Moorland’s Totilas is sold

Też bym jak miała kupę kasy, to bym nie zalowala jej wydać żeby w końcu zdobyli ten medal olimpijski chociaż. Ale sama decyzja o sprzedaży była bardzo mądra, nie ma o czym gadać.
Ps:
ElaPy jest wszędzie, chyba pofatyguje i wcisne w końcu tego ignora, co i wam radzę, nie warto inwestować czasu w czytanie tych bzdet. Ktoś kto próbuje udawać zawzietego voltopira, a brzmi jak by miał syndrom calorocznego pmsa tylko na początku jest śmieszny, potem nie da się tego już czytać. Ciekawe czy znajdzie się na forum choć jedną osoba co że mną nie zgodzi. 🙂   
trujesz
wrotki
nie tam, napisałam to co myślę, w formie znaniej ci nie z przypadku.
armara
to trzymam kciuki na wysoce merytoryczne dyskusje, a ja podziękuje.  😉
EOT
titina, ciężko być w mniejszości, nie?  😉 Też nie potrafię się wyleczyć z idealizmu, ale na problem Gal/Totilas można spojrzeć "z drugiej strony", czyli "szklanka do połowy pełna". Gal miał szanse stworzyć z Totilasem parę, wykorzystał ją prawie na maksa  😅, wykreował fenomenalne, historyczne zjawisko i... mu za to płacili. Wiedział, kiedy kończy się kontrakt. Wielkich powodów do cierpień nie ma. My - widzowie, owszem  😀iabeł: Bo już tej świetnej pary nie będziemy oglądać  😕 Poproszę zatem o wyrazy współczucia dla mnie, że już tylko video  😕, i że ujeżdżenia jakoś znowu przestało być zachwycającym, porywającym spektaklem.


Już się przyzwyczaiłam ,po tylu latach to można,i mam teraz dużo wrogów, i tylko paru przyjaciół, ale cóż, jak się ma niewyparzoną..... , i się mówi co się myśli, to tak jest.
Co do spektaklu zwanym ujeżdżeniem, to tak źle nie jest, poluję na Fuego, i Diaza, oni coś w sobie maja, i bezsprzcznie Diaz, to prawdziwy Maestro, to co pokazał na WEG, to był majstersztyk, galop po kole ze zmianą nogi co dwa tempa,piaffy ,pasaże, w jednym ręku, itp., super, myślę, że stać ich będzie na więcej. Był już taki jeździec, nie licząc Filisa,  w Książu w latach 80 jechał J.Koszow, i on takie rzeczy pokazywał z niezwykłą lekkością, dla takich przejazdów warto interesować się ujeżdżeniem.
Arimona
Ja to jednak jestem zdolna, odczytałam Twoją wypowiedź odwrotnie i wyszło jak wyszło  😁

duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
17 grudnia 2010 10:41
Spółdzielnie albo fundację, im.pokrzywdzonej pary  🤣


tak-zdecydowanie należy powołać Fundację Imienia Galla Anomina

"spraw galowi i totkowi świąteczny prezent-aby znów uśmiech zagościł na ich twarzy, pomóż wykupić totka z wrażych niemieckich rąk"

proponuję ikonkę z totkiem taka zeby za kazdym kliknięciem toti machał kopytkami a gal sie uśmiechał
oczywiście kazde klikniecie platne esemesem

o!

To, ze wlasciciel konia mial prawo go sprzedac to fakt niezaprzeczalny, nawet jesli lamal obietnice.To byly tylko obietnice i deklaracje nie potwierdzone na papierze:

Kees and Tosca Visser :

... We start breeding with him after the 2012 Olympics, because it is our believe that breeding and sport don't go very well together.

... we will never separate this one in a lifetime partnership

na temat ewentualnej sprzedazy:

.. but Mr Visser you once said "that if somebody came to your door with a suitcase with 15 million they could take Totilas and you would even add your horsetruck to it. (Visser) YES but I was only joking.

Jednak mowi sie w Holandii, ze smrodek po sprzedazy Totilasa powroci jak emocje opadna, a kon zacznie startowac. I te pretensje do wlascicieli nie sa o to, ze konia sprzedali, tylko o to, ze sprzedali go spod lady, nie dajac Holendrom szansy na kupno. Moze by sie ktos chetny znalazl, a moze nie, ale byloby uczciwie, jesli oglosiliby chec sprzedazy.

my rozmawiamy o tym z perspektywy kraju, w ktorym jezdziectwo i kasa to dwa rozne pojecia, natomiast w obu zainteresowanych krajach to milion dolar business plus rywalizacja miedzy Niemcami a Holandia, ktora nie jest bez znaczenia w tym biznesie.


