam mieć Contourblocka 😜  Wypłukałam się całkiem, ale siodło jest boooooooooooooooooooooskie... Trzyma, ale w ogóle nie usadza na siłę - mam dość duży tyłek 🙄 , ale w rozmiarze 17,5 przy wzroście 178 cm czuję, że mogę w tym siodle robić co tylko chcę 😀 Lużno mi, dobrze, swobodnie, klocki trzymają w razie czego - bajka - pierwsze siodło w moim życiu, na które nie mam co narzekać nawet gdybym chciała 😉 No i Konisiowi też pasuje 🤣
czym sie rozni PASSIER GG od PASSIER GG EXTRA UJ. ?

PILNE
  :kwiatek:
Naciau, datą produkcji 😉 I kilkoma detalami. Na stonie passiera (ale i na innych stronach oferujących gg extra) w opisu wynika co się zmieniło. Z tego co kojarzę nieco głębsze siedzisko, tybinka czym się różni widzisz, szerszy rozstaw poduszek dając więcej miejsca dla kręgosłupa i mięśni go otaczających( co chyba większość obecnie produkowanych siodeł ma) i inny kształt poduszek (poduszki klinowe) rozkładające na większej powierzchni ciężar , nieco grubsza poduszka kolanowa.. Ale to jeszcze zależy w jakiej wersji zostało wyprodukowane, bo zawsze jest kilka opcji do wyboru. Począwszy od terlicy, przez głębokość siedziska, długość tybinek itd.. Była też chyba jeszcze jedna wersja gg, ale nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło.

Tutaj masz gg dawniej produkowane


a tutaj gg extra.
czyli to nowsze jest lepsze w usiedzebiu itp ? kurde podoba mi sie ono

jak mam rozstaw łeku w prestige 32 , to w passierze 32,5 ta samo bedzie dobre ?
Naciau, hmm ciężko mi powiedzieć bo w zbyt dużym rozstrzale czasowym w nich siedziałam.
Zdecydowanie przy tych rozmiarach o których piszesz passier będzie dużo szerszy 😉 32 przekładało się jakoś mniej więcej na hmmm 27,5 ? Nie pamiętam dokładnie, ale jakoś tak. To są totalnie inne rozmiarówki.
Passierowe 29 to prestige 34 z tego co pamiętam z własnych doświadczeń 😉
ło matko  🤣 no nic mam nadzieje ,ze bedzie dobre jak cos pomniejsze  😵
czy ktoś siedział zarówno w doge'u prestige'a starym i nowym?
O to nie wiedziałam nawet ze jest nowy Doge.
Tez jestem ciekawa jak wypada porównanie.

A tak w miedzyczasie, do zorientowanych- cal to ile cm? W sensie o ile rozni sie 17 od 18?
Nie ogarniam tego, ze miałam Optimaxa 17, jeżdże w Dogu 18, siedziałam w Dogu 17 i nie zauwazam zadnej roznicy pomiedzy, wszystkie są tak samo za duze  😁 zarowno na fotach jak i w jeździe, praktycznie zadnej roznicy.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 stycznia 2011 20:38
Cal to ok 2,54cm
A które siodło na krótkie nóżki…Mam 164 cm i szukam wygodnej ujeżdzeniówki

Proszę o radę-, jakie modele będą odpowiednie?
🏇
było już dużo o siodłach dla krótknożnych, poszukaj.
szukam dobrej,wygodnej ujeżdżeniówki do ok.2700 zł
co mi polecacie? :kwiatek:
kup używaną, a skoro ma być wygodna dla ciebie (i dla konia oczywiście też) to nie pozostaje nic innego jak próbować
Mam taką małą prośbę... 😉
Jutro biorę do przetestowania jak mi się jeździ i jak leży na koniu 2 siodła...a mam do wyboru między takimi:
-Prestige Leonardo
-Euroriding Diamant
-Kieffer Lusitano
-Kieffer Ulla Salzgeber

Które dwa z tej czwórki najlepiej, żebym sobie zobaczyła? Szukam siodła w miarę dobrze trzymającego...dla osoby krótkonożnej i nie potężnej w budowie 🤣
kasztanowo, Diamant i Ulla 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 stycznia 2011 09:03
Diamant dla osoby krótkonożnej? Ja mam w miarę standardowe nogi, a czułam w nim, że powinny być dłuższe zdecydowanie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się