Pensjonaty we Wrocławiu

1 pensjonat "u marcow" ze go tak nazwe. fantastyczni wlasciciele, dobre warunki dla koni. na minus stosunkowo krotkie jak na moj gust padokowanie.
2 pensjonat "u jezyny"- to tez robocza nazwa 😉 milo i czysto, malutka stajnia, padoki. tam stoi watrusia. wiecej nie wiem.
3 pensjonat przy drodze, ze stawem "u igi" stajnia czysta, z mala rekreacja, konie wychodza, plac do jazdy.
4 pensjonat przy drodze, "z bialym piaskiem" byla stajnia maciek, obecna rtk. czysto, padok i pastwisko, parkurek z bialym piaskiem.
5 osrodek "platan", maja hale. wiecej nie bede pisac.
hehe katija świetnie je nazwałaś 😁  Jak już napisałam mamy 2 wolne boksy, ja ktoś chce więcej to na PW bo nie chcę sie rozpisywać i wyjdzie że robię reklamę 😉
katija  :kwiatek: bardzo pomogłaś  :kwiatek: A orientuje się ktoś czy stojąc w którymś z czterech pozostałych pensjonatów można wynająć halę w platanie ?
Watrusia, opisz jakie sa warunki, jak padoki/pastwiska, plac do jazdy. mozesz nawet napisac jaka jest cena, nie jestes wlascicielem, wiesz ile placisz.
equi kwestia dogadania chyba. wiem, ze maciek jezdzila tam na hale.
szczególnie 5 świetnie opisała  🤣  ja będę w sobotę 'w stajni z białym piaskiem' to chętnie sobie ten piasek obejrze, bo to kurcze ewenement - bo w sumie mało kto w tym mieście ma dobre podłoże.
branka jakby Ci się udało obfocić i zdać relacje byłabym wdzięczna, bo ja się niestety wybiorę najwcześniej w przyszły piątek, teraz weekend mam zajęcia, a cały przyszły tydzień mnie nie ma. Zależy mi na dobrej opiece i atmosferze w w stajni, czyli to co mam teraz + warunki do jazdy. Rozglądam się ze stajnią tylko dlatego, że nie chcę ryzykować nóg konia na twardym i bardzo nierównym podłożu, dlatego tak o to wypytuje. Nie skacze parkurów C, więc nie muszę mieć technologii nasa 😉
equi.dream, jednak wydaje mi sie, ze w tamtym pensjonacie moze byc problem z derkowaniem czy zawijaniem. ale moze mi sie tylko wydaje, najlepiej jakby ritka powiedziala jak to jest.
equi.dream nie jadę tam oglądać stajni pod kątem pensjonatu, więc raczej zdjęć robić nie będę - jadę tam  powodów zawodowych i byłaby to dziwna sytuacja jakby nagle zaczęła robić stajni zdjęcia i wypytywać o warunki dla koni. Ale zawsze zwracam uwagę na takie rzeczy jak czystość w boksach, budowa stajni, kondycja koni, bo to robię mimochodem, więc mogę ewentualnie napisać potem na PW co widziałam 😉
to ja moge napisac na forum- jak tam bywalam konie byly odkarmione fest, a w boksach czysto i duzo slomy.
czyli generalnie póki co brak przeciwwskazań 🙂 ok, trzeba się będzie wybrać i zapytać.
branka super, to mi wystarczy w zupełności 🙂
rtk najważniejsze pytanie, macie miejsca wolne ? 🙂
ovca   Per aspera donikąd
06 stycznia 2011 21:10
Na halę do Platana można wjeżdżać, to kwestia dogadania 😉
Ja napiszę w skrócie, 4 boksy, 4 padoki, 2 mniejsze, 2 większe trawiaste w tym jeden trawiasto krzaczasty 😉. Myjka zewnętrzna, siodlarnia, dostęp do ciepłej wody. Karmienie 3x dziennie, konie padokowane od rana do obiadu tzn do 13 i tak po 14 znowu, w lecie aż do zmroku i w zimie też, no chyba że warunki pogodowe są bardzo złe. konie zadbane.  Gospodarze bardzo mili i bez problemu można sie z nimi dogadać w różnych sprawach. Niestety brak ujeżdżalni piaskowej, ujeżdżalnia zrobiona jest z 5go padoku, jest trawiasto-ziemiasta. Reszta na PW jak ktoś jest zainteresowany miejscem.
branka, nie obfocisz piasku bo jset pod sniegiem ;-)
są jeszcze 2 miejsca, na halę mżna jeździc, trzeba sie dogadac - ja jezdzilam
Super. Pozostaje się wybrać zobaczyć co i jak 🙂
to ja napisze jak u ,,Marców,, bo stałam dwa lata tam: opieka dobra, każdy koń jest obserwowany a własciciel zawiadamiany w razie jakichkolwiek problemów, miła atmosfera, dużo karmione, gnój wywalany raz w tygodniu, padoki krótko bo są tury i konie wychodzą po sobie w grupach ale jak koń sie dogada z innymi to moze spokojnie wychodzic z kilkoma grupami i bedzie dluzej na dworze. plac do jazdy dosc spory ale niestety trzeba go bronowac a tego nie robią zbyt czesto. teraz od stycznia podwyzka była do 500zl. nie derkują/owijkują/smarują itp