edit. ja tez z tych sentymentalnych, ktorym szkoda, ze ta para przeszla juz do historii.
wstawie, moze ktos wczesniej na to nie trafil

http://www.topiberian.com/en/video-gallery?task=videodirectlink&id=1486  🍴
Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
17 grudnia 2010 17:40
Ach,Titina! Fuego i Diaz, tak dla mnie to także MAJSTERSZTYK! Gal i Totilas to zupełnie inny styl jazdy.W moich oczach Hiszpan uprawia sztukę jeżdziecką w prawdziwie klasycznym wydaniu,a Gal jest sportowcem z krwi i kości.Chyba nie można Ich porównywać.Nie ukrywam że jestem fanką tej pierwszej pary i właśnie takie ujeżdżenie kocham oglądać. 💃
Diaz i klasyczne ujeżdżenie? On właśnie jeździ 'po nowoczesnemu'. Przede wszystkim w klasycznym ujeżdżeniu nie ma miejsce na rollkur, który Diaz uskutecznia.
Trudno uprawiać rollkur, na koniu, z tak krótką , i grubą szyją, jaką mają PRE, tak wiec nie pisz głupot.
A mało to koni hiszpańskich jest jeżdżonych LDR?  ich budowa wcale tego nie wyklucza
widziałaś ten 40min filmik z treningu Diaza?  😎
Podlinkuj, to obejrzę.
Znalazłam filmik, zwracam honor bo jednak nie o niego mi chodziło 🙄 musiałam oglądać jakiegoś innego siwka w treningowej scenerii(choć byłam na 100% że chodziło mi o Diaza i Fuego), chyba że to byli oni, ale na innym filmiku którego nie mogę na razie znaleźć...
przepraszam za wprowadzenie w błąd!
Nic nie szkodzi, ale jak znajdziesz coś ciekawego z tą parą, to wrzuć. 😀
Dzięki, zawsze mi się siwki podobały, ale nie miałam do nich szczęścia.
Wracając do Totilasa, to mam nadzieję ,że Gal się pozbiera,  i na tej szalonej kobyłce, przetrzepie tym zarozumiałym Niemcom tyłek.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
18 grudnia 2010 11:30
W ujeżdżeniu wynik robi para, a nie jeździec, nie ważne jak będzie klasowy. Toteż na "szalonej kobyłce" pewnie Gal nie przetrzepie Niemcom tyłka, ale po wynikach jakie robił on w tej chwili niczego nie musi - nie na nim spoczywa presja.
A ona nie jest ani ostatnim jego koniem, ani jedynym. Na pewno na brak klasowych konie narzekać nie będzie.
Ile w ogóle ta klacz ma lat, bo nie moge coś tego znaleźć?
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
18 grudnia 2010 16:11
11 lat, na stronie Gala są wszelkie informacje.
Ktos wie kto kupil A Special Poetin? Jestem bardzo ciekawa tego zrebaka po Totilasie.

http://edwardgal.nl/?p=51&id=7&l=EN Sisther de Jeu
Wracając do Totilasa, to mam nadzieję ,że Gal się pozbiera,  i na tej szalonej kobyłce, przetrzepie tym zarozumiałym Niemcom tyłek.


Czy aby nie za dużo wkręcania się w temat? Był koń, wyjeździł swoje, właściciele podjęli decyzję o sprzedaży, co z nim kupcy zrobią, ich sprawa, mogą kryć, sprzedać dalej choćby do Arabii Saudyjskiej, albo zostawić i sławić Rzeszę.
Ciekawa jestem natomiast, hipotetycznie zakładając, czy gdyby Totilasa kupił ktoś z Polski i posadził na nim jakiegoś młodego, zdolnego, umiarkowanie doświadczonego jeźdźca, to też na forach znalazłyby się osoby trzymające kciuki za trzepanie tyłków tym zarozumiałym Polakom... Hm?
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
09 stycznia 2011 21:00
podejrzewam, ze taka osoba zostalaby zjedzona zywcem przez rzesze zazdrosnikow
zjedzona ? to chyba malo powiedziane. a co by sie na Volcie dzialo...  🙄
a wy wiecie że gal jest gejem?  🏇
orepi, ale ,żeś się z choinki urwała 😁
no a gdzie to napisac , tylko tu!  👀
caroline   siwek złotogrzywek :)
12 stycznia 2011 19:38
to jest forum jezdzieckie czy gejowskie?
na jezdzieckim to chyba nikomu ta informacja nie jest do niczego potrzebna. ergo - nie musisz (tak! nie masz obowiązku pisać a masz prawo NIE pisać) o tym pisać.

moze na gejowskim kogoś twój nius zainteresuje 😀iabeł:
no a gdzie to napisac , tylko tu!  👀

Proponuję w Fakcie  😀iabeł:
x
Dokladnie 🥂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 stycznia 2011 22:48
orepi, może jeszcze wysnuj wniosek,że właśnie z powodu orientacji seksualnej jeźdźca, właściciele zdecydowali się go sprzedać....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się