Stajnie w Lublinie

E tam trylion. Ja mysle, ze piec B-)
a ja nie rozumiem czym sie tak jaracie... stajnia jak każda inna - podoba mi się, stać mnie to przywożę konia/konie. Nie podoba mi się to ani mnie to ziębi ani grzeje... Wyprowadzili się ludzie to znaczy, że mieli dość i tyle. nad czym tu się rozwodzić chcecie to nie wiem? a nawet jesli zlikwidują to co? jeździectwo na lubelszczyźnie upadnie? nie sądzę...
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
08 stycznia 2011 13:57
raxa ciężko jest nie reagować czytając takie głupoty, tym bardziej gdy już stronę wcześniej padła informacja o tym, że A jednak istnieje, a zaraz pod tym postem kilka innych, że jednak wcale nie  😵

koniec tematu i każdy następny post na ten temat będzie zgłoszony jako off.
taaaaaaaa bez soli ;-) osobiscie widzialam jak Pan W. z dziecmi sypie ;-), moze tylko wam tak mowie ze bez soli ?



Magda to oczywiste i zrozumiałe, że masz żal do tej stajni (jak zresztą każdy, kto się wyniesie  :icon_rolleyes🙂, ale z tego co rozumiem to chyba rozmawiamy o tym sezonie, a nie o czymś co było rok temu czy tam kiedyś, więc nie ma co wypisywać niesprawdzonych i nieaktualnych informacji (o czym była mowa przed chwilą).

na nieszczęście wszystkim plotkom, ja codziennie jestem w tej stajni i mogę potwierdzić, że hala jest bronowana (nie powiem że regularnie i codziennie, ale jest co jakiś czas), z dwa dni temu właściciel dowiózł piasek i zainstalował ogrzewanie (co prawda nie czuć zbytnio różnicy temperatuy), ale soli w tym roku nikt z żadnymi domniemanymi dziećmi nie rzucał.
to by było tak na marginesie w celu sprostowania.  🙄
hostka hihi, może po piwku byłaś, że takiego haluna załapałaś?  🤣 Lepsza w sumie sól niż zamarznięta gruda u Drwala, za co niestety musimy trochę więcej dopłacić jednakże przynajmniej na zimę można spokojnie funkcjonować.  🤣
alez ja nic do was nie mam , pamietam jak bylo mieszane z sola i teraz tez miesza pewnie , jak maja byc duze mrozy , tak to bylo rok temu , moze sie cos zmienilo teraz , ale co do warunkow to na 100 % jest lepiej u was niz u Drwala , tego nie zaprzecze , i logiczne ze jak jest mroz to sol jest po to zeby nie zamarzala  , i z tego co pamietam to byla 1 hala gdzie dalo sie jezdzic rok temu ;_0
takze Magda nie musisz odrazu uwarzac ze mam cos do tej stajni , ty zawsze szukasz zaczepki he he
esperado nie pilam piwka he he
dlatego polecam sypac sol jak ma byc mroz duzy bo rok temu to duzo dalo w tej hali ;_)
hostka to musimy się napić!  :kwiatek:
hostka, Tak, z pewnością Pan W. przyjeżdża do stajni nocą i sypie sól, bo nie ma nic innego do roboty. Żadna sól na halę nie była sypana. Jesteśmy w tej stajni codziennie i chyba wiemy lepiej co się dzieje, niż osoba która wyniosła się już dość dawno ;||.
z pewnością nie mam co robić tylko wstawać o 3 nad ranem i sypać sól na hali  😁^^ tak, hala JEST bronowana, ma być nowy piasek, i ziemia nie zamarza. Koniec off topu, o wspaniałej stajni Wieża Dominów do której zacytuje ; 'każdy kto sie wyniesie ma wąty'  😍 😍 😜 😁 😁
Raija:

Czy ja wiem czy to do końca  🚫. Wątek jest przeznaczony stajniom w Lublinie, a więc nie tylko adresom i numerom kontaktowym do tychże stajni ale także warunkom i opiniom na ich temat. 


A w jakiej to stajni urzędujesz z tak dobrze przygotowanym podłożem? Chyba dobrze jest mieć ogólny pogląd na warunki panujące w naszych stajniach, a gdzie mamy o tym podyskutować jak nie w wątku "Stajnie w Lublinie"?

edit. literówka
hmmm, z kontekstu można wyniknąć że stacjonuję w Wieży Dominów esperado. ;-d hmmm, może tak jak mafera powiedziała nie jest hala codziennie bronowana, ale jest. i z tego co się orientuję to wcale najgorzej nie jest.
choć ja sie 'nie znam.

