Kącik komputerowy

ratunku 🙁  :kwiatek:
mam wirusa good memory 🙁
nie mogę otworzyć cd-romu
dysku przenośnego
nie mogę zgrać zdjęć - bo dysk jest uszkodzony
za każdym włączeniem obojętnie czego na komputerze (strony internetowej, dysku, programu) wyskakuje mi błąd "a hard drive error occurred while starting the application
przy czym na dole mam napisane "critical error - windows can's find hard disk space. Hard drive error.

Nie znam się aż tak na komputerach, próbowałam ściągnąć trojan killer, ale potrzebny klucz (mimo ściągnięcia darmowej 30 dniowej testowej wersji).
Ktoś pomoże?

proszę się ze mnie nie śmiać  :kwiatek:
Mam problem z lapkiem mojej mamy. Stary Dell Inspirion 1501. Problemem jest pamięć, a reczej jej brak  😵 Całe 24 GB ( 😎 ) jest zajęte, mimo, iż na tym komputerze praktycznie nic nie ma  🤔 Pare zdjęć, których zgrać nie można, bo nie ma wolnej pamięci. Nie ma żadnych programów do usunięcia, żeby trochę zluzować, bo nic takiego nie jest zainstalowane. Nawet Kaspersky nie chodzi, bo nie może zaktualizować baz. Próbowałam z oczyszczaniem dysku - kilka razy komputer sie przy tym wyłączył, 2 razu udało mi sie przeprowadzić oczyszczanie, ale kompletnie nic to nie dało. Defragmentacja nic nie dawała. Co to może być? Dodam, ze historie przeglądania pousuwane. Pamięć sama sie zapycha, mimo że nic nie jest ściągane ani instalowane.
busch   Mad god's blessing.
15 stycznia 2011 23:10
karolinag4 - defragmentacja powinna trochę pomóc
Nie mogę przeprowadzić defragmentacji, ponieważ komp potrzebuje 15% wolnego miejsca na dysku.

Miałam ok 55 MB wolnego miejsca. Pousuwałam jeszcze przykładowe zdjęcia i muzykę i co? O połowę mniej wolnej pamięci mam  😵
proszę się ze mnie nie śmiać  :kwiatek:


Nie ma się z czego śmiać 🙂
Ja na twoim miejscu od razu robiłabym format. To najskuteczniejsza metoda na wirusy ;P Możesz spróbować ściągnąć jakiegoś innego antywirusa w wersji 30 dniowej np. Kaspersky (mi on bardzo dobrze służy).
Zastanawiam się też, czy to czasami nie jest tez uszkodzenie dysku, ale jeżeli tak jest to, zostaje tylko wymiana. Najpierw warto spróbować powalczyć z wirusami.
Powodzenia
Swego czasu założyłam konto pocztowe na onecie. Zapomniałam o nim i przez jakiś czas go nie otwierałam. Teraz mi wyskakuje komunikat, że takie konto nie istnieje. Można je jakoś zreanimować, czy już po ptokach?
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
16 stycznia 2011 15:56
W jakim prostym programie mogę zrobić filmik z podkładem muzycznym? Zależy mi na tym żeby jakość była przyzwoita, więc Windows Movie Maker odpada...
W jakim prostym programie mogę zrobić filmik z podkładem muzycznym? Zależy mi na tym żeby jakość była przyzwoita, więc Windows Movie Maker odpada...

Spróbuj tutaj czegoś poszukać. Może coś podpasuje 🙂
http://www.dobreprogramy.pl/Tworzenie-i-edycja-filmow,Kategoria,Windows,46.html
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
16 stycznia 2011 17:40
Alii  :kwiatek:
słuchajcie, dźwięk mi wcięło...! na youtubie. W mediaplayerze jest, a  youtube milczy jak zaklęty mimo że podłośniony i komp i touyube jes na maksa. I tak wszystkie filmiki  🤔wirek:
co robić?
[quote author=_kate link=topic=47.msg856767#msg856767 date=1295203867]
słuchajcie, dźwięk mi wcięło...! na youtubie. W mediaplayerze jest, a  youtube milczy jak zaklęty mimo że podłośniony i komp i touyube jes na maksa. I tak wszystkie filmiki  🤔wirek:
co robić?
[/quote]

Sprawdź, czy sterowniki są ok, a jak nie podziała to można spróbować tego:
[[a]]http://forum.pclab.pl/topic/211995-Brak-d%C5%BAwi%C4%99ku-systemowego/[[a]]
ale 10 minut temu jeszcze działało  🙁
Coś się mogło w rejestrach przestawić 🙂
Spróbuj to co wkleiłam w linku. Powinno zadziałać.
właśnie walczę. Zrestartowałam kompa i nagle wszystko działa  🙇 nie wiem o co chodzi  🤔wirek:
Czasem tak jest. zwłaszcza w Windowsie :P
Ważne, ze działa :P
Ali - dziękuję bardzo  :kwiatek:
właśnie zawożę go, może unikniemy formata przy tym virusie
ale chyba i tak muszę zrobić, bo już z pół roku nie robiony
tylko dysk c zrobię, bo na d i e nie mam (robiłam skanowanie)
tylko dysk c zrobię, bo na d i e nie mam (robiłam skanowanie)


