DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

bardzo ładnie uszyte, gratuluję!  😀
Witajcie mam nadzieję, że to dobry dział. Mam pytanie jakich maszyn używacie do szycia czapraków oraz jakie igły i nici powinnam kupić ? Chciałabym coś sobie uszyć, ale maszyny w domu brak i zupełnie nie wiem co kupić 🙂
ja szyję na starym łuczniku, igły 120, nitki ariadna 'talia30' albo gutterman- tylko takie są u nas w pasmanterii😉
LUCZNIK 466 nici i igła do skór taki zestaw zastosowałam
Dzięki wam za odpowiedzi 🙂

Nowelisa
  ten bezowy bardzo bardzo fajny, jak taka skórka fajny pomysł 🙂
1. podkładka z pianki obszyta sztucznym futerkiem
2. Bryczesy uszyte przez moją mamę, lej "odzyskany" ze starych euro-starów, reszta materiału to sztruks 😀
Sio   nowe wcielenie marchewki
12 stycznia 2011 21:41
HA!!Właśnie skończyłam..może to nie jest typowy sprzęt jeździecki, ale szkoda mi było moich butków, że się zaginają - no to zrobiłam im wypełniacze - takie skarpetki "na szybko" . To zielone na butach to nie jest mech  😉 wyszło mi coś takiego na zdjęciu po wyszczotkowaniu- to chyba odbicie od podłogi (ale wygląda kosmicznie). Koniki i wierzchy wydziergałam techniką naalbinding - igłą znaczy się - jak wszystkie moje robótki, no i doszyłam do tego polar. To wszystko wypełniłam starym, kochanym swetrem. Jeszcze muszę dopracować - żeby ładniej wyglądało i żeby można było jakoś oba buty łączyć ze sobą (przyda się przy noszeniu) ale ogólnie to już gotowe.
koniki na górze rewelacyjne  😍  ale wydaje mi się, że to nie do końca spełnia swoją funkcję, czyli funkcję prawideł, w końcu jest miękkie, nie?
jakie pocieszne, super!
Sio   nowe wcielenie marchewki
13 stycznia 2011 09:55
To kwestia ilości i jakości wypełnienia. Buty mam zapinane z tyłu więc mogłam to wcześniej skontrolować. Poza tym to ładniejsze niż proponowana przez moją rodzinę gazeta  😉
Nie mam czasu na czytanie postów, więc zapytam. Czy ktoś z was szyje zimowe derki na zamówienie?
iwett
Za wasza inspiracja postanowilam sprobować uszyć derkę przeciw deszczowa ale pojawił sie problem materialu.
Nie mam w okolicy żadnego sklepu z tkaninami  🙁
Czy ktoś wie gdzie takowy kupić??
Jaki był by najlepszy i względnie tani.
Na mojej obecnej derce pisze, ze jest wykonana z "cordury" ale co to właściwie jest.
Czy ortalion z mikrofibra powlekany dal by rade? ( nazwę  mam z sklepu internetowego nie mam pojęcia jak wyglada)
sorry za długość  😡
http://allegro.pl/codura-600-na-torby-plecaki-futeraly-pokrowce-ss-i1396862294.html

Tu masz kodure a żeby przybliżyć Ci materiał spójrz na torby, plecaki z tego jest robiony czasem posłania dla zwierzaków. To dość sztywny materiał. Czasem piszą, że derka jest z ortalionu tylko nie wiem czy są różne gramatury 🙂 może dziewczyny podpoiwedzą C jeszcze 😀
Stwierdziłam,że też coś uszyję, a co!
I teraz myślę ,że nigdy więcej 👿
Wygląda niewinnie, ale jest winien śmierci 5 igieł i żarówki w maszynie 😵
I do tego jest okropnie krzywy.
igły do czapraków to się w hurcie kupuje!  😎 😁 😁
Sio,  koniki są urocze, chciałabym takie w siodlarni w butach mieć, zrobiłabym nimi furrore! 🙂 Może babcia mnie wspomoże! czy robiłaś to wg jakiegoś wzoru czy z głowy?
pomocy
mam zamiar zabrać się za czaprak ale potrzebuje wymiary
to jest taki niestandardowy czaprak ,bo chce mieć- ujeżdżeniowo- wszechstronny   😁 😁
tzn. na być długi jak ujeżdżeniowy, a jeżeli chodzi o szerokość to od góry z przodu ku dołowi poszerzany  i w dodatku "jaskółka"   😵
materiały już mam , tylko wymiary 
żeby było prościej wklejam mój "szkic" na szybkiego abyście mogli sobie go wyobrazić , proszę o pomoc(bo nie mam ujeżdżeniowego czapraka i brak wymiarów - dopiero przymierzam się do kupna ujeżdżeniówki dlatego chce taki czaprak )
aaaa - i to coś w rogu to ma być H   😂 no - bo chce jakiś hafcik na czapraku , ma ktoś jakieś pomysły? mile widziane szkice i inne pierdołki - chce żeby był ładny i taki no wiecie rzucający się w oczy , ale też schludny i bez przesytu  😜
wymiary:
A-
B-
C-
D-
E-
F-
G-
H-
I-
edit- zdjęcie za duże
jak za duze to zmniejsz  😤
sory, ale zmniejszyłam zdjęcie - na początku rozjeżdżało się na forum tzn była połowa obrazka i zmniejszyłam do normalnych rozmiarów, wklejam zdjęcie jeszcze raz gdyż jest ono dobrego rozmiaru!!!
najłatwiej by ci bylo posłuzyc sie jakims czaprakeim ze stajni, na wzór. wymiar z jednego, wymiar z drugiego.
tu sa wymiary czapraków np:
http://www.siodlarnia.com/index.php?page=produkt_info&produkt_id=2120  na zdjeciu u dolu 🙂
właśnie w tym problem ,że konie mam w stajni przydomowej i nie mam skąd wziąć czaprak ujeżdżeniowy do pomiarów  😵
Cocker   "Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem"
16 stycznia 2011 16:14
Coś takiego wykombinowałam, Z tyłu jest grubsza gąbka a z przodu 1cm. Bardzo dobrze się sprawdza 😉


za duże zdjęcia 🤦
Cocker super !! 😉
Cocker, zdjęcia zmniejsz.
Cocker   "Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem"
16 stycznia 2011 21:14
Proszę i przepraszam
cocker, podkładka profi  😉 co to za materiał?
może i nie na konia ani nie na koniu, ale jednak końskie, tylko że w wersji mini-dla kotka... Powstało z nudów  😀
hahah super
a kot jaki zachwycony  😁
az od niego bije ta radosc 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się