stania ,,u Igi,, zaraz obok: cena 550zł, wszystko podobnie ale gnój wywalany codziennie, każde prośby właściciela co do zawijania nóg, derkowania, wcierkowania realizowane, padoki są tylko że mniejsze, Iga ma teraz z tego co się orientuję umowę z właścicielami stajni gdzie stoi rtk na pół roku korzystania z ich placu z białym piaseczkiem 😉
Abeba, a gdzie cie teraz wywialo?
darolga   L'amore è cieco
07 stycznia 2011 11:01
Abeba nie odpisze, bo właśnie siedzi w stajni  😅 a ja zaraz tam wybywam i próbujemy skumplować Addiska z Korabskim na padoczku  😅
czyli daleko jej nie wywialo 😉 znajac addisa, to moze sie nie udac 😉
o lol, biedny korabek...
darolga   L'amore è cieco
07 stycznia 2011 11:13
Przez kraty są funfle, pierwsze spotkania bez krat też good, Korab nie jest aspołeczny, będzie good.
A jak nie, to będziemy szukać dalej tego jedynego  😁
korab nie jest... 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
07 stycznia 2011 12:34
sprawa pilna!
Kolezanka musi do poniedziałku znależć nowa stajnie.
Ma łaciatego odsadka klaczke, co potrzeba czystego boksu, dobrej opieki i codziennego jak najdluzszego padokowania.
Musi byc dojazd moze byc PKS, PKP
jakie pomysly gdzie jest miejsce na juz?
ovca   Per aspera donikąd
07 stycznia 2011 12:36
Na Grobli są chyba jeszcze boksy, padokowanie cały dzień, no i dojazd zewsząd.
o lol, biedny korabek...


ale to już chyba przesada😀
Abeba, chyba nie 😉
Katija - Addis jak juz kogoś pozna to tatusiuje. Tak było z Hus bejem, a potem Cześkiem. I wara innym od jego dzieci!
Zairka - Jeśli odsad- ma być padokowany na full i nauczony podstaw do współzycia z ludźmi - polecam Igę z Ramiszowa. 
toż ja zawsze mówiłam, że Addisek grzeczny i kochany a tu jakies dziwne poglądy 😉 przez Wasze gadanie darolga sie wystraszyła chyba bo się spóźniła i nici z padokowania dziś ;p
Addisek grzeczny i kochany

taaa, zwlaszcza, jak sie przechodzi obok boksu i slychac za toba klapniecie zebami 😉 albo jak sie dluzej kolo boksu stoi a kon naszczurzony i zgrzyta 😀
ale jaki by nie byl- Abeba, przy tobie rozkwitl! o! i moze i humor ma lepszy 😉
Dałoby się dostać jakiś kontakt do Stajni marców i Igi ? tel, gg, mail ?
ja mam tel do Igi: 502 846 327

ale jaki by nie byl- Abeba, przy tobie rozkwitl! o! i moze i humor ma lepszy 😉
dziękuję 😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się