Kącik Rekreanta cz. IV (rok 2011)

tulipan, o kurczę - gdzie się przenosisz? i z iloma zwierzami?
wątek zamknięty
Cedryk, nie dość że rude przeszałowe to jeszcze jakie fajne kuce!!

tulipan, oo a dokąd się przenosicie? przeprowadzki zawsze są trochę smutne..
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
10 stycznia 2011 12:38
Cedryk, czadowe sa te Twoje konie 🙂 dzieciakom zazdroszcze jezdzacej mamy i tego ze jej sie chce w nie inwestowac. Zawsze zawistnie zazdroscilam wszystkim, ktorzy od najmlodszych lat mieli zapewnione mozliwosci i srodki do rozwoju... zawsze marzylam zebym mogla z mama chociaz w teren pojechac 🙂
wątek zamknięty
Cedryk, czadowe sa te Twoje konie 🙂 dzieciakom zazdroszcze jezdzacej mamy i tego ze jej sie chce w nie inwestowac. Zawsze zawistnie zazdroscilam wszystkim, ktorzy od najmlodszych lat mieli zapewnione mozliwosci i srodki do rozwoju... zawsze marzylam zebym mogla z mama chociaz w teren pojechac 🙂

Dziewczyny dzięki za miłe słowa odnośnie koni.
Czy mojej córce należy zazdrościć takiej mamy to sama nie wiem  😉 trzeba by jej spytać. Oddałam już ją i jej konia całkowicie w trening obcej osobie, bo mi nie starczało już cierpliwości do uczenia swojego dziecka  😤 i wychodziłam na jędzę. A tak mam spokój.
A pomysł, żeby dziecko jeździło jest stąd, że (powtarzam się wiem) jest to sposób na spędzenie razem wolnego czasu i te wyjazdy w teren bezcenne. Szkoda tylko, że teraz stoimy w stajni gdzie nie ma terenów  😕
Dziewczyny nie myślcie sobie, że ja czasami w myślach nie pomstuję, że zamiast coś sobie (ciuch, kosmetyk, wyjazd) to dla kucunia lub jego amazonki 😀 I czasami też żal d..upę ściska jak widzę jak potrafią się dogadać i jak to ładnie z boku wygląda. To jest właśnie żal za tym straconym czasem z lat dzieciństwa i młodości, który mógłby być poświęcony koniom. Ale i tak się cieszę, że jest jak jest mam swojego konia i dziecko chce jeździć.
Gdybyście mnie spytały 15 lat temu czy jest to możliwe  to popukałabym się w głowę  🤔wirek: bo wtedy to były czcze życzenia.
Życzcie nam wytrwałości i cierpliwości, która szczególnie w ujeżdżeniu jest potrzebna, bo w skokach trochę adrenalinki i fajnie jest a to dziabotkowanie w ujeżdżeniu jak dla mnie trudna sprawa. tylko potem jaka satysfakcja.  😀
wątek zamknięty
Tulipan, czemu się przenosisz? Gdzie?
wątek zamknięty
disco więęęcej więęcej 😀
darolga przeoczyłam? co znowu Ci się stało?
Cedryk  suuper! Moje dziecko też tak będzie popylało, nie ma wyjścia  😁
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
10 stycznia 2011 14:36
[b]Dzionka, Kujka,[/b] dzięki za zwrócenie uwagi, dzisiaj się specjalnie temu przyjrzę, bo faktycznie nie za fajnie to wygląda na zdjęciach, chociaż to jak siedzę jest myślę we mnie, ale tylny łęk może rzeczywiście jest za wysoko.  :kwiatek: W stój jest wszystko ok...  👀
Tulipan, gdzie i dlaczego?
Cedryk, ale fajowo, u mnie jak zaczynałam jeździć to owszem jeździłyśmy razem z mamą, jednak jak postawiłam bardziej na ambitne treningi i może jakiś sport to wszytko się rozleciało- mam od dłuższego czasu nie jeździ.
Disco, szaaaaaaaaaaaał  😜
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 stycznia 2011 14:46
arivle, w ogóle siodło masz za bardzo z przodu. zgadzam się z kujką i dzionką - siodło leży źle.
a opis zachowania konia - bardzo podobny do opisów innych koni w zbyt ciasnych siodłach. wyjmij podkładkę i sprawdź siodło - w kazdym razie ja bym od tego zaczęła.