ołkej, ołkej, dzięki, na przyszłość postaram sie rozróżniać  🚫 . 🙂
Heeej ludzie, nie wiedziałam, że istnieje taki wątek  😅 Ja też z Lublina, a dokładnie okolic. Stoimy z kucem z małej rodzinnej stajence na Majdanie Mętowskim, ok 8 km od Wieży i trochu mniej od stajni w Dominowie u Grzesia Brzeziny. Właśnie przeczytałam, że w Bystrzejowicach jest jakaś stajnia, a nawet o tym nie wiedziałam! Stoi tam ktoś? To rzut beretem ode mnie. Może ma ktoś ochotę na wspólny teren?  😍 😍 😍
pony   inspired by pony
08 stycznia 2011 21:47
Ja tam stoje, ale za teren dziekuje🙂
a czemuż to? Gdzie ta stajnia dokładnie jest? Chętnie bym odwiedziła?
pony   inspired by pony
08 stycznia 2011 22:01
Bo nie lubie terenow🙂
Nie wiem jak to wytlumaczyc, po drugiej stronie ulicy niz Palacowa, za przystankiem w prawo, potem dlugo prosto i jak widac zolto zielona stajnie to w lewo:P
no skonczmy ten temat , Stajnia Wieza Najlepsza ;_)  🏇    👀

esperado bedzie cieplo to sie pojedzie , teraz to zimno jest
a wlasnie kto  trzyma konie  na trasie na Bilgoraj ?tzn Metow, Cmilow itd .
ale dawno mnie tu nie było🙂 stwierdziłam że nie pójdę do technikum hodowli koni, tylko do jakiejś normalnej szkoły i jakby mój plan z instruktorem nie wypalił to będę kimś innym. Mimo wszystko myślę że się uda, mój konik ma już w prawdzie swoje lata ale dobrze się trzyma, równie dobrze mogę jeździć u cioci:P

Był może ktoś z was w tej stadninie zaznaczonej na mapie( nie wiedziałam w końcu w jakiej miejscowości jest🙂 )? Ona jest spora z tego co pamiętam koło 14 koników. Niby bez krytej ujeżdżalni( przynajmniej kilka lat temu)i żadnych luksusów, ale dosyć miło. Wie ktoś co tam się teraz dzieje bo ja nie byłam chyba z 5 lat?(jak ktoś ma to dajcie numer telefonu)

PS. ja tak właściwie to konno jeżdżę gdzieś tak 10 lat, ale  to tak na oklep ,bez porządnego ogłowia i w ogóle, a chciałabym się nauczyć technicznie czegoś.


a wlasnie kto  trzyma konie  na trasie na Bilgoraj ?tzn Metow, Cmilow itd .
      JA!! - ale o nas to już wiesz.

Stoimy z kucem z małej rodzinnej stajence na Majdanie Mętowskim, ok 8 km od Wieży i trochu mniej od stajni w Dominowie u Grzesia Brzeziny. (...) Może ma ktoś ochotę na wspólny teren?  😍 😍 😍
  Majdan Metowski ??? - dam radę dołączyć do terenu - to chyba nie tak daleko od nas - my w Czerniejowie
czy jest na forum jakiś kenterowicz?
mam sprawę  🏇


no i ogólnie:
jak i czym można tam dojechać, na którym przystanku wysiąść i ile się idzie na piechtę?
Qń, a skąd jedziesz?


Majdan, Majdan  😅

Czerniejów. Coś kojarzę ..  a w którą to stronę np od Drwala??
Qń, a skąd jedziesz?



a skąd mogę?
transportu własnego brak więc interesują mnie autobusy (najlepiej mpk) i resztę na piechotkę 😉
Qń do Kentera dojedziesz autobusem Lublin-Świdnik przez Zadębie, nie wiem niestety gdzie dokładnie trzeba wysiąść ale zaraz przy drodze jest taka duża żółta tablica i jest też na niej napisane ile metrów do stajni (bodajże 200, ale strzelam. nie pamiętam, ja tam zwykle jeździłam rowerem od strony Świdnika bo miałam bliziutko.)
Qń możesz dojechać linią 10 ale trzeba na piechotkę w zależności od kursu linii 500m albo ok 800m na oko tak 😉
Qń autobusy wyjeżdżają z dworca pks - stanowisko nr 18 🙂  myślę, że jak poprosisz kierowcę o zatrzymanie się przy tej tabliczce to się zatrzyma 🙂 tylko musisz siedzieć gdzieś z przodu i jak ją wypatrzysz to mu się przypomnieć.
Dzięki!!!

Zapytałam czy jest tu ktoś z Kentera, bo chętnie podczepiłabym się żeby zobaczyć jak prowadzi droga, bo tamtych stron ni w ząb nie znam.  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 stycznia 2011 20:32
ja byłam w Kenterze wiele lat, ale już nie jestem  😉 a chcesz z własnym koniem czy do szkółki? bo na szkółkę to o tej porze roku nie licz  😉
odnośnie dojazdu- jak pisały dziewczyny wsiadasz w autobus Lublin-zadębie-Świdnik na stanowisku 18 (co 20 minut jeżdżą), wysiadasz na pierwszym przystanku za przejazdem kolejowym, i jak wysiądziesz to po tej samej stronie ulicy masz drogę gruntową prowadzącą w prawo, i tam idziesz jakieś 800m (tzn tak jest na tabliczce, w rzeczywistości trochę więcej  😉 )
i tam idziesz jakieś 800m
no wiedziałam, że 200 😂
Jak sądzicie jaka stajnia z Lublina i okolic jest najgorsza?  🏇
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 stycznia 2011 16:55
sądzimy, tzn ja sądzę, że zadałaś dziwne pytanie. I moim zdaniem, jest ono podszyte antypatią do jakiejś konkretnej stajni. W całym wątku jest dużo wad i zalet różnych stajni, poczytaj jeśli potrzebujesz informacji. Nie ma czegoś takiego jak najlepsza i najgorsza stajnia, a jeśli już, to skonkretyzuj pytanie (zła szkółka, kiepskie warunki itp.) I nie siej zamętu, bo niestety ja to tak odbieram.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się