Wirusy zazwyczaj siedzą tylko na dysku c, ponieważ tam jest system i głównie tam mogą pobroić 🙂
Format załatwi sprawę. Niektórzy nawet co kilka miesięcy sobie robią format tak w razie czego :P
Czy ktoś z Was ma doswiadczenia z laptopem sony vaio? I kolejne pytanie: Jaki polecacie mobilny internet do laptopa?
hanoverka, kolega ma i oprócz wykłócania się o umarłe pixele ze sklepem (było za mało dla sklepu, żeby wymienić a za dużo dla kolegi, żeby się z tym pogodzić) to jest z niego bardzo zadowolony.

A mobilny net to tylko ten który sama sprawdzisz, czy w miejscach gdzie chcesz go używać naprawdę działa. Ja dostawałam szału z Orange a mój tata używa i jest bardzo zadowolony, za to blueconnect się w tym samym miejscu nie sprawdził zupełnie. Aczkolwiek najkorzystniejszą ofertę wydaje się mieć Play.
Lenovo IdeaPad G550

czy ktoś z Was ma taki? Co o nim sądzicie?
:kwiatek:
Tercet, a do czego ci jest potrzebny?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
29 stycznia 2011 14:54
Co się może zepsuć w tym kółeczku do przewijania w myszce  🙄? Bo przestało mi działać przewijanie  🤬
Przedtem tak rolka przeskakiwała leciutko i przewijała strony, a teraz nie stawia żadnego oporu, można mocniej zakręcić i kręci się przez chwile(niczym kółko w zabawkowym samochodziku  :oczy2🙂... Ktoś ma pojęcie czy da się z tym coś zrobić, czy lepiej zainwestować w nową myszkę?
Dziękuję  :kwiatek:
szam do codziennego użytku 😉 korzystania z neta, pisania w wordzie, czasem zrobienia jakiejś prezentacji, itp. 😉
Tercet, o ile nie będziesz chciała na tym grać (skończy się pikselozą) to całkiem miły sprzęt. Lekki, długo trzymająca bateria, dwa rdzenie, w użytku domowym nie "przeterminuje" się szybko. Jedyne co dla mnie jest minusem to matryca- nie cierpię wersji glossy, bo przy każdej, nawet minimalnej ilości światła za plecami, robi się z niej lusterko- ale to już moje osobiste spaczenie. No i dość dziwne proporcje ekranu- jak w telewizorach z HD, ale myślę, że do tego idzie się przyzwyczaić.
http://www.alsen.pl/notebooki,k19/laptopy,l38/g62-b55ew-tp540-w7h-500-4g-dvrw-15-6-xf432ea,p26382.html
bo jeszcze nad tym się zastanawiam

czyli ten albo Lenovo IP G550
co radzicie?
:kwiatek:
To ta sama klasa produktu, ale HPek ma lepszą grafikę, jest lżejszy, ma lepszą kamerę (powiedziałabym, że standard), więcej RAMu i pamięci podręcznej. I to by przemawiało za nim, zwłaszcza, że różnica w cenie mega wielka nie jest. Ja tylko z podejrzliwością wielką patrzę na procki AMD, bo te których dane mi było używać parę lat temu zbyt stabilne nie były i lubiły się wykrzaczać w najmniej odpowiednim momencie (ale to były jeszcze 32-bitowe, ten to 64) i będzie żarł dwa razy więcej energii niż Intel. Chociaż gdzieś ostatnio czytałam, że te problemy są już historią. Myślę, że możesz spróbować z HPkiem.
szam a na Twoim dobrze się ogląda filmy?
Tercet, na którym moim? Bo nie do końca rozumiem o co pytasz. Filmy będzie ci się dobrze oglądało nawet na Intelowskiej grafice.
szam zrozumiałam, że masz Lenovo IdeaPad G550 i dlatego się pytam "czy na Twoim" jeśli źle zrozumiałam, to przepraszam 😉
Tercet, nie, nie mam, ja się odniosłam do "co sądzicie";D Gdybym miała teraz kupować lapka to musiałby sprostać też wymaganiom małża i obawiam się, że dopiero w granicach 4 tysi by się dało coś odpowiedniego znaleźć. Od kiedy odeszła moja Toschiba stwierdziłam, że PCet nam wystarczy, bo można złożyć coś sensownego za sporo mniejsze pieniądze a na mobilności sprzętu aż tak mi nie zależy (a gdyby zależało do takich zadań jak ty proponujesz to kupiłabym notebooka do oglądania w przerwach zajęć i w busach filmów, sprawdzania poczty i tym podobnych- zdecydowanie dłużej działające baterie, mniejsze gabaryty i waga).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się