acha i zacznij może jednak uzywać naszej forumowej maszyny poprawiającej pisownię. sadzisz takie straszne byki, że cieżko się czyta twoje wypowiedzi 🤦


edit
gdzie ja na twoich ostatnich fotkach podkładkę widziałam...?? przepraszam, mam gorączkę, widocznie miałam jakieś omamy. 😡
poza tą uwagą o podkładce - reszta moje wypowiedzi zachowuje aktualność: coś jest nie tak z twoim siodłem. prawdopodobnie zrobiło sie za wąskie albo straciło balans.
wątek zamknięty
[quote author=arivle link=topic=41890.msg846696#msg846696 date=1294670211
Cedryk, ale fajowo, u mnie jak zaczynałam jeździć to owszem jeździłyśmy razem z mamą, jedak jak postawiłam bardzie∆ na ambitne treningi i może jakiś sport to wszytko się rozleciało- mam od dłuższego czasu nie jeździ.

[/quote]

Arivle to smutne  🙁, ale myślę, że mi to nie grozi.  😀 Ja nie wyobrażam sobie życia bez koni i wsiadania na nie. Pewnie może nastąpić taki moment, że finanse za treningi dziecka pochłoną moje treningi, ale na razie dajemy radę korzystać z usług trenerów we dwie. Nie ukrywam, że jednak wyjazdów do lasu brakuje mi baaaaardzo. Jeżdżenie po hali 5 czy 6 razy w tygodniu nie daje mi tej samej przyjemności co chociaż jeden raz do lasu i tej satysfakcji z pobycia z koniem sam na sam na otwartej przestrzeni.
wątek zamknięty
darolga no to czekam na fotę tortu i nową sesję.  😎

Też zawsze chciałam jeździć od małego, moi rodzice pozwolili mi po ponad 10 latach namawiania, proszenia i błagania. No cóż, lepiej późno niż wcale, a stara jeszcze bardzo nie jestem. 😉
wątek zamknięty
Stajnia mi się przeobraża w magazyn i od dzisiaj jestem na Partynicach. Rosalinde sprzedana do Czech, został mi Lino i Waldek + koń rodzicielki. Póki co konie nie narzekają, ale co ja mogę powiedzieć po paru godzinach. Przeraża mnie jedynie fakt, że musiałam ze sprzętem zmieścić się do 2 pak, a większą część i tak mam w domu  😁
wątek zamknięty
Cedryk super sprawa, że mała ma możliwość obcowania z końmi od najmłodszych lat! Ja też mam jeżdżącą mamę, ale to raczej za moją sprawą wróciła niedawno do jeździectwa. No i u nas konie i proporcje odwrotne - ja na koniu, mama na kucu  😁

Co tu tyle przeprowadzek? Aż tak podwyżka vatu dała w kość? Aż się zaczynam bać co będzie na przyszłe żniwa, jak przyjdzie kupić nowe siano i słomę  🤔
wątek zamknięty
tulipan, wow... absolut się sypnął?? o.O
to życzę zadowolenia z nowej stajni w takim razie... I więcej fot Twoich koni poproszę! 😉 Szkoda, że Rosa już nie z Tobą 🙁
wątek zamknięty
Anaa - Absolut się sypną już dawno  😉 A jeśli chodzi o zdjęcia to postaram się kogoś na siłe zaciągnąć do stajni, sama mam ochotę na jakąś fajną sesje  😉
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 stycznia 2011 17:40
ostatni weekend spędziłam u mojego emeryta 🙂
jednego z całą pewnoscią nie mogę mu odmówić - rozrywkowy z niego chłopak 🤣




fot. abre

Kaszek oburzył sie, że poszedł na plac sam, a jego stado zostało w stajni. to oburzenie wykorzystałam do podjudzenia go i do nowej zabawy/sztuczki 🤣 co z tego wyszło - widać powyżej 😉


