Mesz-gotowy czy własnej roboty?

Co do cen. Ja kupuję siemie na targu , 1 kg kosztuje 1 złotówkę (zmielonego bo w ziarenkach taniej)

Faza, co to za targ ❓ Mazowieckie?
wokól mnie wszędzie 5zł za kg...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 października 2010 06:32
Ja płacę 3 zł za kilogram (i mam dowyboru i całe i mielone) w paszarni w Starych Babicach.
Nigna   Warto mieć marzenia...
08 października 2010 06:36
A ja ostatnio znalazłam sposób na zjadalność meszu z vitffosa  🤣
po 1 wiecej wody po 2 daje zmieszany z siarczką i musli(pól na pół) ; )  Wlewa sie witaminki i troche oleju i koń wcina aż mu sie uszy trzęsą ; )

Mimo wszystko i tak nie polecam tej marki ; )
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
08 października 2010 18:06
W Radzyminie mielone i całe siemię też po 3 zł. Worek 25 kg otrąb kosztuje teraz 15 zł.


A na rynek wchodzi nowe Rowan Ready Mash - EXTRA - dla weteranów, koni gubiących masę, przeżywających przygnębienie 🙂 i koni które są w treningu sportowym. Tylko cena 105 zł mnie zraziła bo miałem wziąć dla swoich 🙂. Zostanę chyba przy tym Ready Mash ale zwykłym.
dzięki Koniczka i Green Grass
targ w Radzyminie, no własnie!
Dzis zachecona pozytywnymi opiniami na forum kupilam Ready Mash ... musze przyznac ze produkt jest fantastyczny!!! Mesz wyglada tak jak ten domowej roboty, jest bardzo, bardzo wydajny i przede wszystkim znakomicie smakuje moim koniom...
Dodatkowo opakowanie ma 20 kg (a nie jak w wiekszosci przypadkow 15kg) i kosztuje 90 zl.... wiec jak szybko przeliczylam 1 kg jest w cenie np. meszu Hartoga....

Jak dla mnie SUPER !!!
kinga_konie17   "koń-symbol nieposkromionej wolności..."
23 października 2010 20:48
Hej 🙂 mam pytanie😀
kupilam mesz EquiFirst Classic Mash Herbs no i nie ma wogole na nim spolszczenia🙂 Wiecie cos o tym meszu podobno dobry jutro sie przekonam🙂 A pozatym jak dajecie ile meszu na ile wody zalewacie?
Nigna, Łii tam, mój odkurzacz zjadał ten mesz bez niczego 😁 ale i tak wywaliłam połowę tego ustrojstwa, bo zaczął podejrzanie pachnieć i znalazłam w nim robala. Nie polecam. Przeprosiłam się z Hartogiem.🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
19 grudnia 2010 19:27
bagaznik świętego mikołaja 🤣



otreby, siemię i słonecznik dla trzech darmozjadów na całą zimę 🤣

jeszcze tylko ziółka dla mojego muszę zgarnąć i będziemy szaleć 😍 uwielbiam "gotowac" dla koni 😍
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
20 grudnia 2010 07:49
Caroline a ziółka jakoś hurtowo kupujesz? gdzie?
caroline   siwek złotogrzywek :)
20 grudnia 2010 09:11
jak potrzebowałam hurtowych ilosci to kupowałam ziółka na kilogramy na allegro 😉

