strzyżenie / golenie koni

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 stycznia 2011 13:55
Cobrinha, przecież różnią się od siebie tylko naklejką, w jednej nie ma "delta", a w drugiej naklejka firmy jest bliżej kabla.
No i kolorem.
Karutek ja mam deltę 3
wczoraj Kujka przybyła, narobiła bałaganu i zostawiła łysego 🙂 Wreszcie...
Generalnie jak uda mi się zrobić zdjęcie to może ono służyć za poglądowe "Jak kolorowy koń wygląda będąc łysym..."
kujka   new better life mode: on
17 stycznia 2011 12:55
Bandos, wyglada czadowo! fajnie bylo w miare golenia odkrywac najpierw male rozowe kropeczki, potem coraz wieksze i wieksze rozowe plamy. wiecej funu przy robocie 😉
Kiedyś mała dziewczynka jak zobaczyła go mokrego w letniej sierści powiedziała: "Mamo, on jest jak konik dla Barbie! Taki różowo fioletowy!!!!"
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 stycznia 2011 14:54
Bandos,  poka poka :>
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
17 stycznia 2011 15:31
kto strzyze uslugowo w wlkp?
Mam zamiar zrobic szablon do wzorku własnoręcznie, i tu moje pytanie - zwykły papier z taśmą dwustronną da radę się przylepić?
Może poczekam aż się wyrówna, bo następnego dnia jak sierść się ułożyła okazało się trochę krzywo 🙂 Co na fioletowej skórze widać.
Ale komfort jazdy i suszenia ogolonego konia - BEZCENNE.
Gagulec   Mistrz lokalny
20 stycznia 2011 20:36
Wiecie może gdzie można naostrzyc nozyki/ostrza w Krakowie 🙂 ??
miał ktoś może listera pico ? Dałoby się tym ogolić nogi i głowę bez umieszczania w koszu na śmieci po robocie ? 😉
kujka   new better life mode: on
21 stycznia 2011 13:16
equi.dream, daloby sie ale zajmie Ci to na pewno troche czasu :P
Witam
Pisze poniewaz chcialabym sie dowiedziec jak zabrac sie do pierwszego golenia konia..klacz nidgy nie byla golona a po 15 minutach treningu jest mokra wiec moze ogolic konisko? Pierwsze jej golenie w zyciu. Stajnia nie ogrzewana w jakich derkach lub derce powinna stac i jakie wzory proponujecie? kon wychodzi na dwor na okolo godzine dziennie i hali rowniez nie posiadam do treningu co myslicie o ogoleniu??
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 stycznia 2011 11:10
dusiakowa12qw
wszystko zależy od konia- ja ostatnio (jakiś miesiąc temu) goliłam młodziaka - chłopak pierwszy raz widział maszynkę na oczy. Początkowo stał sztywny, gotowy do ucieczki, na szczęście szybko przekonał się, że 'rozumu mu nie wystrzygę" 😉 faktem jest że maszynka którą golę jest dość cichutka. Zazwyczaj w przypadku młodych lub tych golonych po raz pierwszy, dobrze sprawdza się ogolenie wcześniej przy ich boksie innego konia, który nie będzie siał paniki i będzie stał grzecznie.

Co do derkowania musisz go najzwyczajniej dobrze na początku monitorować jego temperaturę - mój golony stojący w zimnej stajni angielskiej aktualnie ma na sobie 300 g plus 200 g podpinki (ale on jest szczególnym przypadkiem głównie ze względu na wiek i większą potrzebę wygrzania pleców), inne 'golasy' natomiast stoją w 300 g. 