...lądowania czasem były wyjątkowo zabawne 😉




jak dla mnie, to on się bawił nie gorzej niż ja tym nowym wymysłem 😉 🤣
wątek zamknięty
caro - jaki Kasz pełen wigoru  😁
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 stycznia 2011 17:53
Caro super Kasz 😜

nam z Grotą niedługo stuknie rok 💃

wątek zamknięty
caroline uwielbiam dębujące konie  😍
wątek zamknięty
karesowa   Rude jest piękne!
10 stycznia 2011 18:00
caroline ostatnie zdjęcie i Twój uśmiech-fantastyczne 😀 😀 😀
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 stycznia 2011 18:00
nie żartuj? 😲 ja wczoraj prawie życiem przypłaciłam Grotowe dębowanie na hali 🤔
wątek zamknięty
Zairka chodzi mi o wygląd konia jak dębuje, i dębuje a nie wali świece, ładnie wtedy wyglądają, zawsze chciałam złapać konia jak staje dęba, najlepiej luzem bez jeźdzca, ale jeszcze mi się nie udało.
wątek zamknięty
Zairka co Ty masz dziwnego na ścianie hali?
wątek zamknięty
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
10 stycznia 2011 18:07
Zairka, ilekroc widze zdjecia z waszej hali zastanawiam sie czemu jezdzicie... w jaskini 😁
wątek zamknięty
Wiwiana   szaman fanatyk
10 stycznia 2011 18:08
Były i lewady i inne sztuki nad ziemią  😉 i już nie wspomnę, że KTOŚ mi ciągle Kasza straszył i podjudzał, dzięki czemu spędziłam nieco czasu galopując jak zwariowana... 😎
Następnym razem pójdziemy na większą łąkę 😉
wątek zamknięty
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 stycznia 2011 18:11
hahaha dziewczyny ja nawet niezauwazylam wczesniej ze sciana wyglada ninatualnie... ona jest poporstu tak zakurzona i takie szlaczki sie potworzyly 😁
wątek zamknięty
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
10 stycznia 2011 18:12
Bischa L odpowiem za Sakurę - stoją w Pepelandzie 😉
disco absolutnie przecudownie się prezentujecie 😜 Naprawdę tworzycie super parę 🙂 I oby więcej takich kłusów!
caroline fajnie urozmaicacie sobie emeryturkę 🙂
wątek zamknięty
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
10 stycznia 2011 18:37
Caro, dzięki za rady, dzisiaj osiodłałam trochę dalej i na dwa sposoby- z podkładką i bez. Z podkładką leży dobrze, nic się nie przesuwa itp. Specjalnie poprosilam trenerkę, żeby zwróciła na to szczególną uwagę. Może kwestia tego, że na ww zdjęciach osiodłałam po prostu za blisko. Jutro będę w stajni dłużej więc poprzyglądam się siodłu jeszcze dokładniej, zobaczę czy się nie buja itd. Mam nadzieję, że jednak nie jest za wąskie, bo Ruda już ma rozstaw jak perszeron normalnie  🤔wirek: W kadym razie bardzo dziękuję za rady, jak uda mi się zrobić zdjęcia siodła na koniu to ci podeślę na PW, dobrze?  :kwiatek:
A Kasz wygląda kwitnąco  😜
Zairka, świetnie Grocie w greenie 🙂
wątek zamknięty
Caro haha, jak się przeniosłam z Branką z dużej, szportowej stajni do małej, na kilka koni, to miała takie samo zdanie na temat chodzenia samemu na plac co Kasz  😁
na szczęście z czasem jej przeszło, w sensie już się nie wygłupia i grzecznie pracuje, ale od czasu do czasu nawołuje swoje koleżanki 😉

ale przyznam, że ja dębujących koni nie lubię, po tym jak latem takowy się na mnie przewrócił i zawsze patrzę z lekką obawą na takie fotki - no ale Kasz nie wyglądał tu na takiego co by to robił z  zamiarem zabicia cię 😉

tulipan - z ciekawości - co zrobiliscie z podłożem z placu i hali?
wątek zamknięty
branka - to na placu zostaje, a to z hali będzie ściągnięte i oba czekają na lepsze czasy  😉
wątek zamknięty
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
10 stycznia 2011 21:25
Raven-nie musisz za mnie mówić  🤬

Tak stoimy w Pepelandzie lepsze to niż Agmaja a cena ta sama  ;/ Koń ma tam dobre warunki-Haflingery nie potrzebują luksusów
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.