dzięki opiece Wiwiany "opojowe" ziółka nie są Kaszowi już zupełnie potrzebne, więc zamierzam sie wybrac po prostu do magazynu dodsona i wziąć dla niego cos dla seniorów - żeby mu ciało nadążało za tą jego umysłowością trzylatka 😁
Jaki mesz gotowiec jest wg Was najlepszy?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
17 stycznia 2011 16:22
Karutek ja coraz częściej słyszę super opinie o meszu Rowan http://www.mksklep.pl/mesz-c-94_98.html?filter_id=136
nawet tutaj na forum kilka osób bardzo go chwaliło.
Właśnie skarmiam drugi worek tego meszu (Rowan Barbary Ready Mash) i zadowolona jestem z niego bardzo: jest wydajny, ma bardzo przyjemny, taki "tradycyjny" zapach i formę po zalaniu wodą, koń mi od niego nie puchnie a naprawdę szaleje jak idę z parującym wiadrem, czyli że i on jest "na tak" 😉
No zdecydowanie Rowan Barbery "Ready Mash" !!! Ma piekny, naturalny zapach, moim koniom bardzo smakuje a dodatkowo (co wazne dla mojej kieszeni) jest niesamowicie wydajny. Z tego co mowil mi przedstawiciel firmy ktora go dystrybuuje to maja jeszcze w ofercie specjalny "Ready Fibre Mash" dla "rekonwalescentow" i koni z problemami jelitowymi oraz "Ready Mash Extra" dla koni chodzacych w sporcie... Wiec do wyboru do koloru  🙂
A dystrubutor ma jakąś stronkę albo coś? Bo jak na razie to znalazłam tylko jeden sklep sprzedający Rowana.. 😉
Dystrybutorem jest ta sama firma która rozprowadza Spillers'a. Link do ich strony: www.rgrpartners.com
ChingisChan   Always a step ahead! :)
31 stycznia 2011 19:08
Chciałabym spróbować zrobić własny mesz ma ktoś może sprawdzony i czytelny przepis razem z przygotowaniem? Widziałam na tym wątku już przepisy ale na każdym w pewnym momencie nie wiedziałam co zrobić dalej... Dodam, że koń dostaje 2 miarki na posiłek.
Mój:
ok 1 kg owsa
3/4 szkl siemienia lnianego mielonego
otręby, i tu nie mam miarki wsypuje  na oko myślę że ok 200/300g( nie jestem pewna)
olej rzepakowy
czasem dodaje łuskany słonecznik
pokrojone marchewki, jabłka
a na wierzch posypuje płatkami kukurydzianymi🙂
wszystko zalewam wrzątkiem.
konio wcina że aż do żłobu zagląda po 5 x spr czy nic przypadkiem nie zostało😀
niektórzy dają miód, rodzynki itp ale ja nie daję🙂

Oczywiście wszystko jest jako 1 posiłek
i tak 2/3  razy w tyg.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
31 stycznia 2011 19:19
O jaki fajny przepis! A siemię jak mielić i dodajesz je surowe gotowane(nigdy się nie stykałam z siemieniem lnianym)
Ja wcześniej w lecznicy dostawałam siemię całe w ziarnach ( u weta się bardziej opłaca niż w spożywczaku) i taki gotowałam , jak dobrze pamiętam pół szkl siemienia na pół litra wody , aż zrobi się glut to mieszałam owies z dodatkami a na wierz sypałam otręby, zamykałam wiadro pod koc .

Ale teraz jest siemię mielone( owiele prościej wystarczy zalać wrzątkiem i gotowe)
Pamiętaj nie można dać surowego siemienia bo jest trujący🙂
a w twierdzy wroclaw gdziez ja moge kupic wor otrab oraz siemienia? bo mnie szlag trafi...  bo mi mlyn w lesnicy dawno temu zamkneli.... 😁

ktos cos wie?  :kwiatek:
ChingisChan   Always a step ahead! :)
31 stycznia 2011 19:35
Ok, czyli najpierw gotować do gluta potem owies i dodatki pod kocyk do ostygnięcia i gotowe? Jest różnica pomiędzy siemieniem w ziarnach a mielonym?I taki i taki tak samo gotować. Przepraszam za taki ogrom pytań ale boję się konia otruć.
Siemię podajesz koniowi ciepłe, ale nie takie aby sobie przełyk poparzył.
Siemię mielone wystarczy zalać wrzątkiem, kwas pruski odparuje. Siemię w całym ziarnu niektórzy twierdzą  że nie trzeba a nie którzy że trzeba( ja tam zawsze gotowałam)gotować. Z mielonego szybciej robi się glut. Zawsze możesz kupić całe siemię i zmielić w młynku🙂
Ja odkąd podaje otręby dodaje kredę pastewną.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
31 stycznia 2011 19:46
A co ta kreda daje? Aha czy mogę do meszu dodać swoje witaminy (mam takie pavo granulki)?
Zacytuję Quantanamerę " otręby bardzo zaburzają udział wapnia w diecie. Mają dużo fosforu, wapnia niewiele,a te pierwiastki muszą być dostarczone do organizmu w odpowiednich względem siebie proporcjach. Więc albo suplementacja, albo przerwy w podawaniu otrąb."
Kreda jest b. tania .
ChingisChan   Always a step ahead! :)
31 stycznia 2011 20:15
Dzięki, naprawdę bardzo pomogłaś :kwiatek:!

Oj jeszcze zapomniałam 1 kg owsa to ile miarek?
Skad bierzecie suszone owoce i melase?
EKornik   404 Not Found
09 lutego 2011 09:05
Ile kredy trzeba dać, np. przy podawaniu pół kilo otrąb dziennie?
I jaka kreda gruba, drobna? Bo są różne...
Jak objawiać się może nadmiar fosforu w diecie?
katka ja ostatnio brałam dla znajomej melasę z cukrowni ale normalnie oni to sprzedają na cysterny 😎 i mogłam  też jej załatwić od kogoś kto ma gorzelnie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się