edit: literówki
Dzieki za rade...golenie irokeza w sumie miala za soba nie jest koniem jakims zmarzluchem stoi w stajni gdzie jest dos zimno i sierci najgrubszej nie ma lecz jak trenuje to poci sie masakrycznie ale tylko w zime. Nawet przy letnim upale spocona jest tylko pod czaprakiem, wiec kondycje ma. A jak proponujesz mi ja ogolic.Obecnie posiadam derke z polaru zwykla z kapturem.
ash   Sukces jest koloru blond....
25 stycznia 2011 11:16
dusiakowa12qw przeczytaj wątek! sama polarówka z kapturem ci nie wystarczy.
Wiem ze polarowka nie wystarczy ale chcem sie dowiedziec jaka dokupic np widzialam konie ktore rowniez stoja ogolone w 2 derkach wiec moze polarowka ktora mam plus cos jeszcze ale co?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 stycznia 2011 11:20
zawsze na tą polarówkę możesz wrzucić jakąś derę z  200 g wypełnieniem
a jaka proponujesz? a co do wzorow golenia jak ogolic moize jakos czesciowo?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 stycznia 2011 11:24
wejdź do wątku derkowego - myślę że znajdziesz tam całkiem sporo propozycji 😉
Co do golenia całościowego przy braku hali to raczej był się wstrzymała i postawiła na golenie np. w low-trace-clip'a ?
bjooork dziekuje za wszystkie rady ;**
a co myslisz o ogoleniu bez lba nog i grzbietu?? rozumiesz o co mi chodzi
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 stycznia 2011 11:31
Rozumiem 😉 w tzw. derkę- myślę, że może się sprawdzić.
bjooork napisz do mnie na gg chcialabym jeszcze zapytac cie o pare rad a nie chcem tutaj "spamowac"

6652429 - GG

*oksss
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] nadmierna edycja posta.
kujka   new better life mode: on
25 stycznia 2011 14:30
Chryste, dusiakowa12qw, po pierwsze nie CHCEM tylko CHCĘ (chce, jesli nie uzywasz polskich znakow). a po drugie ja rozumiem ze mlode pokolenie to nie nawykle do chodzenia do biblioteki i czytania ksiazek, ale Ty masz tutaj 2 tematy: derki i golenie. chociaz kilka stron moglabys przeczytac zanim zadalas pytanie na ktore juz 10000000000000 w obu tych watkach odpowiadano...


i w takich chwilach wlacza mi sie chcieja na D-button...  😵
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
25 stycznia 2011 19:45
Teraz już na gwałt potrzebuje kogos do golenia koni z wlkp!!! Ma ktos telefon do p. Sydowa może??
Sory kujka ale nie bede latac z watku do watku zeby patrzec czy cokolwiek mi ktos odpisal...a do mojego pisania nie musisz odrazu sie czepiac...jak cos ci nie pasuje to moze wogole przemilcz bo czasem robisz z czegos blachego jakis wyimaginowany problem. Opanuj sie co piszesz bo wogole te forum przez takie osoby jak ty staje sie pieklem. Grzecznie pytam a ty z geba. No sory na takim forum z takimi osobami nie mam zamiaru rozmawiac. ZEGNAM PAPA  ❗ ❗ ❗ 🤔wirek:
Sory kujka ale nie bede latac z watku do watku zeby patrzec czy cokolwiek mi ktos odpisal...a do mojego pisania nie musisz odrazu sie czepiac...jak cos ci nie pasuje to moze wogole przemilcz bo czasem robisz z czegos blachego jakis wyimaginowany problem. Opanuj sie co piszesz bo wogole te forum przez takie osoby jak ty staje sie pieklem. Grzecznie pytam a ty z geba. No sory na takim forum z takimi osobami nie mam zamiaru rozmawiac. ZEGNAM PAPA  ❗ ❗ ❗ 🤔wirek:


ale na tym wlasnie polega forum  😁 od tego sa watki, zeby je czytac. a nie zadawac po raz miliardowy pytanie, na ktore padlo juz miliard odpowiedzi.
pozdrawiam 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 stycznia 2011 21:02
No i gdzie jest ten fioletowy kucyk lalki barbie? :> Obiecała pokazać :>
Poczułam się wezwana do tablicy 🙂
Fotki są w komórce, ale kabelka nie mogę znaleźć.
Kto wie gdzie mogę naostrzyć ostrza we Wrocławiu?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się